Author Topic: Restart kompa !  (Read 16072 times)

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #15 on: 25 February 2007, 16:06:59 »
A może nowy wiatrak ?
Jak sprawdziłem ceny zasilaczy to sobie raczej daruje wymianę:con
A tak dla porównania, to u mnie przy odpalonej RO temp. procesora dochodzi  do 78 c, a jak u was ?

ciocia|Ola

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #16 on: 25 February 2007, 16:20:16 »
Ja jestem laikiem, – ale jaka temperatura to chyba zależy od procesora – firmy, technologii itp.
Ja wiem, że mój, AMD nie dochodzi do 50 stopni, – bo przy tej temperaturze odczuje zdecydowane przyspieszenie wentylatora co objawi się hałasem :) no i nie mam nic podkręcone.

Wawer

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #17 on: 25 February 2007, 16:54:52 »
Kiedyś miałem podobne problemy i okazało się że miałem źle dobrane pamięci do płyty głównej. Pomogła sprzedaż i zakup nowych.

Guz

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #18 on: 25 February 2007, 17:40:41 »
Ceny nowego chlodzenia wachaja sie w przedziale 50-150zl ale to i tak nie zmienia faktu ze je tez trzeba czyscic co jakis czas

Infulat

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #19 on: 25 February 2007, 17:46:52 »
ciocia|Ola jak na laika bardzo dobre informacje :)
Bathin:
1. Jakie temperatury pokazuje everest - jest lepiej opisany niż speedfan np. ja mam dwie temperatury do procesora jedną opisaną jako dioda procesora- wyższą i drugą opisaną jako procesor( ta sama co w biosie) - niższą. Speedfan u mnie diodę oznacza jako core.
2. Jaka jest temperatura w biosie
3.Jesli  Twój procek to Athlon 2800 na socket A to jego graniczna temperatura to zdaje się 80-90 stopni C
4. Podaj dokładne dane podzespołów- wszystko podaje everest - czy pamięci są w dualu również
5. Dobry, mocny zasilacz będzie Ci służył dużo dłużej, więc warto kupić, poza tym patrzenie jak wymarzony zasilacz za parę stów pali się przy pierwszym podłączeniu gwarantuje niezapomniane wrażenia :D

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #20 on: 25 February 2007, 18:51:55 »
Ok, podaje dane:
Płyta główna: 29 c
Procesor: 75 c
Aux: 26 c
MAxtor: 34 c

Memtest nie wykrył żadnego konfliktu pamięci.

Wg Everesta:
Pamięć fizyczna
w sumie 1023 mb
użytych 841 mb
wolne 182 mb
wykorzystane 82%

Przypominam że dwa tygodnie po zainstalowaniu dodatkowej pamięci było ok.

Infulat

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #21 on: 25 February 2007, 19:21:21 »
Temperatura na procku troche za wysoka, ale czy to jest przyczyna problemu to trudno powiedzieć

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Restart kompa !
« Reply #22 on: 25 February 2007, 20:01:02 »
Quote
Bathin :
A może nowy wiatrak ?
Jak sprawdziłem ceny zasilaczy to sobie raczej daruje wymianę:con
A tak dla porównania, to u mnie przy odpalonej RO temp. procesora dochodzi  do 78 c, a jak u was ?


78? jak pewnie masz tjunction 80....
twoj proc sie za bardzo grzeje - wycziscic, i sprawdzic czy ci dobrze dociska do procka
zdemontowac, wyczyscic paste - jesli jest woskowa (krucha) to natychmiast sie jej pozbyc i kupic cos lepszego, kosztuje to jakies 5zl


sprawdz czy nie masz puchnietych kondensatorow na plycie glownej - wybrzuszone te gorne okragle powierzchnie albo jakies krysztalki  znaczaja ze czeka cie wymiana tych elemntow z lutownica - koszt kupna kondesnatorow jakies 10 zl.

wykonaj pelny raport w everescie i zamiesc gdzies wyniki na necie, np tutaj w 'Moje Pliki'

Zdzira

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #23 on: 25 February 2007, 20:53:25 »
Quote
Bathin :
Niedawno pochwaliłem się że RO chodzi mi bez problemu, bo tak było od wielu miesięcy, aż do dzisiaj.
Odpalam grę, zaczynam grać kilka sekund i zawiecha, po czym kopm robi efektowny restart, wtf ???
Pamiętam miałem ten sam problem z COD UO po wgraniu patcha, szukałem rady na wielu forach i nic, co się dzieje, macie jakieś pomysły ?
Pzdr


RAM ziomek miałem to samo.

Wymień kość. Zapewne niedawno kupowałeś nową/używaną kość ramu i masz teraz dwie.... mnie mój złom w dualu nie trybił ;)

w momencie gdy obciążałem drugą kość ramu zwiecha i resecik. :-)

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #24 on: 25 February 2007, 21:35:49 »

PrezesOi

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #25 on: 26 February 2007, 05:40:40 »
Quote
Bathin :
Pełen raport:
http://www.red.orchestra.pl/pfs.php

Źle linka podałeś.

Gdzies wspomniales ze procek dochodzi do 78 stopni? Jezeli to AMD - to juz jest pólmartwy ;) jezeli intel, to rowniez jest na drodze do zaglady.

btw. nie musisz wychodzic z serwera gdy ja gram, bo takie odnioslem wrazenie, grozbe bana potraktuj raczej jako upomnienie :wink

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #26 on: 26 February 2007, 06:55:59 »
Nie załamuj mnie z tym procesorem:((, procek to Athlon. Nie uciekam z waszego serwera, wczoraj wlazłem tylko na chwilę bo "mój" był zajęty, sprawdzałem odczyty temperatury w czasie odpalonej RO.
A jak wkleić link do pliku ?

PrezesOi

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #27 on: 26 February 2007, 07:23:32 »
kliknij prawym przyciskiem dokladnie na danym odnosniku i "Kopiuj adres odnosnika" (Firefox) lub "Kopiuj skrót" (IE).
http://redorchestra.pl/datas/users/62/link.bmp
Athlon 2800? 47 stopni w stanie spoczynku to znak ze cos jest nie tak z chlodzeniem/montazem procesora (jak zreszta dobrze stwierdzilo kilku przedmowcow).

Bathin

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #28 on: 26 February 2007, 07:27:02 »

PrezesOi

  • Guest
Restart kompa !
« Reply #29 on: 26 February 2007, 07:40:10 »
Procek nie podkrecany, a grzeje jak czarnobyl w kwietniu 86 :). Jabym zdjał wentylator, wyczyscil stara paste z procka, nalozyl nową, i zalozyl wiatrak jeszcze raz (o ile jest sprawny). tyle ze ja to robie na codzien i "w miare" mi to wychodzi - jezeli nie jestes pewien czy sobie nie nadkruszysz procka itp, lepiej popros jakiegos serwisanta. A jezeli w Kwidzynie nie ma serwisantow przyjedz z tym do Gdyni to ci to zrobie za symboliczne 200 złotych :D