Author Topic: Spadki FPS  (Read 4674 times)

Placóś

  • Guest
Spadki FPS
« on: 12 November 2009, 22:29:09 »
Witam jestem tu nowym gra mi się bardzo podoba ale mam kłopot który rzadko ale bywa psuje mi zabawę. A mianowicie mam spadki fps-ós. Najczęściej na serwerach wild bunch. Raz mam 90 klatek i nieustannie zmienia na 30 i tak w kółko. W czym tkwi problem ?

 Mój komp w 100% spełnia wymagania, sprawdzałem na http://cyri.systemrequirementslab.com/srtest/ i wszystko jest na full ale podam specyfikacje:

-Karta radeon HD 4650 OC 1 gb
-Procesor intel pentium dual core E5300 2,6 ghz
-3 gb RAM-u
-Windows XP pro

 Nie wiem, albo mam za słabą kartę graficzną albo serwer nie wyrabia. A czy wy macie podobnie ?

Biały Orzeł

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #1 on: 12 November 2009, 23:42:35 »
Twoja konfiguracja wystarcza na odpalenie czterech RO na raz :D Problem leży po stronie prędkości twojego internetu.Po prawej stronie masz PING.Im wyższy tym gorzej.Wyłącz WSZYSTKO co korzysta z internetu,wyłącz firewall.Dobrze jest nie przekraczać wartości powyżej 90.

Apos

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #2 on: 13 November 2009, 15:26:03 »
Taaak, wyłącz firewall i zaproś 30 trojanów do siebie.

Placóś, komp jest OK. Polecam zainstalowanie najnowszych sterowników do gpu, mobo, etc. Opisz jak dokładnie wyglądają te spadki fps. Na jak długo/jak często. Możliwe, że w tle chodzi Ci jakaś inna aplikacja, która zżera moc obliczeniową kompa.

Placóś

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #3 on: 13 November 2009, 17:18:40 »
No tak, w tle działa tylko program antywirusowy Avast. Tak jak mówiłem, spadki zdarzają mi się najczęściej na 50 slotowych serwerach na dużych mapach, np. arad, rakowice lub gdy dużo się dzieje w tle lub gdy ktoś rzuci granat dymny, wtedy spadki zdarzają się nawet do 15 klatek a tak to 90-30 i tak w kółko. Na mniejszych serwerach jest w miarę ok. Nawet zmniejszałem ustawienia graficzne (na najmniejsze też i nie ma dużej różnicy). Nie wiem może mam za słabego neta (512) jak kolega mówił, ale niedługo zmieniam neta na szybszy (2mb) i innego dostawce niż tych złodziei albo kartę mam za wolną. Tak wygląda moja sytuacja.

Apos

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #4 on: 13 November 2009, 18:23:59 »
Przepustowość łacza ma mało do powiedzenia ile osiągasz fps. Z Twojego opisu wynika, że wszystko jest ok. Posiadasz ATI, która nie daje rady w sytuacjach gdy dużo się dzieje po prostu. Graj na serwerach max 32 osoby. Miej też na uwadze, że niektóre mapy są na tyle duże lub źle zoptymalizowane (customy głównie) iż nawet na silniejszych maszynach można zaliczyć spadki fps.

Biały Orzeł

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #5 on: 13 November 2009, 18:34:20 »
Wyłączenie firewalla nie powoduje ataku trojanów od razu :) Avasta proponuje wymienić na kaspersky'ego lub G data.A przepustowość ma BARDZO dużo do powiedzenia.Na 512 nie wyrabia przesył danych zachowań 100 osób po prostu.Ja zaczynałem na radku 9250 a teraz gram na x800 i NIEPRAWDĄ jest to, że nie dają rady bo to ATI.

Placóś

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #6 on: 13 November 2009, 19:00:02 »
Ok a czy tobie zdarzają się takie zwiechy ?

Niedługo będę wymieniał neta na 2 mb bezprzewodowego u innego dostawcy niż żałosne neo. To wtedy zobaczymy czy coś się zmieni.

A propo, bardzo fajna gierka. Wcześniej grywałem okazyjnie w sieci Delta Force: Black Hawk Down. Tam też się ginie od jednego strału z tą różnicą, że tam jest celownik.

Dziękuję za pomoc i zaangazowanie.

Biały Orzeł

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #7 on: 13 November 2009, 19:05:31 »
Czasami się tnie jak jest masa graczy i duża mapa ale to chyba normalne.Przynajmniej narzekania typu "LAAAAAAAAAAAAAAGS !!!" mnie przy tym uświadczają ;)Net mam właśnie 2mb i jestem zadowolony.Na wild bunchu mam  80-120 ping przy pełnej obsadzie.Fps-ów nigdy nie sprawdzałem. :) Nie wiem czy bezprzewodowy jest tak samo wydajny jak po kablu :O_o to już sprawa dla speców :D

Guz

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #8 on: 14 November 2009, 02:59:45 »
Powiedzmy soie szczerze ze lacze powyzej 256 kb/s nie robi znacznej roznicy niz to 2mb/s. Programy wtle moga miec znaczie ale nie az takie, firewall nie powiniene powodowac zadnych spadkow fpsow, antiwirus tylko w sytuacjach skanowania, ale watpie bys skanowal dysk za kazdym razem jak grasz. Osobiscie typuje to co napisal apos, czyli zbyt duze serwery i kiepska optymalizacja map. Jednak na twoim miejscu pobawil bym sie ustawieniami, typu wylacznie HDR (o ile masz go wlaczonego) i tego typu drobiazgi ewentualnie jak tez apos napisal zabawa ze sterownikami.

Wawer

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #9 on: 14 November 2009, 13:37:37 »
Potwierdzam to co pisali Apos i Guz.
To nie łacze jest problemem ale duże mapy wypełnione po brzegi graczami.

Placóś

  • Guest
Spadki FPS
« Reply #10 on: 14 November 2009, 20:24:07 »
Pogrzebałem trochę w ustawieniach karty graficznej i pozmniejszałem niepotrzebne opcje prócz antyalliasinga, bo nie zamierzam oglądać kanciastych krawędzi. No i teraz o wiele lepiej hula. W grze mam ustawioną grafikę na max i wyłączonego HDR-a.l