Author Topic: Restart kompa !  (Read 15934 times)

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« on: 24 February 2007, 16:40:39 »
Niedawno pochwaliłem się że RO chodzi mi bez problemu, bo tak było od wielu miesięcy, aż do dzisiaj.
Odpalam grę, zaczynam grać kilka sekund i zawiecha, po czym kopm robi efektowny restart, wtf ???
Pamiętam miałem ten sam problem z COD UO po wgraniu patcha, szukałem rady na wielu forach i nic, co się dzieje, macie jakieś pomysły ?
Pzdr

Infulat

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #1 on: 24 February 2007, 17:11:11 »
Może coś instalowałeś/zmieniałeś np. sterowniki, ustawienia w biosie=>procek, pamięć. CZy zwiecha jest tylko w RO czy też przy innych aplikacjach?

Guz

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #2 on: 24 February 2007, 18:58:57 »
No wlasnie czy dzieje sie tak tylko w ro czy np w innych grach zuzywajacych troche zasob kompa? Inna kwestia czy np podczas zwiechy nie masz zapetlenia dzwieku typowego dla przegrzewania sie kompa? Sprawdz jeszcze jaka masz temperature na poszczegolnych podzespolach kompa. No i kiedy ostatni raz "odkurzales" kompa?

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #3 on: 25 February 2007, 08:13:57 »
W ustawieniach nic nie grzebałem, z dźwiękiem nic się nie dzieje, po prostu zawiesza się obraz z gry i restart. Kompa odkurzyłem 2 tygodnie temu przy okazji wpinania nowej kości z 512.
Pobrałem Speedfana i temp. wygląda tak:
Ambient - 28 c
Remote 1 - 58 c i obok jest ikona płomienia ?!
Remote 2 - 26 c
HDO - 30 c
Core - 37 c
Acha, chyba też coś dziwnego dzieje mi się z drugą grą w którą ostatnio gram "Scarface"

Edit:
Po odpaleniu RO:
Remote 1 - 74 c !
Core - 53 c !

Jeżeli ktoś wie jak to zinterpretować to bym był bardzo wdzięczny.
Pzdr

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Restart kompa !
« Reply #4 on: 25 February 2007, 09:02:43 »
jaki procesor?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Restart kompa !
« Reply #5 on: 25 February 2007, 11:17:26 »
No to po 1 najbardziej rzucająca się temperaturka "remote"...czyli taki banał jak dobrze i wydajnie pracujący wentylator, a czy przy ostatnim odkurzaniu została zachowana odpowiednia przestrzeń-korytarz dla swobodnego przepływu powietrza (czyli czy komp ma "cug") bo może jakieś kable wcześniej dobrze poukładane robią teraz za "wiatrochrony" i się powietrze kisi i grzeje ;)
2 czy "dmucha" wystarczająco daleko od ściany/innej przeszkody?
Hmm wspomniałeś o wpięciu kości pamięci...sam to przerabiałem, podobnie to wyglądało, zwalałem że mi się karta graficzna przegrzewa...a okazało się że jakem stary to....niedokładny i zatrzaski na maxa nie były dopięte (swoją drogą trochę siły trzeba było użyć żeby wlazło do końca-aż się bałem że ani pamięci i że płyta będzie do wymiany ;) ) no ale rozdziewiczyłem tego slota w końcu dokładnie i wszelkie objawy rzekomej karty graficznej zniknęły :)

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #6 on: 25 February 2007, 12:20:19 »
Procesor Athlon 2800+
Przypomniałem sobie że wczoraj postanowiłem zmienić widok celownika snajpy i automatycznie ustawienia zrobiły się na custom, poprawiłem na medium + zdjąłem obudowę kompa i niby jest ok, temp. rdzenia jest w normie ok 47 c, chociaż przed chwilą przy próbie wyjścia z RO znowu zrobiło mi się to samo.
Komputer od strony procesora stoi od ściany jakieś metr, a od strony zasilacza 30 cm, czyli jest wszystko ok. Jeżeli chodzi o pamięć to rzeczywiście męczyłem się z nią, ale kiedy była wciśnięta źle to komp albo jej nie widział albo stawał na biosie.
Co robić ?

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Restart kompa !
« Reply #7 on: 25 February 2007, 12:41:39 »
Jeżeli chodzi o DOŁOŻONĄ pamięć to u mnie wszystko chodziło ok (system,aplikacje itd.), pomimo złego docisku, dopiero RO zweryfikowało niedociągnięcia.
Nie jestem informatykiem, ale z własnego (kosztownego) doświadczenia stawiam na w/w zasilacz w takim razie. Reset systemu, 70 stopni na "wyjściu"... Masz jakiś markowy z mocą 350-400W czy taki "za 50 złotych"... To jest BARDZO istotna część systemu, mój poprzedni zasilacz przyczynił się do modernizacji komputerka bo w śmiertelnym strzale (niby są jakieś zabezpieczenia ale u mnie nie zdały) poszła płyta, proc i pamięć ;/

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #8 on: 25 February 2007, 13:04:55 »
Zasilacz 350 W
Przed chwilą znowu miałem restart, już zaczyna mnie to ... Tyle czasu było ok i od wczoraj problem:((

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Restart kompa !
« Reply #9 on: 25 February 2007, 13:41:25 »
1. 350 to malo, radze kopic 400 minimum. szczegolnie zaley jaka masz karte grafiki
2. sprawdz czy po dolozeniu pamiecu nie dziala w dual channel - jesli masz 2 rozne kosci (rozne predkosci) to bardzo czesto sie to gryzie, wtedy lepiej je przelaczyc na single channel, ale to obiza wydajnosc dosc wyraznie.
3. sprawdz czy ci sie nie przgrzewa kosc pamieci - np zbyt wysokie napiecie powoduje przgrzanie sie i resety podczas stresu.
4. odpal program memtest - booktowlana plytka do zassanie z netu.

Infulat

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #10 on: 25 February 2007, 13:48:00 »
zainstaluj sobie everesta i sprawdź jeszcze raz temperatury, u mnie core oznacza diodę procesora, u Ciebie wygląda jakby remote 1 to jest dioda, wróć do porzednich ustawień grafiki  i sprawdź czy się wywala, sprawdź połączenia na płycie może niechcący coś ruszyłeś np. kartę grafiki, najlepiej wyjmij i włóż jeszcze raz nawet jak wydaje się że wszystko jest ok. Wyjmij pamięć, którą dołożyłeś i zobacz czy problem dalej istnieje.

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #11 on: 25 February 2007, 15:01:10 »
Ok będę sprawdzał, tymczasem nowość - tym razem po zawieszce wystąpiła na ekranie kaszana typowa dla problemu z grafiką.
Taki zasilacz miałem w kompie. A jak sprawdzić czy działają w dual ? Przypominam że 2 tyg. było ok.
MemTest pokazuje [0 Errors]
Mam już Everesta, ale jak sprawdzić w nim temperatury ?

Guz

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #12 on: 25 February 2007, 15:19:41 »
komputer->czujnik-> i masz podane temperatury

Osobiscie obstawiam grzanie sie grafiki bo objawy sa dosc typowe dla tego zjawiska

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #13 on: 25 February 2007, 15:25:06 »
Ok znalazłem, jeżeli to grzanie grafiki to co mogę w tym wypadku zrobić ?

Guz

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #14 on: 25 February 2007, 15:51:11 »
Wyczyscic dobze grafike, waciki i sprezone powietrze beda przydatne (nie uzywaj odkurzacza do czyszczenia wiatraczka bo moze to spowodowac jego wypadanie z lozysk - czyt. nie bedzie dzialac)