Author Topic: Ratujmy Roja  (Read 6768 times)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Ratujmy Roja
« on: 30 January 2013, 11:11:10 »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #1 on: 30 January 2013, 12:25:15 »
Dziwię się, że sam o tym nie wspomniałem wcześniej :) Inicjatywa wsparta

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #2 on: 30 January 2013, 12:40:49 »
http://ratujmyroja.pl/
Regularna plajta komornik i aktorzy ścigają reżysera

Offline as123as

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 295
  • Honor: +38/-1
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #3 on: 30 January 2013, 14:25:06 »
 Szarik, czy widziałeś ten film? W necie można znaleść kilka dyskusji po projekcji filmu.
Jako pierwsza głos zabrała pani z rodziny podkomendnego „Tygrysa” w patrolu „Roja”. Wypowiedź była emocjonalna i bardzo krytyczna zarówno pod adresem filmu, reżysera jak i samej akcji „Ratujmy Roja”. Zarzuciła przekłamania historyczne, wulgarny język, brak pokazania motywacji bohaterów. Dzieliła się wrażeniami po projekcji wcześniejszej wersji filmu.

„Dla rodzin poległych partyzantów którzy podlegali „Rojowi” [...] akcja „Ratujemy Roja” jest nadużyciem i obrazą. Nam ta akcja uwłacza. [...] Dla nas akcja nie byłaby nadużyciem, gdyby było powiedziane uczciwie: ratujemy Jerzego Zalewskiego. [...]

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #4 on: 30 January 2013, 18:16:40 »
Szarik, czy widziałeś ten film? W necie można znaleść kilka dyskusji po projekcji filmu.
Jako pierwsza głos zabrała pani z rodziny podkomendnego „Tygrysa” w patrolu „Roja”. Wypowiedź była emocjonalna i bardzo krytyczna zarówno pod adresem filmu, reżysera jak i samej akcji „Ratujmy Roja”. Zarzuciła przekłamania historyczne, wulgarny język, brak pokazania motywacji bohaterów. Dzieliła się wrażeniami po projekcji wcześniejszej wersji filmu.

„Dla rodzin poległych partyzantów którzy podlegali „Rojowi” [...] akcja „Ratujemy Roja” jest nadużyciem i obrazą. Nam ta akcja uwłacza. [...] Dla nas akcja nie byłaby nadużyciem, gdyby było powiedziane uczciwie: ratujemy Jerzego Zalewskiego. [...]
Szarik ma to pod ogonem, ważne że kolejny rozpoczęty wątek no i kolejny nabity post  8)

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #5 on: 30 January 2013, 20:05:06 »
Dyskusja po pokazie "Historii Roja" - 29.02.2012

http://youtu.be/tsLZPVnr9Zk?t=48m58s

Również w tym filmie jest wypowiedz tej Pani:

"„Dla rodzin poległych partyzantów którzy podlegali „Rojowi” [...] akcja „Ratujemy Roja” jest nadużyciem i obrazą.[...]"
« Last Edit: 30 January 2013, 20:13:26 by csMKJP »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #6 on: 30 January 2013, 22:05:36 »
Ja filmu przedpremierowo nie widziałem, wiec się nie wypowiadam. Ale tych 20 zł wydanych w zeszłym roku nie żałuje - bilet do kina czy 4 piwa mniej :)

Offline as123as

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 295
  • Honor: +38/-1
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #7 on: 30 January 2013, 23:08:49 »
Barcie, Szarik należy do pokolenia które wciska bezmyślnie podoba - nie podoba się, ale nigdy nie docieka sedna sprawy,
oni nie mają czasu na własne przemyślenia, więc nie miejmy do nich pretensji, że wszystko traktują powierzchownie.
Morticore, nie stawiaj proszę, znaku równości pomiędzy piwem a biletem do kina, jest to co najmniej nie na miejscu.

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #8 on: 31 January 2013, 16:55:15 »
Asie, napisałem to tak luźno, bo w temacie zaczęła robić się mała spina. Generalnie chodziło mi oto, że postępując w ten sposób swojego budżetu ekstremalnie nie nadwyrężyłem :D A jaki będzie efekt tej inwestycji - zobaczymy...

Offline kurkawodna1981PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #9 on: 09 February 2013, 21:44:35 »
&feature=iv&annotation_id=annotation_806020

Chętnie zobaczę  ten film,jeśli "popierdohujoczerwonognojki"pozwolą na jego dokończenie.

Cześć "Żołnierzom Wyklętym"


Wrona

  • Guest
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #10 on: 12 February 2013, 03:33:06 »
Idea szczytna. Bez dwóch zdań.
Ale:
1. Próbuję wejść na stronę filmu; "Forbidden, Error 403"
2. Zero nawet drobnych zajawek, czy choćby fotosów z filmu. You're doing it wrong.

Wniosek:

Zróbcie tak, żeby działało, pokażcie choć odrobinę, uchylcie rąbka tajemnicy, pokażcie, że warto wspierać projekt. Ja osobiście po tylu polskich gniotach jestem ostrożny i chciałbym się przekonać, że warto; to chyba nie jest dziwne.

P.S. Co za czasy, że ambitny, z założenia bardzo widowiskowy projekt musi żebrać o fundusze.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Ratujmy Roja
« Reply #11 on: 12 February 2013, 09:51:45 »
Nie wiem czy przedmówcy śledzą wątek od początku, ja nie miałem zdania, dopóki nie zobaczyłem opinii po wstępnej projekcji (parę postów wyżej). Funduszy nie ma i nie będzie bo ocena jest negatywna, film nie trzyma się realiów historycznych i tylko luźno nawiązuje do przebiegu zdarzeń a miejscami nawet jest obraźliwy dla samych bohaterów jak i ich żyjących jeszcze rodzin. W sumie stwierdzenie było takie, ze jeżeli  treść opowiadałaby fikcyjne losy wymyślonych bohaterów to jako film fabularny spokojnie mógłby zaistnieć, natomiast tu jest jawne odwoływanie się do realnych postaci historycznych a przedstawiający nieprawdziwe ich losy, co wcale się nie dziwię wywołało protest zarówno historyków jak i wciąż żyjących bliskich tych nie ma co kryć bohaterskich żołnierzy.