Author Topic: 1 steam 2ch uzytkowników :)  (Read 2620 times)

Desperat

  • Guest
1 steam 2ch uzytkowników :)
« on: 05 July 2007, 17:00:13 »
Witam mam pytanko , co by sie stało gdybym np podał hasło mojego steama koledze  i byłbym pewien ze nie dostanie bana itp. było by 2ch graczy na tym samym koncie


Albo np. Planuje kupić sobie  Half-Life Anthology  na to tez potrzeby jest steam??  jesli tak to:
 

ja np. kupuje gre, jemu daje steama( no bo po co mi 2) on sie rejestruje na steamie i gra i ja na swoim koncie sciagam gre i jest cacy czy kazdy musi sobie kupic osobno??

Pytam bo nie jestem pewien  :P

dzieki za odpowiedź.

Aaaa i jeszcze jedno co jest potrzebne zeby grac przez LAN w Halfa :) napewno komp i internet i gra :P ale chodzi   mi o to jak zalozyc LAN :) mieszkam  w bloku. :)

pozdrawiam :P

Razor

  • Guest
1 steam 2ch uzytkowników :)
« Reply #1 on: 05 July 2007, 19:25:13 »
Quote
desperat19 :
ale chodzi mi o to jak zalozyc LAN


Jest taki program jak Hamachi za jego pomocą można stworzyć "sztuczną" sieć lokalną. A co do tego steama to jest tak że jak Ty będziesz grał to on nie będzie mógł w tym momencie grać i na odwrót.

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
1 steam 2ch uzytkowników :)
« Reply #2 on: 05 July 2007, 19:26:42 »
1. konto steam jest darmowe, moze je zalozyc kazdy za darmo
jedynie aktywacja gry wymaga klucza cdkey - kupujesz gre w sklepie albo online.

nie widze sensu dawania innym opcji logowania sie na moje wlasne konto, szczegolnie ze gra jest tania.

nigdy nie badz pewny ze kolega nie dostanie bana, wielokrotnie wlasnie 'kolega' robi numer bo to nie ejgo konto, wiec se pokur.... na koszt konta kumpla, a prawdziwemu winowajcy sie upiecze.

jescze gorzej jak taki wlaczy haxy i mowi ze 'on nic nie robil'

poza tym 2 razy to samo konto (a raczej cdkey) nie moga byc aktywne w steam - czyli nic ci nie da jak dasz koledze swoj login i chcecie sobie pograc we dwoch, nawet chocby na lanie.





2. w zaleznosci od dzielacych was odleglosci stosuje sie rozne urzadzenia nizej ceny szacunkowe
(sieciowki jesli jescze ich nie masz)

najtaniej:
- 1 kabel ethernet kat 5 STP czyli tzw skrętka ekranowana, do tego tzw crossowana, czli do podłączenia bezposredio jedna karta w drugą karte sieciową - ale musza byc w miare senswone karty - niektore nie oblsuguja polaczen crossowanych.
- 2 siecówki jesli nie macie w kompach

optymalnie
- 2 kable sieciowe kat 5 STP, czyli skrętka ekranowana zwykła prosta (nie crossowana).
- 1 switch, w zależności ile osób chce się połączyć to się dobiera porty. Nie kupować shita, nie opłaca się. kupowac tylko 100mbit, nie mniejsze (bo 10 to starocie).
- 2 siecówki jesli nie macie w kompach

lan z udostepnieniem neta komuś
- 2 kable
- router 1wan +4lan - troche kosztuje
- 2 sieciowki

albo inna wersja z serwerem
- 3 kable
- 4 siecowki, w tym 2 ida do serwera
- serwer, czyli tutaj najprostrzy penitum 1 odkurzony z szafy a na nim specjalna prosta wersja linuksa za darmo, np nnd - czytasz kilka instukcji i masz neta na na dwa lub wiecej komputerow ;), problem ze zzera prąd i trzeba umiec obslugiwac linucha. albo dystrybucja o nazwie m0n0wall ktora konfiguruje sie przez www i tez za free.



slowniczek:
- karta sieciowa jakies 50zl, 100mbit. polecam 3com, hp/compaq, intel, nie polecam realteka
- 1 metr kabla sieciowego jakeis 1zł 50g, polecam ekranowany, odpowiednio uziemiasz sprzet przed podlaczeniem i nie masz problemow ze przy pierwsym podpieciem kabla sieciowego palisz sieciowke albo switcha ;)
- switch 8 port 3Com albo Linksys , jakieś 150zł, na allegro uzywane (aby nie miały spalonych portów) za jakieś 70zł mozna pewnie dorwać. 4port jescze tansze.
DLink sie wiesza, Pentagram to chłam.

- jak montujesz siec lepiej poprosic o zgode puszczenia kabli po budynkach,


polecam poczytac http://www.trzepak.pl/

albo jak obaj macie intrent to tzw vpn, czyli wirtualna siec prywatna, najlatwiej przez hamachi.

Desperat

  • Guest
1 steam 2ch uzytkowników :)
« Reply #3 on: 05 July 2007, 23:26:57 »
Ok :) Dziękuję :)

GONZO_PL

  • Guest
1 steam 2ch uzytkowników :)
« Reply #4 on: 06 July 2007, 08:14:26 »
żeby grać przez sieć nie konieczny jest Hamachi w cs są komendy na  sv_lan 1