Author Topic: Patch #6  (Read 34033 times)

Heniu

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #75 on: 11 October 2011, 21:02:25 »
Na niektorych?
Kuzwa mam:
Phenoma Quad 3,2 GHZ
Amd Radeon 5770 x2
4 gb ram.
Win 7 64 bit

To ja nie wiem jaka konfiguracje musiałbym mieć,żeby w to normalnie grać...

Wlasnie twoja konfiguracja wpisuje sie idealnie w pojecie "niektore" jak mowimy o Ro2.
Masz procesor i karte AMD. Steam mowi ze to raczej mniejszosc: http://store.steampowered.com/hwsurvey
Dodatkowo masz karty w Crossfire, ktore na chwile obecna nie za bardzo dziala w Ro2. Ogolnie Crossfire do gier gdzie potrzebna jest 100% niezaklocona wydajnosc to sredni pomysl.

W kwestii "jaka musialbym miec zeby normalnie grac": silnik UE3 najlepiej dziala na procu Intela i karcie NV. Ludzie z taka konfiguracja maja zdecydowanie mniej problemow z gra.
i2500K + GF Ti 560 albo lepsza- problemy znikaja.

pprzemo66

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #76 on: 11 October 2011, 22:05:45 »
hmm mam i E5800 3.2GHz 4gb Ram win 7 32bit i NV GF gts 450 1gb  i jakos probemy z crashami i czarnym ekranem mam choc juz zadziej. Patrzac na konfiguracje co podales to chyba jakas  gra by musiala byc z kosmiczna grafika:)

Heniu

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #77 on: 11 October 2011, 22:27:45 »
Problem z czarnym ekranem juz byl wyjasniony i wynika z wersji jezykowej gry a nie sprzetu (angielska wersja nie ma problemow).

e5800 to jest wykastrowany z pamieci L2 2-rdzeniowy wolfdale z roku 2008, wiec nie ma sie co dziwic ze padaka.
gts 450 podobnie w skali kart grafiki.

"Kosmiczna grafika" to jest zupelnie subiektywna ocena, ktora sie ma nijak do tego co sprzet musi przetrawic.
Gra moze wygladac slicznie (np. Crysis 2) i chodzic na sprzecie sprzed pol dekady (konsole...).

Utozsamianie tego jak gra wyglada z tym jak obciaza sprzet to nic innego jak dyletanctwo.
Mozna do gry nawalic przepieknych bitmapow/tekstur + jakies efekty ktore robia wrazenie, ale nie obciazaja szczegolnie grafiki.
A mozna, jak w RO2, dodac troche szczegolow na mapach do renderowania, typu bzdurne cegly albo meble i sie pojawia problem, bo sprzet sie dlawi.
Glupia cegla nikt sie zachwycal nie bedzie, a obciaza system bardziej niz wiekszosc pierdol z super-produkcji ostatnich lat.

Juz pomijam ze RO2 robilo 25 osob (razem- czyli kod + modele + tekstury + mapy + marketing + cala reszta), a super-produkcje maja do dyspozycji setki ludzi na etacie i te 25 osob siedzi nad jednym wybraym tematem.

pprzemo66

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #78 on: 11 October 2011, 23:07:17 »
Na wydajnosc tej padaki nie narzekam w ustawieniach high ale idac za twoim tokiem myslenia i robionych grach na o******* i z bajerami graficznymi [zbednymi] to trzeba by przestawic sie na konsole.Taniej i wygodniej i nie zre tyle pradu co super hiper karty.
Ale masz racje cegly i inne bajery sa zbedne w RO2,bardziej rzeczowe by bylo niszczenie chocby murkow,plotow.No i klimat ktory psuje ten czarny ekran.

ps: tesknie za bitwami pancernymi z ro1....

« Last Edit: 11 October 2011, 23:14:28 by Shock »

anonim.pl

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #79 on: 11 October 2011, 23:18:16 »
A ja was zaskoczę.
Wnętrzności mojego komputerka to:
Intel Core 2 Duo E6750 2,6 GhHz
4 Giga ram
Karta Radeon 3850 256MB Asusa
Płytka Asus P5K-E
Windows 7 64 bity

Ustawienia w grze:
Rozdzielczość         1920x1200
Jakość Detali            Wysokie
szczegóły postaci     Wysokie
szczegóły tekstur       Wysokie
Postprocessing           Bardzo wysoki
szczegóły cieni           średnie
Jakość świateł             średnie
Reszta jest na niskich. Gra mi śmiga bez problemów. Tak naprawdę na wygląd gry największy wpływ mają opcje które mam nastawione na wysokie reszta to ozdobniki które bardziej męczą komputer niż poprawiają wygląd gry.

Shock

  • Guest
Odp: Patch #6
« Reply #80 on: 11 October 2011, 23:22:11 »
Ja mam i7 (II gen) 2x560 Ti i 16 GB RAM gra się nie przycina ale czarny ekran mam, bo mam polską wersję ale nie o to tutaj chodzi bo to temat o patchu.

Grę robiła garstka ludzi więc są błędy. Każdy z was ma rację bo czego innego oczekiwał.
Są inne działy od takich dyskusji lub jeszcze lepiej jest PW i Mumble gdzie lepiej można przedyskutować różne rzeczy.

Dyskusja robi się nerwowa i zachodzi za daleko więc temat zamykam.

Do następnej łatki.