Author Topic: StG 44  (Read 24396 times)

Hiacenty

  • Guest
StG 44
« Reply #15 on: 23 June 2007, 11:26:24 »
Quote
DemoniX :
Stg 44 to super broń.... dobrze spisuje sie na danzing

AdRain ja mam to samo... dlatego semi rifle rzadko uzywam.... nawet w snajpkach...

Potwierdzam..:D uwielbiam to bron, dobrze tez sie spisuje na takich mapach:)
a jak nie ma STG 44 to MG 42 :wink

AC| AdRain

  • Guest
StG 44
« Reply #16 on: 23 June 2007, 21:34:43 »
zresztą kocham ciąć z bagnetu;) pewnie wielu z was już się o tym przekonało heheh
widze, że nie jestem sam w swoich poglądach

Banita

  • Guest
StG 44
« Reply #17 on: 27 June 2007, 22:37:29 »
Tak więc, na podstawie moich doświadczeń, muszę przyznać że, obie bronie mają swoje zalety! Można powiedzieć, że są do siebie całkiem podobne. :) Np stg44 - leżąc z podparta bronią tnie się prawie że w jedno miejsce. Trochę wyczucia i nawet nie trzeba patrzeć gdzie się strzela... PPSH podobnie. Problem robi się przy większych odległościach - ruski automat jest (moim zdaniem) o wiele mniej skuteczny niż stg. Nadrabia zaś szybkostrzelnością (900 rpm), gdzie stg jest o połowę wolniejszy [470 rpm ( przynajmniej tak było na wikipedii:p)]. I jeszcze jedno w budynkach - mam tu na myśli odessę, stalingrad, krasnyjoktiabr itp.; lepszy jest schmeisser. Ma dużo mniejszy rozrzut z biodra, a to czasem może uratować życie i ocalić cenne procenty przed nieuchronnym spadkiem. Dlatego też preferuję stg nad wszystko, ponieważ jak już ktoś powiedział: "jest najbardziej uniwersalne", jednak używam go tylko tam gdzie mam trochę wolnej przestrzeni np danzig. Wszystko zależy od położenia i punktu widzienia...:)

Bathin

  • Guest
StG 44
« Reply #18 on: 28 June 2007, 07:05:40 »
Quote
Banita :PPSH. Problem robi się przy większych odległościach - ruski automat jest (moim zdaniem) o wiele mniej skuteczny niż stg.

Ale czasami zastanawiam się jakim cudem jeden z drugim potrafi z połowy mapy ściągnąć mnie pepeszką:con

Mati

  • Guest
StG 44
« Reply #19 on: 28 June 2007, 07:39:09 »
Quote

Ale czasami zastanawiam się jakim cudem jeden z drugim potrafi z połowy mapy ściągnąć mnie pepeszką:con


Albo fart albo tak zwany "zamrożony celownik", czyli brak odrzutu. Ewentualnie doświadczenie :).

U.D.O

  • Guest
StG 44
« Reply #20 on: 28 June 2007, 08:01:36 »
Quote
Bathin :
2. Karabin szturmowy jest tylko jeden, to właśnie STG 44.
Gwoli ścisłości nie karabin szturmowy, a karabinek szturmowy.
STG 44 strzela amunicją pośrednią 7,92x33 więc jest karabinkim w przciwieństwie do karabinów, które strzalją amunicją karabinową o większym ładunku (dłuższej łusce)  np Mauser 7.92x57 i pistoletów i pistoletów maszynowch, które strzelają amunicją pistoletową ( w przypadku broni niemieckiej 9x19mm Parabellum).
Jedynym samoczynnym karabinem szturmowym drugiej wojny światowej który mi przychodzi do głowy był nieudany FG 42, który przy gabarytach karabinka strzelał super mocną jak na tak małą broń amunicją Mausera 7.92x57mm.
Co do tego jak realistycznie wypada ta broń w samej grze, to myślę, że nie jest źle bo czuje się że to nie jest to samo co inne pistolety maszynowe, szczególnie w walce na dystans. No i możemy sami się przekonać, dlaczego pistolety maszynowe i karabiny powtarzalne i samopowtarzalne zostały po II wojnie światowej w wielu krajach wyparte właśnie przez karabinki jak AK-47 czy M-16, chociaż też w wielu miejscach na ziemi nadal króluje FN-FAL który jest typowym karabinem, samoczynnym-samopowtarzalnym.

AC| AdRain

  • Guest
StG 44
« Reply #21 on: 28 June 2007, 08:59:38 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karabin_StG44 widocznie się mylą...

zresztą nawet gdyby - wyluzuj...

albo nie pobawię się w Ciebie:

"GWOLI ŚCISŁOŚCi"
*strzalją - co to za słowo?! chyba strzelają!
*Jak piszesz w nawiasie to nie dawaj jeszcz jednej spacji jak w przykładzie "pistoletową ( w"


Druga sprawa - oboje wiemy, że wikipedia się czasem myli - ale nawet gdyby takie sranie metką na odległość jest po prostu żałosne.

YankeSmgn

  • Guest
StG 44
« Reply #22 on: 28 June 2007, 09:10:28 »
sry, ale to jest forum i kazdy ma prawo do takich wypowiedzi, wiec o co Ci chodzi adrain ?

Yab_PL

  • Guest
StG 44
« Reply #23 on: 28 June 2007, 10:04:20 »
to czy karabin, czy karabinek to juz zalezy od nazewnictwa danego kraju. W Polsce, fakt, mamy karabinki szturmowe, ale juz np. w krajach angielskich to jest assault rifle, a rifle tlumaczy sie jako karabin

AC| AdRain

  • Guest
StG 44
« Reply #24 on: 28 June 2007, 10:54:54 »
dokładnie.. to jest zwykłe sranie metką ;)

Banita

  • Guest
StG 44
« Reply #25 on: 28 June 2007, 11:41:36 »
Żaden typ srania, tylko sprostowanie. W zasadzie gdyby nie było różnicy pomiędzy nazwami broni to równie dobrze moglibyśmy mówić: "ta strzelba na dłuższe naboje... i tamten pistolet który sam strzela, bo nie trzeba przeładowywać". Z drugiej strony Nadmierna czepliwość też nie jest wspaniała, bo wychodzi się na jakiegoś mądralę.
Bądź co bądź, jeśli ktoś czuje potrzebę wytłumaczenia czegoś, to niech to robi, kurczę. Nam na pewno nie wyjdzie to na złe. Im więcej wiedzy tym lepiej! :satisfied
Osobiście jestem zdziwiony, że komukolwiek chciało się to wytłumaczyć.

A propos Bathina: Nie powiedziałem, że pepesza jest zupełnie beznadziejna i do bani, ani że nie da się nią nikogo zabić z odległości. Nawet w grze jest napisane że zasięg broni to 200m, czyli mniej więcej pół mapy :) Miałem na myśli to że o wiele łatwiej jest zabić kogoś z stg niż z ppsh na dłuższą metę. Ot tak.

Yab_PL

  • Guest
StG 44
« Reply #26 on: 28 June 2007, 13:43:44 »
btw. nie wiem czy wciaz, ale napewno kiedys w Polsce bron pokroju AKSU-74 i M4 byly kwalifikowane jako pistolety maszynowe (chyba nawet tez AK47)

Guz

  • Guest
StG 44
« Reply #27 on: 28 June 2007, 14:27:16 »
Quote
Yab_PL :
btw. nie wiem czy wciaz, ale napewno kiedys w Polsce bron pokroju AKSU-74 i M4 byly kwalifikowane jako pistolety maszynowe (chyba nawet tez AK47)


Zgadza sie gdyz pojawienie sie broni szturmowej wplynelo na nazewnictwo w broni i prblemy z nazewnictwem i tak przed wojna karabinek byl niczym innym jak krotsza wersja karabinu. To po wojnie trudno bylo nazwac bron szturmowa stad takie krzaczki jak AK-47 jako pistolet maszynowy. Obecnie najpopularniejszym wyznacznikiem jest nadal dlugosc broni i tak: BERYL- karabin, mini-BERYL - karabinek, BERYL comando - subkarabinek

AC| AdRain

  • Guest
StG 44
« Reply #28 on: 28 June 2007, 17:17:54 »
Co do takich dziwnych nazewnictw: samo STG44  nazywało się Mp43

Banita

  • Guest
StG 44
« Reply #29 on: 28 June 2007, 18:14:52 »
bla bla bla 44 a nie 43 ;) A z resztą co to za różnica jak sie nazywał w trakcie testów, po wprowadzeniu do seryjnej produkcji a potem przeróżnych modyfikacjach :F Ciągle to ten stam stg...