Author Topic: Serwery RO Astera  (Read 20700 times)

sugabuga

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #30 on: 06 September 2007, 15:41:43 »
max.pl --------->

"Co do Hedgehog.
Nie uważam, że to zła mapa. Po prostu ludzie nie potrafią jej grać i albo wychodzą albo graja jak lamy."

max.pl

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #31 on: 06 September 2007, 15:50:15 »
Z kontekstu chyba wszystko jasne - ale dopisze :


Mapa Hochburg - bardzo ja lubię - zazwyczaj gram w nią na rosyjskim serwerze - Wawer ma rację - CO DO   Hedgehog." Po prostu ludzie nie potrafią jej grać i albo wychodzą albo graja jak lamy."

trawiator

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #32 on: 06 September 2007, 16:18:35 »
Powtarzam:
Aster #1 + jakiekolwiek customy = NIE

Aster #2 + costam = męczyć Górala - ale tylko wtedy jak będziecie mieli konkretną i przemyślaną propozycję.

Quote
Bathin :
A niby po czym tak wnioskujesz ? Dołożyć też kilka customowych i na pewno znalazło by się wielu amatorów czołgów. Teraz to Aster 2 świeci pustkami, a na Asterze 1 gdy pojawia się mapa czołgowa to wielu z nas wychodzi.

Jak już ktoś wcześniej Cię poprawił chodzi mi o sprzęt. Procki które są na Aster #2 (2x Pentium III 1400MHz) nie uciągną map czołgowych. Już i tak dławią (właściwie to tylko jeden z nich, ponieważ silnik RO obsługuje tylko jeden procesor) się na mapach dla piechociarzy, z tym że to dławienie da się jeszcze jakoś znieść.

sugabuga

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #33 on: 06 September 2007, 16:36:26 »
trawiator a czy mozemy uzyskac jakies wytlumaczenia dlaczego NIE. Czyz nie chodzi wam o to, zeby ludziom grało sie na waszych serwerach jak najlepiej. Przecież dokładnie widac, ze ludzie chca tylko walki piechoty, bez sensu jest sie trzymac zasady "only standart", kiedy mapa czolgowa jak Krivoi Rog nie ma prawa bytu z innymi mapami piechotnymi co zreszta widac po opiniach graczy. Mapa to mapa, powinno sie dorzucic pare customow na Aster#1, zwlaszcza ze sa tam bardzo ciekawe i nawet bardziej grywalne od niektorych standartowych.

AdikPL

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #34 on: 06 September 2007, 17:06:01 »
DOkłądnie , nie wim czemu sie bronic przed najciekawszymi customami ,  wałkowanie ciagle tych samych standardowych map  wkońcu tez sie znudzi , widac to np po reakcjach jak wybrany jest Krasny... , fajna mapa ale jak ktos ciagle w nia gra  to ma prawo juz oczekiwac ze cos nowego wejdzie .

A skoro Aster 2 jest za cienki to moze na Inei czołogówki dac

Dziki_Koziol

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #35 on: 06 September 2007, 18:01:22 »
Bez głosowania się chyba nie obejdzie, z tym, że dobrze by było wyłonić jakąś czołówkę najlepszych customów spośród których można było by wybierać te, które ostatecznie znajdą się na serwerze.

sugabuga

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #36 on: 06 September 2007, 18:29:46 »
Warto tez wspomniec, ze po tym jak wyjdzie nastepna wersja AB dzialajaca pod nowa wersje RO, walka na Krivoi Rog bedzie mocno nie wyrownana, T34 jak wiadomo nie sa tak niezniszczelne kiedy sa pod katem 45 stopni, za to Tygrys na tak łysej mapie z zasiegiem widocznosci do 3000m bedzie niepokonany. Trzeba bylo by znacznie zmniejszyc ilosc czolgow niemieckich na tej mapie, bo bez przewagi liczebnej ruscy ze swoimi T34/76, SU76 nie beda mieli szans.

trawiator

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #37 on: 06 September 2007, 19:36:33 »
Quote
sugabuga :
trawiator a czy mozemy uzyskac jakies wytlumaczenia dlaczego NIE.

Dokładnie pamiętam jaki był płacz aby wywalić customy z serwera i zostawić tylko mapy standardowe. Tak też się stało i serwer jest ładnie zapełniony (mowa oczywiście o #1). Osób wypowiadających się na forum jest naprawdę garstka spośród tych co grają na serwerze. Do tego dochodzi zasada: "lepsze jest wrogiem dobrego". Dlatego też nie dotykamy się #1 a eksperymentujemy na #2.

Zobaczcie sami, nie możecie w kilka osób dojść do porozumienia jakie mapy customowe chcecie. W takim razie co my admini mamy powiedzieć jeśli mamy czytać 50 różnych wariantów? Nie jest możliwe aby dogodzić każdemu z osobna, sztuką jest właśnie pójście na kompromis. Kilka tygodni temu męczyliście nas o to aby był drugi serwer ze standardami, teraz znów customy. Gdybyśmy tak co chwila zmieniali zdanie nikt by nie grał na serwerze. Dlatego też na aster #2 będą mapy customowe jeśli dojdziecie do porozumienia jakie mają być. Oczekujemy od Was konkretnej, przemyślanej decyzji które mapy mają się znaleźć na serwerze #2 i jaka ilość rund ma być na nich. Zobaczcie jak ciężko znaleźć kompromis, może wtedy zrozumiecie dlaczego podejmujemy takie a nie inne decyzje w sprawie serwerów.

Dziękuję, to tyle z mojej strony.

sugabuga

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #38 on: 06 September 2007, 19:45:34 »
A wiadomo jaki byl powód ze ich nie chcieli? Wczesniej byla mapa Kurland Kessel i wszyscy sie na niej dobrze bawil, nikt nie narzekal, glosowana byla dosyc czesto a skoro ludzie na nia glosowali to znaczy ze ta mapa im sie chyba podoba. A teraz widze ze juz nawet tej swietnej mapki nie ma. :/

trawiator

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #39 on: 06 September 2007, 20:08:38 »
KurlandKessel jest mapą standardową (od jakiegoś updatu) i jest dostępny na asterze #1 w glosowaniu....

Dziki_Koziol

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #40 on: 06 September 2007, 22:55:59 »
Hehe, to jedna mapa już jest ---> Hohburg (kaszana :P ), pytanie tylko która wersja? :D Niech każdy zgłosi po jednej, zobaczymy ile będzie propozycji. Ja nad swoją się muszę zastanowić.

AdikPL

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #41 on: 06 September 2007, 23:07:55 »
moze wypisac  klikanascie i dac ankiete

Sava

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #42 on: 07 September 2007, 02:56:38 »
może po prostu z zapisków-logówz dawnego astera 2 gdy stał on jeszcze na customach(jeśli jeszcze takowe są zarchiwizowane)  wylookac jakie 5 (lub wiecej/mniej) map które były najcześciej grane ?

Prawda taka ze najprawdopodobniej ilu jest zarejestrowanych aktywnych uzytkownikow na forum tyle będzie propozycji customów a złoty środek może nie każdemu odpowiadac i później znowu będzie buba bo temu i tamtemu nie spasowało

kryszek

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #43 on: 07 September 2007, 08:36:54 »
Moje zdanie jest takie,że nie powinno być żadnych takich for fun z latającymi pojazdami, czy skoczni narciarskich, ale to tylko moje zdanie:P

Desperat

  • Guest
Serwery RO Astera
« Reply #44 on: 07 September 2007, 09:54:53 »
Dobra. Przyjmijmy taką opcję,że nagle boom #1 jest be wszyscy wbijają się na Dwójkę.. i co?? Gdańsk, Odessa, Stalingrad, Krasny, Kaukaz.  


Ale ok całkiem serio teraz.  Szczerze byłem przekonany, że pomimo powstania #2 nic się nie zmieni... na jedynkę zawsze będzie ludzi na maxa się wbijać bo przecież grają znajomi. A jak przykladowo jest serwer #1  pełny to nikt się nie wbije na #2 żeby go rozkręcić.. czekać na mapie kilkadziesiąt minut samemu to tez bez sensu. A jak wejdą na tą dwójkę to max 5-8  osób....

Ludzie już są przyzwyczajeni do #1 i nic tego nie zmieni..... no chyba żeby pingi były o kilkadziesiat  % mniejsze :P  ale to i tak nic nie zmieni bo jedynka zacznie padać :D

przyszło mi na myśl żeby zostawić właśnie te 5 grywalnych map na #2  a reszte zapchać customami


nie wiem czy wiekszość o czym napisałem ma jakiś sens :P  dopiero wstałem itd :)

 pozdr.  ;]