Author Topic: Ustawienia myszki i akceleracja  (Read 4218 times)

veritas

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« on: 04 November 2009, 16:48:14 »
Po dluzszej przerwie postanowilem wrocic do RO i nie moge nikogo ubic ( myszka dziwnie reaguje ). Poradniki o mousefixie czytalem ( wgrany ) jak i program USB hz mam wgrany. Mimo to mam wrazenie akceleracji. Chcialbym sie spytac jakie wy macie ustawienia myszki. Glownie chodzi mi o opcje wygladzenie myszy i zmniejsz opoznienie myszy ( po lewej ). Obie trzeba wylaczy? Jesli chodzi o ta druga to odznaczam ja, jednak automatycznie za chwile wlacza sie. I jeszcze po prawej stronie sila wygladzajaca myszy i prog przyspieszenia myszy rowniez na 0?


Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #1 on: 05 November 2009, 16:38:50 »
Opcja Zmniejsz opoznienie myszy w silniku Unreala jest zwalona, ja gram bez tego i jest ok.

Jesli ci sie ciagle wlacza to sprawdz czy przypadkiem pliki konfiguracji nie sa zabezpieczone przed zapisem.

Wygladzanie myszy tez wprowadza laga ;)

veritas

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #2 on: 05 November 2009, 18:58:59 »
Mam rozumiec ze zarowno wygladzenie myszy jak i opoznienie masz wylaczone? Pewnie wiekszosc graczy tak ma. A prog przyszpieszenia i wygladzanie te opcje po prawej tez na 0 czy moze zwiekszenie tego cos daje? Nie mialem zabezpieczonego pliku przed zapisem dlatego dziwi mnie czemu nie ta opcja automatycznie sie wlaczala, ale poradzilem sobie. W pliku RedOrchestra.ini dalem przy tej opcje False i juz mam wylaczona. Chcialem dodac od siebie ze RO jest gra dziwna jesli chodzi o czulosc myszki. Czy wgram mousefixa czy zwieksze usb hz lub nawet zmienie czulosc windowsowa z 6 na 5 badz 4 to i tak w grze nie widac zadnej roznicy. Moja czulosc oscyluje w granicach 1.20-30 ale i tak czasami ciezko przycelowac. Jest jakas komenda ktora ustala gorna granice fps gdyz przewaznie mam 40-60 ale czasem podczas akcji zdarza sie ze spada ponizej 30 wiec to pewnie rowniez ma wplyw na sensitivity.

I tak na marginesie chcialem zapytac sie doswiadczonych o techniki celowania, gdyz czesto z bliska nie ma czasu na wlaczenie trybu celowania i trzeba walic w biegu, ale przewaznie zawsze pudluje i gine. To samo tyczy sie broni automatycznej oprocz ckmu. Ta bron ma taki rozrzut ze po chwili amunicja leci w niebo :) W dodatku nawet na lezaco z przycelowaniem nigdy z takiego automatu nie moge sciagnac nikogo kto jest dosyc daleko.

BTW Jeszcze jedno - sa moze w RO jakies komendy przyspieszajace wyciganie broni itp jak np w csie hud_fastwitch 1? Albo jakas komenda ktora umozliwia wlaczenie trybu celowania w biegu? Generalnie czy sa jakies komendy przyspieszajace cokolwiek :)?

Tomatengewehr

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #3 on: 05 November 2009, 18:59:01 »
To ja się podepnę z innym myszowatym pytaniem: gdzie można zmienić klawisz odpowiedzialny za ruch gracza wewnątrz pojazdu jak np. wychylanie się z wieżyczki? W controlsach nie widzę.

Baby V

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #4 on: 05 November 2009, 19:21:58 »
scrollem pokrec

Tomatengewehr

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #5 on: 05 November 2009, 20:08:43 »
Quote
Baby V :
scrollem pokrec


Pytam właśnie, jak zmienić przyporządkowanie tej czynności scrollowi na jakiś inny klawisz.

Nek0l

  • Guest
Ustawienia myszki i akceleracja
« Reply #6 on: 06 November 2009, 19:33:33 »
Quote
veritas :

BTW Jeszcze jedno - sa moze w RO jakies komendy przyspieszajace wyciganie broni itp jak np w csie hud_fastwitch 1? Albo jakas komenda ktora umozliwia wlaczenie trybu celowania w biegu? Generalnie czy sa jakies komendy przyspieszajace cokolwiek :)?

Nie nie ma, dla Ciebie niestety dla nas stety nie ma czegos takiego.  Co do fps podczas gry to przedewszystkim napisz jaki masz sprzet, nie ma zadnej komendy na ustalenie gornej granicy fps co w RO jest niepotrzebne. W zasadzie w RO im wiecej fps tym gra sie lepiej, gorna granica wynaczona przez silnik gry to ~85 fps.
Co do strzelania w "biegu" z tzw. biodra to jest to tylko kwestia wprawy, im wiecej bedziesz grac tym lepiej bedzesz sobie radzil w takich sytuaciach.