Author Topic: Czy odnosisz wrazenie, ze...  (Read 11249 times)

MK

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« on: 28 June 2007, 09:52:51 »
niektorzy gracze zagraniczni maja sklonnosc do rasistowskich , nacjonalistycznych zachowan podczas gry? Przychodzi Ci cos na mysl?  Plz podziel sie swoimi spostrzezeniami.  

PS: Pisze prace o dialogu miedzykulurowym (ehh..;) i kazde nowe doswiadczenia sa cenne.

Dzieki :)

Soltys

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #1 on: 28 June 2007, 10:11:42 »
Quote
MK :
niektorzy gracze zagraniczni maja sklonnosc do rasistowskich , nacjonalistycznych zachowan podczas gry? Przychodzi Ci cos na mysl?  Plz podziel sie swoimi spostrzezeniami.  

PS: Pisze prace o dialogu miedzykulurowym (ehh..;) i kazde nowe doswiadczenia sa cenne.

Dzieki :)


Hmm rasistowskich wyzwizsk jeszcze niespotkalem, ale za to nicki typu white_power lub black_power.

MK

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #2 on: 28 June 2007, 10:31:07 »
.....a  i czy da sie wyciagnac wniosek, ze jakies narodowosci mniej lub bardziej solidaryzuja sie z Aliantami, badz z Silami Osi? Co o tym myslicie?

Razor

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #3 on: 28 June 2007, 11:48:59 »
Ja spotkałem się raz na jednym z zagranicznych serwerów z tekstami takimi jak "juden raus" itp.

Na pewno bardziej z aliantami solidaryzują te narodowości które zostały najbardziej skrzywdzone przez nazistowski reżim.

Bathin

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #4 on: 28 June 2007, 12:46:23 »
Z rasistowskim tekstami od zagranicznych graczy się nie spotkałem, no może jeden czy dwa przypadki, ale "MY" to jesteśmy w tym dobrzy. Mi osobiście bardziej przeszkadzają nicki w stylu "ktoś tam ktoś tam SS", albo "Wittman" czy inny esesman.

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #5 on: 28 June 2007, 13:28:39 »
szczegolnie na niemieckich serwerach spotykalem takich quasi-nazistow, no ale mozna to tlumaczyc ze niemieckie dzieciaki na gruncie pewnego schematu wychowawczego jakostam utozsamiaja sie z potega uwczesnych niemiec (bo nie idzie ukryc ze potega III rzesza byla), tak jak dla nas bohaterskie bylo AK czy inne formacje wyzwolencze i niedziwne ze niemcy pogrywaja chetnie po stronie niemieckiej, choc w polsce nie brakuje debili - tak, debili, bo tylko debil nie zdaje sobie sprawy z tego czym byl holokaust - w ten czy inny sposob sklaniajacy sie ku takiej czy innej formie 'reklamy' nazistowskich schematów pod postacia dosadnie brzmiacych ksywek.  Bledy popelnia kazdy i grunt to ich nie powielac, ale smutno widziec jak dzieciaki chca byc trendy i bezmyslnie przyjmuja pewne konwencje ideologiczne w kontekscie zabawy. taki juz urok internetu, bo nie widzialem jeszcze karnawalowego balu przebierancow by jakis odwazny czlowieczyna przebral sie za hitlerowca, chyba balby sie o swoja twarz. taka juz tchorzliwa natura ludzka, swobodnie uwydatniajaca sie w bezpiecznym medium internetu.

najlepszy i latwo dostrzegalny przypadek nienawisci do żydów to audycje i obwieszczenia radia maryja, ta kretyńska sekta przeklina żydów na wszystkie możliwe sposoby i nikt z nich sie nawet nie zastanawia, ze Jezus, ich Pan i Wybawca był w gruncie rzeczy... żydem. ale oni to pewnie wierza ze ojciec dyrektor Lux Mundi jest ich zbawicielem, w koncu tylko bogowie jezdza maybach'ami i lataja helikopterami w polsce, tym kraju lezacym poza czasem i przestrzenia... gdzie trud sprawia konstrukcja maszyn zdolnych do wzbicia sie w powietrze bez pomocy ameryki.

kiedys musi nadejsc dzien gdy ta wieża babel legnie w gruzach, a ideologicznym popierdolencom poplacza sie jezyki, najlepiej jakby je nastepnie polkneli, w mekach strawili i siarczyscie sie posrali.

fuck nazi pigs :yes

Sherman

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #6 on: 28 June 2007, 14:41:10 »
Quote
wujek|T3N54MC024W523 :
najlepszy i latwo dostrzegalny przypadek nienawisci do żydów to audycje i obwieszczenia radia maryja, ta kretyńska sekta przeklina żydów na wszystkie możliwe sposoby i nikt z nich sie nawet nie zastanawia, ze Jezus, ich Pan i Wybawca był w gruncie rzeczy... żydem. ale oni to pewnie wierza ze ojciec dyrektor Lux Mundi jest ich zbawicielem, w koncu tylko bogowie jezdza maybach'ami i lataja helikopterami w polsce, tym kraju lezacym poza czasem i przestrzenia... gdzie trud sprawia konstrukcja maszyn zdolnych do wzbicia sie w powietrze bez pomocy ameryki.

kiedys musi nadejsc dzien gdy ta wieża babel legnie w gruzach, a ideologicznym popierdolencom poplacza sie jezyki, najlepiej jakby je nastepnie polkneli, w mekach strawili i siarczyscie sie posrali.

fuck nazi pigs :yes
wujek, w powyższego cytatu wynika jasno, że sam jesteś ideologicznym popaprańcem lol

Dopóki nie zacząłem grać w klanie sam grałem wyłącznie Niemcami- głównie niechęć do strony rosyjskiej, nawyki z innych gier i... tak, III Rzesza była potęgą, fajnie jest grać w mundurach niemieckich, w najpotężniejszej armii świata , choćby żeby zrobić na przekór historii (wygrać tą cholerną mapę) i panujących (widocznych w powyższych postach) nastawieniach innych rodaków :)

Jest "inaczej" grać Niemcami, takie zawsze mam odczucie... nie, miałem, od kiedy gram bardziej "profesjonalnie" w klanie, flaga pod którą walczę ma dla mnie małe znaczenie.



Aha, jeszcze w kwestii "SS ksywek"- wiesz Bathin, należy odróżnić Waffen-SS od SS i tak samo nicki nawiązujące do jednostek/ludzi walczących w Waffen-SS od zbrodniarzy z SS.

Widziałem ludzi z nickami "SS-jakiśtam"- faktycznie, autor ewidentnie identyfikuje się z organizacją SS. Ale Wittmann? Nie znam biografii kolesia, ale jeśli nie był nazistą, to ine wiem w czym kłopot- jaka różnica czy walczył w zwykłej dywizji czy w elitarnej (do pewnego czasu :) ) Waffen-SS?

Desperat

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #7 on: 28 June 2007, 14:52:25 »
Ja sie spotykam dość często z takimi rzeczami... ale JUŻ nie mogę nic z tym zrobić ....

wujek|T3N54MC024W523

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #8 on: 28 June 2007, 15:06:02 »
nie moge sie z Toba zgodzic Sherman, bo jesli Twoim zdaniem tepienie nazizmu i innych wypaczonych wybrykow w temacie nawiazujacym do zachowan nacjonalistycznych to ideologiczne popapranie, jestem zmuszony Ci wspolczuc.

a co Twoim zdaniem nie zalicza sie do tej kategorii popaprania? milczenie, milczenie w poparciu czy dezaprobacie i jak to wtedy rozroznic???

moze sprecyzuj swoje zarzuty wobec mnie a nie tylko dajesz moj cytat i twierdzisz, ze wynika zen jasno co powyzej napisales, osady bez zadnych rozsadnych argumentow, zauwaz jaki jest temat tego watku - zachowania nacjonalistyczne i rasistowskie na serwerach, dalem przyklad z gry nawiazujac do nazi-brzmiacych ksywek i rasistowskich odzywek typu 'jude raus', ponadto dorzucilem jeden prosty z zycia, Ty za to piszesz ze 'inaczej' gra sie niemcami bo zawsze nimi grales i to kwestia przyzwyczajenia lub wola przezycia innej wersji historycznej bitwy, czlowieku, sprecyzuj prosze o co Ci do diaska poszlo bo ja Cie zrozumialem ale Ty mnie chyba nie...

skoro Twoim zdaniem zniesmaczenie ideologiami typu nazizm to ideologiczne popapranie, sam dajesz sobie swiadectwo.

Sherman

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #9 on: 28 June 2007, 16:03:38 »
wujek, i po co tyle pisania? Spokojnie, już odpowiadam.

Quote from: wujek|T3N54MC024W523
skoro Twoim zdaniem zniesmaczenie ideologiami typu nazizm to ideologiczne popapranie, sam dajesz sobie swiadectwo.
Chodzi mi o nastawienie i o to co życzysz tym nazistom i innym. Pozwól, że ponownie zacytuję aby sprecyzować o co mi chodzi:

Quote from: wujek
kiedys musi nadejsc dzien gdy ta wieża babel legnie w gruzach, a ideologicznym popierdolencom poplacza sie jezyki, najlepiej jakby je nastepnie polkneli, w mekach strawili i siarczyscie sie posrali.
Ludzie, kary wzięte cytatem wprost z Biblii i jeszcze doprawione... ostra jazda. imho za ostra, zważywszy, że pisząc posta masz czas na ochłonięcie i napisanie o co Ci chodzi bez zbędnych emocji. Osobiście jestem za tępieniem nazizmu, ale twoje wypowiedzi przesiąkają tym czym charakteryzują się skrajne ideologie- agresja, nienawiść. Teraz rozumiesz? Twoja wypowiedź wygląda, jakby autor sam był popaprańcem (skrajne emocje).

max.pl

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #10 on: 28 June 2007, 16:30:28 »
Quote
Sherman :


Aha, jeszcze w kwestii "SS ksywek"- wiesz Bathin, należy odróżnić Waffen-SS od SS i tak samo nicki nawiązujące do jednostek/ludzi walczących w Waffen-SS od zbrodniarzy z SS.



 Szczegolnie w  tej kwestii nie masz racji.....jak i w wielu innych.  Jako część SS, Waffen-SS zostało uznane przez Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze za organizację zbrodniczą. Jezeli chcesz na temat III Rzeszy, nazistów czy Holocaustu  ze mna podyskutowac - to prosze bardzo. Na pytania o  Waffen SS, RSHA, czy SS, zawsze odpowiem, moge nawet udostepnic moja prace magisterską.

Sherman

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #11 on: 28 June 2007, 16:44:35 »
To że została uznana za organizację zbrodniczą, nie zmienia faktu że raczej zajmowała się innymi rzeczami i należy odróżniać te organizacje od siebie (i o to mi chodziło w poprzednim poście).

max.pl

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #12 on: 28 June 2007, 16:52:06 »
Quote
Sherman :
Tnie zmienia faktu że raczej zajmowała się innymi rzeczami i należy odróżniać te organizacje od siebie (i o to mi chodziło w poprzednim poście).


 " [...] Niektóre ze zbrodni Waffen-SS  

    * egzekucje obywateli polskich narodowości żydowskiej w Kutnie[1] w dniu 10 września 1939 oraz inne pacyfikacje w czasie kampanii wrześniowej, zatrzymania Żydów i przekazywanie ich do miejsc koncentracji, skąd wywożeni byli do obozów zagłady, wrzesień i październik 1939, 1 i 2 pułk kawalerii SS-Totenkopf (niem. SS-Totenkopf-Reiterstandarte), w 1942 oddziały te weszły w skład 8 Dywizji Kawalerii SS Florian Geyer.
    * czynny udział w masowych egzekucjach Polaków i Żydów w Palmirach wiosna 1940, 1 i 2 pułk kawalerii SS-Totenkopf (niem. SS-Totenkopf-Reiterstandarte), od 1942 w składzie 8 Dywizji Kawalerii SS Florian Geyer.
    * zamordowanie koło Dunkierki ok. 65 brytyjskich jeńców, 1940 , LSAH
    * wymordowanie 97 brytyjskich jeńców wojennych we francuskim miasteczku Le Paradis w departamencie Pas-de-Calais, 10 maja 1940, 3 Dywizja Pancerna SS Totenkopf. Rannych brytyjskich żołnierzy zmuszono do marszu w stronę zabudowań gospodarczych, gdzie zostali zastrzeleni z karabinów maszynowych, ciała pomordowanych zostały spalone na stosach.
    * zamordowanie w Taganrogu ok. 4000 jeńców radzieckich, 1941, LSAH
    * udział w eksterminacji Żydów w Galicji - w czerwcu 1941 członkowie 5 Dywizji Pancernej SS Wiking wymordowali około 600 Żydów
    * zbrodnie w czasie tłumienia powstania w getcie warszawskim, 1943, 821 grenadierów pancernych Waffen-SS
    * zamordowanie ok. 20 000 mieszkańców Charkowa , obywateli radzieckich, w masowej egzekucji w marcu 1943, 3 Dywizja Pancerna SS Totenkopf[1] oraz LSAH.

# zamordowanie ok. 40 000 mieszkańców Woli w czasie tłumienia powstania warszawskiego, 1944, 36 Dywizja Grenadierów SS Dirlewanger
# zamordowanie ok. 10 000 mieszkańców Ochoty w trakcie tłumienia powstania warszawskiego, 1944, 29 Dywizja Grenadierów SS (1 rosyjska)
# zbrodnie podczas tłumienia powstania warszawskiego, 1944, 5 Dywizja Pancerna SS Wiking
# mordowanie cywilnej ludności Kosowa, 1944, 21 Dywizja Górska SS (1 albańska) Skanderbeg
# mordowanie jeńców i cywilnej ludności w trakcie tłumienia słowackiego powstania, 1944, 18 Ochotnicza Dywizja Grenadierów Pancernych SS Horst Wessel [...]"

Infulat

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #13 on: 28 June 2007, 16:52:30 »
a czy Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał za organizację zbrodniczą np. NKWD? Niewątpliwie Waffen-SS popełniło wiele zbrodni wojennych, ale historię piszą/tworzą zwycięzcy, więc o zbrodniach wojennych aliantów prawie się nie mówi.

Mi osobiście granie jedną czy drugą stroną nie robi różnicy, w RO nie oto chodzi, ale jak sobie patrzę na rekonstrukcje historyczne bitew np. z 1939r. to w życiu bym sowieckiego munduru nie założył.

Sherman

  • Guest
Czy odnosisz wrazenie, ze...
« Reply #14 on: 28 June 2007, 17:01:35 »
max.pl, tylko napisz co z tego wynika, ok? Czy to podważa to co napisałem w poprzednich postach czy wnosi coś nowego?

P.S.: Zbrodnie popełniały i popełniają wszystkie armie świata (i w konsekwencji wszystkie organizacje wojenne) i licytowanie się ine ma sensu. Takie są fakty po prostu.