Author Topic: Apos vs Sapiens  (Read 15454 times)

Radzisław

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #15 on: 23 January 2011, 04:09:11 »
A ja nie trawię i nigdy nie strawię , takich arkadowców jak wy . Co uważają ,że wszystko i wszystkich przeskoczą jakimiś pierdzinami na forum.Uwierzcie, ludzi co przywiązują uwagę do szczegółów jest b.Dużo.Tylko wy jesteście, Arkadowcami ......Dla was was to bez różnicy, bo jak w tym dowcipie dedykowanym wam : jedzą dwie świnie przy korycie, jedna nagle rzyga , a ta  co jeszcze jadła ,mówi nie dolewaj bo nie zjemy .Ze specjalną dedykacją od Radka :D

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #16 on: 23 January 2011, 10:14:47 »
Quote from: Radzisław
A ja nie trawię i nigdy nie strawię , takich arkadowców jak wy . Co uważają ,że wszystko i wszystkich przeskoczą jakimiś pierdzinami na forum.Uwierzcie, ludzi co przywiązują uwagę do szczegółów jest b.Dużo.Tylko wy jesteście, Arkadowcami ......Dla was was to bez różnicy, bo jak w tym dowcipie dedykowanym wam : jedzą dwie świnie przy korycie, jedna nagle rzyga , a ta co jeszcze jadła ,mówi nie dolewaj bo nie zjemy .Ze specjalną dedykacją od Radka



Może za wolno rozumuję, ale o choooyyy tu chodzi? Nie znam się na tyle, żeby zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły, ale taki hamulec wylotowy potrafi drażnić, jeśli jest niezgodny z historią. To ja, ale ile grających ludzi nie zwraca uwagi na takie rzeczy? Masa, co tam masa, rzesza! RO nie ma nic wspólnego z trybem arcade no może poza "osiągnięciami", ale to tez nic takiego strasznego, bo gra nie powstała dla nich.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Dziki_Koziol

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #17 on: 23 January 2011, 12:37:53 »
Ja tam chętnie czytam tą dyskusję, bo zawsze czegoś ciekawego można się dowiedzieć. Co prawda czołgi to nie mój konik, ale miło poczytać. A szczegóły są ważne :P

Radzisław

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #18 on: 23 January 2011, 15:07:46 »
Quote
Haratacz :
Quote from: Radzisław
A ja nie trawię i nigdy nie strawię , takich arkadowców jak wy . Co uważają ,że wszystko i wszystkich przeskoczą jakimiś pierdzinami na forum.Uwierzcie, ludzi co przywiązują uwagę do szczegółów jest b.Dużo.Tylko wy jesteście, Arkadowcami ......Dla was was to bez różnicy, bo jak w tym dowcipie dedykowanym wam : jedzą dwie świnie przy korycie, jedna nagle rzyga , a ta co jeszcze jadła ,mówi nie dolewaj bo nie zjemy .Ze specjalną dedykacją od Radka



Może za wolno rozumuję, ale o choooyyy tu chodzi? Nie znam się na tyle, żeby zwracać uwagę na najmniejsze szczegóły, ale taki hamulec wylotowy potrafi drażnić, jeśli jest niezgodny z historią. To ja, ale ile grających ludzi nie zwraca uwagi na takie rzeczy? Masa, co tam masa, rzesza! RO nie ma nic wspólnego z trybem arcade no może poza "osiągnięciami", ale to tez nic takiego strasznego, bo gra nie powstała dla nich.
 
   
  Kolejny twój post w którym coś chciałeś powiedzieć,znowu komuś wejść bez wazeliny i znowu ci nie wyszło.Zresztą  sam napisałeś, że za wolno rozumujesz, no ale post nabity.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #19 on: 23 January 2011, 15:42:11 »
łojezu, nie bij...a po kropce/przecinku powinna być spacja
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Radzisław

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #20 on: 23 January 2011, 15:52:23 »
Quote
Haratacz :
łojezu, nie bij...a po kropce/przecinku powinna być spacja
 


  Nudne sie to robi, no ale, jak nie ma co napisać ,zawsze można czepić się pisowni.Po raz kolejny zresztą ...Tak na off topie, ile ty masz lat ??? 14,13,12,11.Bo na forum jestem długo,ty jakoś od niedawna a mam wrażenie,że chcesz pewne rzeczy za szybko przeskoczyć.To moja subiektywna ocena.Postaram się, aby to był mój ostatni off top w tym temacie:blush

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #21 on: 23 January 2011, 16:44:04 »
Dobra koniec tych pierdół. Chce coś przeskoczyć? Nie wiem, nie rozumiem, zbyt trudne środki stylistyczne. Mój wiek? Jest napisane. Długo na forum? Ja od ponad roku(od chyba grudnia 2009). Zadowolony? Odpowiedziałem na pytania. Nudne? Zagrywka taktyczna żeby skończyć off-top(to czepianie pisowni, myślałem, że Cie zniechęcę, no ale się nie udało). Pozdrawiam.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

kazmirzk

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #22 on: 23 January 2011, 16:57:07 »
Nie chce się wdawać w spór na temat F2 vs G, ale Apos z każdym postem nt gier TWI przypomina mi Pana po prawej stronie poniższego zdjęcia.



Czasami mam wrażenie, że dałbyś sie pociąc, broniąc ich stanowiska, nawet gdy popełniają radykalne błędy, lub ich pomysły są kretynskie ( aka- MKb 42, debilne arcadowe pomoce dla fanow cod'a., ktore przyciagna tych ***** na wszelkiego rodzaju serwery, te realistyczne tez.). Czy Ciebie naprawde boli, gdy ktos ich krytykuje? Bo na prawde wydaje mi sie, ze czujesz sie tym urazony. Nie chodzi mi tu konkretnie o ten temat, mowie ogolnie czytajac Twoje posty zaciekle broniace  TWI. Nie bierz tego do siebie, to tylko moja odczucia po lekturze paru komentarzy do newsow i kilku tematow.

Heniu, w takim razie niech dodadzą celowniki laserowe, system naprowadzania rakiet, helikoptery. Moga w ten sposob przyciagnac tez "modernistyczna" grupe fanow, bo "99,9999999...% potencjalnych klientow TWI nie ma zupelnie pojecia/zlewa" na realizm i i tak kupia ten chłam.

Dla mnie TWI umarlo ( w sensie idealistow, tworzacych gry w miare realistyczne) po tym jak wydalo gniota jakim jest KF.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #23 on: 23 January 2011, 17:48:32 »
Quote from: Apos
Ponieważ Heniu niektórzy na tym forum uważają, że wszędzie już byli, wszystko widzieli i wiedzą lepiej oraz mogą rzucać wyzwyskami na lewo i prawo z tego tytułu. Takim trzeba uświadomić gdzie ich miejsce i co im wolno.
Hmmm. Do kogo się tak spinasz?
Nikt nie ma zamiaru umierać za pseudorealizm; to jaką czołg ma lufę - z punktu widzenia wpływu na rozgrywkę, będzie miało podobny rezultat jak czubek własnego nosa, podczas grania w piłkę. Niektórzy będą się skupiać na nosie a 99,9% na piłce.
Realizm i owszem w ramach rozsądku; równie zasadne mogą być roszczenia co do  brudu na mundurach, broni  i jej różnych wariantach, numerach bloków, układzie cegieł na rumowiskach kończąc  na drzewach  i kolorze  ich liści. Różnorodność jest fajna no ale wpychanie wszystkiego na siłe - bo teoretycznie było na froncie jest jak dla mnie bezzasadne.
Chociaż więcej mundurów; gra bardziej kolorowa to jest całkiem fajny pomysł.
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #24 on: 23 January 2011, 18:01:51 »
Poczekamy. Zobaczymy. Ocenimy. Każdy na swój sposób, zależnie od punktu widzenia. Mi najbardziej chodzi o to, żeby nie było ludzi grających jak rambo, ale to i tak nadejdzie prędzej czy później:con. Oczywiście fajnie, jeśli gra jest jak najbardziej realistyczna, bo przyciąga konkretnych, wymagającyhc graczy. Jeśli w grze pojawi się dużo tego typu błędów(np nie ten hamulec wylotowy, czy inne śrubki na kolach) to zaraz jakaś garstka zapaleńców zrobi odpowiednie patche itp. żeby ten realizm poprawić i powstaną serwery "100% realizm" czy jakoś tak. Oczywiście na możliwości świata wirtualnego.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #25 on: 23 January 2011, 18:11:26 »
Też tak myślę.
w RO gram jako raq

Nikitycz

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #26 on: 23 January 2011, 20:15:40 »
I tego się trzymajmy,żadna gra na początku nie jest "full ideal"

Wawer

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #27 on: 23 January 2011, 20:58:48 »
Quote
kazmirzk :
Dla mnie TWI umarlo ( w sensie idealistow, tworzacych gry w miare realistyczne) po tym jak wydalo gniota jakim jest KF.

Prawdopodobnie po tych słowach cały zespół popełni rytualne samobójstwo.


Szczerze mówiąc, czytając ten topic nie wiem czy śmiać się czy płakać.
No może bardziej śmiać bo ta reprodukcja z Aposem w roli głównej jest całkiem niezła:D

Fakty są jednak bezlitosne - na to forum zagląda niewiele osób a jeszcze mniej tu pisuje.
Zostały jakieś niedobitki jarające się "realizmem" oraz osoby których kompletnie nie kojarzę z grania w RO natomiast ze spamowania na forum jak najbardziej.

Zapominacie panowie o jednej zasadniczej sprawie - Red Orchestra to gra, a te jak wiadomo maja zasady umowne - nikt nie może oczekiwać od TWI symulatora walki bo Ostfront również nim nie był. Ot zwykła, niestrawna dla plebsu gra, z mnóstwem bugów, glitchów a mimo to znalazła sobie grono wiernych fanów.
Przy drugiej odsłonie twórcy chcą jeszcze więcej zarobić więc mimo pozostawienia pewnych niedogodności dla tzw. casuali, chcą wydać grę nieco bardziej przystępną.
Dziwicie się? Bo ja niespecjalnie. Tak już jest ten świat wymyślony.

A kwestie precyzyjności w odtwarzaniu broni, czołgów, realiów i tak są godne chwały, biorąc pod uwagę, że twórcy poświęcają na to czas, mogąc olać temat, wydać zaoszczędzoną kasę na promocję i wydać grę tak jak to robią mainstreamowe studia ( niegrywalną, patchowaną 10 razy). Jednak nie. Starają się coś zrobić, mimo to i tak znajdą się malkontenci co to im się nic nie podoba.
Prawda jest taka, że za darmo to można dostać po pysku a Ci ludzie inwestują swój czas i pieniądze więc muszą stworzyć grę która ktoś kupi ( nie jest tajemnicą, ze fundusze na produkcję gry pozyskali także dzięki dobrej sprzedaży KF)

Zatem jeśli wam się nie podoba, nie zamierzacie kupić gry to po co zaglądacie na forum?
Jeśli zaś po prostu lubicie pochwalić się wiedzą to załóżcie sobie temat "Broń w RO a realizm" albo coś w tym guście ale nie płaczcie na forum, że macie w czołgu krzywą lufę.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Apos vs Sapiens
« Reply #28 on: 23 January 2011, 22:04:51 »
Quote from: Wawer
Zapominacie panowie o jednej zasadniczej sprawie - Red Orchestra to gra, a te jak wiadomo maja zasady umowne - nikt nie może oczekiwać od TWI symulatora walki bo Ostfront również nim nie był. Ot zwykła, niestrawna dla plebsu gra, z mnóstwem bugów, glitchów a mimo to znalazła sobie grono wiernych fanów.
Przy drugiej odsłonie twórcy chcą jeszcze więcej zarobić więc mimo pozostawienia pewnych niedogodności dla tzw. casuali, chcą wydać grę nieco bardziej przystępną.
Toż ja o tym pisałem! Realizm nowego Ro powinien nie odbiegać zbytnio od pierwowzoru, który jakby nie patrzeć - też realistyczny nie jest; ale jak na gry, zwłaszcza fps'y o 2 wojnie to pozycja aż za bardzo realistyczna.

Też wydaje mi się, że lepszym pomysłem jest skupienie się twórców na DOPRACOWANIU GRY: BY WYDAĆ COŚ PORZĄDNEGO, nie wymagającego zbytnich poprawek,zgodnie z rzymską zasadą; quod ab initio vitiosum est non potest tractu temporis convalescere. Bo co z dopracowanej graficznie gry, gdzie lufa czołgu będzie się mieniła wszystkimi kolorami tęczy, w gąsienicach niemieckiej pz IV będziemy mogli znaleźć czarnoziemy z ukraińskich stepów zmieszane z kolorowymi ostrowami burzynaów wplecionymi między koła, zaś w pancerz będzie świecić słońce, które w zależności od pory dnia będzie zmieniało kąt nachylenia, dając graczowi spectrum barw generowanych przez najnowsze karty graficzne, czy wreszcie - nieśmiertelne "got mit uns" na paskach niemieckich żołnierzy - zgodnie z historią - jeśli się grać nie będzie dało, bo gra będzie niezoptymalizowana, niezbalansowana, będzie się krzaczyła. Twórcy przede wszystkim powinni się skupić na dopracowaniu fizyki, balistyki, systemu obrażeń i przede wszystkim  zasad samej rozgrywki - czyli mocnych stronach starego ro, za którei chyba wszyscy je cenimy. Nie chodzi by robić coś na zasadzie "stare nowe ro",  ale nowe ro, o przyjemnej  grafice, sporym realiźmie i zmodyfikowanych cechach pierwowzoru.
I tak jak Wawer napisał, kwestia krzywej lufy to jeśli chodzi o samą rozgrywkę będzie miała nikły wpływ - tyle co przy uruchomieniu 1szy raz gry...
Ja od wszelkich komentarzy co do zalet albo wad gry się powstrzymuje, bowiem jaki jest sens dyskutowania o rzekomych ułomnościach produktu, który de facto jeszcze nawet nie został wydany?  Zagram to powiem co mi się nie podoba, a to co się znajduje w tym topicu, nie jest niczym innym niż pobożnym życzeniem, grupki 10 w miarę regularnie udzielających się osób na tym forum pozostałości - ongiś całkiem sporej - jak na moda polskiej sceny RO.
PS. Przynajmniej nie jest sztywno; fanboj się zamknął ( mama kabel zabrała po wynikach półrocznych ) więc wesoło i raźno sobie spamuję w tym temacie :love
w RO gram jako raq

Radzisław

  • Guest
Apos vs Sapiens
« Reply #29 on: 23 January 2011, 22:31:21 »
Powtarzam, arkadowcy ,arkadowcy i tyle.Co by się stało ,jak by raz w całej historii gier, ktoś zrobił coś, co ma ręce i nogi na swoim miejscu???Wiem dla arkadowców to i tak wszystko jedno.Ale od czego są ,modelujący gry zapaleńcy ,co zrobią cos za darmo.Żenada....
Edit: I nie ma gier realistycznych, są tylko symulacje komputerowe,Odi twórcy powinni się skupić, na wszystkim co istotne.Na wszystkim,to jest ich praca i mają od tego sztaby ludzi.Jak już chcą czymś zabłysnąć.....