Author Topic: Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)  (Read 13884 times)

Desperat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« on: 28 June 2007, 15:03:02 »
Witam, planuje dokupić sobie pamięć RAM. Posiadam DDR2 Infineon 512 (333MHz)  czy coś takiego :P  i chciał bym sobie dokupic jeszcze raz tyle tylko nie wiem czy musze kupić takiej samej firmy czy mogę kupić inną???  Proszę o jakąś podpowiedź :) bo na kompach to ja sie niezbyt znam

Dzięki i Pozdrawiam :)

Mati

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #1 on: 28 June 2007, 15:09:48 »
Najlepiej jak kupisz tej samej firmy i o takich samych taktowaniach (o te MHz chodzi xD). Jeżeli będą inne taktowania, zawsze da się je przestawić (ale jak to robić to się mnie nie pytaj).

Michał

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #2 on: 28 June 2007, 15:25:50 »
yyy DDR2 333 mhz? to są takie?

AdikPL

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #3 on: 28 June 2007, 15:28:49 »
nie on zle podał 333mhz to były ddr  a ddr2 zaczynaja sie od 533   / 667 /800 /900
 nie musi byc tej samej firmy ale wazne bys zwrócił uwage na czestotliwosc czyli owe mhz i 'cl "   dobrze by pamieci jesli poprzednie sa dwustronne to te tez takie były  ale to juz nie koniecznie, jesli jednak kupisz inne czestotliwosci to tez sie nic nie stanie  jak włozysz ja w drugi " bank" to zwolni do czestotliwosci tej pierwszej

Michał

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #4 on: 28 June 2007, 15:35:28 »
hmm raczej możesz dokupić innej firmy. Ja mam 4x512 mb trzech różnych firm i wszystko dziala dobrze :D

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #5 on: 28 June 2007, 16:04:22 »
a może DDR2 333mhz czyli 667Mhz
sprzedaj 512 i kup sobie porządnej firmy co najmniej 1gb

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #6 on: 28 June 2007, 18:25:02 »
wymien te co masz na tzw dual kit czyli 2x taka sama kosc.
2x512 ci styknie, ja wiem ze 2 giga to naprawde luksus na wszystko starcza, wiecej sie nie oplaca bo drogo.

Desperat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #7 on: 28 June 2007, 22:06:11 »
Adik :) napisałem ze sie nie znam :)  :D   hehe wiem tylko ze potrzebuje jeszcze jednej 512 :)  a zeby bylo jasne wszystko to  daje SCREENA z ustawieniami :)   Dzieki za odpowiedź :)  a no i jak mozecie to doradźcie jeszcze :)

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #8 on: 29 June 2007, 06:51:14 »
1. tak myslałem, że wziąłeś odczyt z programu, który podaje prawdziwe taktowanie pamięci :)
2.Jesli koniecznie chcesz 512 to kup drugą identyczną, powinny pracować w dualu
3. Z Kaszpirem się nie zgodzę, 2 gb to żaden luksus, ja mam 1gb i jeśli się gra to jest to minimum.
4. Moim zdaniem, przy obecnych cenach pamięci, kup kość 1gb z wyższym taktowaniem np PDPPatriot 1 gb 800MHz w granicach 170 zł, sprzedaj starą, a jak będziesz miał kasę to sobie dokupisz drugą i będziesz miał 2 gb w dualu.
5. Podobno XP potrafi obsłuzyć jedynie do 2 gb ramu, więc więcej tylko w XP64 lub Vista.

Bathin

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #9 on: 29 June 2007, 07:21:25 »
Kiedyś też dokupiłem pamięć i w domu okazało się że lipa, musiałem jeszcze dwie inne próbować aż któraś zaskoczyła.

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #10 on: 29 June 2007, 07:39:45 »
Quote
Bathin :
Kiedyś też dokupiłem pamięć i w domu okazało się że lipa, musiałem jeszcze dwie inne próbować aż któraś zaskoczyła.


Do duala? jakiej firmy?
W moim kompie mieszałem moje Geile z Twinmosami kumpla, miały inne timingi a i tak odpalały w dualu.

Bathin

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #11 on: 29 June 2007, 08:17:53 »
Oryginalna w kompie to była jakaś "no name", Kingstone i Goodram nie pasował i musiałem też zastosować jakiegoś "no name" za 180 zł !!!
A teraz za Goodrama dałem 2 x 80 zł.

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #12 on: 29 June 2007, 08:22:32 »
to widzisz jak wygląda "oszczędność" paru złotych na marce pamięci :)

Bathin

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #13 on: 29 June 2007, 08:43:10 »
Tak, tylko że "no name" kupiłem w listopadzie, a "pimp my komp" zrobiłem teraz:)

AdikPL

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #14 on: 29 June 2007, 08:47:53 »
bedzie to ddr 2 a le dla pewnosci najlepsza zecza jaka zrobisz bedzie  wyjecie tej pameci i pokazanie w sklepie jej.  moge ci wiecej powiedziec jesli   napiszesz model płyty głównej.  Marka moze byc GOODRAM  uwazam ze jest lepszy od KINGSTONA  który jest zwykle przereklamowany ,  .

PS> INfulat  windows XP 32 bitowy obsługuje do 4 GB RAM  powyzej nie potrafi sobie zaadresowac takiej ilosci ,