Author Topic: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk  (Read 17577 times)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« on: 13 May 2013, 20:28:34 »
[ Invalid YouTube link ]
Historia grupy żołnierzy luźno inspirowana walkami o dom Pawłowa. Jak dla mnie wygląda ciekawie, a po reżyserze 9tej Kompanii liczę na coś lepszego niż wynalazki pokroju Twierdzy Brzeskiej  :-\ Premiera jesienią (coś mi świta, że w związku z rocznicą bitwy). Co sądzicie?

Offline Deep22

  • Towarzysz broni
  • Posts: 59
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #1 on: 13 May 2013, 20:44:29 »
Wygląda i zapowiada się ciekawie. Rosjanie potrafią dbać o pokazanie swej historii z jak najlepszej strony ;)

Wrona

  • Guest
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #2 on: 13 May 2013, 22:25:29 »
Tylko wielka szkoda, że nie przyłożono się lepiej do odtworzenia czołgów - jakieś niby Panzer IV na podwoziach radzieckich? Nie będę potrafił zmusić się do tego, żeby na to nie zwracać uwagi. Pomijając ten dla większości "detal", film może być nader przyjemny.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #3 on: 14 May 2013, 00:46:33 »
To nie jest detal. tylko szpecąca obraz niedoróbka. W 2013r sorry ale widz ma prawo wymagać dbałości o detale. To nie jest 70r.  Przecież te z tego trailera wyglądają gorzej od tych z o jeden most za daleko czy nawet złoto dla zuchwałych, nie wspominając o absolutnie efekciarskich szeregowcu ryanie i kompani braci czy nudnej jak flaki z olejem pacyfiku. Jeśli ruscy chcą robić efekciarski film to przede wszystkim dbałość o detale a dopiero później wybuchy. Jeśli się nie umie zadbać o odpowiednią charakteryzacje to po co na siłę wsadzać tam pojazdy. Strasznie  bolały  sceny batalistyczne w 'karnym batalionie' były po prostu fatalne, zaś sam serial świetny - imo zyskałby jeszcze więcej gdyby je wycięto. Pointa jest taka, że jak się już stawia na rozmach to ze wszystkim, zaś jeśli się nie ma kasy to się tego nie robi i dalej można zrobić świetny film wojenny - vide wojna zimowa.
w RO gram jako raq

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #4 on: 14 May 2013, 11:39:52 »
Film ma być prezentowany jako pełne 3D, zatem pomijając to o czym wspomnieliście już wyżej, jeśli będzie dobrze zrobiony, może przynieść na prawdę niesamowite wrażenia dla widza. Jeśli film będzie nakręcony wg pokornego scenariusza tj zwycięstwo ale za ogromną cenę, może być na prawdę wartościowym świadectwem tamtych czasów. Zobaczymy, ja w każdym razie, jeśli będzie to u nas w kinach, na pewno pójdę, mimo tych śmiesznych czołgów :)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #5 on: 14 May 2013, 12:39:58 »
Film ma być prezentowany jako pełne 3D, zatem pomijając to o czym wspomnieliście już wyżej, jeśli będzie dobrze zrobiony, może przynieść na prawdę niesamowite wrażenia dla widza. Jeśli film będzie nakręcony wg pokornego scenariusza tj zwycięstwo ale za ogromną cenę, może być na prawdę wartościowym świadectwem tamtych czasów. Zobaczymy, ja w każdym razie, jeśli będzie to u nas w kinach, na pewno pójdę, mimo tych śmiesznych czołgów :)
Ja w Bondarczuka wierzę :)
Tylko wielka szkoda, że nie przyłożono się lepiej do odtworzenia czołgów - jakieś niby Panzer IV na podwoziach radzieckich? Nie będę potrafił zmusić się do tego, żeby na to nie zwracać uwagi. Pomijając ten dla większości "detal", film może być nader przyjemny.
Czołgi są obiektywnie słabe (najbardziej chyba razi brak sprzężonego km-u, Schurzen jak dla mnie ujdą w tłoku). Tym bardziej szkoda, bo na Białorusi udowodnili, że jak chcą to potrafią:


Panzer III na podwoziu BWP-1 w Rubieży Dniepru. Bez porównania lepsza charakteryzacja
Natomiast dam plusa za żołnierza z Granatbuchse w 0:40 ;)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #6 on: 14 May 2013, 14:59:44 »
Zwłaszcza, że ruskie mają i pz4 i pz3 na chodzie :-\ nie mówiąc już o tym, że mają najbogatsze w sprzęt muzeum na świecie. Ostatecznie w 2013r można zrobić dobrą replikę.
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #7 on: 14 May 2013, 18:26:28 »
Zwłaszcza, że ruskie mają i pz4 i pz3 na chodzie :-\ nie mówiąc już o tym, że mają najbogatsze w sprzęt muzeum na świecie. Ostatecznie w 2013r można zrobić dobrą replikę.

... jeśli masz duże pieniądze, bo rosyjskie kino zdaje się,że finansowo trochę od staje od "boskiego" Hollywoodu...

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #8 on: 14 May 2013, 23:29:56 »
Drogie to są efekty specjalne i gaże aktorów a nie wypożyczenie czołgu z muzeum na potrzeby filmu czy zrobienie znośnej repliki. Miałeś przykład wyżej, że jednak można. No ale jeśli tak bardzo nie można to po co robić takie sceny? Z resztą  jestem niemal pewien, że ten film biednego budżetu nie ma  8)
« Last Edit: 14 May 2013, 23:33:15 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #9 on: 15 May 2013, 07:55:21 »
Co się czepiasz szczegółów i tak jest dobrze.

hubtus

  • Guest
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #10 on: 15 May 2013, 18:24:22 »
Drogie to są efekty specjalne i gaże aktorów a nie wypożyczenie czołgu z muzeum na potrzeby filmu czy zrobienie znośnej repliki. Miałeś przykład wyżej, że jednak można. No ale jeśli tak bardzo nie można to po co robić takie sceny? Z resztą  jestem niemal pewien, że ten film biednego budżetu nie ma  8)
No niby tak, ale przeciętny Kowalski nie zauważy najprawdopodobniej różnicy pomiędzy Panzer IV, a jego podróbką, więc po co mają wydawać niezłą kasę na takie "detale" skoro i tak nie wniesie to czegoś niesamowitego do filmu, a zwiększy koszty. Sam wiem, że przeciętny człowiek w Polsce nie zna się dobrze na nazewnictwie i nie potrafi rozpoznać czołgów, broni, umundurowania itd. Wiem to, ponieważ odtwarzam rycerza z okresu średniowiecza i ludzie zazwyczaj prawie na każdą broń drzewcową mówią "halabarda", a z tej rodziny można jeszcze wyodrębnić choćby Gizmary, glewie , cepy itd.(jak nazwą hełm kaskiem to już w ogóle mnie krew zalewa. Nie mówiąc już o tym ja nie odróżniają woja od rycerza). My jako ludzie interesujący się historią zwracamy uwagę na takie detale, ale przeciętnym ludziom nie robi to wielkiej różnicy, tak więc nie wpłynie to bardzo na ich odczucia dotyczące filmu, a skoro nie wpłynie to na ich ocene, to po co robić, jeśli można te pieniądze przeznaczyć na kampanie reklamową albo inne sceny w filmie. :)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #11 on: 15 May 2013, 19:37:16 »

Hahaha, ciekawe, w Moście pamiętam Leoparda atakującego Brytyjczyków, a w szeregowcu czy złocie tyle razy było widać układ jezdny od T 34, że sam nie wiem czy pobłażliwie patrzeć na zapowiedź nowego rosyjskiego filmu czy z tamtego komentarza.
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #12 on: 15 May 2013, 20:43:47 »
Co do wyglądania poszczególnych rzeczy, typu umundurowania czy sprzęt to jak wspomniano wyżej "zwykły zjadacz chleba" nie zwraca uwagi na takie szczegóły. Wiem,ze trochę daleko w przeszłość odjade, ale nie wiem czy kojarzycie film z lat 30tych Hell's Angels, gdzie starano sie jak najbardziej wiarygodnie oddać sceny batalistyczne w powietrzu, samoloty były w większości nie atrapami, lecz oryginalnymi "bojowcami" z czasów Wielkiej Wojny. Film nie wygrał żadnej nagrody, ponadto był jedną z największych wtop finansowych w dziejach Hollywood :)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Stalingrad [2013] reż. F. Bondarczuk
« Reply #13 on: 16 May 2013, 09:43:06 »
No bo to był film tylko o pojedynkach samolotów, bez fabuły.
Po drugie; przeciętny zjadacz chleba nie interesuję się raczej kinem innym niż amerykańskie a szczególnie jeśli chodzi o wojenne filmy. Pewnie widział gdzieś okręt i stalingrad bo leciały w telewizji. Dlatego raczej nie obejrzy tego filmu - chyba, że będzie ruskiem.
Hahaha, ciekawe, w Moście pamiętam Leoparda atakującego Brytyjczyków, a w szeregowcu czy złocie tyle razy było widać układ jezdny od T 34, że sam nie wiem czy pobłażliwie patrzeć na zapowiedź nowego rosyjskiego filmu czy z tamtego komentarza.
No ale Złoto i most to filmy lat 70, co do szeregowca i tak te czołgi dużo lepiej wyglądają. Ja bym się nie czepił kół tylko samej debilnej sceny jak to Niemcy dziarsko cisną środkiem miasta, zbytnio się nie kryjąc a amies ich czołgi rozwalają skarpetami zaś do samych Niemców walą jak do kaczek. Sorry ale kółka od t34 w tygrysie to pikuś przy tej scenie.

Quote
No niby tak, ale przeciętny Kowalski nie zauważy najprawdopodobniej różnicy pomiędzy Panzer IV, a jego podróbką, więc po co mają wydawać niezłą kasę na takie "detale" skoro i tak nie wniesie to czegoś niesamowitego do filmu, a zwiększy koszty
J.W
w RO gram jako raq

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Stalingrad Bondarczuka
« Reply #14 on: 23 October 2013, 11:11:53 »
Efekciarski i w ogóle ale czy pobije Stalingrad Z Edem Harrisem wątpię tam był klimat a nie rozwałka jak tutaj i po 2 czemu musza na silę wciskać miłosc do filmu wojennego Szeregowiec Ryan nie ma scen miłosnych i jest ok ( pomijając absurd ich misji ). Jakie są wasze opinie podzielcie się nimi.
« Last Edit: 25 October 2013, 02:57:49 by Ryszka »