Author Topic: reset komputera podczas grania  (Read 3172 times)

janek kos

  • Guest
reset komputera podczas grania
« on: 15 August 2012, 08:46:46 »
mój problem polega na tym że na niektórych mapach podczas gry resetuje mi komputer , w pierwszych misjach nic się nie działo i miałem średnie ustawienia obrazu , zaczeło się od tej mapy z domem propagandy wtedy ustawiłem opcje obrazu na najniższe i jakoś się nie wyłączało ale były takie załamania w obrazie , teraz jestem na mapie z czołgami i na najniższych ustawieniach resetuje mi kompa , dodam że mam wersje bez aktualizacji                                                                                                                       i jeszcze inne małe pytanie czy kampania sowiecka odblokowuje sie po przejsciu kampani niemieckiej?

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #1 on: 15 August 2012, 10:38:01 »
Pewnie się grzeje, rozbierz go i dobrze odkurz.

Koller

  • Guest
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #2 on: 15 August 2012, 12:07:59 »
tak, odblokowuje się pod przejściu kampanii niemieckiej;

co do pierwszego pytania to sprawdź kartę graficzną, bo to na nią mi wygląda - dokładnie na przegrzewanie się (za duża temp. i reset)...rozbierz komputer, przeczyść kurz jak napisał kolega wyżej, a najlepiej rozbierz kartę graficzną i przeczyść ją, jej chłodzenie a pod chłodzeniem masz rdzeń karty. Najlepiej jakbyś miał trochę pasty termoprzewodzącej i przesmarował ten rdzeń (tak jak procesor się przesmarowywuje). Zawsze to ileś stopni C w dół, tym bardziej jeżeli karta nie była od nowości "czyszczona" a ma już kilka lat.

Jeżeli chcesz mieć całkowitą pewność, że to karta się sypie i powoduje problemy to zapuśc jakiś benchmark do karty (Furmark, MSI Afterburner czy 3DMark) i obserwuj temperatury. Jeśli są za duże lub co gorsza wywali reset znaczy, że karta.
Może to być także procesor, zasilacz lub inna przypadłość. Zacznij od sprawdzenia karty powyższą poradą.

Edit: Po raz pirat (teraz doczytałem). Po dwa na tym zintegrowanym czymś i tak dziw, że odpaliłeś jakąś mapkę.
 
« Last Edit: 15 August 2012, 20:14:27 by Koller »

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #3 on: 15 August 2012, 13:21:17 »
Może słabego pirata RO2 pobrałeś ?

Shock

  • Guest
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #4 on: 15 August 2012, 17:13:24 »
Jak można grać w RO2 bez aktualizacji ? Da się ?  ???

janek kos

  • Guest
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #5 on: 15 August 2012, 19:46:38 »
No mam pirata z giełdy :p ale to raczej nie przyczyna grafiki ( mam ati radeon hd 2600 pro) bo np jak przeszedłem misje kampanii niemieckiej i zaczałem grać sowietami to tak samo pierwsze mapy grałem miodzio tylko na mapie z domem propagandy i nast misja to zaczeło sie chrzanić

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: reset komputera podczas grania
« Reply #6 on: 15 August 2012, 21:56:38 »
Wychodzi na to, ze twojej nieaktualnej wersji gry coś nie pasuje i to mogą być setki powodów. Ro2 w młodości potrafiło dużo dziwnych rzeczy pokazać, zresztą nawet i dziś się niektórym sypie. A model karty nie ma nic do gadania, poza tym HD 2600pro to dużo za mało dla tej gry :( Sprawdź czy się nie przegrzewa, tak jak radził Koller