Author Topic: Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?  (Read 19535 times)

Dziki_Koziol

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #60 on: 09 October 2007, 17:13:25 »
Quote
dla odmiany białej typ rasowy:armenoidalny, śródziemnomorski, laponoid, nordyczny

oczywiście w świetle dzisiejszej "Globalnej Wioski" ...czyli wszyscy ze wszystkimi wyłuskać czysty RASOWO typ jest b. trudno z reguły występują już mieszanki, jedyna szansa w społecznościach autochtonicznych (nie mieszających się z ludnością napływową). Wadą takich społeczeństw jest wspomniane tutaj DNA a dokładniej powielanie i nawarstwianie ewentualnych błędów genetycznych w następnych pokoleniach, z drugiej strony gdyby Adolfek wstał z grobu i zobaczył jak wygląda statystyczny echem Niemiec w tych czasach to chyba od razu do niego by wpadł z powrotem


W socjologii odchodzi się od pojęcia "rasa". Pozwolę sobie zacytować wyjaśnienie terminu "rasa", które znalazłem u mojego ulubionego Giddensa:
Rasa - układ relacji społecznych, który sprawia, że jednostki lub grupy są wyróżniane na podstawie cech uwarunkowanych biologicznie i na tejże podstawie są im przypisywane różne właściwości i zdolności.

Rasa to może była dobra dla XIX-wiecznych myslicieli, ale wraz z rozwojem nauk społecznych odeszła do lamusa. Szacki w swojej monumentalnej "Historii Myśli Socjologicznej" traktuje "rasę" w naukach społecznych wręcz z obrzydzeniem. Zanim zacznie się wartościować inne kultury (pisze to ogólnie), warto też zajrzeć do tego co pisał Malinowski i w ogóle do metodologii antropologicznej i to tej z początku XX wieku. :D

Baran

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #61 on: 09 October 2007, 19:03:54 »
Frenologia rządzi buahehehe :D

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #62 on: 09 October 2007, 19:49:17 »
Quote
Dziki_Koziol :


W socjologii odchodzi się od pojęcia "rasa"[...]


A w Biologii nie, a to pojęcie czysto biologiczne, to że inne nauki adaptują to pojęcie to dobrze, to że wykrzywiają na swoje potrzeby jego znaczenie to nie bardzo, panowie Profesorowie Socjologii może i sobie podyskutują o "swojej" rasie we własnym gronie, natomiast nie z przedstawicielami nauk przyrodniczych czy medycznych i im pokrewnych bo jak już napisałem termin rasa jest określeniem Systematyki i odnosi się w sumie do wszystkiego co żyje i może zostać w jakiś sposób usystematyzowane, a człowiek (to brzmi dumnie hehe) czy mu się to podoba czy nie to podlega Systematyce jako część przyrody i w takim kontekście nie uciekniemy od "rasy" z całym szacunkiem dla Socjologii.
To tyle jeżeli chodzi o moją polemikę, bo w tak typowo humanistycznych dziedzinach jestem cienki (i dobrze mi z tym) a obserwacją własną Homo Sapiens (szczególnie ostatnio) dochodzę do wniosku że oprócz mowy to nas nic nie dzieli od reszty materii ożywionej i coby człowiek nie zrobił to znajdzie się jakiś inny gatunek który robi to samo, jedyna zauważalna różnica jest taka że człowiek może reprezentować wszystkie postawy "niższych" gatunków a te w odróżnieniu - swoje zachowania behawioralne mają ściśle przypisane do swojego gatunku. :)

Dziki_Koziol

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #63 on: 09 October 2007, 22:41:52 »
Nie mieszj metodologii różnych nauk. Kiedyś dawno temu byli tacy, którzy widzieli w socjologii metody i techniki badawcze używane w biologii. To temat na inną bajkę. Biologia biologią, ale rozmawiamy o rasie w kontekście rasizmu (wychodząc od tych nicków z tematu), więc napisałem, że w teoriie rasitowskie w naukach społecznych wierzą tylko potłuczeni...

Quote
panowie Profesorowie Socjologii może i sobie podyskutują o "swojej" rasie we własnym gronie, natomiast nie z przedstawicielami nauk przyrodniczych czy medycznych i im pokrewnych


Nie byłbym tego taki pewien ;) Lekarze też korzystaja z części dorobku nauk społecznych :D

J@hoo

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #64 on: 15 October 2007, 12:47:14 »
Tak czytam i rozmyślam sobie, że cała ta dyskusja nie ma sensu. Używanie nazwiska zbrodniarzy jako nicka to indywidualna sprawa gracza. Czytając wypowiedzi niektórych graczy oraz ta dyskusję twierdzę, że w ogóle nie powinno być dozwolone wydawanie gier o tematyce I czy II WŚ. Może nawet i teraźniejszych. Każdy najeżdża na graczy z nikami zbrodniarzy, obrażacie się na wzajem typu nazista, gęby jak nazisty. Czym każdy z nas jest lepszy od tych graczy którzy mają takie nicki? skoro mamy do wyboru wyłącznie 2 armie DODAM, te "ZBRODNICZE" armie !!! których zasoby tak chętnie wykorzystujemy w celach rozrywki !!!.
Zarówno armia niemiecka jak również sowieci PRZYPOMNĘ napadli na POLSKĘ. Kazdy z was gra w tą grę i uważa się za super hiper patryiotę - jak to możliwe? tym bardziej że gracie armiami zbrodniarzy. Dlatego uważam że temat jest nie na miejscu. Skoro zdecydowałeś się grac w taką grę to naucz się tolerować nicki graczy, nie umiesz się z tym pogodzić NIE GRAJ.
Pozdrowionka.

Dziki_Koziol

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #65 on: 15 October 2007, 18:02:20 »
Quote
Skoro zdecydowałeś się grac w taką grę to naucz się tolerować nicki graczy, nie umiesz się z tym pogodzić NIE GRAJ.


Problem rozwiązali admini niektórych serwerów, nie tylko polskich - za "zbrodniczy" nick dają kicka.

Desperat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #66 on: 15 October 2007, 19:56:36 »
Quote
Dziki_Koziol :

Problem rozwiązali admini niektórych serwerów, nie tylko polskich - za "zbrodniczy" nick dają kicka.


 A jak :D  
Tylko,że ja napierw proszę,później kopie jak nie działa.

pyra.pl

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #67 on: 15 October 2007, 22:26:02 »
Mnie drażnią wszystkie niemiecko brzmiące nicki, chyba że są związane z nazwiskiem użytkownika, to ok. No i swojsko brzmiące nazwy klanów, nic tylko trzaskać kopytami i zamawiać pięć piw. A to na ochłode dla niemcofilów ( czy jak ich tam nazwać ) http://pl.youtube.com/watch?v=W6L1Pa8Ks0Q ( co niektórzy się pewnie niezdrowo podniecą, jak do tego coś wypiją )

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #68 on: 15 October 2007, 23:19:58 »
Odpowiedz na twoj inny prawie identyczny post zawarlem tutaj: http://www.red.orchestra.pl/forums.php?m=posts&p=12664#12664

pyra.pl

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #69 on: 16 October 2007, 20:59:16 »
I podtrzymuję, Wysoki Sądzie, poprzednie zeznania zawarte pod Twym postem . :wink

Wrona

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #70 on: 16 October 2007, 21:04:09 »
Tak trochę offtopowo: rozwala mnie na strzępy widok na liście graczy kolejnego, trzysetnego któregośtam Wittmana, albo Zajcewa...