Author Topic: All About Wepons  (Read 39610 times)

AKMS

  • Guest
All About Wepons
« Reply #75 on: 23 October 2006, 16:01:35 »
Quote
Wracając do tematu... to co z tego żę ma dłuższą lufe? przecież średnica lufy wewnętrznej też sie liczy.... średnica tkaiej ppszy jest większa niż średnica pistoleciku.. takim rozumowaniem to można stwierdzic żę Minigun jest bardzo precyzjną bronią bo ma długą lufe! tak przynajmniej mi się zdaje... nie każdy pistolet 9mm ma identyczną średnice lufy wewnętrznej i nie długa lufa w tym wypadku nie gra roli


Owszem gra rolę i to bardzo dużą, dodajmy do tego dłuższą linię celowania i lepszy celownik

Minigun to broń napędowa, w jego przypadku występuje również odchylanie pocisków od osi lufy ze względu na obracanie się "wiązki luf", jest to karygowane ustawieniami celownika, tak więc nie jest to najlepszy przykład

Quote
Co do celnosci, PM'y z cala pewnoscia nie sa bronia celna. Gdyby bylo inaczej to wszystkie armie swiata nie przeszly by na "karabiny szturmowe"


Wszystko zależy na jakie odległości, pistolety maszynowe mimo wszystko są bardziej celne od pistoletów samopowtarzalnych, oczywiście podczas strzelania ogniem pojedynczym, między innymi dlatego policje wielu krajów wykorzystująpistolety maszynowe strzelające wyłącznie ogniem pojedynczym (czyli tak zwane pistolety szturmowe)

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #76 on: 23 October 2006, 16:10:23 »
Quote
AKMS :

Quote
Co do celnosci, PM'y z cala pewnoscia nie sa bronia celna. Gdyby bylo inaczej to wszystkie armie swiata nie przeszly by na "karabiny szturmowe"


Wszystko zależy na jakie odległości, pistolety maszynowe mimo wszystko są bardziej celne od pistoletów samopowtarzalnych, oczywiście podczas strzelania ogniem pojedynczym(...)


Ta kwestia wydaje mi sie oczywista :)

Co "sluzb porzadkowych" to wez pod uwage jedna wazna rzecz. Oddzialy te walcza z reguly w terenie zurbanizowanym wiec nie potrzebuja broni celnej na dalsza odleglosc.

PrezesOi

  • Guest
All About Wepons
« Reply #77 on: 23 October 2006, 16:28:25 »
ten topic wymiata, a
Quote
średnica lufy wewnętrznej też sie liczy

to perełka.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
All About Wepons
« Reply #78 on: 23 October 2006, 16:36:06 »
no a srednica lufy zewnetrznej ma znaczenie, bo mozna oczywiscie rozsadzic sobie np koniec lufy - w czolgach sie to zdarzalo.

a dla mnie pepesza ma miec mase pociskow, nie musi byc celna, a dodatkowo ma robic halas -bron psychoogiczna. Jak ci ktos nagle wysle nad uchem serie to mozna na krzesle podskoczyc

velvetpill

  • Guest
All About Wepons
« Reply #79 on: 23 October 2006, 16:55:41 »
Quote
AC| AdRain :
to co z tego żę ma dłuższą lufe? (...) długa lufa w tym wypadku nie gra roli


Odnosze wrażenie, że albo się kompletnie nie znasz na zasadach działania broni palnej albo chcesz żebym umarł ze śmiechu! :wink Długość lufy odgrywa baaaaaaardzo ważną rolę! Dlaczego? Wnętrze lufy posiada bruzdy prawoskrętne (swoisty gwint) dzięki któremu pocisk obraca się wokół własnej osi stabilizując tor lotu. Czyli wraz z długością lufy wziększa się stabilność wylatującego zeń pocisku. Idąc dalej tym tropem - trafiasz tam gdzie strzelasz! Co innego, jeśli dany pocisk i dana lufa były źle spasowane (występowanie luzu) - były bicia pocisku o wnętrze lufy, zmniejszenie prędkości wylotowej (co za tym idzie energii kinetycznej) oraz obniżenie celności (bo pocisk przed opuszczeniem lufy odbijał się od niej a nie obracał jak śruba w nakrętce)...


Dla pasjonatów wspaniała strona poświęcona karabinowi: Mauser 98k

AC| AdRain

  • Guest
All About Wepons
« Reply #80 on: 23 October 2006, 18:11:18 »
no wiem o czym mówisz :) pocisk wpada w ruch rotacyjny wiem wiem....  długoś lufy ma znaczenie, ale średnica luify też jest różna w różnych modelach pistoletów czy pm'ów to dlaczego np Minigun nie jest używany jako broń sniperska?! skoro ma długąąąąąąą lufeee? i moge się założyć na 100% że lufe od strony wewnętrznej ma ciut większą.... pocisk by się nie obijał po prostu były większy rozrzut tak mi się zdaje, przeciez nie mówimy o różnicach 1mm. Najwyżej sie myle w 100% to zwracam honor ;)

Kaspzir masz rację, to było bardziej działania psychologiczne, poza tym ppsza jest kopią świetnego Suomi :D a do PPD można było wkładać identyczne magazynki jak do Suomi!!

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
All About Wepons
« Reply #81 on: 23 October 2006, 18:57:31 »
miniguny maja dluga lufe aby nadac pociskom jak najwieksza energie kinetyczna od rozprezaajcych sie gazow,
po drugie minigun jest bronia szybkosztrzelna (jakies 6000 pociskow na sekunde, powiedzmy 1000 na lufe) i to sie tak nagrzewa ze trzeba to specjalnie chlodzic powietrzem ( dlatego ruch obrotowy dzieki czemu sie chloiz ddoatkowo, a poza tym 1 lufa nie bylaby w stanie tyle przezyc strzalow zarowno jako material jak i bezwladnosc machaniki strzalu jest zbyt wolna na jedna lufe


minigun nie ma byc celny - ma w jak najkrotszym czasie i jak najtaniej spowodowac najwiecej zniszczen

PrezesOi

  • Guest
All About Wepons
« Reply #82 on: 23 October 2006, 19:16:41 »
AdRain ty sie wcale nie mylisz sie w 100% , ty zwyczajnie nie masz pojecia o tym temacie i bredzisz.

AC| AdRain

  • Guest
All About Wepons
« Reply #83 on: 23 October 2006, 19:58:42 »
Ty bredzisz prezes takim gadaniem, velvet daje jakieś argumenty i idzie z nim logicznie rozmawiać, a Ty jak myślisz ze jesteś redaktorem to możesz się w taki sposoób wypowiadać nie przekazująć żadnej tresci....


poczytajcie w jaki sposób powstaje PSG-1 -.- ma mase takich samych "rzekomo" luf każda jest przestrzelona i sprawdzona... a do produkcji idą te najlepsze które maja najmniej luzu itp... i to jest fakt....  okazuje sie ze kazda lufa ma srednice troszke inną

velvetpill

  • Guest
All About Wepons
« Reply #84 on: 23 October 2006, 20:17:38 »
Quote
AC| AdRain :
poczytajcie w jaki sposób powstaje PSG-1 -.- ma mase takich samych "rzekomo" luf każda jest przestrzelona i sprawdzona... a do produkcji idą te najlepsze które maja najmniej luzu itp... i to jest fakt....  okazuje sie ze kazda lufa ma srednice troszke inną


Z tego co wiem w PSG-1 są rózne lufy do różnych zastosowań - inne do prowadzenia ognia precyzyjnego (a'la sniper) a inne do zasypywania wroga gradzikiem kul! I do każdej lufy masz inny typ naboju!!! (dostosowanego!)

AKMS

  • Guest
All About Wepons
« Reply #85 on: 23 October 2006, 20:18:06 »
Quote
no wiem o czym mówisz pocisk wpada w ruch rotacyjny wiem wiem.... długoś lufy ma znaczenie, ale średnica luify też jest różna w różnych modelach pistoletów czy pm'ów to dlaczego np Minigun nie jest używany jako broń sniperska?! skoro ma długąąąąąąą lufeee? i moge się założyć na 100% że lufe od strony wewnętrznej ma ciut większą.... pocisk by się nie obijał po prostu były większy rozrzut tak mi się zdaje, przeciez nie mówimy o różnicach 1mm. Najwyżej sie myle w 100% to zwracam honor ;)

Kaspzir masz rację, to było bardziej działania psychologiczne, poza tym ppsza jest kopią świetnego Suomi a do PPD można było wkładać identyczne magazynki jak do Suomi!!


Jak już napisałem w Minigunie występuje odchylanie pocisków od osi lufy ze względu na obracanie się "wiązki luf", pozatym jakbyś chciał wiedzieć były takie wynalazki jak automatyczne karabinki wyborowe np. M3 Carbine

Tak na marginesie w Wietnamie wielkokalibrowe karabiny maszynowe M2HB wykorzystywano jako wielkokalibrowe karabiny wyborowe

Suomi miał wpływ na Pepesze, ale PPSz nie jest jego kopią, jedynym skopiowanym elementem jest magazynek bębnowy, pozatym występują bardzo duże różnice, choćby sposób rozkładania Pepeszy

Tak w ogóle to jak masz zamiar "wkładać" do PPD (to właśnie ta konstrukcja jest kopią Suomi) magazynki od Suomi, jak obie konstrukcje zasilane są innymi nabojami

PrezesOi

  • Guest
All About Wepons
« Reply #86 on: 23 October 2006, 20:41:22 »
jak mi wytlumaczysz co oznaczaja te hasla, albo przetlumaczysz je na polski:
Quote
nie każdy pistolet 9mm ma identyczną średnice lufy wewnętrznej i nie długa lufa w tym wypadku nie gra roli

Quote
pocisk wpada w ruch rotacyjny

to moze zmienie zdanie. przyklad z pm Suomi i radzieckimi pm (sprostowal juz AKMS wiec nie musze powtarzac) to kolejny dowod ze cos slyszales ale nie bardzo wiesz co i jak i wyglaszasz takie rewelacje.


Quote
pocisk by się nie obijał po prostu były większy rozrzut tak mi się zdaje, przeciez nie mówimy o różnicach 1mm.

bron strzelecka to jedne z najbardziej precyzyjnych mechanizmow wytworzonych przez czlowieka, 1mm to ogrom.

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #87 on: 23 October 2006, 21:13:35 »
Po za tym dyskusja chyba dotyczy broni jako broni a nie przebiegu jej produkcji. Wiec dyskusje o jakosci wykonania luf sa nie na miejscu :)Po za tym AdRain chcemy ci udowdnic ze dlugosc lufy ma znaczny wplyw na celnosc broni. Wiec przyklad dzieki ktoremu moze to zrozumiesz: wezmy 2 bronie (konstrukcja ta sama, ten sam naboj, nawet naboj jest idealna kopia drugiego) jedyna roznica to dlugosc lufy a srednica jest taka sama co do 1 pikometra to bron z dluzsza lufa bedzie celniejsza

Goral

  • Guest
All About Wepons
« Reply #88 on: 23 October 2006, 21:58:32 »
A na jakim dystansie? :)

Guz

  • Guest
All About Wepons
« Reply #89 on: 23 October 2006, 22:44:06 »
Powiedzmy 300 metrow :) Bez dlugiej lufy trudno na takim dystansie osiagnac dobre skupienie

EDIT. Wszystkich zainteresowanych tematem odsylam do numeru lipcowo-sierpniowego magazynu: "Bron i Amunicja" gdzie zosatła omowiona kwestia wplywu dlugosci lufy