Author Topic: Braterstwo broni  (Read 6165 times)

Marder

  • Guest
Braterstwo broni
« on: 06 June 2013, 14:43:18 »
Trochę w nawiązaniu do klimatów RS polecam obejrzeć film o wojnie koreańskiej pt. Braterstwo broni. Przejmująca fabuła i znakomite sceny batalistyczne. Moim zdaniem jedna z najlepszych produkcji ostatniej dekady jeśli chodzi o film wojenny. 

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Braterstwo broni
« Reply #1 on: 06 June 2013, 17:01:51 »
Potwierdzam, ten film czerpie najlepsze wzorce z amerykańskiego kina wojennego, a nie gryzie patosem, jeśli ktoś tego nie lubi. Nasza kinematografia nigdy nic takiego nie zrobi ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Braterstwo broni
« Reply #2 on: 06 June 2013, 17:24:53 »
Kiedyś oglądałem, fajny film.

Marder

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #3 on: 06 June 2013, 18:30:39 »
Nasza kinematografia nigdy nic takiego nie zrobi ;)

Zgadza się. Nasi to są 100 lat za murzynami. A jakby tak pomyśleć to ile jest tematów związanych z naszą walką podczas II WŚ. A właśnie ktoś obejrzał "Tajemnica Westerplatte" ? Coś to jest warte ?

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Braterstwo broni
« Reply #4 on: 07 June 2013, 16:54:47 »
Ja nie polecam filmu Braterstwo broni. Tego nie da się oglądać wytrzymałem 60 minut.  Gniot, qpa.
« Last Edit: 07 June 2013, 19:24:23 by csMKJP »

Marder

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #5 on: 07 June 2013, 19:41:53 »
Ja nie polecam filmu Braterstwo broni. Tego nie da się oglądać wytrzymałem 60 minut.  Gniot, qpa.

No kolego pojechałeś. Podaj mi zatem tytuł filmu wojennego, który wg Ciebie nie jest kupą ?

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Braterstwo broni
« Reply #6 on: 07 June 2013, 20:05:25 »
Braterstwo broni:
Charakteryzacja w  tym filmie to tragedia. Wszyscy piękni, włosy długie wyżelowane, ząbki białe jak masa perłowa.

Główny bohater przeładował swoja bron jeden raz.  Jego karabin M1 Garand ma magazynek na 100 naboi.

Czołgi z kartonu są w tym filmie.

Rambo wymięka przy tym gościu. Jak biegnie na to stanowisko CKM na wprost oczywiście zostaje tylko draśniemy. Wrzuca granat do okopu a potem znajduje w nim kanister z benzyną, co za bezsens.

Akcja podkładani min na drodze. Stoją na środku drogi tak aby ich było widać i słychać a miny zakopują na głębokość 50 cm.

itd...

No kolego pojechałeś. Podaj mi zatem tytuł filmu wojennego, który wg Ciebie nie jest kupą ?

No kolego pojechałeś. Podaj mi zatem tytuł filmu wojennego, który wg Ciebie nie jest kupą ?

Polskie kino:
Kolumbowie (serial)
Tajemnica Enigmy (serial)
Westerplatte -  (Film 1967)
i wiele innych

Marder

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #7 on: 09 June 2013, 18:24:34 »
Fan polskiej kinematografii z czasów PRL-u ;) Rozumiem i więcej pytań nie mam.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Braterstwo broni
« Reply #8 on: 09 June 2013, 19:18:21 »
Fan polskiej kinematografii z czasów PRL-u ;) Rozumiem i więcej pytań nie mam.

Po prostu ten film jest kiepski dla mnie, ale wyszukałem sobie inny film o wojnie o wojnie koreańskiej. Produkcji koreańskiej. Tak aby nie oceniać kinematografii tego kraju po jednym słabym filmie.

Bohun

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #9 on: 09 June 2013, 19:56:01 »
Mi też ten film się nie podobał, ale lubie kino wojenne.

Koller

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #10 on: 10 June 2013, 09:33:46 »
Oglądałem kiedyś, widziałem lepsze wojenne, ale ten też był dobry.

Marder

  • Guest
Odp: Braterstwo broni
« Reply #11 on: 10 June 2013, 15:17:44 »
Ze starszy produkcji bardzo dobry moim zdaniem był "Żelazny krzyż"  Peckinpah'a z 1977 roku, oraz "Stalingrad" z 1993.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Braterstwo broni
« Reply #12 on: 11 June 2013, 02:38:24 »
Dorzuciłbym Das Boot, i parę filmów, choć wiadomo,że nie do końca zgodnych z historią (za co pewnie tu mnie zjedza, jak je wspomnę) np. O jeden most za daleko, czy Najdłuższy dzień. Mozecie mówić co chcecie, ale plejada gwiazd i gra aktorska nadrabia niedoróbki. Z filmów wojennych dorzuciłbym jeszcze Full MJ, Pluton, Łowce Jeleni i absolutną klasykę - Czas Apokalipsy. Mówiąc szczerze ciesze się,ze najpierw przeczytałem Jadro Ciemności Conrada, a potem obejrzałem filmy, który jest na kanwie powieści. Co do filmów na podstawie książek dorzuciłbym NA zachodzie bez zmian, na podstawie powieści Remarque.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Braterstwo broni
« Reply #13 on: 11 June 2013, 10:44:13 »
Stalingrad, Pluton, O jeden most za daleko to klasyka gatunku. Ale Żelazny krzyż zawsze był dla mnie problematyczny w odbiorze. Poza świetnym pojawieniem się Stranskiego i bardzo groteskowym, metaforycznym (no kuna jak w westernie ;) ) zakończeniem to ja nie wiem o czym jest ten film. Taka dziecięca kłótnia między dwoma różnymi charakterami w dziwnych realiach (bo na pewno nie frontowych) ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Braterstwo broni
« Reply #14 on: 11 June 2013, 15:42:58 »
Jeszcze są takie filmy:

"Kiedy ucichną działa" o bitwie w lesie Hurtgen
"Hamburger Hill" o wojnie w Wietnamie
"Byliśmy żołnierzami" to samo powyżej
"Wojna Zimowa" miejscami trochę nudnawy
"Sztandar Chwały" i "listy z Iwo Jimy" Clinta Eastwooda, to drugie lepsze

Tu macie Braterstwo Broni na yt