Author Topic: Wybór celów dla LKM  (Read 25472 times)

thebil

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« on: 19 August 2006, 21:55:29 »
Witam.

W opisie klasy mg shutze, czy jego rosyjskiego odpowiednika, na samym dole można znaleść podpowiedź o mniej więcej takiej treści:

Szybko wymienia magazynki i może wymieniać lufy; gdy dowódca wkaze mu cele jego celność wzrasta.

Jak to jest z tym wskazywaniem celów? Dużo gram dowódcą i jakoś wpaść nie mogę. To chyba coś z lornetką, ale podstawowy strał to cel dla arty, a dodatkowy, to punkt zborny. Może bagnet, albo klawisz użycia? Jak potem LKM będzie wiedzuiał w kogo strzelać?

Goral

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #1 on: 19 August 2006, 22:30:15 »
No cóż, nie znam dobrze angielskiego, ale w oryginale jest:
a leader spotting for him will increase his accuracy
co chyba trochę odbiega od tłumaczenia Cenegi?

thebil

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #2 on: 20 August 2006, 00:10:52 »
Nie, a leader spotting for him will increase his accuracy znaczy, tyle samo, co dowódca wybierający cele podnosi jego celność. Ale WTF, to pojęcia nie mam :o

PrezesOi

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #3 on: 20 August 2006, 08:26:31 »
*w RO nie wystepuje zaden LKM, tylko rkm.

AC| AdRain

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #4 on: 20 August 2006, 11:14:04 »
prezes.. nie popisuj się bo to nie ma różnicy prawde mówiąc w instrukcji pisze LKM gdiześ tam pisze RKM ;/ a gdzieś indziej CKM :D a wiesz dlaczego? bo np DP nie jest LKM-em nikt nie strzelał z niego na stojąco bo się nie dało w ogóle tak samo z mg34 do którego obsługi przydzielano 2 chłopa i to niby był LKM? albo RKM?

Mati

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #5 on: 20 August 2006, 11:24:45 »
Żeby nie było wątpliwości...

CKM
LKM
RKM

Goral

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #6 on: 20 August 2006, 11:34:11 »
I żeby nie było dalszych wątpliwości, bazując na Podręczniku użytkownika w oryginalnej wersji, użyto tam nazwy Light Machine Guns (pkt 4.3.5) i można by się spierać z odniesieniem do rzeczywistości, ale tak jest w opisie do gry i basta.
W czołgach karabiny maszynowe są nazwane ogólnie Machine Guns bez żadnego dodatku.
Więc żeby był porządek i nie było nieporozumień posługujmy się określeniami LKM (LMG) i KM (MG) lub nazwą konkretnej broni.
[_]
A tak na marginesie tamatu i wikipedii, to np. MG-34 i MG-42 są zaliczane do uniwersalnych karabinów maszynowych :) Taki karabin stawał się ręcznym karabinem maszynowym (RKM) jak się go używało korzystając ze stałej podstawy dwunożnej, a stawał się ciężkim karabinem maszynowym (CKM) po zamocowaniu go na podstawie trójnożnej i co? :D

thebil

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #7 on: 20 August 2006, 11:38:58 »
Czepiacie się szczegółów... Jeżeli nie znacie odpowiedzi na zadane pytanie nie zaśmiecajcie tematu, bo zrobi się kolejny o łosiach :s

Eric

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #8 on: 20 August 2006, 11:56:59 »
Quote
Goral :
 Taki karabin stawał się ręcznym karabinem maszynowym (RKM) jak się go używało korzystając ze stałej podstawy dwunożnej, a stawał się ciężkim karabinem maszynowym (CKM) po zamocowaniu go na podstawie trójnożnej i co? :D

...i wygrałeś :D

Możliwe że chodzi w wpływ Squad Lidera na żołnierza. Wskazywanie celów może znaczyć równie dobrze, że siedzi obok niego. Być może wzrasta wtedy celność LKM. Dla przykładu SL ma wpływ na zdobywanie miejsc na mapie, suwak przesuwa się 1,5 raza szybciej gdy miejsce zdobywane jest przez SL. Wyczytałem to na którymś z for zagranicznych.

Goral

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #9 on: 20 August 2006, 11:58:11 »
Przeniosłem ten wątek tutaj bo bardziej się zrobił o broni niż o żołnierzach.
[_]
thebil: tutaj raczej nie chodzi o celność ile o skuteczność, szczególnie w kontekście nieśmiertelnej acz mało używanej pozycji jak Podręcznik gracza (3.2.1.6), w którym jest napisane mniej więcej, że dowódców uczono m.in. rozmieszczania kluczowych rodzajów broni takich jak drużynowy LKM czy też kierowaniem snajperami.
[_]
Wracając do niemieckich MG-34 i MG-42 to mam żal do autorów, że obniżyli ich wartość bojową poprzez zastosowanie swoich własnych rozwiązań dotyczących zasilania tych broni w amunicję.
Autorzy wyposażyli MG-34 w magazynek bębnowy z 50 pociskami, a faktycznie powinna być albo taśma z 50 nabojami albo magazynek bębnowy z 75 nabojami.
Podobnie z MG-42, gdzie autorzy wyposażyli go w taśmę ze 100 nabojami a faktycznie była to taśma z 250 nabojami.
Tego mi brakuje, bo 50 zamiast 75 czy 100 zamiast 250 to bardzo duża różnica w warunkach bojowych.
Tu ukłon w stronę autorów DoD i DoD:S, gdzie jest OK z amunicją.

Shock

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #10 on: 20 August 2006, 18:40:02 »
Można to nazwać prościej - Morale ;)

thebil

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #11 on: 21 August 2006, 02:02:20 »
Ehh, a już byłem pewien, że będzie jakiś dodatkowy + dla SL :s Dla mnie Zwiększa celność nie = się zwiększa skuteczność. Ale ok, jeżeli nie, to nie. A szkoda :/. Jestem ciekaw kiedy zrobia grę, w której KMy jak MG42 będą zespołowe, tzn jeden nosi i trzyma ammo, a drugi strzela xD (oczywiście fragi idą na konta obu jak w tanku :D).

Zdzira

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #12 on: 30 August 2006, 02:52:00 »
Quote
AC| AdRain :
prezes.. nie popisuj się bo to nie ma różnicy prawde mówiąc w instrukcji pisze LKM gdiześ tam pisze RKM ;/ a gdzieś indziej CKM :D a wiesz dlaczego? bo np DP nie jest LKM-em nikt nie strzelał z niego na stojąco bo się nie dało w ogóle tak samo z mg34 do którego obsługi przydzielano 2 chłopa i to niby był LKM? albo RKM?


Ja strzelałem z DP na stojąco a nawet podskakująć jeśli ktoś bardzo chce moge nawet udowodnić :)

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Wybór celów dla LKM
« Reply #13 on: 30 August 2006, 09:42:47 »
Quote
Mati :
Żeby nie było wątpliwości...

CKM
LKM
RKM


http://pl.wikipedia.org/wiki/Lkm - ostatnie zdanie


tak wiec jesli to tlumaczyli z angielskego to nie dizwe ze sa takie nazwy.

l()rd Chick3n.pL

  • Guest
Wybór celów dla LKM
« Reply #14 on: 30 August 2006, 11:54:56 »
Quote

 Zdzira:

Quote
AC| AdRain :
prezes.. nie popisuj się bo to nie ma różnicy prawde mówiąc w instrukcji pisze LKM gdiześ tam pisze RKM ;/ a gdzieś indziej CKM :D a wiesz dlaczego? bo np DP nie jest LKM-em nikt nie strzelał z niego na stojąco bo się nie dało w ogóle tak samo z mg34 do którego obsługi przydzielano 2 chłopa i to niby był LKM? albo RKM?


Ja strzelałem z DP na stojąco a nawet podskakująć jeśli ktoś bardzo chce moge nawet udowodnić :)



powodzenia jak kogoś ustrzeliłeś:), nie strzelało sie skacząc bo  byś leżał na ziemi w przyspieszonym tempie, a już  na pewno niczego sensownego nie trafił