Author Topic: Fajtnajt 2012.10.05  (Read 19760 times)

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Fajtnajt 2012.10.05
« on: 04 October 2012, 13:08:30 »

Tym razem WASZA aktywność i udzielenie głosu w ankiecie w co powinniśmy zagrać była jeszcze gorsza niż poprzednio! Co jest kliknąć się nie chce? Aż wstyd przedstawić wyniki tutaj, ale z racji obranej konwencji oto one:

Piątkowy FN 2012.10.05 w:

  • RO (30%, 3 głosów)
  • "Berlin Event" (30%, 3 głosów)
  • MN (20%, 2 głosów)
  • CC (20%, 2 głosów)
  • DH (0%, 0 głosów)
  • RotT (0%, 0 głosów)

Wszystkich głosów: 10

…i na dodatek mamy remis, czyli jak to już zaznaczyłem wcześniej tutaj wybieram ja.

Z racji specyficzności Berlin Eventu mam duże obawy, że ponieważ nie ma wysokiej aprobaty wśród uczestników ankiety ;] również i frekwencja na tym spotkaniu bez dodatkowych „zabiegów marketingowych” byłaby mizerna, tak więc znowu jak to było tydzień temu gramy RO: Ost.

Jak zaznaczyłem w poście z linka, jeżeli sytuacja w głosowaniu miałaby się powtórzyć to następnym razem wybieramy BE.

« Last Edit: 09 October 2012, 22:36:20 by BartBear_[PL] »

Offline PrzemoPL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 44
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #1 on: 04 October 2012, 13:27:23 »
Ja proponuje żeby dać ludziom grającym FN , możliwość głosowania na mapy . Będzie demokratycznie

Wawer

  • Guest
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #2 on: 04 October 2012, 14:18:17 »
Ja proponuje żeby dać ludziom grającym FN , możliwość głosowania na mapy . Będzie demokratycznie
Też jestem za tym pomysłem. Z tego pamiętam w panelu admina można dać także opcje by mapa już zagrana nie była możliwa do głosowania przez jakiś czas więc w miarę szybko wypadłyby te najpopularniejsze.
Druga sugestia dotyczy ilości rund. Można część map zaznaczyć że są grane 2 rundy - np Odessę fajnie się grało i jedna runda tylko smaka mi narobiła a inne po jednej ( te długie czy czołgówki).
Jeśli zaś nie da rady dać graczom decyzję w ich ręce sugeruję by cykl map był bardziej zróżnicowany - chodzi o to by nie grać 2,3 czołgówek pod rząd bo ja grając Bondarevo i Oględów po kolei trochę się nudziłem. Tak czy siak bawiłem się nieźle i bardzo żałuję że w ten piątek nie dam rady się pojawić.

A tak w ogóle z jakiegoś powodu nie mogłem głosować w ankiecie ( tak jakbym już głosował). Gdybym mógł oddać głos byłoby 4 dla czystego RO.

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #3 on: 04 October 2012, 14:34:52 »
Z tego co rozumiem, chodzi Wam o to aby normalnie mapki, po skończeniu granej mapy, wyskoczyły w pełnej liście map na serwerze, a nie że chcecie teraz głosować jakie jeszcze (albo za jakieś które już są) dodać mapki na FN? Ostatnio zmieniał to Admin (co z resztą słychać na filmiku) z tego powodu, że właśnie już były jojczenia że ta mapa 2 razy to ludzie wyjdą i że tyle map jest to przecież szkoda, żeby tylko 2-3 były na danym fajtnajcie. Serwer domyślnie był ustawiony na 2 rundy (bez 3-ciej w razie remisu), ale jak już wspomniałem zmienialiśmy "ręcznie" po minimalnym uzgodnieniu na co na Mumblu. Podczas FN siedzimy na otwartym kanale dedykowanym temu serwerowi, więc co za problem do nas dołączyć, to raz, a dwa, jeżeli dacie gwarancję, że ludzi nie spłoszycie to proszę bardzo wypisać tutaj która mapa z maplisty ma być grana jedną, a która dwie rundy; jest czas na zmiany. Bierzecie za to osobistą odpowiedzialność i jak nam ogołocicie serwer z graczy macie wp&^^$  ;)
W tył na lewo! Wykonać!  8)

Offline PrzemoPL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 44
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #4 on: 04 October 2012, 15:06:42 »
Nie, nie chodzi o wybór map jakie chcielibyśmy zagrać.Tylko  o to żeby gracze w czasie FN wybierali mapę poprzez glosowanie , a nie Admin . Dwie rundy na mapę starczą. Ja się nie podejmę wybierania map do grania jedną rundę , może ktoś inny podejmie się tego zadania. Nie chcę dostać "wp&^^$  ;)"
« Last Edit: 04 October 2012, 15:15:23 by [7th]Pfc.Przemo »

Offline RoXaR77

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 110
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #5 on: 04 October 2012, 15:47:16 »
Ja jestem za systemem jednorundowym.
Można to porównać do tego, że przez coś (dla przykładu: bitwa, historia, życie) przechodzi się tylko jeden raz a nie dwa razy.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #6 on: 04 October 2012, 16:39:09 »
Bart- ja w ogóle tej ankiety nie widziałem, a wchodzę codziennie... za dużo piję ?
co do trybu, również popieram jedna rudna na mapę i wolne głosowanie na mapy.

Offline RoXaR77

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 110
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #7 on: 04 October 2012, 16:44:52 »
Ja zagłosowałem. Menu głosowania znajdowało się po prawej stronie.
Jest taka mała sugestia, by menu następnego głosowania umieścić na stronie głównej, bądź nieco wyżej w porównaniu do dotychczasowego miejsca. 

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #8 on: 04 October 2012, 17:43:50 »
Ja zagłosowałem. Menu głosowania znajdowało się po prawej stronie.
Jest taka mała sugestia, by menu następnego głosowania umieścić na stronie głównej, bądź nieco wyżej w porównaniu do dotychczasowego miejsca.
Na środku nie da rady bo w WP jest "sidebar widgets", czyli musi to być z boku, ale tym razem zrobiłem tak jak radzisz, czyli przesunąłem do góry...bardziej się już nie dało, jak teraz ktoś nie zobaczy następnej to... do okulisty a nie na fajtnajt  :P

Co do systemu - już zmieniam na jednorundowy, przy czym jak ktoś BARDZO będzie chciał jakąś mapkę z maplisty w systemie 2-rundowym (a dobrze żeby go ktoś w tym pragnieniu popierał) to taka mapa będzie miała ustawione 2 rundy.

MarekM-92

  • Guest
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #9 on: 04 October 2012, 18:45:44 »
Ja tez nie widziałem, więc 5 głos na czyste RO. Koniecznie niech gracze sami głosują jakie mapy chcą grać.

Wawer

  • Guest
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #10 on: 04 October 2012, 19:29:56 »
Co do rund to nie będę Was przekonywać bo widzę, że większość woli system jednorundowy.

Co do głosowania - tak chodzi o to by głosować po zakończeniu mapy.


Szczepan

  • Guest
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #11 on: 04 October 2012, 19:53:35 »
Jestem za tym co napisał(a) "Spocona Malwinka"

Druga sugestia dotyczy ilości rund. Można część map zaznaczyć że są grane 2 rundy - np Odessę fajnie się grało i jedna runda tylko smaka mi narobiła a inne po jednej ( te długie czy czołgówki).
Jeśli zaś nie da rady dać graczom decyzję w ich ręce sugeruję by cykl map był bardziej zróżnicowany - chodzi o to by nie grać 2,3 czołgówek pod rząd bo ja grając Bondarevo i Oględów po kolei trochę się nudziłem.


Offline RoXaR77

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 110
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #12 on: 04 October 2012, 22:25:31 »
Właśnie do tego służy głosowanie. Co sobie ludzie wybiorą to będzie!

Offline Pacynka

  • Towarzysz broni
  • Posts: 86
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #13 on: 05 October 2012, 10:41:49 »
Na prawdę nie można grać FN w inny dzień niż piątek? Bo chyba w piątek co innego można robić niż siedzieć w domu przed kompem tydzień w tydzień <:

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Fajtnajt 2012.10.05
« Reply #14 on: 05 October 2012, 11:37:04 »
Na prawdę nie można grać FN w inny dzień niż piątek? Bo chyba w piątek co innego można robić niż siedzieć w domu przed kompem tydzień w tydzień <:
To samo większość może powiedzieć o Sobocie, a w tygodniu jak wspomniałem trzeba wcześnie wstawać chyba że jest się darmozjadem to wsio rawno  ;D

A teraz do tematu:
Sugestywnie daliście mi do zrozumienia  8) że Odessa ma mieć 2 rundy (7th oczywiście nie zaprzeczy  :P), tak więc na razie ta i tylko ta mapa ma tak ustawione, cała reszta po jednej. Dodałem mapkę o której ostatnio na Mumblu wspomniano i w sumie sądzę, że większość graczy ją zna i nie ucieknie jeżeli zostanie wybrana a jest to Bocklin.
Dodatkowo ustawiłem przy głosowaniu tak, że 2 ostatnio grane mapy nie będą wybieralne (wedle sugestii) i z tego powodu serwer teraz "leży" żeby nikt poza FN nie mieszał w głosowaniu  ;)
Start serwera na około 10 minut przed eventem, a mapką startową (celowo nie zmieniam) jest poza-eventowy Gdańsk. Jak się zbierze wystarczająca ilość graczy to albo się zagłosuje podczas jej trwania, ale sądzę że spokojnie dogramy przynajmniej 1 rundę na tej "oklepanej" mapie zanim przejdziemy dalej.