Author Topic: Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)  (Read 13907 times)

Michał

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #15 on: 29 June 2007, 09:12:59 »
ja zrobiłem tak że poszedłem z kompem do sprzedawcy i sprawdzaliśmy na miejscu która kość będzie pasowała. A XP obsługuje 3 gb pamięci:D 4 nie czyta

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #16 on: 29 June 2007, 09:38:06 »
AdikPL
Dzięki za info, właśnie jakoś nie mogłem potwierdzić tej informacji a nie znam nikogo kto by miał wiecej niż 2 gb żeby zobaczyć w praktyce.

Co do opinii o Kingstonie, w pełni się zgadzam, często bywa, że na dodatek jest droższy od Corsairów, Geili, Patriotów.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #17 on: 29 June 2007, 09:42:21 »
gwoli scislosci, polska firma Wilk produkuje pamieci Goodram oraz Kingston - dlatego parametry tych pamieci sa podobne.
a co do ramu 2gb, mialem na mysli ze 1 giga to minimum, jak dla mnie, jak jak kupuje dla siebie kompa to ponizej 2 giga nie schodze.

niektore plyty glowne nie widza pow 3 giga ramu, a widok pamieci windows xp lezy w tym ze ilosc sumarycznej pamieci - ram + swap nie moze byc pow 4 giga
dlatego jak sie w wingrozie xp ma 4 giga ramca to sie swap wylaca., albo sie wsiada na win2003


ddoatkowo, wiele zalezy jaki masz procesor, bo moze nie am co kupowac PC6400 (czyli 800mhz) jesli twoj rocesor i tak chodzi na 533...
zrob w cpuz raport sprzetu i zalacz na forum 9masz link na gorze Moje Pliki)

ostatnia sprawa, na plycie glownej i ramie sie nie oszczedza - nie oplaca sie, podobnie jak sie kupuje karte graficzna, kupuje sie najsilniejszy model z danej serii jesli saobie taki chip upatrzylismy

Desperat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #18 on: 29 June 2007, 09:55:59 »
Quote
AdikPL :
bedzie to ddr 2 a le dla pewnosci najlepsza zecza jaka zrobisz bedzie  wyjecie tej pameci i pokazanie w sklepie jej.  moge ci wiecej powiedziec jesli   napiszesz model płyty głównej



Barzdo Proszę :)

Skucha

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #19 on: 29 June 2007, 10:42:44 »
jezu desperat nie umiesz zrobic .jpg :P?

AdikPL

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #20 on: 29 June 2007, 11:55:35 »
Producent:  ASUS ; Nazwa typu:  Płyty główne ; Chipset płyty głównej:  NVIDIA nForce 430 (C51MV) ; Gniazdo procesora:  Socket-AM2 (940) ; Obsługiwane typy procesorów:  AMD Athlon 64, AMD Athlon 64 FX, AMD Athlon 64 X2, AMD Sempron ; BIOS:  4Mb Flash ROM, Award BIOS ; Obsługiwane FSB / HT:  HT 1000 MHz ; Obsługa Hyper Threading:  Nie ; Obsługa Hyper Transport:  Tak ; Ilość złącz pamięci DDR2 (240-pin):  4 ; Maksymalna wielkość pamięci:  8 GB ; Obsługiwane typy pamięci:  DDR2-800 ; Obsługa Dual Channel RAM:  Tak ; Wbudowany kontroler ATA - liczba urządzeń:  4 ; Wbudowany kontroler S-ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler S-ATA II - liczba urządzeń:  4 ; Wbudowany kontroler RAID ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA II - liczba urządze:  4 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA II - konfiguracja:  RAID 0/1/0+1 RAID 5, JBOD ; Wbudowana karta grafiki:  nVidia Geforce 6150 128MB Max ; Złącze karty graficznej:  PCI Express 16x ; Złącza PCI Express x16:  1 ; Złącza PCI 32-bit/33MHz:  2 ; Złącza PCI Express x4:  0 ; Złącza PCI Express x1:  2 ; Złącze USB 1.1 / 2.0:  0/8 ; Wbudowany FireWire 800/IEEE-1394b - liczba portów:  0 ; Wbudowany LAN 100Mb - liczba portów:  0 ; Wbudowany LAN 1Gb - liczba portów:  1 ; Wbudowany Wi-Fi 11Mbps 802.11b - liczba portów:  0 ; Wbudowane Audio:  6 Ch AC97 ADI 1986A ; Pozostałe złącza (mysz/klawiatuta/LPT/serial):  1/1/1/0 ; Gniazdo zasilania:  ATX (20+4+4 pin) ; Format płyty:  Micro-ATX ; Wymiary [G x S x W]:  245x245 ; Opakowanie:  BOX ; Wyposażenie dodatkowe:  AntiVirus Soft ; Informacje dodatkowe:  , , AMD Cool'n'Queit, Live Update 3

JASNO Z TEGO WYNIKA ZE MASZ DDR2  / składam kompy na  tych płytach i wiem ze GOODRAM  ładnie wspólpracuje z nimi  zakup sobie pamieci na 667Mhz .


PS. O ile mi wiadomo chyba ze cos sie zmieniło to WILK ELEKTRONIKS  nie  produkuje pamieci KINGSTON  tylko GOOGRAM , moze  robi  same moduły pamieci ale napewno nie w całosci  i nie firmuje swoich produktów  marka KINGSTON .

Desperat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #21 on: 29 June 2007, 14:54:20 »
Quote
AdikPL :
Producent:  ASUS ; Nazwa typu:  Płyty główne ; Chipset płyty głównej:  NVIDIA nForce 430 (C51MV) ; Gniazdo procesora:  Socket-AM2 (940) ; Obsługiwane typy procesorów:  AMD Athlon 64, AMD Athlon 64 FX, AMD Athlon 64 X2, AMD Sempron ; BIOS:  4Mb Flash ROM, Award BIOS ; Obsługiwane FSB / HT:  HT 1000 MHz ; Obsługa Hyper Threading:  Nie ; Obsługa Hyper Transport:  Tak ; Ilość złącz pamięci DDR2 (240-pin):  4 ; Maksymalna wielkość pamięci:  8 GB ; Obsługiwane typy pamięci:  DDR2-800 ; Obsługa Dual Channel RAM:  Tak ; Wbudowany kontroler ATA - liczba urządzeń:  4 ; Wbudowany kontroler S-ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler S-ATA II - liczba urządzeń:  4 ; Wbudowany kontroler RAID ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA - liczba urządzeń:  0 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA II - liczba urządze:  4 ; Wbudowany kontroler RAID S-ATA II - konfiguracja:  RAID 0/1/0+1 RAID 5, JBOD ; Wbudowana karta grafiki:  nVidia Geforce 6150 128MB Max ; Złącze karty graficznej:  PCI Express 16x ; Złącza PCI Express x16:  1 ; Złącza PCI 32-bit/33MHz:  2 ; Złącza PCI Express x4:  0 ; Złącza PCI Express x1:  2 ; Złącze USB 1.1 / 2.0:  0/8 ; Wbudowany FireWire 800/IEEE-1394b - liczba portów:  0 ; Wbudowany LAN 100Mb - liczba portów:  0 ; Wbudowany LAN 1Gb - liczba portów:  1 ; Wbudowany Wi-Fi 11Mbps 802.11b - liczba portów:  0 ; Wbudowane Audio:  6 Ch AC97 ADI 1986A ; Pozostałe złącza (mysz/klawiatuta/LPT/serial):  1/1/1/0 ; Gniazdo zasilania:  ATX (20+4+4 pin) ; Format płyty:  Micro-ATX ; Wymiary [G x S x W]:  245x245 ; Opakowanie:  BOX ; Wyposażenie dodatkowe:  AntiVirus Soft ; Informacje dodatkowe:  , , AMD Cool'n'Queit, Live Update 3





Mów mi tak jeszcze :D   heheheh     myslisz ,z e ja cos z tego rozumiem :D ???  

 zakupić pamięci 512 (667MHz) ???  napisz mi prosto i zrozumiale  np kum sobie taka a taka takiej firmy - nie beda sie gryźć ze sobą :D  

Dziękówka Adik  ale proszę o prostą odpowiedź    :=)     bo to co zacytowałem od Ciebie no to yyyy    ja nie panimaje , nicht verstehen nie rozumiem :P

Infulat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #22 on: 29 June 2007, 15:06:53 »
desperat, nie desperuj :)
chcesz dual, najlepsza jest kość identyczna, infineon to jest chyba siemens, w jakims sklepie pewnie Ci dobiorą, weź swoją kostkę idź do sklepu i powiedz że chcesz drugą do duala i niech się martwią.
nie chcesz duala w sumie możesz kupić cokolwiek, byle ddr2 i taktowanie 667 lub wieksze ( to co podałeś to 333 mhz to się mnoży x2, w końcu to Double Data Rate)
A jeśli masz kasę to buduj system na kościach 1 gb nie 512, masz 4 sloty na płycie, a z opisu płyty wynika że obsłuży 8 gb, czyli jak wynika z wcześniejszych postów do win xp możesz wsadzić 4gb np 4x1gb lub 2x2gb.

Desperat

  • Guest
Pamięć RAM :) czyli co zrobić zeby Działało :)
« Reply #23 on: 29 June 2007, 15:12:00 »
:D  taaaaaaa   hehehehe   8 giga to bedzie jakies 2 tysiące PLN  :D  hmmmm  wtedy stanie się cud i jako jedyny ze wszystkich przejdę Red Orchestrę xD xD xD xD  
 :D:D:D:D:D


a tak na serio ... krucho z hajsem i ratunkiem będzie druga pięćsetdwunastka :D  :P  Dziękuje wszystkim za odpowiedźi i rady :)

Pozdrowionka dla was.