Author Topic: Odnośnie rozgrywki  (Read 16701 times)

Franz_Maurer

  • Guest
Odnośnie rozgrywki
« on: 09 May 2013, 16:24:13 »
Witam. Wiem że to jak to mawiają "noobski" temat ale od wczoraj gram w RO2 no i powiem że gra naprawde super, czuje sie ten klimat walki i wole przetrwania. Ale troche zawodze sie na tym że jednak mimo tych "najlepszych" serwerów to i tak brakuje ludzi którzy chcą kooperować i używać wspólnej taktyki typu "idziemy tutaj", "schowaj sie tam" czy np "osłaniaj mnie". Do tego prawie nie widze polaków albo mają nicki nie mające żadnych wskazówek że to Rodacy. Dodam jeszcze tyle że póki co nie mam pomysłu na to jak zabić kogokolwiek używając mózgu bo póki co to zabiłem może z 10 wrogów ale tylko przypadkowo. No i teraz pytanie do was czy macie jakieś pomysły i ciekawe podpowiedzi, odpowiedzi na moje pytania? Ciekawi mnie jakaś pomoc ze strony doświadczonych graczy... może są jakieś polskie godne uwagi klany dzięki którym poprawi sie odczucie że sie jest naprawde w jednym team'ie a nie tak jak na zwykłej wyrzynance typu Kingpin gdzie każdy patrzy na swoją du...?

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #1 on: 09 May 2013, 17:32:44 »
Chyba tylko Polacy sa narodem kochającym dodawać nazwę kraju w nicku, na szczęście nie wszyscy. Mikrofon i język angielski pozwolą ci skręcić jakieś ciekawe akcje na serwerach, warto tez respawnować się na dowódcy drużyny (trzeba tylko trafić na takiego co nie kampi na trzecim piętrze, gdy capzone jest na podwórku kamienicy :D ). Ogólne rozeznanie w rozgrywce przyjdzie ci z czasem, ale jeśli chcesz trochę poczytać to: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=86232

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #2 on: 09 May 2013, 18:06:19 »
Wiem,że to trochę nie pedagogiczne, czy coś,ale ale napisze kiedyś, niby przypadkiem w czacie "polskie ulubione słowo". Zobaczysz ilu ukrytych rodaków nagle się odezwie :)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #3 on: 09 May 2013, 18:21:02 »
No zdarza się czasem. Byłem świadkiem sytuacji gdy jeden T-34 rozwalił drugiego - na czacie od razu było: TY <i tu wstawcie brzydki wyraz>!!! ;)

Franz_Maurer

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #4 on: 09 May 2013, 18:33:57 »
hmmm dziękuje za odpowiedzi :) a czy znajde gdzieś polskie serwery albo polskie klany warte uwagi??

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #5 on: 09 May 2013, 21:55:43 »
Z Polskich serwerow to tylko serwery klanu 40-1. Moja druzyna i 1stCav posiadamy serwery lecz nie korzystamy do celow publicznych a klanowych.

Co do klanow Polskich: 40-1, 1stCav, 1st, A-Team.
A-Team nie grywa juz wspolnie w ro2 wiec raczej odpadaja.

Strona mojej druzyny - www.1stclan.eu
Formularz Rekrutacyjny - www.1stclan.eu/recruitment.php

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #6 on: 10 May 2013, 12:01:40 »
Dla sprostowania - 40-1 to klan angielski. Założony przez Polaka (Mord), nazwa nawiązuje do piosenki Sabatonu o bitwie z września 1939 r. pod Wizną, ale język obowiązkowy na czacie i na forum to angielski. Stąd, jak ktoś nie zna języka to nie dość, że nie współpracuje z innymi graczami, ale nie wykonuje podstawowych zadań i rozkazów. W klanie gra wielu Polaków i ja  np jestem z tych kochających podawanie nazwy kraju w nicku. I czynią tak także Rosjanie, Finowie, Niemcy...  ]

A czemu klan angielski ? Bo serwer 64 sloty kosztuje miesięcznie 600 zł, serwery są dwa, więc żaden polski klan nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty. Mile widziany każdy chętny do wspólnej zabawy.

Franz_Maurer

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #7 on: 10 May 2013, 20:46:08 »
no ja jestem bardzo chętny do gry z kimś z kim mam kontakt i moge kooperować... bo póki co to gram tak że intuicyjnie staram sie rozpoznać taktyke i cel działania poszczególnych graczy i próbuje im pomagać w ich zamierzeniach mimo że oni o tym nie wiedzą ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #8 on: 11 May 2013, 07:41:30 »
Szarżuj w grupie. Bardzo możliwe, że przeciwnik nie będzie strzelał akurat do ciebie.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #9 on: 11 May 2013, 10:12:14 »
Szarżuj w grupie. Bardzo możliwe, że przeciwnik nie będzie strzelał akurat do ciebie.


O ile po drodze nie spotkasz jakiegoś km/ ppszy dobrze rozłożonego, akurat przy jakimś przejściu. Wtedy się bieganie w grupie wybitnie nie opłaca. Jak ograsz się na mapach, to zaczniesz zauważać, które drzwi najlepiej czyścić grantem, gdzie nie nie wchodzić bez wsparcia etc. Prawda jest taka,że jeśli nie grasz jakaś własną paczką, z jakimiś znajomymi to osiąganie celów jest cholernie trudne, Na publikach, szczególnie tych 64 slotowych to ciężko spotkać kogoś, kto myśli podobnie jak Ty. Prędzej pośle Ci kolega z drużyny granat, bo wyda mu ie,że jesteś z przeciwnej drużyny. Co do wskazówek, jeśli na takich mapach jak Grain Elevator czy Apartments to nasłuchuj głosów żołnierzy, wbrew pozorom słychać je często w budynkach. Szczegolnie jak do przejmowanego pkt biegnie się sprintem i po chwili "gracz" wypowiada kwestie czy to po rosyjsku, czy po niemiecku,że musi chwile odpocząć. Dobrze jest tez rozpoznawać broń po dźwięku i rzucac granat tam, gdzie usłyszy  się giwere przeciwnika. Niestaty nie zawsze to działa, bo w wyzszych rangach można odblokowac broń przeciwnika, przez co może być bardzo mylne wrażenie np. Niemcy czesto lataja z PPszą :)

Franz_Maurer

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #10 on: 11 May 2013, 16:54:09 »
no ciesze sie za zainteresowanie tematem, fajnie poczytać rad doświadczonych graczy... bo w trakcie gry nie mam żadnego kontaktu z nikim żeby kogoś poznać, wypytać go o coś i tego mi głównie brakuje... dzisiaj troche grałem to udało mi sie zastrzelić 4 ruskich pod rząd jeden po drugim  ;D stało sie tak bo atakowaliśmy w kilka osób... i wszystkich moich towarzyszy wybili a mi sie udało przeżyć bez zauważenia :D i ruscy pobiegli dalej i byłem za nimi :D rozstrzelałem z Mausera jednego po drugim, każdemu bezlitośnie w plecy egzekucja... i po tym przeładowałem dumnie swojego Mausera jednocześnie rzucając obelżywe teksty po niemiecku ze wzmianką o liście od wehrmachtu do rodziny :D :D nie poorientowali sie o co biega :D a takie jeszcze jedno pytanie mam... odnośnie ulepszeń broni... czy gdy szturmowcem mam MP-40 i za pewien czas zdobęde tą broń STG44 (jego poprzednika) to czy będe mógł nadal używać MP-40?? bo kocham tę broń a STG44 raczej niebardzo. Tak samo Mauser bez bagnetu lepiej mi sie podoba... można to jakoś zmieniać??

Offline Deep22

  • Towarzysz broni
  • Posts: 59
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #11 on: 11 May 2013, 17:08:16 »
Można

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #12 on: 11 May 2013, 17:17:48 »
Zmienić można ulepszenia broni w tym oknie,gdzie wybierasz klasę. Obok wizerunku broni są takie "belki sierżanckie" one oznaczają poziom ulepszenia.

hubtus

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #13 on: 11 May 2013, 17:19:00 »
a takie jeszcze jedno pytanie mam... odnośnie ulepszeń broni... czy gdy szturmowcem mam MP-40 i za pewien czas zdobęde tą broń STG44 (jego poprzednika) to czy będe mógł nadal używać MP-40?? bo kocham tę broń a STG44 raczej niebardzo.
Tak bęziesz mógł. Gdy wbijesz starszym szturmowcem  poziom 4(weteran ),to odblokuje ci się Mkb(42), wtedy będziesz miał możliwość wyboru broni pomiędzy Mkb(42) a mp40.
Tak samo Mauser bez bagnetu lepiej mi sie podoba... można to jakoś zmieniać??
Tak. Gdy wybierzesz klasę w grze i zaznaczysz jaką bronią chcesz grać, to obok niej wyświetlą ci się poziomy broni w kształcie najprościej mówiąc litery "v". Wystarczy wtedy tylko kliknąć na pierwszy poziom i broń nie będzie mieć żadnej  modyfikacji.

PS.Na STG44 troche za wcześnie, bo walki o Stalingrad toczyły się w latach 1942-1943 :)

Franz_Maurer

  • Guest
Odp: Odnośnie rozgrywki
« Reply #14 on: 13 May 2013, 00:17:03 »
aaa no to super jeszcze raz serdeczne dzięki za te odpowiedzi! :) bo czytałem gdzieś że niby nie można było "wrócić" do tych nie ulepszonych broni. A skoro jednak to elegancko. A co do Stg44 to wiem że nie było ich jeszcze dlatego napisałem że chodzi mi dokładnie o jego poprzednika ale nie pamiętałem nazwy że to te mkb(42). Pozdrawiam! pochwale sie że coraz lepiej mi idzie w tej rozgrywce :) tylko póki co musze grać najlepiej statycznie... pomału i ostrożnie, dużo sie czołgać i obserwować teren najlepiej z daleka... wypatrywać wroga i zdejmować... i dlatego najlepiej mi idzie strzelcem z karabinem oraz operatorem RKMu :) no i uwielbiam dorwać sie do Maxima ale ciężko wytrwać przy nim bo wróg dobrze wie gdzie stoi gniazdo CKMu i od razu choćby na ślepo trzaska w okienko w workach na lufe :D
Może i jestem dupkiem w tej grze i frajerem zdeka ale gram w to naprawde z pasją i czuje ten klimacik :)