Author Topic: Co byście chcieli zmienić w grze ?  (Read 55793 times)

Desperat

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #135 on: 08 June 2007, 14:58:50 »
Można by uzyć tej saperki co ją mają ruskie zawsze przy sobie......  myśle że nie było by to żadną przeszkodą a wręcz smieszne :D  po za tym po co ją maja w ekwipunku skoro nie można z niej kożystać ....  kiedys juz o tym pisałem....

Raiden

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #136 on: 08 June 2007, 17:25:26 »
Jeśli chodzi o głuchote (kiedy dostaniemy w głowę) to nie głupi pomysł tak samo jak z rozmazywaniem obrazu ale boję się, że na ten drugi efekt silnik graficzny nie pozwoli...

TheGianT

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #137 on: 12 June 2007, 09:47:11 »
ja bym chcial aby dodali Armie Polską :D Co wy na to?

szpara16

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #138 on: 12 June 2007, 10:04:15 »
Dobry pomysl ale wydlug mnie predzej powinien byc dodany sanitariusz! w kazdej druzynie powinien byc ktos kto biega z apteczka i leczy! i np za kazda pomoc dodatkowy punkt!!!!

trawiator

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #139 on: 12 June 2007, 10:25:08 »
Taaa... i ma strzykawkę którą może używać oby wskrzesić trupa (no rannego ale nie o to chodzi)... już to widziałem, zagraj w ET.

Klasa medyka/sanitariusza czy jak zwał tak zwał nie ma sensu, jak na wojnie ktoś oberwał to nie dostawał apteczki i biegał sobie radośnie dalej.

Raiden

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #140 on: 12 June 2007, 10:57:40 »
IMO sanitariusz nie sprawdził by się w RO. Bo:
po pierwsze, stał by się głównym celem dla wroga,
po drugie, żeby troche realistyki było musiałby nad rannym siedzieć ok. 5 min. a jak wiadomo siedzenie w jednym miejscu tyle czasu oznacza śmierć! A co gorsze... już każdy wolałby się respnąć niż czekać te 5 min.
a po trzecie, mało kto by się podjął tak ciężkiej pracy ;)

A kończąć sprawe z sanimanem, chciałbym dodać do gry mały bajer:
- kiedy zmienimy broń z ciężkiej na lekką, biegamy szybciej (pomysł z CoD'a) - mały ale dobry według mnie.

TheGianT

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #141 on: 12 June 2007, 20:46:45 »
Nom dobre to by bylo ja mam cod2 i takie cos jest i dobrze ze jest bo wezme pistolet to szybciej biegne niz noszac karabin.

Desperat

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #142 on: 13 June 2007, 08:09:20 »
SAPERKA. Skoro ją ruskie mają przy sobie to dlaczego nie mieli by jej użyć??

stkprfritz

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #143 on: 13 June 2007, 09:56:38 »
TheGiant----->Nom dobre to by bylo ja mam cod2 i takie cos jest i dobrze ze jest bo wezme pistolet to       szybciej biegne niz noszac karabin



      W jaki sposob zolnierz po zmianie na pistolet mliaby biec szybciej?
czyzby karabin w polozeniu na pas, albo przez plecy nie wazyl nic?chyba ze po calkowitym wyrzuceniu kbka i wtedy jego masa wraz z amunicja nie bylaby uwzgledniona...

Raiden

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #144 on: 13 June 2007, 10:03:10 »
Bo kiedy masz coś ciężkiego w rece, spowalnia Cię ponieważ ręce są słabsze od siły kochaniutkich pleców ;) Zresztą nie bazuję na samym CoD'zie, a z własnego doświadczenia.

Aha i jeśli coś śmiesznie napisałem to dlatego, że tego wyjaśnić nie umiem... dlatego nigdy nie tworze tutoriali do czegoś bo wiem, że to może komuś zaszkodzić xD

stkprfritz

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #145 on: 13 June 2007, 10:14:14 »
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bieganie z karabinem przez plecy jest o wiele bardziej meczace i niewygodne bo kbk obija sie strasznie osobiscie najlepiej biegalo mi sie z kbk w jednej dloni a druga byla wolna ale to moze tylko kwestia upodobania.BTW twojego posta nie odebralem jako smiesznego...

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #146 on: 13 June 2007, 13:55:10 »
Quote
stkprfritz :
Z wlasnego doswiadczenia wiem ze bieganie z karabinem przez plecy jest o wiele bardziej meczace i niewygodne bo kbk obija sie strasznie osobiscie najlepiej biegalo mi sie z kbk w jednej dloni a druga byla wolna ale to moze tylko kwestia upodobania.BTW twojego posta nie odebralem jako smiesznego...


W grę wchodzi nic innego jak biomechanika :)
Ponieważ ciało ludzkie wraz z bronią tworzą układ o 1 środku ciężkości, o wiele trudniej poruszać się jeżeli dodatkowa masa jest bardziej oddalona od tegoż właśnie środka - ruch taki traci na ergonomii i po prostu wymaga zużycia większej energii, a dodatkowo przeciąża jednostronnie organizm (inercja + przełożenia dźwigniowe)- jeżeli broń jest na "biegiem" czyli trzymana jednorącz za łoże a w pozycji jak to ma miejsce w RO - czyli oburącz zaburza schemat ruchu eliminując właśnie owe "ręce" - czyli będąc ścisłym kończyny górne, ponieważ mocno uogólniając człowiek nie tylko biegnie samymi nogami ale właściwie całym ciałem - zobacz sprinterów na 100m jak zapychają ramionami - prawidłowa ich praca przyczynia się do szybszego biegu.
To tyle rozważań teoretycznych, w praktyce zgadzam się z przedmówcą - broń "na pas" obija plecy niemiłosiernie i tak trzeba użyć jednej ręki dla przytrzymywania jej, żeby korzystać z tego że jest bliżej środka ciężkości należałoby ją chyba obwiązać bandażem albo jakoś ufiksować "na sztywno" do pleców, nie muszę mówić że jest to tylko teoria bo w warunkach bojowych raczej się nie sprawdzi:D

ciocia|Ola

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #147 on: 13 June 2007, 20:33:57 »
BartBear zgadzam się z Tobą. Tak to jest jak ktoś sieje fantazje a nie zna podstaw biomechaniki. Oczywiście pistolet w reku może być kołem zamachowym i nadawać prędkość, – ale jaka by była z tego korzyść?! Bazowanie na grach (mam na myśli przytoczony CoD) czasem ludziom zaburza rzeczywistość. W CSS chyba też szybciej można dobiec z pistoletem lub nożem w reku do danego miejsca. Ot wirtualne gierki. Powiem jeszcze, że w CSS na mapie Aztec skacząc z mostu można się zabić albo przeżyć spadając (trafiając) w kałużę przypominającą rzekę. Ot wirtualna rzeczywistość :D W RO zawsze ranisz, łamiesz sobie nogi jak jest za wysoko ;)

szpara16

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #148 on: 13 June 2007, 20:38:16 »
Nic dodać nic ujać ciociu :D pozdro

stkprfritz

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #149 on: 13 June 2007, 21:13:19 »
BartBear dzieki za wyklad z biomechaniki:D z tej strony tego zagadnienia nie znalem, chcialem w poprzednim poscie przedstawic wlasnie to ze bezsensem jest opcja gdy zolnierz w roznych grach biega szybciej z pistoletem w dloni niz trzymajac karabin w dloniach.
   Swoja droga w rzeczywistosci gdy zolnierz na polu wlaki porusza sie krotkimi skokami od jednej oslony do drugiej na maksymalnym sprincie i na odleglosciach nie wiekszych niz 50m (bo o dluzszych dystansach nie mooze byc mowy)to najlepiej biega sie wlasnie z kbkiem trzymajac go za loze, bo nie wyobrazam sobie by za kazdym razem zolnierz musial zakladac i zdejmowac kbka przez plecy:). Biegajac na zaliczeniach z wf usztywnialismy kbki do plecow zakladajac je w ten sposob ze pas nosny tworzyl rodzaj szelek przez ktory przekladalo sie lufe i bron w czasie biegu nie obijala plecow pomagalo to ale sam po biegu z takiej uprzezy juz sie nie rozplatales dodam.