Author Topic: Stare ale jare gry  (Read 7816 times)

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Stare ale jare gry
« on: 21 June 2013, 16:22:57 »
A co do Panzer Generala 2 to nie wiem czy wiecie ale jest koleś co napisał grę od nowa, jakiś 50,60 letni Hiszpan, nazwał ją Open General i jest do pobrania za darmo w internetach.

wiemy, wiemy i ciągle w to gramy :D

jest tam też kampania na Pacyfiku czyli właściwie Pacific General, no i lepsza grafika, ogromne ilości sprzętu, kampanii itd. A dla tych którzy wolą klasycznego PG2 polecam stronę ADLERKORPS gdzie jest mnóstwo map, kampanii, nowego sprzętu, apgrejdy, smaki itp. PG2 i Open General to wspaniałe gry, które mimo swojego wieku są nadal niesamowicie grywalne i mają aktywną scenę.

Życzymy Ci ERAGON abyś stworzył podobne CUDO !

pozdro
« Last Edit: 22 June 2013, 02:16:17 by Ryszka »

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: The Racial War
« Reply #1 on: 21 June 2013, 18:22:43 »
http://www.sendspace.pl/file/61a02c4db2b59296d762882  kampania mojego brata ( usprawniona i przerobiona inna kampania. bardzo trudna ale bardzo fajna )   :)
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: The Racial War
« Reply #2 on: 21 June 2013, 18:34:23 »
Ja wiem,ze mnie za to pewnie zaraz spala na stosie, ale pamięta ktoś może jeszcze, nieco bardziej uproszczona serię gier Blitzkrieg? Pamiętam jak na pierwszym kompie broniłem lini Mareth <3

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: The Racial War
« Reply #3 on: 21 June 2013, 20:01:49 »
Quote
Ja wiem,ze mnie za to pewnie zaraz spala na stosie, ale pamięta ktoś może jeszcze, nieco bardziej uproszczona serię gier Blitzkrieg? Pamiętam jak na pierwszym kompie broniłem lini Mareth <3
Na ostatnich wakacjach wygrałem Burning Horizon, teraz przeszedłem 95 % 2 Niemcami. Zawsze lubiłem tą serię i nie raz ją Niemcami wygrałem
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: The Racial War
« Reply #4 on: 21 June 2013, 22:32:59 »
Swoją droga pograłbym sobie jeszcze, ale nie wiem czy to wszystko mi teraz pójdzie. Taki mankament, jak za słaby komp- nie pograsz, jak za dobry też nie. Ostanio próbowałem tez zainstalować grę, która darzyłem wielkim sentymentem- Codename Panzers, ale z racji posiadania karty HD i Win 7, to nawet nie ruszyło ...

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: The Racial War
« Reply #5 on: 21 June 2013, 22:49:29 »
Probowałes zmieniac tryb zgodnosci?
Tym sposobem uruchomiłem Gothic 2 tyle ze bez filmikow.
« Last Edit: 21 June 2013, 22:55:03 by eragon16 »

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: The Racial War
« Reply #6 on: 21 June 2013, 23:14:15 »
Mi działał na 7 64x. Odpalałem 2 z dodatkami na moim kompie, 1 też. Nie ma żadnych problemów.
w RO gram jako raq

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: The Racial War
« Reply #7 on: 21 June 2013, 23:18:12 »
Probowałes zmieniac tryb zgodnosci?
Tym sposobem uruchomiłem Gothic 2 tyle ze bez filmikow.
Czasem nawet zgodność z Win98/Me , np dla Forgotten Hope 1

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: The Racial War
« Reply #8 on: 21 June 2013, 23:26:58 »
Tryby zgodności nie pomagają, mówię w tym wypadku o CD Panzers, kartę graficzną mam po prostu za dobrą. A dzięki Odi za info, chętnie pogram w Blitza jak gdzieś go dorwę :)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: The Racial War
« Reply #9 on: 22 June 2013, 00:25:08 »
Możesz zrobić obraz płyty, np. z win XP i odpalić na maszynie wirtualnej.

Marder

  • Guest
Odp: Stare ale jare gry
« Reply #10 on: 22 June 2013, 09:46:45 »
Do starych gier idealny jest emulator DOS-a. Za jego pomocą można każdą grę odpalić. Co do Open Genaral. Mam i trochę grałem. Nie ma żadnych problemów z uruchomieniem tego. Scenariuszy i całych bardzo ciekawych kampanii jest sporo (http://opengeneral.pl/). Niestety jest też pewien problem który mnie zniechęca do grania, a mianowicie czytelność grafiki. Owszem można sobie ustawić dowolną rozdziałkę ale co z tego jak same grafiki jednostek są za małe. Jeśli odpalimy grę na 22 calowym monitorze to przy rozdziałce 1024 mamy pikselozę. Wygląda to nieciekawie. Jeśli damy rozdziałkę 1680 albo nawet full HD to wówczas jednostki na mapie są tak małe że ciężko nawet odczytać ile mają siły. Trzeba by tworzyć całkiem nowe modele i to od podstaw ale prawie nikt tego nie robi bo nie jest to łatwe a dwa że ich wielkość też jest ograniczona możliwościami edytora. Żeby to miało ręce i nogi to jednostki musiałyby przypominać te z Panzer Corps. Ale na to nie ma szans. Nie ten engine.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stare ale jare gry
« Reply #11 on: 22 June 2013, 11:19:35 »

 U mnie to tak wygląda na 22 calach.

Quote
jak gdzieś go dorwę
Ukraść albo kupić. Sam nie raz widziałem aukcje różnych blitzkriegów na allegro po 2,3 zł za gierkę albo 10 zł za komplet.
w RO gram jako raq

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Stare ale jare gry
« Reply #12 on: 22 June 2013, 15:05:48 »


W czasach pegazusa dużo w to grałem :D. A jak zgubiłem kasetę z Punisherem to załamkę miałem :(.

Marder

  • Guest
Odp: Stare ale jare gry
« Reply #13 on: 22 June 2013, 16:54:18 »
U mnie to tak wygląda na 22 calach.

U mnie całkiem podobnie. Szkoda że nie ma jakiegoś sprzętowego zooma w tej grze. Powiekszał by wybrany fragment jednocześnie nie tracąc na jakości ikonek.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stare ale jare gry
« Reply #14 on: 22 June 2013, 23:24:46 »
Mi to w sumie nigdy nie przeszkadzało. Pzecież nie o grafikę w starych grach chodzi.

Dwie świetne gierki

a to to już miazga

najlepszy fps ever  ;) piękna grafa, genialna muzyka, świetny lokacje i mapy, bystre boty, doba fabuła i to  w 98r.  ;)

« Last Edit: 22 June 2013, 23:31:38 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq