Author Topic: Co byście chcieli zmienić w grze ?  (Read 55853 times)

Sieja

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« on: 18 August 2006, 17:39:00 »
Ja osobiscie chcialbym poprawienia szybkosci ladowania sie map, wiecej broni, wiecej pojazdow, nowe pojazdy ( samoloty :) ) iii dodania jakies nowej nacji zeby byla troche odmiana xD a i jeszcze zmniejszyc odrzut z karabinow nie tak jak w call of duty ale tak aby sie dalo strzelac przynajmniej seriami po 3-4 strzaly bo teraz to po 2 juz jest w kosmosie :P

AC| AdRain

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #1 on: 18 August 2006, 17:59:11 »
bo jest realsitycznie.. odrzutu broni bym nie zmieniał nowej nacj bym nie dodawał bo co? na froncie wsachodnim były 2 nacje (no może więcej ale i tak posługiwały sie głównie bronią jedną z tych 2 stron), samolotów bym nie dodawał bo may są za małe i smaoloty jeżeli miały by być realisyczne musiały by latać bardzo szybko nie jak w bf1942....  nowe pojazdy KV-2 ;D nowe bronie hmmmm nie wiem jaką CIEKAWĄ broń można by jeszcze dodać :P jakieś WUNDERWAFFE

Eric

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #2 on: 18 August 2006, 18:32:38 »
A ja bym dodał 2 nowe klasy.
Pierwsza to coś w rodzaju zaopatrzeniowca, gościa z amunicją (kto oglądał Szeregowca Ryana to taką rolę pełnił Upham podczas obrony mostu). Troszke dziwne jest, że byle piechur może dać amunicję do MG42. Nie wydaje mi się, żeby każdy żołnierz nosił ze sobą taśmy do MG`42. Uzbrojony byłby w zwykłego rifla, albo sam pistolet. Mógłby też dawać amunicję do SMG oraz granaty, wypadało by też wprowadzić jakieś ograniczenia, np: maksymalnie 2 taśmy, 5 magazynków i 3 granaty na jednym życiu i oczywiście tylko jeden żołnierz tej klasy na drużynę. Ot malutki kroczek w stronę realizmu.

Druga klasa to już krok w stronę zaspokojenia mojego lenistwa ^^ . Jako że często gram Squad Liderem i lubię się bawić artylerią, przydałby mi się radiooperator. Po prostu nie chce mi się biegać do radia :D a dogadać się z kimś żeby wciśnął przycisk użyj gdy będzie w pobliżu jeszcze mi się nie udało :) Taki radiooperator nosiłby na plecach radio, ale sam nie mógłby go użyć. Tylko SL mógłby używać tego radia. Ot taka mała potrzeba współpracy między nimi...

No i przedewszystkim kilka nowych oficjalnych mapek, nie że mam coś do tych nieoficjalnych, ale te drugie mogą być niedopuszczone do rozgrywek klanowych.

Hammer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #3 on: 18 August 2006, 18:34:00 »
NIE jest realistycznie. Odrzut broni (nawet tej maszynowej) strzelającej pociskiem pistoletowym nie jest tak duży. Szczególnie w przypadku pistoletów maszynowych 9mm trzymanych oburącz i dość ciężkich. A jak chcesz się przekonać osobiście to polecam wybrać się na strzelnicę (o ile jesteś pełnoletni).
Co do samolotów to się zgadzam - bez sensu na takie mapy i ten typ rozgrywek (realizm).
Jeśli chodzi o nacje to wydaje mi się, że to już kwestia zupełnie innej produkcji traktującej o froncie zachodnim.

Mati

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #4 on: 18 August 2006, 18:58:44 »
Co do radiooperatora to ciekawie by było gdyby tak profesja została dodana, ale gdyby on mógł używać tego radia a nie miałby latać za Sl-em żeby tamten wezwał wsparcie... A jeżeli chodzi o amunicje to można by było dodać skrzynki z amunicją na miejscu gdzie zaczyna drużyna albo jeszcze lepiej gdyby radiooperator wzywał wsparcie, które by zrzucało amunicje i granaty z jednym ale... Każdy żołnierz mógłby mieć tylko tyle magazynków ile ma na początku. Czyli jeżeli brakuje mu amunicji biegnie do skrzynki z amunicją albo mówi radiooperatorowi żeby wezwał wsparcie... Troche mało realne ale ciekawe.

Goral

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #5 on: 18 August 2006, 19:40:25 »
Quote
Sieja :
Ja osobiscie chcialbym poprawienia szybkosci ladowania sie map, wiecej broni, wiecej pojazdow, nowe pojazdy ( samoloty :) ) iii dodania jakies nowej nacji zeby byla troche odmiana xD a i jeszcze zmniejszyc odrzut z karabinow nie tak jak w call of duty ale tak aby sie dalo strzelac przynajmniej seriami po 3-4 strzaly bo teraz to po 2 juz jest w kosmosie :P

"Takie rzeczy tylko w Erze..."
[_]
Eric - problem z klasami polega na tym, że spełniają swoją rolę tylko wtedy kiedy ktoś nimi gra... Zobacz jakie opory są przed graniem jako kierowca w pojeździe mającym słuchać dowódcy czołgu. Już to widzę, jak ktoś ochoczo wybiera rolę "przynieś, podaj, pozamiataj". O chłopców na posyłki jest trudno. No moze w rozgrywkach klanowych, gdzie w klanie na meczach taką rolę pełniłby jakiś rekrut lub podpadziocha. Chyba, żeby były dostępne domyślnie jako w miarę inteligentne boty do czasu aż jakiś gracz by je zastąpił.
[_]
Hammer - realizm to jedno, a jego implementacja to drugie. Skoro się wypowiadasz w tym temacie to pewnie strzelałeś z takiej broni. Więc wiesz dobrze, że aby pierwsze 4 pociski weszły w tarczę (nie mówię o celu) to musisz dobrze unieruchomić w rękach taką broń. Inaczej 3 pocisk leci w przysłowioe niebo. I w grze takie mocne trzymanie broni zaimplementowane jest jako ściąganie myszy w dół, czyli pewien wysiłek dla graczy. Jest jeszcze możliwość oparcia broni o coś poziomego lub pionowego (podpórka) i wtedy strzela się krótkimi seriami całkiem całkiem :)
[_]
Mati - wystarczy funkcja pozbywania sięmagazynka pojedynczo (a nie wraz z wyrzuceniem broni) wtedy każdy z graczy mógłby zaopartywać innych w magazynki do broni, którą akurat posiada. I to jest chyba najłatwiejsze do realizacji (albo zasilanie w amunicję każdej roli, nie tylko KaeMisty)

Hammer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #6 on: 18 August 2006, 21:43:02 »
Niestety nie miałem możliwości strzelania z broni w trybie full-auto tak więc nie mam doświadczenia, ale byłem w posiadaniu filmu z netu nakręconego przez amerykańskich fanatyków uzbrojenia (ludzie w ameryce to fajnie mają, mogą sobie postrzelać nawet z sprzężonych działek 20mm :D ). W każdym razie tam gościu opróżniał magazynek z PPSh-y "z przycelowania" i nie miotało nim tak bardzo.

Co do pierwszych 3-4 pocisków, to pomimo wysokiej szybkostrzelności zgodzę się, że pozostałe jak najbardziej mogą nie trafić, ale mimo wszystko ze względu na dość słaby nabój, broń przy dalszym strzelaniu powinna być kontrolowalna na dystansie przynajmniej do 10m (a nie jak to jest w grze, że nie da się raczej tego kontrolować nawet na bezpośrednim dystansie, każde trafienie jest w sumie przypadkiem).
PS: AdRain odnalazł ten filmik, tu zamieszczam do niego link

Goral

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #7 on: 18 August 2006, 22:18:53 »
Widziałem ten filmik, i widzę, że gościu nie strzela z tej broni pierwszy raz i widać wyraźnie, że ściąga broń do dołu. A że nie robi tego pierwszy raz, więc idzie mu całkiem nieźle. Jest tam też Blondyna, która nawet nie próbuje trybu fullauto :)
Uważam, że jak na możliwości silnika UT2.5 broń ręczna została nieźle odwzorowana.

Hammer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #8 on: 18 August 2006, 22:54:29 »
Jako, że właściwie nie mamy większego wpływu na właściwości broni, które zastosowano w RO proponuje zakończyć tę polemikę, albo przenieść ją do działu "Broń -> All about weapons" gdzie Krv [PL] zamieścił link do bardzo ciekawego filmiku :D

Eric

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #9 on: 18 August 2006, 22:59:48 »
Quote
Hammer :

Co do pierwszych 3-4 pocisków, to pomimo wysokiej szybkostrzelności zgodzę się, że pozostałe jak najbardziej mogą nie trafić, ale mimo wszystko ze względu na dość słaby nabój, broń przy dalszym strzelaniu powinna być kontrolowalna na dystansie przynajmniej do 10m (a nie jak to jest w grze, że nie da się raczej tego kontrolować nawet na bezpośrednim dystansie, każde trafienie jest w sumie przypadkiem).


OOOO....ja sobie wypraszam :P Może dla amatora każde trafienie z pepeszy jest przypadkiem :P :P :P Z pepeszy trzeba umieć strzelać, na początku idzie trudno, ale odrzut można łatwo opanować, a gdy już go opanujesz zrozumiesz, że nie chodzi o przypadek. Pepesza jest silna i skuteczna...w dobrych rękach.
.
Przytocze twoje słowa z innego tematu.
 "MP40 (i inne) - tu już jest relatywnie lepiej, ale i tak za bardzo trzeba interweniować myszką jak na nabój 9mm."
.
Przecież MP 40 prawie! nie ma odrzutu. Jak już wycelujesz w gościa to trup na miejscu, chyba że ma wielkiego farta.

Shock

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #10 on: 20 August 2006, 18:05:39 »
Witam. Jestem po stronie Hammera, jednak w przeciwieństwie do niego strzelałem w trybie AUTO i robie to nader często. Jednak nie o to chodzi. Byłem kiedyś na zlocie militarnym na Ukrainie i miałem okazję postrzelać z PPS (troche to kosztowało ale kto by sobie odmówił ;)  ). I powiem tak. Jak w prawie każdej broni po wystrzeleniu pocisku odrzut lufy idzie do góry i w prawo ale w RO odzrut PPS jest wyraźnie przesadzony. Bardziej bym się przyczepił do dzwięku jaki ona wydaje ;). Naprawde można ogłuchnąć.


Jeszcze jedno. Czy się wam zdarzyło aby pocisk odbił się od waszej skorupy ? Miałem takie wrażenie dwa razy i to na snowy forrest.

StarskiPL

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #11 on: 21 August 2006, 15:06:58 »
A ja bym zmienił takie głupoty jak zatrzymanie TYGRYSA (!!!) przez drewniany płotek! ...albo byle drzewko. W ogóle sterowanie czołgiem jest takie jakieś dziwne...

krv[PL]

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #12 on: 21 August 2006, 18:50:26 »
a ja bym chcial kamizelki dla czerwono armistoiw :D KLIK

pastor44

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #13 on: 21 August 2006, 21:10:27 »
Mysle ze o wiele bardziej wraz ze zmniejszeniem skutecznosci Ptrd (mam nadzieje w next patch'u)
powinni dodac cos przeciwczolgowego

krv[PL]

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #14 on: 21 August 2006, 22:30:29 »
napewno jestem za granatami przeciw czolgowymi i koktailami molotowa a po stronie niemieckiej minami magnetycznymi :D (nie weim jak to sie dokladnie nazywa... ogladaliscie Stalingrad??) a tak wogule to jak macie emula to sciagnijcie sobie taki filmik. [Military - WWII] Germany - Anti-Tank Tactics (Panzerfaust, Flak and early Panzerschreck vs communist armor).mpeg