Author Topic: Co byście chcieli zmienić w grze ?  (Read 55943 times)

pastor44

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #30 on: 25 August 2006, 19:37:10 »
Aha zapomnialbym jeszcze o jednej rzeczy
strzelajac z AP  w tył Sdkfz 252\1 tam
gdzie siedzą żołnierze  nie powinno
przeciez dochodzic do wybuchu tylko
do przebicia...a zabijania załogi przy penetracji
osobiscie nie zauwazylem mimo wielu prób... :(

StarskiPL

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #31 on: 27 August 2006, 11:25:46 »
Piter306 miałeś rację - nie dało się zrobić tak, żeby gąsienice poruszały się w przeciwnych kierunkach. Żeby obrócić czołg w miejscu należało zablokować jedną gąsienicę a drugą ruszyć. Oto przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=8JBOj18S8rY

piter306

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #32 on: 27 August 2006, 11:52:21 »
No i to powinni w grze zmienić, bo w niezbyt grząskim terenie da się obracać wóż w miejscu. Jeszcze powinni zmienić skuteczność artylerii względem czołgów, podczas ostrzału bardzo rzadko dochodziło do bezpośrednich trafień. A tylko takie jest w stanie zniszczyć ciężki czołg. A w RO arty jest skuteczna jak bomba atomowa.

Male Wo

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #33 on: 27 August 2006, 18:25:55 »
ja bym zmienił siłe i wytrzymałość czołgow. jak wiadomo tygrysy niszczyły radzieckie czołgi takie jak T-34/76 i T-34/85 zazwyczaj jednym strzałem. trzeba tez zmienic hitboxy czołgow. stojąc pod kątem 45 stopni do wroga nie jest w stanie nic nam zrobic.

i nierozumiem czemu niektorzy uwazaja ze niedało by sie wsadzic samolotow??

ciocia|Ola

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #34 on: 27 August 2006, 20:56:01 »
Jeśli gra ma oddawać rzeczywistość i realizm gry ma być na 'max' – to brakuje na mapach miejsca chociażby na wykonanie startu a już nie wspomnę o ewolucjach bojowych, już ktoś wcześniej wspomniał, że to nie BF i prędkości przelotu byłyby faktycznie szybsze. Ale fakt samolocik fajna sprawa.:D

Goose

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #35 on: 27 August 2006, 21:22:58 »
[marzenia mode on]Hmm.... Jakby sie dało połączyć IŁa-2 z RO [/marzenia mod off]

thebil

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #36 on: 27 August 2006, 22:06:35 »
No, co do miejsc startu to rzeczywiście byłby problem... Np. na takim stalingradzie :D. A co do innych broni, to ja bym z chęcią widział moździerze. Np. 2osobowy squad - 1 nosi moździerz i go rozkłada oraz celuje, a drugi wrzuca i nosi pociski. Celowanie oczywiście jak w ET, na mapce widać gdzie trafiliśmy, ustawiamy kąt lewo/prawo i góra/dół. Niekonieczniekmoździerz musiałby być bronią przenośną, mógłby być stajonarny i np. po przejęciu mortar position na kaukazie niemcy mogliby prowadzić ostrzał. Oczywiście fragi jak w czołgu. Co do tej klasy z ammo - Ja bym z chęcią wziął taką klasę, pod warunkiem, że tak jak za dostarczenie ammo dla MG będą punkty. Niekoniecznie 5, ale np. 2 dla magazynków, 1 za grany, a 4 np. za taśmę, etc.

Goral

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #37 on: 27 August 2006, 23:16:16 »
Ostatnio widziałem, że powstają już mutatory modyfikujące broń do RO. Jest tam np. taśma 250 naboi do MG-42. Zmodyfikowano także penetrację niektórych broni. Na razie nie widziałem żadnej informacji na ten temat. Ale wiem, że coś takiego już jest (mam to nawet w cache :) )
Do mapki Berezina dodany jest nowy pojazd  BT-7 (niestety, jeszcze nie mają modelu, więc używają T60).

pastor44

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #38 on: 29 August 2006, 23:04:01 »
A ja bym jeszcze zmienił sposób wsiadania i wysiadania z pojazdów
na animację jak czołgista wspina sie po czołgu i wlazi do srodka
przy wylazeniu bylo by podobnie
Aha i jeszcze jedno powinni spowolnic szybkosc przesiadania
sie z miejsc w pojazdach...

Ruwenzori

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #39 on: 30 August 2006, 00:15:08 »
No możnaby, tzn teoretycznie byłoby to fajniejsze, ale nie wiem jak w praktyce wpłynęłoby to na gre. Np właśnie możnaby spowolnić to wysiadanie z czołgu... leże koło czołgu z ptrd, strzal - już się dymi, jeszcze jeden strzal i po nim, to przeładowyduje, nagle czołgista 'pojawia' sie koło czołgu i mnie zabija z pistola, gdy leże na ziemi i nie moge się ruszać przez 4 sekundy:\

Robson

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #40 on: 30 August 2006, 14:58:19 »
Fakt, wysiadanie/wsiadanie można by wydłużyć,
Bo czasem z tego korzystam i gdy siedze w czołgu i widze że leci we mnie pocisk, to szybko wysiadam z pojazdu, i szpulka w krzuny :D :D

"Panzer" Meyer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #41 on: 30 August 2006, 16:19:10 »
Takie pomysły jak obsadzanie wrogich czołgów i pojazdów mijają się z celem. Bardzo rzadko dochodziło do przejmowania wrogiego sprzętu, pozatym wątpie czy radziecki czołgista poradziłby sobie z obsługą bardzo skomplikowanych niemieckich czołgów - choć na odwrót byłoby to nawet możliwe bo radzieckie czołgi były w obsłudze bardzo ponoć łatwe. Kolejna kwestią jest to jak łatwo i szybko czołgista możne unieszkodliwić swój czołg opuszczając go. Wystarczy zniszczyć przyrządy optyczne albo załadować granat do lufy, nasypać tu i ówdzie piasku - mało czołgów było opuszczanych w stanie nadającym się do użytku:)

Nie komentuje propozycji zrzutów zaopatrzenia bo to poroniony pomysł :P Podobnie z samolotami  - ze względów już przytoczonych, a dodatkowo dlatego że 32 osoby to i tak dość niewiele, a konieczność obsadzenia samolotów przedzedziłaby pole walki jeszcze bardziej. Tej grze przyświeca troche inna idea niż battlefieldowi.

Dobrym pomysłem jest animacja wsiadania i wysiadania z czołgów. Dodałbym także możliwość wchodzenia piechoty na pancerz czołgu tak aby mogła ona być desantem. Fajnie byłoby umieścić na niektórych planszach działa przeciwpancerne piechoty - dyskusyjna byłaby ich forma i ew. sposób przemieszczania.

Wiem, że podstawą jest zbalansowanie obu stron ale nie podoba mi się tak znaczne osłabienie niemieckiego sprzętu - szczególnie tygrysów, które nie ma się co oszukiwać - są zwykłym złomem na gąsinicach :D Możnaby dyskutować o jakości pancerza o sile działa (bo szybkość jest akurat dobrze odwzorowana), ale największą różnicą między sprzętem radzieckim i niemieckim była zawsze jakość optyki. W radzieckich tankach do konca wojny stała ona na bardzo niskim, prymitywnym poziomie - w RO nie ma to żadnego odwzorowania. A jeśli miałoby być odwzorowane to w jaki sposób... i w końcu czy mialoby to sens - bo realistyka, realistyką ale chodzi o zbalansowanie stron, bo to jest podstawą grywalności....

Hammer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #42 on: 30 August 2006, 16:45:58 »
Niestety RO może się jedynie starać zbliżyć do pewnego poziomu realizmu, który możemy uznać za "grywalny". Dlaczego nie może być realniej? Odpowiedz jest prosta: stracilibyśmy w pewnym momencie tą grywalność.
Czas wsiadania/wysiadania do/z pojazdu - bardzo ciekawa uwaga - można rzeczywiście zarzucić to na oficjalnym forum.

W przypadku wysiadania z pojazdu tak jak to słusznie zauważył Ruwenzori będzie można uniknąć kuriozalnej sytuacji "katapultowania się" załogi w zbyt szybkim tempie.
 
W przypadku zmiany miejsc na pozycjach w pojeździe - zwolnienie czasu przesiadania się spowoduje konieczność liczniejszej obsady (działonowy + kierowca to będzie minimum) oraz jej lepszej współpracy, co na mapach typowo pancernych powinno nawet zwiększyć grywalność.

Wchodzenie piechoty na pancerz czołgu - jestem jak najbardziej ZA :)

Syndrom Rasiaka! Ostatnio miałem sytuację - przeładowuję kar98 po strzale, spada przede mnie granat, naturalnie staram się odbiec ALE NIE MOGE!, mój żołnierz spokojnie kończy przeładowanie naboju i oddala się od granatu w tempie MARSZOWYM!! Już chyba nie muszę nikomu mówić, że do ucieczki przed takim zagrożeniem nie trzeba być Brucem Lee :p

No i ta ogromna wytrzymałość radzieckich czołgów ... tragedia. :/

"Panzer" Meyer

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #43 on: 30 August 2006, 21:42:56 »
wg mnie przedłużenie czasu zmieniania pozycji w pojazdach to strasznie głupi pomysł. Nie oszukujmy się, że na serwerach publicznych na mapach z panzerami współpraca nie zawsze się układa, a większość graczy woli jeździć sama. Zresztą podnosi to także klimat bo w ruchu może być na niektórych mapach nawet do 16 pojazdów na strone np. na takiej orel76/88 - walki mają dużo większe natężenie:) A gdyby zmusić graczy do jeżdzenia we dwóch mielibyśmy w porywach do 8, a ci którzy jeżdzą sami - byliby dyskryminowani, a ich szanse z czołgiem obsługiwanym przez dwie osoby jeszcze bardziejby zmalała :P

Robson

  • Guest
Co byście chcieli zmienić w grze ?
« Reply #44 on: 30 August 2006, 22:06:11 »
Ja też wole sam jeździć panzer'em :D
Jeżeli już to gram z qmplami z klanu, z którymi mam kontakt na ts'ie :p