Author Topic: Ogólne wrażenia z gry  (Read 209018 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #315 on: 21 February 2009, 17:25:55 »
Quote
Trójgraniec :
Profaum - nie napisałes o psach! Jak mogłeś nie napisać o psach?! A co o wymiany lufy to tez chyba lipa - przynajmniej na zdrowy rozum. Jesli w trakcie strzelania się nagrzewa to w zwiazku z tym sie rozszerza - celnosc diabli biorą ale nadal mg powinno strzelac. A tu dupa.
niestety, graniec nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem o cod2, choc słusznie, rozgrywka jest bardzo podobna we wszystkich częściach serii z małymi urozmaiceniami jak pieski zza mapy, arta na zagwizdanie, helikopter za 7 zabic itd;)
Ro też ma swoje bugi, nawet ma ich bardzo dużo, ale to jest taka gierka do której z przyjemnością sie wraca - mimo, że jest debilnym fps'em to jednak ma to "cos" :P
rzekłem
w RO gram jako raq

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #316 on: 21 February 2009, 18:08:02 »
Quote
Trójgraniec :
... A co o wymiany lufy to tez chyba lipa - przynajmniej na zdrowy rozum. Jesli w trakcie strzelania się nagrzewa to w zwiazku z tym sie rozszerza - celnosc diabli biorą ale nadal mg powinno strzelac. A tu dupa.

Nie wgłębiając się w prawa balistyki i innych pokrewnych związanych z tą dziedziną gałęzi fizyki mogę tylko sprostować, że tak się jednak dzieje, może nie po tej ilości amunicji którą dysponujemy w grze ale po dużo większej ilości.
Lufa oczywiście traci swoją wartość bojową po przekroczeniu pewnej temperatury na stałe gdyż się odkształca powodując całkowity brak celności już na średnich dystansach o dalekich nie wspominając, a doprowadzenie lufy do temp. krytycznej spowoduje jej pęknięcie co doprowadzi do efektu który zostawiam waszej wyobraźni przy następnym wystrzelonym pocisku :D
Co do spadającej szybkostrzelności z końcowym zacięciem: ma to miejsce w systemach bazujących na powrocie gazów prochowych - to że lufa się odkształca powoduje nieszczelności i dodatkowe uchodzenie gazów prochowych przez lufę które miały lecieć gdzie indziej, dodatkowo nie odkształca się tylko lufa a także połączone z nią inne elementy czyli rura gazów powrotnych właśnie co wszystko razem powoduje znaczne pogorszenie się mechaniki repetowania pocisków. Pamiętaj że jeżeli układ nie odprowadza ciepła przez dłuższy czas a w trakcie strzelania temperatura w komorze nabojowej i lufie dochodzi do 1000 stopni C to po prostu jakbyś wrzucił broń do pieca hutniczego... no prawie jak do takiego pieca :wink
elementy konstrukcyjne ulegają zatarciu a nawet stopieniu co daje właśnie taki rezultat jak ukazany w grze, tyle że realnie po o wiele dłuższym czasie. Jak coś pomieszałem niech mnie jakiś zawodowiec poprawi ale z grubsza dla laików to chyba dałem radę wytłumaczyć :)

totek

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #317 on: 06 March 2009, 14:44:35 »
Witam :)

Trochę czasu minęło od mojego ostatniego postu :)

Poszukałem na temat tego moda informacji w sieci www.google.pl i www.google.com i znalazłem że coś takiego jest ale trzeba mieć zcrakowaną

wersje RO nie wiem jak to zrobić więc nawet za to się nie zabieram

Teraz gram w company of heroes ale po angielko bo nie mogłem znaleźć polskiej wersji - gierka daje radę ale trochę jest za trudna

Pozdrawiam :)

Yab_PL

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #318 on: 07 March 2009, 13:30:42 »
ok, moze nie nadazam, ale po kiego ch... crackowac RO dla moda? Poza tym jesli faktycznie byloby cos takiego to zapewne o tym wiedzialoby wiecej osob tutaj na forum. No i dlaczego nam piszesz o Company of Heroes? Jaki to ma zwiazek z RO oprocz czasowego (bo nawet to teatrami dzialan nie pasuje do siebie)? No i na koniec czemu nam piszesz o piratach?

Dziki_Koziol

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #319 on: 07 March 2009, 14:31:13 »
Krakować orginalną grę? Niezły pomysł hehe

oridzinal

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #320 on: 08 March 2009, 16:48:07 »
Ja tam sobie czasem crack'uje bo płytek nie chce mi sie zmieniać

Guz

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #321 on: 08 March 2009, 19:00:02 »
Zwlaszcza ro ktore potrzebuje plytki tak samo jak my potrzebujemy kosciol w polityce

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #322 on: 08 March 2009, 19:06:30 »
Quote
oridzinal :
Ja tam sobie czasem crack'uje bo płytek nie chce mi sie zmieniać


LOL!
To chyba jakaś prowokacja? :D

grzech.pl

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #323 on: 08 March 2009, 22:36:11 »
Quote
Guz :
Zwlaszcza ro ktore potrzebuje plytki tak samo jak my potrzebujemy kosciol w polityce


Dokładnie.

oridzinal

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #324 on: 09 March 2009, 11:05:27 »
Quote
BartBear_[PL] :
Quote
oridzinal :
Ja tam sobie czasem crack'uje bo płytek nie chce mi sie zmieniać


LOL!
To chyba jakaś prowokacja? :D


jaka prowokacja, Dziki_Koziol napisał: "Krakować orginalną grę? Niezły pomysł hehe" to mu odpowiedziałem co myślę o crack'owaniu oryginalnych gierek

A prowokacja to taki klub we Wrocku

.:*BiA*:.Solty

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #325 on: 09 March 2009, 11:57:18 »
Ludzie ten koleś się z wami droczy a wam ciśnienie skacze :P.  Gralem w CoD UO na muli okolo roku i byłem święcie przekonany, że jest to najbardziej realistyczny FPS świata :P ( jak to niewiedza ogranicza człowieka) Potem kupiłem CS (Boże a mi kumpel mówił ze to 4x lepsze od CoD jest ) dobra ale CS (chociaż beznadziejny) dal mi jedno. STEAM i tam była reklama Red Orchestra Ostfront 41-45. Chciałbym, żebyście podchodzili do biednych robaczków CoDa jak do dzieci :) Oni nie wiedzą co to RO i trzeba powolutku wytłumaczyć. A tak na podsumowanie Kał of Druty to od czasu RO najgorszy badziew w jaki można grać. Tylko w RO mogłoby być więcej serwów z Armoured Beast ten mod to cudo!!

PS: Niestety idzie nowy patch i czas zacząć się bać bo może się z tego zrobić niezły bajzel :/

Trójgraniec

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #326 on: 09 March 2009, 18:21:25 »
Czy tam u Was w BiA nikt nie potrafi przelewac mysli na papier w sposób jasny i z zachowaniem zasad interpunkcji?! Sorry za OT ale po kolejnym potoku słow przerywanych kropkami cos we mnie pękło

Hiacenty

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #327 on: 09 March 2009, 19:37:34 »
graniec nie sap tylko graj w Ro...:O_o

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #328 on: 09 March 2009, 23:36:50 »
Może i cod jest głupi, tępy i bezsensowny ale jedno trzeba mu przyznać - fajnie wejść sobie na 30 min na serwerek i poskakać jak małpa, poćwiczyć refleks ( przycelować w sekundę, strzelić, podskoczyć, albo biec dalej i tak cały czas ), pokampić i to by było na tyle...
Wiadomo, że Ro jest lepszym fps'em ale jednak w Codzie fajniej się gra krótkie partyjki w postaci 20-30 min. Natomiast granie w tą grę po kilka, naście godzin w tygodniu jest dla mnie czymś dziwnym i śmiesznym. W Coda można pociupąć jak we wszystko, durny jest po durny ale się przyjemnie strzela. Zresztą, zawsze to jakaś odskocznia od Ro, które po pewnym czasie ( jak wszystko ) się nudzi.
Zresztą fps'y są debilne, prawdziwe gry to serie pg i tw.
w RO gram jako raq

Biały Orzeł

  • Guest
Ogólne wrażenia z gry
« Reply #329 on: 10 March 2009, 21:10:53 »
De gustibulus non disputantum est