Author Topic: OGŁOSZENIE WAZNE!!!!  (Read 19331 times)

BIA Radzio

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« on: 31 December 2008, 15:42:15 »
Przejde do konkretu,ja ze znajomym mamy w planach pierwszego rodzimego moda na silniku Ro, nazwa narazie nieistotna, moze byc na samym końcu :wink.Mod ma przedstawiac obrone wrzesnia z 1939r a skupiac sie ma w wiekszosci  o walki  KOP-u z Armia Czerwona(walki  z niemcami tez oczywiscie!)  .W planach mamy przedstawic boje takich pułków jak "Wilejka", "Podole" i "Sarny",oraz    bataliony: "Ludwikowo", "Sienkiewicze", "Dawidgródek".Dobrze teraz konkret ,potrzebujemy maperów ludzi znajacych sie na wszystkim zwiazanym z animacja ,chce aby duzo ludzi odpowiedziało pozytywnie na to ogłoszenie PROSZE Z CAŁEGO SERCA :love ,potrzebujemy ludzi ODPOWIEDZIALNYCH i słownych.Narazie mamy zaplecze od strony historycznej i militarnej z tamtego okresu ,wiedz jak ludzie wchodzicie w to??? :wink
Adres STEAM :radzio124
gg(choc mało siedze):8111195
 ps.sorry ze tak oficjalnie ale czas nagli,wiedz wpisywac sie chetni.POZDRAWIAM i zycze w Nowym roku WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ Ro maniacy!!!.

Furman

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #1 on: 01 January 2009, 22:23:08 »
Gdybym sie znał to bym pomógł ale niestety nie było żadnego tutoriala do robienia map w więc nie umiem :p.
A jesli chodzi o pomysł to gratuluje czekałem juz pol roku na czlowieka ktory sie tym zajmie życze powodzenie w modowaniu i szczesliwego nowego roku kurde

VikPL

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #2 on: 01 January 2009, 22:28:21 »
ja zycze powodzenia calej ekipie i zeby w to sie grac dalo

http://www.1939.pl/uzbrojenie/polskie/piechota/karabin_smp_792mm_wz38M/index.html - a to ciekawe

Guz

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #3 on: 01 January 2009, 23:51:12 »
@BIA Radzio:

Prawda jest taka ze mozna by napisac kilka slow na temat bezcelowosci takiej modyfikacji w obecnej sytuacji ale tego nie zrobie i trzymam kciuki :)

Co do ewentualnej pomocy, to jezeli chodzi o modyfilowanie cos tam zdzialac potrafie jednak by tworzyc mapy od zera musail bym troche nad tym posiedziec.

@Furman:

Alez poradnikow jest wiele, nawet conajmniej jeden po polsku (co prawda do UT, ale to ten sam edytor).

@VikPL:

Szczerze? Watpie by tworcy dali karabin maroszka, a przynajmniej ja byl bym przeciwko takiemu rozwiazaniu po prostu bylo jej za malo.

BIA Radzio

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #4 on: 02 January 2009, 01:54:27 »
Dzieki serdeczne!! pisze od razu ze kazda zdolna reka sie przyda .Co do sensu robienia moda hmm według nas odswiezy serie.Guz jesli masz pojecie w znacznym stopniu czym jest animacja ZApraszam ,zawsze jesli sie cos zacznie i pocwiczy skill podrosnie.Mamy juz w ekipie jednego animatora,zajmie sie robieniem modeli dobrze wychodza mu texstury broni juz widziałem.Narazie zaczyna projektowac karabinek typu mauser naszej produkcji ale to skromne poczatki.W planach mamy tez poprawic texstury broni z Ro,ale to beda jedynie kosmetyczne poprawki :zmiejszenie kulki przy zamku mausera(w grze jest za duzy)i poprawki tez  dostana sie Dp 28.Co do samej modyfikacji spokojnie,postaramy sie  zrobic wszelakie modele broni (tylko sa potrzebni ludzie!!!).Guz jeszcze jedno dlaczego tej broni nie miało by byc(dodam ze od strony uzbrojenia mamy juz konkretnego człowieka majacego dostep do prawdziwej broni z tamtego okresu!),Gewer41 to tez na wschodzie rzadkosc a jest i to na mapach w znacznej ilosci.Ale postawimy na wiekszy realizm broni i na pewno po stronie polskiej bedzie znaczny wybór broni karabinowej.Wiem, wiem fajnie sie pisze a trudno robi,ale jestesmy zdeterminowani i mam nadzieje ze  szybko ruszymy z całym projektem.
P. Ludzie ,POTRZEBNA POMOC.Teraz koniecznie maperzy !!!Pozdrawiam

Guz

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #5 on: 02 January 2009, 12:10:09 »
Troche malo jasno sie wyrazilem. W kwestii znajomosci animacji jam jest noga, natomiast mam niewielkie bo niewielkie doswiadczenie w modyfikowaniu map :)

Trójgraniec

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #6 on: 02 January 2009, 20:31:15 »
Moze nazbieram po łbie za brak entuzjazmu, ale co tam :P Jak od razu napisze ze z tego nic nie bedzie, to bedzie to raczej mało konstruktywne, dlatego moze napisze czemu:
- Z tego co wyczytałem w zespole macie samych ideasguy-ów i innych speców od dobrych pomysłów i broni, a nikogo o jakchś konkretnych zdolnościach modderskich - modelerów(1 to duzo za mało), mapperów( z tym to najmniejszy problem) i najważniejszego - kodera. I do tego brakuje kogoś kto mialby pojęcie o ogarnieciu całego projektu
- Co wiecej nie wiecie nawet gdzie i jak tych ludzi szukać
- Macie juz dokładny plan i cała masę szczegółowych pomysłów, tylko nie zaprezentowałeś jak masz go zamiar wykonać
- Generalnie projekt przedstawia wszystkie cechy moda który nie wyjdzie poza stadium pomysłu/concept artów
Post moze w ponurym tonie ale wystarczy wejść na www.moddb.com i zobaczyć ile jest tam martwych modów, których twórcy mieli równie dobre chęci i zaplecze ludzkie. Do tego widze brniecie w pułapkę zajmowania sie bzdetami juz na samym początku ( za duza kulka od mausera to naprawdę jest mały problem, niezależnie od tego jak duza by była, a roboty w ..... bo musicie cała broń od początku modelować).
Pisze to nie zeby was zdołować, ale zeby oszczędzić wam zawodu - sam byłem kiedyś w takm projekcie, o tej samej tematyce - i wszystko padło jak większość modów. Thats the way it is :/. Jak chcecie powiększać zespół to zrobcie na razei coś małego - mape na przykład, wrzuccie na serwer (Bart z pewnościa bedzie pomocny) zobaczcie jak sie w to gra, poprawiajcie, robcie updaty, dorzucajcie własne modele - wtedy moze coś z tego będzie

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #7 on: 03 January 2009, 00:32:00 »
@Trójgraniec
"Jesteśmy w końcu we własnym domu, nie stój, nie czekaj...co robić POMÓŻ" - takie to hasła w telewizorze na początku lat 90-tych znani polscy aktorzy wygłaszali (chodziło o transformację ustrojową, gospodarczą itd.) - ale jak ulał tutaj pasuje, zamiast szerzyć defetyzm to byś kurde pomógł, jakąś mapę tam sobie dłubałeś z jakimiś niestandardowymi zastosowaniami ładunków wybuchowych; ja tez trzeźwo patrzę na ten projekt i swoje "ale" Radziowi przedstawiłem co go nie zniechęciło, więc przychodzi mi tylko trzymać kciuki i zapewnić jako przedstawiciel RO.pl duchowe wsparcie jak i oczywiście ewentualne miejsce testowe, jeżeli faktycznie projekt wejdzie w fazę realizacji. Jak mają zacięcie niech działają i każdy powinien dołożyć jakąś cegiełkę swoich umiejętności w ten projekt a nie tylko machnąć ręką że "to się nie uda" - bo faktycznie przy takiej postawie to się nie uda.

Trójgraniec

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #8 on: 03 January 2009, 02:47:07 »
Quote from: Bart
zamiast szerzyć defetyzm to byś kurde pomógł

Pewnie ze bym kurde pomógł, nawet chętnie, tylko niech mnie ktoś przekona, ze ten projekt ma rece i nogi, i czas jemu poświęcony nie będzie stracony. Na razie - tak jak napisałem - jak dla mnie ma wszelakie znamiona modowego trupa. Sam fakt ze idea jest słuszna a wszyscy pełni entuzjazmu to za malo.

BIA Radzio

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #9 on: 03 January 2009, 15:45:55 »
Nom z takim nastawieniem to trupem bedzie  z pewnoscia.Ten watek ma zebrać ekipe,dodam tylko zeby nie zapeszac ze juz cos ruszyło.Trójgraniec masz talent,to prosze cie o pomoc, przeciez nic ci sie nie stanie jak wejdziesz do ekipy.Ja z chłopakami łatwo pola nie oddamy.chciałem zeby tego moda zrobili nasi rodacy,ale widac trzeba  pomocy szukac zza granica.Poprostu powiedz konkretnie czym mozesz sie zajac?? bo jak narazie chcemy to wszystko złozyc do kupy ,same tekstury broni nie wystacza prawda.
radzio124@autograf.pl
ps.pomoc mozliwe przyjdzie od ekipy polaków robiacego, tez wrzesien tylko na Armie.Ludzie wiem ze potraficie...

VikPL

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #10 on: 03 January 2009, 16:07:56 »
jak bym umial to bym pomogl :wink   najwyzej moge byc testerem i zyczyc powodzenia

vodka

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #11 on: 07 January 2009, 20:44:33 »
Przede wszystkim chłopaki skontaktowałbym się z osobami, które zrobiły dotychczasowe mody czyli DarkestHour, Carpathian Crosses czy Mare Nostrum i szukałbym wśród nich osób, które będą w stanie wam pomóc przy takim projekcie bądź też wskażą drogę jak coś takiego stworzyć od zera. Zapewne taka współpraca jakoś ukierunkowałaby Was i bylibyście bliżej niż dalej.  Sama idea projektu chwalebna i zapewne niejednemu z nas zakręciłaby się łezka biegając w polskim mundurze.  
Poniżej linki do stron z modów. Powodzenia :)

Darkest Hour

Mare nostrum

Carpathian Crosses

VikPL

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #12 on: 07 January 2009, 21:20:40 »
i po co się trudziłeś z tymi linkami Vodka są na stronie głównej :P

coval^^

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #13 on: 07 January 2009, 22:17:04 »
ja mogę pomóc w przygotowaniu projektów map, może jakieś nowe budynki itp, bo raczej ze stworzeniem mapy w edytorze to nie dam rady bo nie potrafie :D

BIA Radzio

  • Guest
OGŁOSZENIE WAZNE!!!!
« Reply #14 on: 08 January 2009, 00:41:32 »
Taak wiemy ze trzeba bedzie szukac pomocy od innych ekip.Coval bardzo super radzio124@autograf.pl pisz na to.Narazie prace trwaja nad modelem karabinu wz 29 .W razie Wu dam ci namiar na naszego teasa, to konkretnie omówimy i rozdzielimy prace.Czekam tylko az nasz animator skonczy ten model.Chcemy na poczatku poprostu zaprojektowac naszych wojaków.
 ps. ponawiam prosbe ,kto ma mozliwosci niech sie zgłosi...to nic nie kosztuje a zyskac mozemy wszystcy pozdrawiam:wink