Author Topic: Tygrys  (Read 54137 times)

RoclorD

  • Guest
Tygrys
« on: 20 October 2006, 05:28:07 »
Kiedy rozpocząłem taki temat na oryginalnym forum RO, to burzę wywołał :)
To może wy coś też ciekawego powiecie.
Zdawało mi się, że Tygrys jest nieco zbyt trudny do zniszczenia, niż to było w rzeczywistości, więc to napisałem, no i od razu ludzie zaczęli się prześcigać w podawaniu linków, książek i swoich osądów.

AC| AdRain

  • Guest
Tygrys
« Reply #1 on: 20 October 2006, 07:23:36 »
coś ciekawego? z tygrysem? kompletna klapa jak kanciaty czołg do kwadratu odbija większość pocisków... zwykła bujda...

Guz

  • Guest
Tygrys
« Reply #2 on: 20 October 2006, 10:31:21 »
Tygrys wytrzymaly? 2 strzaly z IS'a i mamy ladnie palacy sie wrak :wink

Plazma

  • Guest
Tygrys
« Reply #3 on: 20 October 2006, 13:59:08 »
A ja powiem, że 1 strzał z IS'a - trzeba ładnie trafić :P

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Tygrys
« Reply #4 on: 20 October 2006, 16:41:51 »
skonczcie temat czlolgow, przeciez te niemeickie czolgi to porazka.

RoclorD

  • Guest
Tygrys
« Reply #5 on: 21 October 2006, 13:43:37 »
Dlaczego porażka?

Jagger

  • Guest
Tygrys
« Reply #6 on: 21 October 2006, 17:10:34 »
Porażka - owszem, w RO

Plazma

  • Guest
Tygrys
« Reply #7 on: 22 October 2006, 09:06:45 »
Nie wszyskie - pantera jest dobra.

NiKuTa

  • Guest
Tygrys
« Reply #8 on: 01 November 2006, 15:31:53 »
W tej grze tygrys to porazka, jak prawie kazdy niemiecki czołgo. 88 w tygrysie jest beznadziejna T-34, su78 rykoszetują te pociski strasznie. Wszystko co tygrysa trafia to go prawie odrazu przebija, nawet PTRD ciekawe gdzie, a nie pamietam abym miał piechura na pojezdzie!!!!!

Quote from: RoclorD
Kiedy rozpocząłem taki temat na oryginalnym forum RO, to burzę wywołał
To może wy coś też ciekawego powiecie.
Zdawało mi się, że Tygrys jest nieco zbyt trudny do zniszczenia, niż to było w rzeczywistości, więc to napisałem, no i od razu ludzie zaczęli się prześcigać w podawaniu linków, książek i swoich osądów.


Poczytaj troche i nie tylko strony www bo tam tez czesto piszą bzdury. I nie sugeruj sie filmem "Czterej pancernych i 102" bo tam oni niszczą te tygrysy na pączki co jest totalna bzdurą.

ramzes

  • Guest
Tygrys
« Reply #9 on: 06 November 2006, 09:53:40 »
zasada jest prosta wiesz gdize strzlasz w kotre miejsce zyjesz;P fakt tygrys jest kanciaty jednak ma gruby pancerz jedynie tyl jest slabszy. Nie bez poowodu byl to najlepszy czol 2 WS + pantera typu G jendak tygrysa trzeba opanowac:) 2 strzaly we tygrysa z IS2 mozna to zrobic i jednym strzalem podobnie moze tygrys zrobic z IS2;P

asn

  • Guest
Tygrys
« Reply #10 on: 06 November 2006, 10:34:47 »
Ramzes - on nie był najlepszym czołgiem IIww - pantera miała zdecydowanie lepsze działo choć miało mniejszy kaliber, miała pancerz pod katem wiec pociski rykoszetowały no i miała szybsza wierze. IS2 to najbardziej zaawansowana jednostka pancerna IIWW, która wzięła udział w walkach. IS miał świetny pancerz który był pod idealnym katem + armata 122mm = masakra szwabów. Najlepszym czołgiem IIWW jest bez wątpienia T-44 ale nie brał on udziału w wojnie.

Tygrys to byl bardzo dobry czołg kiedy go zaczęli produkować ale nie miał on szans z 60tys ruskich czołgów i podobna ilością czołgów angoli i amerykańców. Niemcy mieli zła strategie - po co robić super zaawansowany czołg jak średnio na wschodnim froncie wytrzymywał on 2 tygodnie?

Ramzes - Tygrys nie był w stanie zniszczyć IS2 2 strzałami w przód pancerza. Nie wiem skąd masz takie info. Pocisk z tygrysa miał zbyt małą prędkość wylotowa.
 
Ja zawsze będę popierał to ze najlepszym wozem pancernym IIWW były niszczyciele czołgów :D Dlaczego? Ponieważ w starciu z piechota żaden czołg nie miał szans a niszczyciele czołgów świetnie zwalczały swoich pancernych wrogów i kosztowały mniej niż czołg z ruchoma wierzą.

NiKuTa

  • Guest
Tygrys
« Reply #11 on: 06 November 2006, 14:03:40 »
No nie co ja widzie. Assasin, czy ty wiedz o czym ty piszesz ?? :] Najlepszym czołgiem IIWŚ wył Tygrys Królewski, Najlepsze działo II WŚ, doskonały pancerz i technologia. Jedynymi jego mankamentemi można powiedzieć silnik i mała ilość wyprodukowanych pojazdów bo tylko 487 sztuk w tym 50 sztuk z wieżą typu Porsche.

Quote from: Assasin
IS2 to najbardziej zaawansowana jednostka pancerna IIWW
... może ruska.  Optyka i systemy celownicze nie porównywalne z niemieckimi. Działo 122mm parametry balistyczne znacznie gorsze niz 88mm KwK 43 L/81. Pancerz na obu czołgach podobnym poziome z tym ze wieże King Tigera było trudniej przebić zwłaszcza tą typu Porsche.

Quote from: Assasin
Najlepszym czołgiem IIWW jest bez wątpienia T-44 ale nie brał on udziału w wojnie.
To ten teks jest niezły. Najlepszy czołg II WŚ ale nie brał w niej udziału. Przeczytaj to jeszcze raz i się zastanów :)

Ja osobiście uważam ze najlepszym czołgom była PzKpfw VG Panther. Dość tania jednostka(było o troszkę droższa w produkcji niż Pz IV, mobilna, szybka, z doskonałym działem, i pancerzem, doskonała platforma strzelecka.

A zapomniałem wspomnieć apropo Tygrysów IVE. Ich działa 88mm KwK 36 L/56 mogły używać pocisków Pzgr 40, których przebijalność była wystarczający by zniszczyć pewne wersje  IS-2 nawet z 1000, jak z nie wiekszej odległości. A z tego co wyczytałem były 3 wersje IS-2 różniące się grubości pancerza i ich pochyleniem.

asn

  • Guest
Tygrys
« Reply #12 on: 06 November 2006, 14:36:38 »
Nikuta ale nie chodzi mi o zaawansowana technologie tylko o stosunek ceny do wartości bojowej.  T-44 zostal wyprodukowany w czasie trwania wojny wiec w pewnym sensie jest to czolg IIww.Co z tego ze Tygrys Królewski miał gruby pancerz i potężne działo jak miał szans z ruskimi tank hunterami...
Jeszcze trzeba wziasc pod uwagę do czego miał służyć czołg. A Perszing Super Angoli??? 260mm z przodu i wielka jak stodoła armata...
T-34 76 i T-44 4Ever :D

NiKuTa

  • Guest
Tygrys
« Reply #13 on: 06 November 2006, 15:21:18 »
Jeżeli wchodzimy  w takie kryteria to najlepsza była Panthera II. Też ją produkaowali ale nie brała udziału w wojnie.

asn

  • Guest
Tygrys
« Reply #14 on: 06 November 2006, 17:35:19 »
Panthera II??? A co to jest z tego co ja się orientuje to nie było żadnej Panthery II.... Nie wiem skąd masz takie informacje?!