Author Topic: Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?  (Read 19538 times)

Desperat

  • Guest
Sondę założyłem ze względu na to, że ciekawi mnie jak Wy jako gracze odbieracie nicki użytkowników którzy wykorzystują nazwiska  zbrodniarzy lub grup działających w imię faszyzmu i stalinizmu.

Proszę o głosowanie. Dziękuję

Ps. Ja osobiście jestem PRZECIWKO i mnie to drażni jak widzę jak ktoś gra z nickiem typu Stalin...

Może i ta ankieta jest bez sensu ale ... zawsze to jakiś głos  

:)

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #1 on: 10 July 2007, 00:36:55 »
Tzn trudno jednoznacznie odpowiedziec, odpowiadajac na tak wymieszal bys wszystkich "zbrodniarzy" i o ile mozna by sie zastanawiac czy ktos z nickiem Klaus Barbie czy Dr. Mengele nie powinien dostac kicka to juz ktos z nickiem Rommel (nie wiemy czy ma na mysli E. Romla czy moze innego dowodce - Juliusza Rómmla) czy np von Leeb wcale mnie oburza. Czlowiek musi umiec odroznic dobro od zla. Co wiecej uwazam ze kick za taki nick jest glupim pomyslem, z prostego powodu gdyz pod takimi nickami z reguly graja dzieci i czasem warto by im wytlumaczyc czemu taki nick moze budzic niechec innych graczy. Po za tym zauwaz ze to pod jakim ktos gra nickiem swiadczy tylko o nim. Po za tym badz konsekwetnyz jednej strony przeszkadzaja ci nicki zbrodniarzy a z drugiej ten awatar, ktory IMO lamie regulamin forum i takze w pewnym sensie nawoluje do nienawisci

Chrzaszcz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #2 on: 10 July 2007, 03:52:32 »
Wydaj mi się, że jak ktoś dostanie kopa za nicka typu stalin to i tak sprawdzi o co chodzi :) no i wreszcie, jesli można prosić to wytłumacz wszystkim dziecią czytającym to forum dlaczego te nicki są złe. może wtedy znajdą odpowiedz na pytanie do ankiety.

Tomciaz_PL

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #3 on: 10 July 2007, 04:37:32 »
Guz - Czlowiek musi umiec odroznic dobro od zla :p. Sugerujesz, że np. Rommel było dobry? Bojownik sprawiedliwości? :D W tym przypadku możemy mówić co najwyżej o mniejszym złu. W końcu gościu młócił aliantów, więc o jakim "dobru" my tu rozmawiamy? :) BTW: wykładowca mojej cioci ma  nazwisko Mengel. Jedna literka i gościu jest przekreślony xD. Wracając do tematu: tak, przeszkadzają mi takie nicki. A tłumaczenie dzieciakowi, że to zło - moim zdaniem - niewiele daje. W końcu szczyl skądś się dowiedział o takich postaciach, nie? Nie zganiajmy wszystkiego na niewiedzę...

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #4 on: 10 July 2007, 06:35:41 »
Rommel był zły bo "młócił aliantów"? Tak się złożyło, że był nie po tej stronie, w przeciwieństwie do jego krewniaka Rómmla. Czy Rommlowi zarzucono jakieś zbrodnie wojenne, większe o zbrodni wojennych, które popełniali dowódcy alianccy?

Co do głównego pytania,to  w ankiecie udziału nie wezmę, bo nie ma odpowiedzi, która by mnie satysfakcjonowała, a brzmi ona: irytują mnie, ale nie przeszkadzają mi w grze. Chociaż ostatnio miałem nawet trochę satysfakcji zabijając sowieta z tagiem klanu [nkvd].

Tomciaz_PL

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #5 on: 10 July 2007, 06:44:51 »
Infulat, czy Ty chociaż wiesz o czym piszesz? Rómmel był polskim generałem, a Rommel niemieckim. To są dwie różne osoby. Rommel mimo wszystko walczył dla Hitlera, więc jak tu mówić o ewentualnej "szlachetności", czy jak to tam nazwać :p?

plonek

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #6 on: 10 July 2007, 07:35:30 »
O ile sie nie myle to Rommel nie byl sadzony bo popelnil samobujstwo... A co do nickow to mi one lataja, chociaz jestem za wywalaniem ludzi z nickiem np. Goring czy innym majacym zwiazek ze zbrodniazami wojennymi. Najbardziej mnie oslabia jak Polak ma taki nick...
sorry za bledy bo pisalem z telefonu

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #7 on: 10 July 2007, 07:38:17 »
Owszem wiem o czym piszę, umiem nawet czytać ze zrozumieniem. Wiem kim był Rómmel i Rommel, kiedyś słyszałem, że zbieżność nazwisk nie była przypadkowa, co przy bliskości dwóch krajów, a może raczej narodów nie jest jakimś wielkim ewenementem. Nie będę się upierał czy był, czy nie był, bo to jest sprawa dla badaczy genealogii, zasadniczą sprawą jest to że byli po przeciwnych stronach, co zaznaczyłem zaraz na początku drugiego zdania.
Czytam jeszcze raz swoją wypowiedź i nie mogę doszukać się słowa "szlachetność", ani nawet czegokolwiek pojęciowo zbliżonego. Natomiast nie zamierzam tworzyć podziałów dobry-zły, bo ten walczył w Wehrmachcie, a ten w U.S. Army. Wojna to generalnie jest zło, czasam zło konieczne. Opowieści o tym jak jedna strona jest rycerska, honorowa i cacy, a druga jest wcieleniem zła to tworzy propaganda, a tej w czasie II w. świat. mieliśmy pod dostatkiem.
Wracając do Rommla, był niewątpliwie wybitnym dowódcą, za co był ceniony również przez przeciwników, jego winą jest to, że był po nie tej stronie, nie wiem, może tak oceniał interes i służbę dla swojego kraju, a przecież został zmuszony do samobójstwa za sprzyjanie zamachowi na Hitlera.
Zapewne nie miałbyś nic przeciwko nickom: Montgomery, Eisenhower, Roosvelt i znalazłoby się jeszcze parę pomniejszych postaci, a moim zdaniem, mozna im wyciągnąć parę brudów, w szczególności jeśli chodzi o stosunek do Polski i Polaków w czasie II w. świat.
Wracając do głównego tematu dobrze by było w jakis sposób piętnować osoby, które posługują się nickami, które ewidentnie kojarzą się ze zbrodniarzami, organizacjami zbrodniczymi (nie uznanymi przez jakiś sąd za zbrodnicze bo NKVD, nikt nie uznał za organizację zbrodniczą), ale nie ograniczać się tylko do niemców i nazizmu.

plonek

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #8 on: 10 July 2007, 07:48:29 »
nkvd gra w ladderku i jakos nikt ich nie sadzi za to ze maja taki tag

Tomciaz_PL

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #9 on: 10 July 2007, 08:15:47 »
Infulat - z Twojej wypowiedzi można wysnuć wniosek, że próbujesz Rommla usprawiedliwiać (ta "szlachetność" to w tym kontekście). Nie odmawiam Rommlowi jego talentów, wybitności itp. itd., ale nie zapominajmy po której stronie barykady on stał!  Poza tym bawisz się w demagoga porównując dowódcę alianckiego z hitlerowskim. To tak jakbyś porównał Boga do szatana, bo Bóg nie daje wszystkim po równo, a czasem nawet zabiera.

Infulat

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #10 on: 10 July 2007, 08:42:00 »
Demagogia (gr. demos lud, agogos wiodący, prowadzący) - wpływanie na opinię publiczną poprzez działanie obliczone na łatwy efekt, poklask.

Demagogia rozwinęła się już w starożytnej Grecji, lecz pierwotnie miała nieco inne niż współcześnie znaczenie. Po grecku znaczy to "prowadzący lud". Nazywano tak doskonałych mówców potrafiących wpływać na decyzję zgromadzenia ludowego.

Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie kiełbasek. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale nie dających się spełnić obietnic (populizm) albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów.

Dualizm Państwa Osi - źli, Alianci-dobrzy to nie jest demagogia!? Alianci tzn. również Stalin i sowieci to są ci dobrzy!? Demagogią jest porównanie Boga do dowódcy aliantów, a Szatana do dowódcy Niemieckiego, nie samo porównanie Boga do Szatana, bo to jest uprawnione. Wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami jak napisał Clausewitz i działania państw w trakcie II w. świat. świetnie się wpisują w ta maksymę, i ma to bardzo mało wspólnego z rozgraniczeniem dobro-zło, moralne-niemoralne itp.


P.S. Desperat=> na innym forum, gość dostał bana za ten obrazek :)

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #11 on: 10 July 2007, 08:42:59 »
@plonek:

Wiesz klanow o niezbyt szlachetnych nazwach jest/bylo wiecej - wegierskie LSSAH oraz niemiecki Wehrmacht.

Nie rozumiem tomcaiz czemu na sile chesz wszystko podzielic na dobro i zlo? I o ile w przypadku IIWS sytuacja dla nas Polakow jest oczywista to jednak niezapominajmy ze Rommel i inni dowdcy - nie zbrodniarze. Mieli rozkazy z gory i musieli byc im posluszni. Po za tym amerykanie czy brytyjczycy tez nie sa tacy biali - naloty terorystyczne skierowane na niemieckie miasta. Po za tym jak napisales Rommel "walczyl" czyli mozemy po jego smierci majac troche materialow na jego temat okreslic czy byl zbrodnairzem czy nie. Wg mnie nie, co prawda walczyl po drugiej stronie ale jakie to ma znaczenie? Nie on ta wojne rozpoczal i nie on ja skonczyl po za tym nie dopuscil sie zbrodniczych czynow skierowanych przeciwko ludnosci cywilnej.

Wawer

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #12 on: 10 July 2007, 09:08:13 »
Quote
plonek :
nkvd gra w ladderku i jakos nikt ich nie sadzi za to ze maja taki tag


Mnie to na przykład mocno wkurza.
A wspomniany przez Guza Wermacht to naprawdę niezłe łosie. Na zdjęciach wyglądają jak hitlerowcy pełna gębą.

Guz

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #13 on: 10 July 2007, 09:11:54 »
Quote
Wawer :
Mnie to na przykład mocno wkurza.
A wspomniany przez Guza Wermacht to naprawdę niezłe łosie. Na zdjęciach wyglądają jak hitlerowcy pełna gębą.


Widze ze nie tylko ja zajzalem no fotke pana o nicku Straati ;)

plonek

  • Guest
Czy Przeszkadzają Ci nicki związane ze zbrodniarzami wojennymi?
« Reply #14 on: 10 July 2007, 09:24:33 »
Tu sie z toba zgodze bo Rommel bral udzial w wojnie tak samo jak i alianccy dowodcy. Takie nicki mi nie przeszkadzaja.  Ale jak ktos gra z nickiem   czlowieka ktory kazal  palic ludzi w piecu albo mowil ze jakby mial na kazdych 30-stu Polakow ktorych kaze rozstrzelac podpisywac wyrok to nie starczyloby lasow to chyba widac pewna ruznice , bo przeciez nie kazdy Niemiec to zbrodniaz...