Author Topic: 50 mln złotych w lotto  (Read 12480 times)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
50 mln złotych w lotto
« on: 05 November 2012, 16:35:27 »
Mmmm co ja bym za takie pieniądze kupił :-* ::). Jutro kupuję kilka zakładów.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #1 on: 05 November 2012, 16:50:08 »
ja dam ci liczby które wygrają:

1,2,3,4,5,6

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #2 on: 05 November 2012, 16:51:23 »
nie słuchaj go, te numery podaję Ci ja :D


Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #3 on: 05 November 2012, 20:19:57 »
Ile podatku trzeba zapłacić, w przypadku wygrania takiej kwoty?

Kiedyś gdzieś czytałem, że przy bardzo wysokich wygranych- nie ma szans, by dostac całą kwotę na raz.
Jeśli się chce otrzmać jednorazowo dużą gotówkę, to z części wygranej trzeba zrezygnować:(
Natomiast, jeśłi decydujesz się na całą wygraną- ta będzie Ci wypłacana ratami przez okres nie nie krótszy, niż 7 lat.

Nie wiem, gdzie ja to czytałem i kiedy. na pewno kila lat temu. Jak coś pokręciłem, to prosze mnie poprawić.

Gdyby to była prawda, że tyle się czeka na wypłatę całości- porażka.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #4 on: 05 November 2012, 20:29:52 »
Znaczy wygrać można 80 mln, ale po przeliczeniu tych podatków(chyba 40%), zostaje 48 mln zł.

Daazzz

  • Guest
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #5 on: 06 November 2012, 12:07:16 »
Znaczy wygrać można 80 mln, ale po przeliczeniu tych podatków(chyba 40%), zostaje 48 mln zł.

Bredzisz. Wygrane w lotto są opodatkowane na 10%.

Quote
Duże wygrane w Lotto są opodatkowane
Osoby uczestniczące w grach liczbowych (np. Lotto) czy też obstawiające zakłady wygraną muszą podzielić się z fiskusem. Nie na każdym ciąży jednak ten obowiązek. Jeżeli jednorazowa wartość wygranej nie przekracza kwoty 2280zł podlega ona zwolnieniu. Ci szczęśliwcy, którzy wygrają więcej muszą liczyć się z tym, że organizator gry pobierze podatek w wysokości 10%. Zwycięzca dostanie więc do ręki kwotę pomniejszoną o podatek. Przykładowo, jeśli ktoś trafi „trójkę” lub „czwórkę” podatku nie zapłaci. W tym przypadku wygrana wynosi od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Szczęśliwiec, który trafi „piątkę” i wygra kilka tysięcy złotych będzie musiał zapłacić podatek od całości wygranej. Jeżeli dzisiaj „szóstka” zostanie trafiona tylko przez jedną osobę, zwycięzca odda fiskusowi 5 mln zł. Powyższe zasady obowiązują także w przypadku loterii pieniężnych, promocyjnych, audiotekstowych, fantowych, czy też grach telebingo.

Quote from: Martin
Kiedyś gdzieś czytałem, że przy bardzo wysokich wygranych- nie ma szans, by dostac całą kwotę na raz.
Jeśli się chce otrzmać jednorazowo dużą gotówkę, to z części wygranej trzeba zrezygnować:(
Natomiast, jeśłi decydujesz się na całą wygraną- ta będzie Ci wypłacana ratami przez okres nie nie krótszy, niż 7 lat.

Nie wiem, gdzie ja to czytałem i kiedy. na pewno kila lat temu. Jak coś pokręciłem, to prosze mnie poprawić.

Gdyby to była prawda, że tyle się czeka na wypłatę całości- porażka.

Wypłaty w LOTTO, LOTTO PLUS  są jednorazowe , lecz jeśli masz takie życzenie mogą być wypłacane w ratach miesięcznych bądź rocznych.
Wyjątkiem są niektóre zakłady (np. zdrapki) oferowane przez lotto. Tutaj jest odwrotnie - wypłaty masz w ratach a jeśli masz takie życzenie to możesz pobrać kasę jednorazowo.
« Last Edit: 06 November 2012, 12:24:11 by Daazzz »

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #6 on: 06 November 2012, 14:05:48 »
Mmmm co ja bym za takie pieniądze kupił :-* ::). Jutro kupuję kilka zakładów.
1. Dom skromny do 500 tyś zł
2. Pierce Silver Arrow z 1933 2 mln $ czyli na nasze 6 mln zł
3. Lepszy Komputer max 10 tyś zł
4. Jakiś ciuch dla dziweczyny jesli by się nagle jakaś znalazła
5. Resztę czyli 38 mln na konto i odsetki coroczne wysokości 2 mln zł żyć nie umierać

Offline PrzemoPL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 44
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #7 on: 06 November 2012, 19:56:08 »
Ile podatku trzeba zapłacić, w przypadku wygrania takiej kwoty?
Od tych 50 mln tylko jedyne 5 mln podatku , a reszta twoja na tzw. małe wydatki.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #8 on: 07 November 2012, 10:29:49 »
I co milionerzy? ile wygraliście ? mój brat trafił "trójkę" - wygrał 24 zł :D

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #9 on: 07 November 2012, 13:22:18 »
Ja mam szóstkę !!! , ale że jestem z Wami bardzo zżyty, to oddałem Bartowi na rozwój serwisu RO.pl ? ;)


Offline Zeiss_PL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 207
  • Honor: +18/-0
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #10 on: 07 November 2012, 15:01:22 »
Przepraszam ale zaszło jakieś nieporozumienie!
To ja wygrałem i zapraszam wszystkich pod nowy adres :

Malediwy -ostani dom po prawej  przy zatoce ten z widokiem na morze, łatwo trafić obok lądowiska helikoptera przejść dróżką ,gdzie jest zaparkowany Mercedes Adolfa Hitlera , a potem prosto przez lotnisko gdzie z hangaru wystaje latająca replika Łosia P-37.Dzwonicćdwa razy a gdybym nie odpowiadał to wystarczy przejść do zatoczki gdzie gram sobie w Ro na pokładzie wyczarterowanej "Błyskawicy" (dla nie będących w temacie jest to niszczyciel muzeum zacumowany w Gdyni).
   
Szable do boju lance w dłoń,bolszewika goń,goń goń!!

Shock

  • Guest
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #11 on: 07 November 2012, 17:07:20 »
Ja bym 20 mln wpłacił na lokatę z oprocentowaniem 5% w stosunku rocznym. Co by mi dawało miesięcznie 83,333 zł i 33 grosze minus podatek.

A za marną resztę 20 mln zbudowałbym ośrodek dla dzieci ubogich, sierot ze szkołami mieszkaniami itd. Co jest moim życiowym marzeniem.

« Last Edit: 07 November 2012, 19:21:42 by Shock »

kazmirzk

  • Guest
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #12 on: 07 November 2012, 18:07:18 »

 zbudowałbym ośrodek dla cieci ubogich

http://pl.wiktionary.org/wiki/cie%C4%87

cieć (język polski)

znaczenia:

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy

    (1.1) pot. pogard. administrator budynku, dozorca, gospodarz domu, portier, stróż



A za marną resztę 20 mln zbudowałbym ośrodek dla cieci ubogich, sierot ze szkołami mieszkaniami itd.

Czyli sieroty bez mieszkań i szkoły z góry zostałyby skreślone tak?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

Interpunkcja – graficzny odpowiednik intonacji, rytmu i tempa mowy, akcentu wyrazowego i zdaniowego. Stanowi ją zbiór znaków (we współczesnej polszczyźnie jest ich 10), inaczej zwanych znakami przestankowymi, uzupełniających zapis literowy tekstu. (...) Znaki te pozwalają na odzwierciedlenie w tekście pisanym zależności składniowych między członami wypowiedzenia lub między wypowiedzeniami, na wyodrębnienie, podkreślenie – ze względów znaczeniowych lub emocjonalnych – pewnych wyrazów lub fragmentów tekstu, a także na ujednoznacznienie tekstu pisanego.



Prawidłowo to zdanie powinno wyglądać w następujący sposób:

"A za marną resztę, 20 mln, zbudowałbym ośrodek, dla cieci ubogich i sierot, ze szkołami, mieszkaniami itd."

bądź:

"A za marną resztę (20 mln) zbudowałbym ośrodek (dla cieci ubogich, sierot) ze szkołami, mieszkaniami itd."

bądź:

"A za marną resztę- 20 mln- zbudowałbym ośrodek- dla cieci ubogich, sierot- ze szkołami, mieszkaniami itd."

Pozdrawiam
« Last Edit: 07 November 2012, 18:20:27 by kazmirzk »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #13 on: 07 November 2012, 18:10:31 »
Ryszka dzięki, ale Szarik był pierwszy i czekamy teraz z _KaszpiR_em na jego propozycję finansową. Mamy oczywiście kilku swoich ludzi spod Warszawy, gdyby się z wpłatą ociągał, a nie daj Panie chciał wycofać! Jak już zostanie właścicielem domeny, to jemu tam jakąś kość możesz rzucić...

@Shock
ośrodek dla cieci ubogich!?? Czym sobie ta grupa zawodowa taką przychylność u Ciebie zyskała?  ;D ;D

Shock

  • Guest
Odp: 50 mln złotych w lotto
« Reply #14 on: 07 November 2012, 19:27:18 »
http://pl.wiktionary.org/wiki/cie%C4%87

cieć (język polski)

znaczenia:

rzeczownik, rodzaj męskoosobowy

    (1.1) pot. pogard. administrator budynku, dozorca, gospodarz domu, portier, stróż


Czyli sieroty bez mieszkań i szkoły z góry zostałyby skreślone tak?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja

Interpunkcja – graficzny odpowiednik intonacji, rytmu i tempa mowy, akcentu wyrazowego i zdaniowego. Stanowi ją zbiór znaków (we współczesnej polszczyźnie jest ich 10), inaczej zwanych znakami przestankowymi, uzupełniających zapis literowy tekstu. (...) Znaki te pozwalają na odzwierciedlenie w tekście pisanym zależności składniowych między członami wypowiedzenia lub między wypowiedzeniami, na wyodrębnienie, podkreślenie – ze względów znaczeniowych lub emocjonalnych – pewnych wyrazów lub fragmentów tekstu, a także na ujednoznacznienie tekstu pisanego.



Prawidłowo to zdanie powinno wyglądać w następujący sposób:

"A za marną resztę, 20 mln, zbudowałbym ośrodek, dla cieci ubogich i sierot, ze szkołami, mieszkaniami itd."

bądź:

"A za marną resztę (20 mln) zbudowałbym ośrodek (dla cieci ubogich, sierot) ze szkołami, mieszkaniami itd."

bądź:

"A za marną resztę- 20 mln- zbudowałbym ośrodek- dla cieci ubogich, sierot- ze szkołami, mieszkaniami itd."

Pozdrawiam

Czepiasz sie z czystego hejtu czy z nudy ? Pomylić się nie można ?
Polonistą z wykształcenia nie jestem.
Zresztą jeżeli ktoś nigdy nie zrobił błędu interpunkcjnego bądź wcisnął inny klawisz i tego nie zauważył... cóż - gratulację.

@Shock
ośrodek dla cieci ubogich!?? Czym sobie ta grupa zawodowa taką przychylność u Ciebie zyskała?  ;D ;D

Jak wyżej.