Author Topic: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS  (Read 8820 times)

MJ

  • Guest
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #15 on: 05 January 2013, 16:02:05 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Zakroczymiu_1939

Zresztą po obu stronach tj. niemieckiej i sowieckiej można znaleźć takie rzeczy. Fakt szukałem czy też po polskiej ale jakoś nie znalazłem. No może poza jakimiś pojedynczymi epizodami z 1945 roku.
« Last Edit: 05 January 2013, 16:11:45 by Janer »

BartoszN.

  • Guest
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #16 on: 05 January 2013, 16:12:05 »
nie przejmuj się, z tego się wyrasta. pamiętaj, że gdyby nie ta "bolszewicka zaraza" nas by nie było bo wujcio adolf spaliłby naszych dziadków w piecu ... także gloryfikując hitlerowskie wojsko, pamiętaj w imię czego walczyli. jeśli masz tego świadomość, wtedy możemy rozmawiać o żołnierzach obu stron pod kątem ich osiągnięć z pola bitwy, dzielności, uzbrojeniu czy zbrodni wojennych...
Mam pełną  świadomość w imię czego walczyli i tego nie popieram lecz interesuje mnie tylko wojskowe osiągnięcia Niemiec czołgi, samoloty, generałowie. A Waffen SS interesuje mnie pod kątem dokonań na polu walki, uzbrojenia, a nie pod kątem zbrodni wojennych. Więc nie wiem co w tym jest nie tak, mój wujek zginął w Oświęcimiu, a pradziadek uciekł z Wehrmachtu w 1941 roku.

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #17 on: 05 January 2013, 16:42:41 »
Sory za belferstwo,ale najpierw trzeba zrozumieć to co się lubi (no chyba że to dziewczyna to nie da rady). Ja w Twoim wieku lubiłem Europe i Modern Talking nie SS, chociaż Modern Talking nie wiadomo gdzie służyli ;)


Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #18 on: 05 January 2013, 18:10:03 »
Z dziadkiem Tuska w Wehrmachcie :P

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #19 on: 05 January 2013, 18:13:40 »
Ja w Twoim wieku lubiłem Europe i Modern Talking nie SS, chociaż Modern Talking nie wiadomo gdzie służyli ;)
no jak nie wiadomo, popatrzeć wystarczy na tę słodką twarz niewiniątka :)


Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Red orchestra 2 - Skiny Waffen SS
« Reply #20 on: 05 January 2013, 18:20:07 »
Mam pełną  świadomość w imię czego walczyli i tego nie popieram lecz interesuje mnie tylko wojskowe osiągnięcia Niemiec czołgi, samoloty, generałowie. A Waffen SS interesuje mnie pod kątem dokonań na polu walki, uzbrojenia, a nie pod kątem zbrodni wojennych. Więc nie wiem co w tym jest nie tak, mój wujek zginął w Oświęcimiu, a pradziadek uciekł z Wehrmachtu w 1941 roku.

Nic nie jest nie tak. Każdy interesujący się II Wojną przechodził za pewne  fascynację hitlerowską armią. Ja również, choć jako lotnik, bardziej interesowało mnie luftwaffe.
Dlatego piszę, że Ci przejdzie. Z czasem temat Ci się znudzi i zaczniesz rozszerzać swoje zainteresowania na inne strony konfliktu, a może i inne wojny, czego Ci życzę, bo historia to fascynujące hobby :)