Author Topic: Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?  (Read 19537 times)

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #30 on: 10 July 2007, 15:55:08 »
Jezeli mowimy o samej IIWS to tak do roku 1941 polityka zsrr byla nastawiona na ekspansje terytorialna, przykladem tego jest wlasnie pakt Ribbentrop-Molotow, gdybys nie wiedizal byla w nim mowa m. in. o tym ze sowieci sobie wciela kraje nadbaltyckie oraz wschodnia czesc polski oraz besarabie. Jednakze 22 czerwca sami zostali zaatakowani przez Niemcow.

Przeczytaj w poprzednim poscie o co mi chodzilo w ym porownaniu. Chociarz moze filmowe z Hansem Klosem pozwoli ci to lepiej zrozumiec. Mianowicie Hans jest oficerem nimieckim i wg ciebie to wazy o jego osobie i nie jest wazne to ze tak naprawde jest on polskim agentem.

max.pl

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #31 on: 10 July 2007, 16:08:15 »
Hans Kloss - Polakiem i był, ale czy polskim agentem ????

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #32 on: 10 July 2007, 16:11:09 »
Quote
max.pl :
Quote
plonek :
O ile sie nie myle to Rommel nie byl sadzony bo popelnil samobujstwo.


Trochę sie mylisz.

Adolf Hitler zdecydował o zgładzeniu Rommla po cichu i bez wcześniejszej rozprawy sądowej. Rozkaz wykonał generał Wilhelm Burgdorf. Zmusił Erwina Rommla w październiku 1944 do zażycia cyjanku potasu (lub, wg innej wersji, do samobójczego strzału z pistoletu). Niemiecką opinię publiczną poinformowano, że Erwin Rommel zmarł w wyniku ran odniesionych w wypadku. W celu zatuszowania morderstwa, wyprawiono mu pogrzeb państwowy ze wszystkimi honorami, na który jednak nie przybyli najwyżsi urzędnicy NSDAP.

Rozumiem, że Rommel nie był sądzony (w procesie norymberskim), bo popełnił samobójstwo. Nie było sądu więc formalnie nie jest uznany za zbrodniarza.


Guz, co najwyżej dostałby obniżenie oceny za brak przecinka i ew. za złą stylistykę, bo tylko tego brakuje żeby poprawnie zrozumieć to zdanie.


Guz :
Wprawdzie Rosjanie byli napadani, ale na mocy paktu Ribentrop-Molotow wcielili Litwe, Estonie, Lotwe, Besarabie a takze udowodnili swiatu ze maly kraj jak finlandia moze sie bohatersko bronic.

W sumie ZSRR bezpośrednio zostało napadnięte tylko raz właśnie przez Niemcy. Mało mnie to wzrusza, bo 1. sami stworzyli tą sytuację 2. Stalin chciał zrobić to samo tzn. napaść na swojego dotychczasowego sojusznika.

Rommel nie był nazistowskim oficerem, bo nie było nazistowskiej armii, ani hitlerowskiej. Nazizm i hitleryzm odnoszą się do sfery idei, konkretnie niemieckiego narodowego socjalizmu, armia była niemiecka, niewątpliwie część żołnierzy było nazistami, ale nie uogólniajmy tego na całość. Czy wszyscy polscy żołnierze interweniujący w Czechosłowacji w 1968r. byli komunistami? Czy całe społeczeństwo w PRL też było komunistami, śmiem twierdzić, że w Armii Czerwonej też nie wszyscy byli komunistami.
Wielu Niemców było zafascynowanych Hitlerem, i nie tylko Niemców, podobnie jak w Polsce Piłsudskim do dzisiaj. Tak jak napisałem wcześniej, patrzymy z perspektywy 60 lat i zbrodni popełnionych z rozkazu, czy inspiracji Hitlera i jego przybocznych. W 1938 czy 39 roku Hitler był dla Niemców człowiekiem, który wyprowadził Niemcy z upokorzenia I w. świat., bo przegrana była dla Niemców upokorzeniem (zobaczcie gdzie przebiegała linia frontu na koniec wojny), wyprowadził  kraj z kryzysu, na dodatek zgodnie z metodami niejakiego Keynesa, na którym również wzorował się F.D Roosvelt tworząc "New Deal", wprowadził do europejskiej polityki jako mocarstwo, chyba nie jest tak trudno zrozumieć zafascynowanie Niemców takim przywódcą.

max.pl

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #33 on: 10 July 2007, 16:35:18 »
Formalnie nie miał procesu i nie został skazany za zbrodnie wojenne. Nie zmienia to faktu, ze postać-  już historyczna jaką jest  Rommel - została poddana ocenie. I uwierz mi na słowo - a jak nie to poczytaj książki o III Rzeszy i ich czołowych przywódcach, a o samym Rommlu jest kilka ciekawych pozycji -" bohaterem pozytywnym on  nie jest " - nie oceniam jego kunsztu żołnierskiego - ale biorę pod uwagę całe jego życie.

PS. Do tego
 bo nie było nazistowskiej armii, ani hitlerowskiej. Nazizm i hitleryzm odnoszą się do sfery idei, konkretnie niemieckiego narodowego socjalizmu, armia była niemiecka, niewątpliwie część żołnierzy było nazistami, ale nie uogólniajmy tego na całość.

*04.02.1938  roku  Hitler ogłasza się głównodowodzącym Wehrmachtu. Odtąd żołnierze niemieccy składają przysięgę na wierność Führerowi.

*  Waffen SS ślubowano wierność wyłącznie Hitlerowi, a nie państwu lub konstytucji

Powiedzenie armia hitlerowska czy nazistowska ma swoje uzasadnienie.

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #34 on: 10 July 2007, 16:48:47 »
Chodziło mi tylko o doprecyzowanie wypowiedzi Plonka, takie mam zboczenie że lubie rozumieć co inni chcą powiedzieć nawet jak się z nimi nie zgadzam. Nie zamierzam oceniać Rommla jako człowieka, bo za mało o nim wiem, nie jest dla mnie bohaterem, bo osobiste symapatie mam po drugiej strony barykady, co nie zmienia faktu, że według mnie bezzasadne jest wrzucanie go do jednego worka razem z ewidentnymi zbrodniarzami III Rzeszy.

P.S.

Przypominam, że Rommel funkcjonuje tu tylko jako przykład nicka, który zasługuje bądź nie, na jakąś formę kary.

Tomciaz_PL

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #35 on: 10 July 2007, 17:51:07 »
Quote
Guz :
Jezeli mowimy o samej IIWS to tak do roku 1941 polityka zsrr byla nastawiona na ekspansje terytorialna, przykladem tego jest wlasnie pakt Ribbentrop-Molotow, gdybys nie wiedizal byla w nim mowa m. in. o tym ze sowieci sobie wciela kraje nadbaltyckie oraz wschodnia czesc polski oraz besarabie. Jednakze 22 czerwca sami zostali zaatakowani przez Niemcow.


Czego dotyczył ten pakt to wiem. Odszedłeś troszkę z tematu, chodziło mi tylko o "status" ZSRR w kontekście całej wojny. Jakby nie patrzeć: byli ofiarą niemieckiego Drang nach osten.
 
Quote
Guz :
Przeczytaj w poprzednim poscie o co mi chodzilo w ym porownaniu. Chociarz moze filmowe z Hansem Klosem pozwoli ci to lepiej zrozumiec. Mianowicie Hans jest oficerem nimieckim i wg ciebie to wazy o jego osobie i nie jest wazne to ze tak naprawde jest on polskim agentem.


Yyyyy Guz, proszę Cię. Czy Rommel był jakimś agentem? Pracował pod przykrywką? Fatalny przykład.

Dziki_Koziol

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #36 on: 10 July 2007, 19:15:53 »
Quote
Infulat :
1. Piszesz Alianci, myślisz chyba Alianci Zachodni, sowieci (nazywanie ZSRR Rosją jest nadużyciem) należeli do Aliantów.
2. Owszem Niemcy zapoczątkowali naloty nazwijmy je "terrorystyczne", nawet jeszcze w czasie I w. świat., ale to Alianci Zachodni zrzucili więcej bomb na Niemcy i chyba w bardziej bezsensowny sposób. Niemiecka produkcja systematycznie wzrastała, zamiast maleć, cierpiała głównie ludność cywilna. Co nie przeszkodziło alinatom oskarżyć Niemców na procesie norymberskim, taka moralność "Kalego".
3. Jesli chodzi o ZSRR to ja raczej uważam, że jeszcze gorsi zwyciężyli złych, ale to już kwestia na całkowicie inny wątek.
4. Co do wyborów poszczególnych osób, to zawsze tzreba pamiętać, że patrzymy z perpektywy 60 lat, na Hitlera i nazizm patrzymy głównie przez pryzmat holocaustu, zbrodni popełnianych w Polsce i w innych krajach, natomiast wtedy oceny Hitlera, koncepcji ogólnie pojmowanego faszyzmu w lżejszym lub cięższym wydaniu od Włoch, Hiszpanii do Finlandii i naszej rodzimej wersji w wykonaniu Piłsudskiego i tzw. sanacji, były całkiem inne, a w krajach takich jak Wileka Brytania czy USA wręcz entuzjastyczne.



Moralność Kalego?? Patrzymy przez pryzmat?? A niby jak mamy patrzeć? Obiektywnie, tzn rozmieniać na drobne czy SS zasługiwała na miano organizacji zbrodniczej i tym podobne sprawy? Żyją jeszcze ludzie w tym kraju, którzy stracili zęby w różnych ośrodkach wczasowych sponsorowanych przez III Rzeszę i ZSRR. Niemcy, to co się z nimi stało zawdzięczali Adiemu, któremu ujebało się w głowie szukać "przestrzeni życiowej". Mam potępiać aliantów za to że zrzucali bomby na niemieckie miasta? Jak zrzucali ulotki to jakoś nie przynosiło to efektu. Chcieli wojny totalnej to ją mieli. Podpalili Europę i się sami sparzyli. Co do faszyzmów w innych krajach, w tym i w Polsce, jakoś nie zauważyłem, żeby inne kraje miały takie zapędy jak eksterminacja innych narodów i niszczenie ich kultury, moim zdaniem nieco chybione porównanie.

P.S. Produkcja zbrojeniowa może i wzrastała, ale dzięki armii niewolników, która budowała fabryki, sprzątała gruzy i chowała trupy. Alianci zrzucieli więcej bomb, bo mieli takie możliwości - na szczęście Adi ich nie miał m. in. dlatego, że nad Rzeszą wisiały amerykańskie i brytyjskie samoloty.

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #37 on: 10 July 2007, 19:30:42 »
TAK! Obiektywnie, przynajmniej do tego ktoś kto zajmuje się historią powinien dążyć, jak chcę zrozumieć, poznać motywy kogoś kto żył 50, 100 czy więcej lat temu to muszę spróbować postawić się w jego sytuacji.
Nie potępiam aliantów za rzucanie bomb, tylko za podwójną moralność w ocenie wydarzeń.
Co do faszyzmów, to może przeczytaj sobie ten kawałek jeszcze raz, bo ja tam porównania nie widzę, może niezbyt dobrze zbudowane zdanie i mało zrozumiałe, tu mogę się zgodzić.
Co nie zmienia faktu, że wzrastała.

P.S.
posty zawierające wulgaryzmy będę ignorował.

PrezesOi

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #38 on: 10 July 2007, 19:58:39 »
Troche rozmyła sie wam dyskusja chyba. Co do nickow graczy w RO - podany przyklad czyli Stalin (jakim by nie byl bydlakiem) nie zostal uznany przez trybunaly zbrodniarzem, w odroznieniu od na przyklad calego Waffen SS, ktore bylo tak popularne w nickach po premierze RO.
Podobnie co do Rommla - z tego co wiem nie byl on uwazany przez aliantow za zbrodniarza, wiec nie widze problemu.
Problem zaczyna sie gdy wchodzi mlotek pod nickiem mengele, stroop czy inny juderaus z iq=18.

A obiektywizm w historii? Dobry zart, historię piszą zwycięzcy.

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #39 on: 10 July 2007, 20:33:14 »
Tu jest właśnie problem, według jakich kryteriów oceniać:
1. formalnego uznania przez jakiś trybunał/sąd za zbrodniarza,
2. Według własnego, lepiej lub gorzej umotywowanego "widzi mi się"
Pierwsze rozwiązanie skazuje nas właśnie na "historię pisaną przez zwycięzców", zabronimy waffen SS, ale nie możemy zabronić NKWD, może być Stalin, nie może być Hitlera.
Drugie rozwiązanie rodzi dywagacje takie jak powyżej.

Pewno, w stu procentach obiektywny jest stołek, bo nie myśl, ale jeśli uważasz, że nie ma historyków starających się dążyć do obiektywizmu, to przestaw swoje książki o historii na półkę z beletrystyką, bo i tak są nic nie warte.

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #40 on: 10 July 2007, 21:59:27 »
Quote
Tomciaz_PL :
Yyyyy Guz, proszę Cię. Czy Rommel był jakimś agentem? Pracował pod przykrywką? Fatalny przykład.


Widze ze pomimo moich usilnych prob nie chcesz zrozumiec sensu moich porownan no coz trudno.

Quote
Infulat :
Tu jest właśnie problem, według jakich kryteriów oceniać:
1. formalnego uznania przez jakiś trybunał/sąd za zbrodniarza,
2. Według własnego, lepiej lub gorzej umotywowanego "widzi mi się"
Pierwsze rozwiązanie skazuje nas właśnie na "historię pisaną przez zwycięzców", zabronimy waffen SS, ale nie możemy zabronić NKWD, może być Stalin, nie może być Hitlera.
Drugie rozwiązanie rodzi dywagacje takie jak powyżej.(...)


Zgadza sie ale zawsze mozna sprobowac zloty srodek nie mam nic przeciwko kickom za nicki nawiazujace m. in. do zbrodniarzy wojennych - o ile admin kickujacy ma dowody swiadczace o zbrodniczej dzialalnosci danego osobnika (sam fakt przynaleznosic do organizacji zbrodniczej jak dla mnie jest dowdem) po uprzedniej prozbie zmiany nicka. No chyba ze osoba miala by nic nie rodzacy zadnych watpliwosci np przyklady nickow jakie wymienil prezez za ktore powinien byc automatyczny kick

Dziki_Koziol

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #41 on: 10 July 2007, 22:53:48 »
Quote
Infulat :
TAK! Obiektywnie, przynajmniej do tego ktoś kto zajmuje się historią powinien dążyć, jak chcę zrozumieć, poznać motywy kogoś kto żył 50, 100 czy więcej lat temu to muszę spróbować postawić się w jego sytuacji.
Nie potępiam aliantów za rzucanie bomb, tylko za podwójną moralność w ocenie wydarzeń.
Co do faszyzmów, to może przeczytaj sobie ten kawałek jeszcze raz, bo ja tam porównania nie widzę, może niezbyt dobrze zbudowane zdanie i mało zrozumiałe, tu mogę się zgodzić.
Co nie zmienia faktu, że wzrastała.



Motywy jakimi kierował się Hitler chyba są jasne, zarówno te którymi kierował się rozpoczynając wojnę jak i te które odegrały rolę w prowadzonej przez niego polityce na okupowanych terenach. Obiektywizm, tak, ale nie próby usprawiedliwienia - cel i środki w przypadku III Rzeszy są oczywiste. Nie rozumiem co da "postwienie się w sytuacji Hitlera", inną wersję historii?

Podwójna moralność aliantów, o co tu chodzi, o obecność Sowietów w Norymberdze? Czy o sposób prowadzenia wojny? Bombardowanie niemeckich miast to zbrodnia? Drezno (zniszczone całkiem niepotrzebnie), było wynikiem tego, że Niemcom ufnym w zwycięstwo (oj, czuli się bezkarni) zachciało się wojny totalnej. Cóż, odbiło się to na niemieckich cywilach, ale ci sami cywile skakali z radości podczas sukcesów WH. Nikt im nie kazał popierać Adolfa, wybrali sobie wodza i ponieśli tego konsekwencje.

Mam pytanie ilu zwolenników miał Hitler w UK i USA? W Wielkiej Brytani nawet była partia faszystowska i biegali w tych żałosnych mundurkach, ale czy uważasz, że w takich państwach jak wspomniane, o takich tradycjach demokratycznych możliwa była wygrana faszyzmu? Historia pokazała, że tak się nie stało. Śmiem twierdzić, że Amerykanie czy Brytyjczycy nigdy by się nie zgodzil (przykładowo) na takie  zmiany w prawie jakie poczynili naziści. Areszt ochronny w Stanach raczej by nie przeszedł :D Druga sprawa, USA i UK uważały się za mocarstwa i nie szukały takich przygód jak Adolf. Sympatycy nazimu w tych krajach to margines wyborców. ( USA to ciekawy przypadek, bo w tym kraju w latach 30-tych nie ukazała się żadna książka-pamiętnik zwolnionego z obozu więźnia, a takie książki zdążyły się ukazać np. w UK). Nie wierzę, że w kraju w którym nie ma i nie było "auswajsów" możliwy jest totalitaryzm. LOL ;)

Skucha

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #42 on: 11 July 2007, 00:36:26 »
Hmmmm moze za niedlugo bedzie sie wam niepodobal nick wystylizowany z innego jezyka niz polski?? Jak ktos napisal powyzej (chyba bartebar) w RO wcielamy sie w NIEMCOW - WYZNAJEMY IDEOLOGIE III RZESZY - WALCZYMY Z WROGAMI NARODU - PODSWIADOMIE HITLER TO NASZ "SZEF". Podsumowujac nie widze nic az tak strasznego w tych nazwach zeby toczyc o nie batalie... Ludzie mamy XXI wiek TOLERANCJI TROCHE - mi to za przeproszeniem kolo ch*ja lata jak sie ktos ubiera, czy jest homo, czy jest czarny, jakie nicki w grze daje - poki nie robi celowo nic zlego niech sobie "zyje". Mozliwe, ze wlasnie ci ludzie grajacy w RO przybieraja nicki faszystow by podswiadomie utozsamic sie z nimi, a co za tym idzie "wczuc" sie bardziej w klimaty tej gry, badz tez nie maja pomyslu na pseudo to podswiadomie szukaja w myslach jakiegos nicku zwiazanego z 2 Wojna Swiatowa. W ogole smiesza mnie wypowiedzi niektorych ludzi hyh....... NIE LUBIA SLOW ZBRODNIARZY WOJENNYCH - BO ICH TO BOLI NIEMILOSIERNIE ALE KUR*A OSTRO ZAPINAJA ARMIA III RZESZY I WALA RUSKICH W DUPE ;]

/edit: moze jeszcze poleca bany za komende *insult* w grze - ojej powiedzialem przeklenstwo po niemiecku, nie lubie ruskich, gadze nimi, wcielam sie w faszyste W GRZE :(

Tomciaz_PL

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #43 on: 11 July 2007, 05:24:48 »
Quote
Guz :
Widze ze pomimo moich usilnych prob nie chcesz zrozumiec sensu moich porownan no coz trudno.


Boże, Guz! Ja posłużyłem się sarkazmem! Bo sens takich porównać odczytać jest ciężko (zwłaszcza z Hansem Klossem :D). Desperat, ale Ci się wątek udał :D.

Desperat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #44 on: 11 July 2007, 10:24:04 »
A ja Tylko zapytałem czy ktoś jest za, bez zdania czy przeciw .....    omg ....   :D:D:D:D:D:D