Author Topic: All About Wepons  (Read 39403 times)

AC| AdRain

  • Guest
All About Wepons
« Reply #90 on: 24 October 2006, 10:01:01 »
ej guz... ale ja nie powiezdiałem żę długość lufy nic nie ma do gadania -.- przecież wiem że im dłuższa lufa a średnice luf są identyczne... to wiadomo że pocisk będzie leciał dalej poza tym guz może nie zauważyłeś ale nie o tym tu mówimy.

AKMS :) na wikipedi pisze takie coś :D między innymi widocznie się mylą,

jakby nie patrzeć Rosjanie nie wpadli na pomysł jak zrobić PPSze, czy PPD -.- bo obie konstrukcje sprowadzają się do Suomi. Tak samo jak niemcy skopiowali T34 (mowa teraz o Panterce) to oczywiście nie skopiują identycznie wszystkiego, tylko odpowiednie części po zamieniają itp, i będą twierdzić że to jest ich wyłącznie twór, przecież nikt nie chce się przyznać, że skopiował broń wroga

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #91 on: 24 October 2006, 11:22:45 »
Quote
AC| AdRain :
(...)jakby nie patrzeć Rosjanie nie wpadli na pomysł jak zrobić PPSze, czy PPD -.- bo obie konstrukcje sprowadzają się do Suomi.


Mylisz troche fakty. PPSza ani PPd nie sa kopiami Suomi. Zrestza jak moga byc kopiami, skoro PPD opracowano i wprowadzono w 1935 (na przypomnienie wojna zimowa byla w 1939). Doswiadczenia wyniesione z wojny zimowej przyczynily sie do rozpowszechnienia PM'ow w armi czerwonej. Jezeli masz na mysli mechanizm dzialania broni to mozna rzucic inne kontrowersyjne haslo ze zarowno PPD, PPSz czy Suomi sa kopia niemieckiego MP-18 - w koncu sposob dzialania broni jest identyczny...

Quote
AC| AdRain :
(...)Tak samo jak niemcy skopiowali T34 (mowa teraz o Panterce) to oczywiście nie skopiują identycznie wszystkiego, tylko odpowiednie części po zamieniają itp, i będą twierdzić że to jest ich wyłącznie twór, przecież nikt nie chce się przyznać, że skopiował broń wroga


W sumie pantera z t-34 zaczerpnela tylko i wylacznie pochyla przednia plyte pancerna.

poprostu nie mozna mylic czerpania wiedzy z doswiadczen a kopiowania. Do miana kopii zaliczaja sie wszelkiej masci chinskie kopie zachodniej proni palnej ( w tym naszego polskiego "Rak'a") gdzie jedyna roznica jest jakosc wykonania

AC| AdRain

  • Guest
All About Wepons
« Reply #92 on: 24 October 2006, 12:06:54 »
Suomi wprowadzono do seryjnej produkcji w 1931r. -.- wiem kiedy byłą wojna zimowa :)

AKMS

  • Guest
All About Wepons
« Reply #93 on: 24 October 2006, 17:37:58 »
Quote
AKMS  na wikipedi pisze takie coś  między innymi widocznie się mylą


Jeśli chodzi ci o to że niby PPD mógł być zasilany z magazynków od Suomi, to w Wikipedii jest napisane "wznowiono produkcję zmodernizowanego PPD zasilanego z magazynków identycznych z magazynkami Suomi", co sugeruje że skopiowane zostały magazynki, a nie że PPD mógł być zasilany z magazynków od Suomi, pozatym jak według ciebie broń na nabój 7,62x25mm może być zasilana z magazynka broni na naboje 9x19mm Parabellum

Quote
jakby nie patrzeć Rosjanie nie wpadli na pomysł jak zrobić PPSze, czy PPD -.- bo obie konstrukcje sprowadzają się do Suomi. Tak samo jak niemcy skopiowali T34 (mowa teraz o Panterce) to oczywiście nie skopiują identycznie wszystkiego, tylko odpowiednie części po zamieniają itp, i będą twierdzić że to jest ich wyłącznie twór, przecież nikt nie chce się przyznać, że skopiował broń wroga


Ehhh, zacznijmy od tego że jak już napisano jedyne podobieństwa Pantery do T-34 dotyczą kształtu pancerza, Pantera posiadała silnik beznzynowy, kołą napędowe z przodu, wieże na środku kadłuba, właściwie są to zupełnie inne konstrukcje

Niemcy skonstruowali kopie T-34, ale nie była ona produkowana seryjnie

Co niby "się sprowadzają", Suomi miał wpływ na Pepesze, ale nie była ona jego kopią, na dodatek PPSz był znacznie prostszy i lżejszy od Suomi, pozatym występują duże różnice jak choćby sposób rozkładania

No chyba że podobny wygląd oznacza że broń jest kopią, wtedy wychodzi na to że czeski Vz.58 jest kopią karabinka AK, nie ważne że pod względem rozwiązań szczegułowych są to zupełnie różne konstrukcje, ważny podobny wygląd

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
All About Wepons
« Reply #94 on: 24 October 2006, 17:47:04 »
przypomina mi sie dyskusja policji ktora ma sprawdzac czy w pistolecie przestepcy w lufie jest przegroda ;P

Headshooter

  • Guest
All About Wepons
« Reply #95 on: 24 July 2007, 11:55:22 »
Skoro to ogólny temat o broniach w RO, to czy może mi ktoś powiedzieć jak tu się zacina broń? Bo niektórzy mówią, że o już mieli zdjąć typa a tu się broń zacięła. Gram już jakiś czas w tą gierkę i nie miałem żadnego zacieńcia. Powie mi ktoś jak sobie zaciąć broń :P ?

DemoniX

  • Guest
All About Wepons
« Reply #96 on: 24 July 2007, 12:46:09 »
pewnie kończy im się amunicja, nie zdążą przeładować i potem gadają że sie bronie zacinają xD

albo po prostu nie broń sie zacina tylko ich lewy przycisk od myszki xD

Wrona

  • Guest
All About Wepons
« Reply #97 on: 20 September 2007, 11:28:04 »
Nie ma czegoś takiego.
A chyba trudno pomylić RO ze S.T.A.L.K.E.R :D