Author Topic: MOD pancerny  (Read 51195 times)

seba200

  • Guest
MOD pancerny
« on: 16 February 2007, 11:24:35 »
jak w temacie - ktos stworzyl moda pancernego podaje lina:
http://www.amizaur.za.pl/files/ArmoredBeastsLite_v2.0_beta1.rar

tutaj temat z forum combat mission:
http://www.forum.cmhq.pl/index.php?link=1&id=352

warto oblukac:) wiem ze jest tworzony mod pancerny przez mojego kumpla z frontu -ale narazie nie mam z nim kontaktu - niewiem czy to jest to samo

piter306

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #1 on: 16 February 2007, 16:38:57 »
Pograłem z botami i nie jest źle, na pewno dużo lepiej niż w walkach z "oryginalnej" RO, strzał z Tygrysa z odległości ok 500 metrów w pancerz czegokolwiek prawie zawsze śmiertelny, dużo mniej kretyńskich rykoszetów od bocznych pancerzy.
     Przy tym modzie powinien być zachowany przy późniejszych scenariuszach w miarę realny stan ilości czołgów po stronie Niemieckiej i Radzieckiej, bo Ruscy tej wojny nigdy nie wygrają :)
    Fajnie, że jest zmniejszony ślad smugacza, w pociskach czołgowych, choć chyba zbyt mocno wg mnie.

Chętnie popróbowałbym tego moda online.

Wrona

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #2 on: 17 February 2007, 10:14:24 »
Toż to rewelacja i całkiem wyraźne światełko w tunelu! 3mam kciuki! :yes
Mam nadzieję, że po dopracowaniu moda stanie się on standardem na serwerach czołgowych, a może nie tylko!

seba200

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #3 on: 17 February 2007, 13:55:37 »
Wiec tak: mod dzial na serwerze orel(duza mapka) dokkladnego ip nie podam, moze pozniej i wyglada to powalajaco. Mozna powiedziec - wreszcie ktos sie wzial za to. Czyli - czolgi niemieckie kopia tylek ruskim ze hej(jak w realu), sa dodane dzwieki, penetracje, nowe dzwieki penetracji , lornetka dla dowodcy czolgu z podwojnym zoomem, smugi za pociskami, realny lot pocisku i wiele innych - REWELACJA. Wkurzalo mnie do tej pory ze tygrys meczyl sie z ruskimi czolgami po czym dostawal w tylek i koniec. Teraz wszysko diametralnie sie zmienilo, lacznie z tym ze najwieksza czesc na penetracje jest narazona wierzyczka czolgu. Jak sie dowiedzialem w dalszym etapie tego modu bedzie wprowadzona poprawka na zmniejszenie ilosci niemieckich czolgow w respownach, zeby sily jakos wyrownac, bo w chwili obecnej do 1 kilometra kociaki rzadza. POLECAM!!!

Tomciaz_PL

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #4 on: 17 February 2007, 14:24:33 »
Hm... a czy instalacja tego moda nie wpływa jakoś na sposób dołączania się do serwów, tzn. podłączam się tylko tam, gdzie jest aktywny ten mod, czy gdzie chcę?

Wrona

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #5 on: 17 February 2007, 16:23:55 »
Nie ma z tym problemu żadnego - wchodzisz wszędzie.

Quote from: seba200
dokkladnego ip nie podam, moze pozniej

Nie męcz Seba, to "później" to już chyba nadeszło, co? ;) Podaj IP, albo nazwę serwera, nie daj się prosić...

edit: Znalazłem!
serwer: [FLOT] Armor Maps w Armored Beasts Mutator
IP: 64.34.172.21:7779

Idę tam teraz zobaczyć co i jak i zapraszam do dołączania ASAP!

seba200

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #6 on: 18 February 2007, 11:12:29 »
to jest dokladnie ten serwer:)

Ten mod nie wlywa wogole na inne serwery, mozna sie laczyc gdzie sie chce. Wszysko zalezy czy dany serer posiada dany mod i tyle.

Wrona

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #7 on: 18 February 2007, 12:46:09 »
Pograliśmy wczoraj dość długo z Nemrodem[PL] na tym serwerze i stwierdzamy zgodnie, że mutator jest ok, tzn rozgrywka czolgami wreszcie zaczyna miec cos wspolnego z realizmem. Naprawdę warto spróbować i poczuć siłę Tygrysa. Z tego co obczailiśmy, to na serwerze nie ma najnowszej wersji mutatora, bo brak kilku rzeczy opisanych w readme ("ale i tak jest zajebiście". Łączenie sie przebiega bezproblemowo, po pobraniu 44 KB pliczku z mutatorem.

Uważam, że polskie serwery powinny obowiązkowo stać na tym mutatorze, tym bardziej, że nie wymaga to od graczy czasu ani wysiłku, bo pliczek mały ale byk.

Autor mutatora stara się, by kalkulacje były jak najrealistyczniejsze i odzwierciedlały specyfikacje ówczesnego sprzętu; zadaje sobie dużo trudu zbierając informacje. Myślę że kolega Guz poczułby się jak ryba w wodzie mogąc coś doradzić.

Pozwolę sobie tu przytoczyć kawał readme:

Quote from: Ami
Changes in this version:

- code handling armor modeling and penetration calcs is enhanced. Only some simple changes for this release:

The single armor value for whole tank, is split to separate turret and hull armor. Turret armor can be different than hull, also hit angle is calculated separately for turret and hull.

The table for penetration @ angle is thrown away and simple function is used instead (armor resistance at angle is calculated as

armorfactor * 1/cos(angle)^1.6

It's just most simple function that can be used in today's game. More advanced armor modeling will be added in the future. Don't expect miracles any more - angling the tank can buy you an extra 30% of protection at best, as in real life. Not extra 300% as in original RO.

For turret and hull armor factors and penetration tables real values are used, instead of abstract numbers used in RO. Then results are fine tuned to some degree to get historically correct results (for example some armor is angled, some can be of different quality, so armor factor can be different than simple armor thickness). For example Russian armor is of high hardness, this can cause worse pefrormance in T-34 (thin plates) or better performance in IS-2 (thick cast).
Exact values used in the mod will be published later, but as they are taken from real life you can just check the armor or penetration of the real tank/gun. The results should be also similar like in CMBB or SPWaW games. If you played them, you know what to expect.

Penetration now changes with range smoothly, not in steps. This mean that you'll get a bit more penetration from 10m than from 40m. Can be important for PTRD shooters, as it's penetration is now barely enough to kill early German tanks from side or rear and close range.

The penetration value is a little random, for each shot can vary from about 90% to 105% of table value, though most results should be within 95...103%.

The damage done by each penetrating shot is also not constant. Can vary from 30% to 150% of base value. Some times one shot will do the job, some times you will need 3 shots.

The speed of the projectile is restored to it's original value (slowed down 2 times in stock RO), after some testing this seem to not cause problems. We'll see.

 - other changes:

 Tank reload times are reduced to more credible values.

 You can now exit to the tank's turret roof or engine deck, from commander's position. You can then ride on the tank or use it to enhance your field of view, or look above obstacles with binoculars.
 
 The tracers of tank shells are smaller, harder to see and track. Combined with greater projectile speed, it makes gunnery distinctly harder than in stock RO. Setting the sight to correct range before shooting can really help now. Tracer colors are not changed yet.
 
 More correct ammo loadings for main guns and MGs were estabilished and set, in most cases it means much more MG ammo than in stock game.
 
 The tank commander's binocularas are made dual-magnification. Original zoom is 4.25x but the view trough computer binoculars is not as good as with real 4x binoculars in real life, because of monitor size/screen resolution limitations. The binocular's zoom could be increased, but the field of view would be reduced too, which is not good. So the original panoramic 4.25x zoom is retained, and second 8.5x detailed zoom is added. The second zoom is 2 times larger than default zoom, so the marks on binoc's scale are spaced 16 mils apart in 4.25x zoom, and 8 mils apart in the second 8.5x zoom level.

 Same monitor size/screen resolution limitation refers to tank gun optics - in the game, a tank can be hardly seen at 1000m in a standard 2.5x zoom. This will be adressed in the future, we'll try to incrase the zoom as possible without reducing the field of view. At present, using the strengthened commander's binoculars to find targets and sense the shots can help (you can trace yous shells better trough binocs, than trough gun sight).

 The damage of Panzerfaust rocket is increased a bit, don't try to shoot your feets or a tank 2m away anymore. The damage and radius of sachel charge is reduced too, now you better place it as close to tank as possible and better yet use two of them to kill a tank. But the modeling of those weapons is still bad, damage radius of fausts and sachels is same against tanks and people. Needs remodelling in the future.
 
 Things NOT changed or adressed yet: Tank speed and acceleration. Separate commander's station. Better damage modeling with vehicle systems breakdowns and deaths of individual crew members (crew hitboxes). More realistic ammo and fuel hitboxes (still not changed currently). Better tank collision models (removing of those huge slabs over commander's hatches than are treated as turret armor). More advanced armor and penetration modeling (things like frontlower/frontupper/thickness/armor angle/true 3D hit angle/kinetic damage /thickness to diameter ratio/shot shatter). And many more. If something is still wrong and not fixed in this mod, it's probably planned. Remember it's only a first version, and a beta still.

 In the meantime, have a nice play.


Zaangażowanie Amizaura widać w jego wypowiedziach w dyskusji na forum:
Quote from: Ami


Czy możemy wrócić do tracerów please ? Jeśli pociski mają w dnie zagłębienie na tracer, to przypuszczam że tracer miały. Poza tym wszędzie napotykam zdania typu "strzelec/dowódca po pierwszym strzale śledzili tracer pocisku i wprowadzali poprawki". Poza tym byłoby głupie gdyby nie miały (to najważniejszy argument) ;-P
Jak tam z pancerzem wieży/maski w IS-2 i wieży w Panterze ? Czy ktoś kto mieszka w stolicy (albo innym miescie gdzie jest IS-2 w muzeum) mógłby się pofatygować z liniką i po prostu to zmierzyć ???? Wiedzielibyśmy jedną rzecz przynajmniej na pewno zamiast wybierać między cyframi z 2 książek... są ochotnicy ? :-)

Tomciaz_PL

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #8 on: 18 February 2007, 18:00:11 »
Link nie działa :(. Wyskakuje mi okno z komunikatem "Strona o podanym adresie nie istnieje" a poniżej "Zobacz ofertę portalu ósemka.pl". Macie na to lekarstwo?

trawiator

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #9 on: 18 February 2007, 18:29:53 »

Tomciaz_PL

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #10 on: 19 February 2007, 05:27:20 »
MOD jest świetny. Dopiero teraz widać potęgę tych maszyn (w szczególności Tygrysa). Pociski wreszcie przestały się odbijać od wież, jak 37mm ppanc. od pancerza przedniego KW-2. Pierwsze co zwróciło moją uwagę, to zredukowany ślad smugacza -  przestał wyglądać jak przerośnięte latające ognisko. Jest mały i przemieszcza się  jakby szybciej :). Skróceniu uległ również czas ładowania pocisków do działa głównego, co mam za plus - większe zbliżenie do warunków bojowych. W tym muratorze widzę przyszłość pancernych rozgrywek w RO :). Oby tak dalej! :)

pastor44

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #11 on: 19 February 2007, 07:50:10 »
Mi rowniez bardzo sie spodobal, chociaz testuje go dopiero od kilku dni
Ale jestem pełny optymizmu co do przyszlosci walk pancernych w RO :D
nareszcie cos sie ruszylo a to wszystko dzieki zaangazowaniu takich ludzi
jak Amizaur
Wielkie dzieki za Armored Beasts:)
(jest mozliwosc zeby tego moda/mutatora wprowadzic na Polski serwer?)

Wrona

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #12 on: 19 February 2007, 11:10:25 »
Już jest na Asterze! Dzięki Admini!

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
MOD pancerny
« Reply #13 on: 19 February 2007, 13:10:26 »
Jest na obu asterach, jak się gracze podłączają to ściąga się dodatek osobom go nie mającym - idzie bardzo szybko.
Fakt, że pociski inaczej latają, w niektórych czołgach bardziej opadają, oraz są mniejsze - może dlatego że nie ma tego latającego ogniska. I chyba są rzeczywiście szybsze, bo wczoraj na aradzie naprawdę byłem zdziwiony prędkością jaką latały.

Niestety wydaje mi się, że strzelający tygrys nie produkuje w ogóle ognia z lufy, jedynie kupę dymu, który szybko znika :/
Za to IS2 jest mordercą - wczoraj Góral nieźle płakał z tego powodu, no ale przeładowywanie trwa długo. Dlatego mniejsze czołgi są bardziej zaczepne z powodu prędkości przeładowania, no ale trochę są mniej żywotne.

Wydaje mi się też, że zmieniono strzelanie z karabinów maszynowych w pojazdach.

Co więcej, fajne są odgłosy jakie dodali - np od rykoszetów, jedynie takie piardy z uderzenia pocisku czasem są dziwne.

seba200

  • Guest
MOD pancerny
« Reply #14 on: 19 February 2007, 13:46:01 »
Wszytko sie zgadza co piszesz:) - przeladunki zostaly zmienione do bardziej realnych, rykoszety zapodane z combat mission:) - predkosc liczona 1:1 bo posiki mozna bylo obserwowac do tej pory co bylo bzdura i korygowac strzal hehe - generalnie jak pisalem wczesniej - wreszcie da sie grac:)

ps. respekt dla IS-2-a:D