Author Topic: DVD Rip  (Read 4030 times)

Desperat

  • Guest
DVD Rip
« on: 16 August 2007, 12:14:35 »
Witam :) mam male pytanko  i prośbę Mam film w Rip-ie i chciał bym go nagrać normalnie na format DVD zeby sobie go obejrzeć z odtwarzacza ktory nie posiada DiviX-a itp (bo kupiony był dość dawno) .. jakim programem mógl bym to przekształcić (o ile sie da)

Prosze o małą pomoc

Dzięki i pozdrawiam

Biały Orzeł

  • Guest
DVD Rip
« Reply #1 on: 16 August 2007, 14:33:10 »
Spróbuj SUPER C,http://www.erightsoft.com/SUPER.html.Przerabia masę różnych formatów,może da radę.

Desperat

  • Guest
DVD Rip
« Reply #2 on: 16 August 2007, 15:03:48 »
Dzięki :)  spróbuje ;] właśnie ściągam

Ok coś tam przerabia... tylko nie wiem czy aby wszystko dobrze poustawiałem .... :D

Ale jak by ktos znal jakies inne narzedzie to proszę o pomoc ;]

coval

  • Guest
DVD Rip
« Reply #3 on: 16 August 2007, 15:58:08 »
jak nie podziala ten programik to spróbuj użyć VideoZilla (chyba jest darmowy, jak nie to poszukaj na www.exsite.pl ;) )
mam jeszcze link gdzies w archiwum gg do zarabistego konwertera wiec go poszukam (konwertowalem nim rmvb na avi wiec imo jest dobry)

jeszcze taka mala rada : jak konwertujesz to najlepiej uruchom system w trybie awaryjnym (podczas włączania komputera klikaj F8, a dalej wg instrukcji ;) ) bo wtedy nie dziala wiekszosc procesów które sa zbedne i spowlaniaja konwertowanie (jak konwertowalem Byliśmy Żołnierzami z RMVB na AVI w trybie awaryjnym trwalo to mniej wiecej tyle co trwa film :) )

Desperat

  • Guest
DVD Rip
« Reply #4 on: 16 August 2007, 16:08:27 »
Dzięki Coval ;) Jak bys mógł to bym Cię poprosił o jakieś namiarki.
Sprobuje później w awaryjnym ;] teraz konwertuje  idzie ale przez ponad godzine mam  przerobione polowe...  ale cos czuje ze sie nie uda.
Jeszce raz powtórze (dla jasnośći) :D :D chce z DVD rip-a zrobić AVI albo odrazu na normalny format DVD


VideoZilla nie daje rady ... chyba sie nie da....

coval

  • Guest
DVD Rip
« Reply #5 on: 16 August 2007, 18:11:06 »
Wiec tamte linki na FileFront i MegaUpload wygasly ale znalazlem cos takiego :)

Quote
Ahead DVD Ripper jest narzędziem do tworzenia kopii zapasowych własnych filmów DVD do formatu VCD (2.0), SVCD (1.0) lub AVI (DivX, etc). Program tworzy wysokiej jakości filmy wideo, redukując jego objętość dziesięciokrotnie. Użytkownik ma do wyboru zgrywanie pojedynczych części filmu do oddzielnych plików wideo, możliwość dzielenia filmu ze względu na czas i wielkość pliku wynikowego.

Rozmiar: 2,5MB


link masz na privie (zeby tu warezu nie robic :P)

a na instalki.pl znalazlem cos takeigo co jeszcze bardziej sie nadaj (a jako ze to wersia Trial to dam Ci linka tutaj ;) )

Quote

#1 DVD Ripper to przydatny program do zgrywania filmów DVD do formatów VCD/SVCD/AVI/Divx/Xvid. Obsługa jest bardzo prosta, a proces konwersji dosyć szybki.
Aplikacja pozwala na uzyskanie nawet 90% kompresji. Do poprawnego działania zalecany jest system Windows XP, 128MB pamięci RAM, procesor minimum 500Mhz, zainstalowany kodek Divx 5.x oraz oczywiście napęd DVD-ROM.
Rozbudowane opcje pozwalają na dokonanie konwersji według własnych upodobań, możliwe jest automatyczne wyłączenie komputera po zakończeniu pracy programu.



http://www.instalki.pl/programy/download/konwersja_audio_video/1_DVD_Ripper.php

IMO najpierw przetestuj tego Triala a pozniej ten z Priva :)

Biały Orzeł

  • Guest
DVD Rip
« Reply #6 on: 16 August 2007, 23:05:57 »
Przerabiałem SUPERem rmbv na avi i chodzą bez problemu.Sądze,że można ripa przerobić na cokolwiek,bo jakby nie mógł to by nie ruszył:winkTrwa to prawie ZAWSZE bardzo długo niestety.Przykład-rmbv 360 mb na avi 760 mb=ok.4h!

Desperat

  • Guest
DVD Rip
« Reply #7 on: 16 August 2007, 23:42:09 »
Dzieki.. juz mam ..

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
DVD Rip
« Reply #8 on: 17 August 2007, 00:05:19 »
Zalezy od kodeka, mencoder jest nadzwyczaj wolny
najlepiej trzymać się tej samej ilości fps, i zmniejszac obraz.

Jest jescze taki fiajny program ale płatny - ConvertXtoDVD, a w druga stronę DVDFab Platinum