Różności > Off-topic

Film wojenny - to co tygrysy lubia najbardziej

<< < (2/17) > >>

Guz:
Hmm o ile w duzej mierze zgadzam sie z poprzednikami to "Apocalypse Now" nie nazwal bym filmem wojennym tylko osadzonym podczas wojny. Ososbiscie zdecydowanie bardziej wole filmy osadzony w konflikcie w indochinach. Pozowle sobie wymienic tych kilka pozycji ktore jeszcze nie zostaly wymienione czyli Full Metal Jacket, Hamburger Hill, 84 Charlie MoPic. Jezeli chodzi o filmy osadzone w IIWS to zgadzam sie ze Das Boot jest calkiem ciekawy jednak ksiazka mi bardziej przypadla do gustu. Flags of our Fathers hmm film calkiem niezly ale tez zastanowil bym sie nad nazwaniem go filmem wojennym. Stalingrad uwazam za dobry kawalek kina. Natomiast Bands of Brothers czy Save Pvt. Ryan jakos specjalnie nie przypadly mi do gustu. Bardzo duzym sentymentem daze tez poiskie filmy wojenne z Kolumbami na czele. Z nowych filmow bardzo przypadla mi 9-ya Rota, ale to wzgledu na to ze filmow o afganie jest jak na lekarstwo Po za tym zaden film nie bedzie w 100% realistyczny - chyba ze dokumentalny. Bo zaden film nie oddaje prawdziwej potwornosci wojny.

Bathin:

--- Quote ---desperat19 :  iiiii  ten no... z Clintem Eastwoodem  kiedy się wbijali do takiego zamku.... tam jeszcze jakąś kolejką linową jeżdzili ... zapomniałem tytuł :P
--- End quote ---

"Tylko dla orłów"

Desperat:
Dzięki Bathin :)  właśnie o ten film mi chodziło:D

Dziki_Koziol:
Z filmów wojennych to serial "Deutsche Wochenschau", szczególnie te odcinki od wiosny 1944 z Ostfrontu.   :D Ma ktoś kanał TVP Historia? Jak wygląda na nim sprawa z sowieckimi i polskimi kronikami wojennymi?

Ja lubię "Cienką czerwoną linię" właśnie dlatego, że nie ma tam zbyt dużo fajerwerków.

Artur20:
Dla mnie 'Das Boot' to nr.1 Potem Stalingrad i Szeregowiec Rayan

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version