Author Topic: Unsere Mütter, unsere Väter  (Read 14439 times)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #30 on: 07 May 2013, 17:38:58 »
Temat podzieliłem, o książkach rozmawiamy teraz pod tym linkiem http://www.red.orchestra.pl/forum/index.php/topic,2833.msg38146/topicseen.html#new, lub w wielu innych tematach o podobnym tytule ;) na naszym forum. Poniżej dalej rozprawiamy o serialu.
« Last Edit: 07 May 2013, 19:08:26 by Ryszka »


Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #31 on: 08 May 2013, 15:01:21 »
Więc obejrzałem :)
- zaskakująco dobrze zrobione jak na produkcję telewizyjną
- spora dbałość o szczegóły (choć gdy Niemcy nie mieli Panzerfaustów a Ruscy zdążyli je im ukraść mnie rozwaliła), niezła batalistyka
- to nie jest tak, że w tym filmie Niemcy starają się odciąć od tego co zrobili w drugiej wojnie światowej, czy zwalić winę na "nazistów", co kawałek są akcje w stylu: Synu, tu chodzi o przyszłość Niemiec, czystość rasy i takie tam

Wady:
- wątku uczuciowego to niejedna telenowela z Hondurasu by się nie powstydziła :(
- różne dziwne kwiatki jak ucieczka z Gliwic do Łodzi... przez Tarnów
- jeśli chodzi o całą sprawę z partyzantami, to faktycznie dziwnie to wygląda. Ja wiem, że cała Europa była antysemicka, ale nie będą mnie sąsiedzi zza Odry uczyć kto miał kiłę a kto katar
- no i Niemki są zbyt ładne  ;D

Obejrzałem raz i mi wystarczy. Nie ma się czym zachwycać, ale traktować tego jako współczesnej propagandówki też raczej nie można


Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #32 on: 17 June 2013, 18:01:23 »
Dziś pierwszy odcinek na TVP. Zobaczę z ciekawości.

Marder

  • Guest
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #33 on: 19 June 2013, 17:35:24 »
A dzisiaj trzeci i ostatni, a po nim wielka debata w studio z udziałem polskich, niemieckich i żydowskich gości. Z komentarzami wstrzymam się do jutra. Na teraz powiem tylko tyle że chciałbym aby polska kinematografia wojenna chodź trochę zbliżyła się do tej w filmie niemieckim. Ale po co jak lepiej kręcić telenowele M jak miłość, S jak serce itd itp  :) 

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #34 on: 19 June 2013, 19:17:16 »
I takie trochę rambo jak jeden Niemiec biegł na pałę i zabił wszystkich ruskich.

Bohun

  • Guest
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #35 on: 19 June 2013, 19:27:17 »
Jestem ciekawy co po seansie powie teraz Hubtus...

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #36 on: 19 June 2013, 21:09:45 »
Ten film należy do gatunku fantasy?

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #37 on: 19 June 2013, 21:47:52 »
Pewne fragmenty są oderwane od rzeczywistości, ale tragicznie na pewno z nim nie jest  ;)

Marder

  • Guest
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #38 on: 20 June 2013, 15:38:04 »
Całkiem przyzwoity film, w którym oczywiście trochę niemcy się wybielili. Skrzętnie nie rozwijano wątku dokąd jedzie pociąg z żydami i kto oraz w jaki sposób będzie się z nimi rozprawiał. Niepotrzebnie wymyślono jakiś oddział AK rzekomo wrogo nastawiony do żydów. Wesoło zabawiający się żyd z niemieckimi przyjaciółmi w 1941 roku to też raczej sfera literatury S-F. No ale jak to powiedział ten niemiecki profesorek to tylko film fabularny i pewna wizja reżysera, a nie dokument który z natury rzeczy musi być oparty tylko na faktach. Promowanie w świadomości niemieckiej polaka antysemity to też bardzo wygodne ponieważ zawsze mogą się jakoś tłumaczyć: "widzicie nie tylko u nas nie lubiano żydów". Ale o tym jaka była skala nienawiści u nas a w Niemczech tego już się nie mówi w takich filmach.   

hubtus

  • Guest
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #39 on: 20 June 2013, 17:06:04 »
Jestem ciekawy co po seansie powie teraz Hubtus...
Raczej wypowiem się dopiero jutro lub pojutrze. Zostały mi jeszcze dwa odcinki, więc napiszę coś dopiero jak obejrzę całość. Poza tym jeśli chodzi o moją początkową opinie, to parę postów niżej już trochę się zmieniła ;).

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Unsere Mütter, unsere Väter
« Reply #40 on: 08 July 2013, 21:01:31 »