Author Topic: Problem z Punkbuster-em  (Read 8022 times)

czeresniak_pl

  • Guest
Problem z Punkbuster-em
« on: 05 August 2012, 19:05:07 »
Witam, od jakiegoś czasu na serwerach zabezpieczonych BP wyskakuje mi błąd. Mianowicie gra komunikuje mi, że mój Pb nie działa. Przy włączonym, STEAM-ie sprawdziłem w menadżerze zadań wszystkie procesy- i widnieje pnkb.exe (czy jakoś tak) i teraz rodzi sie pytanie jak to naprawić? reinstal pomoże?

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #1 on: 05 August 2012, 19:33:01 »
Zaktualizuj Punkbustera. Co i jak: http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php

czeresniak_pl

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #2 on: 10 August 2012, 19:08:12 »
Próbowałem, ściągnąłem program do aktualizacji PB, pobrałem coś. Włączam grę, wchodzę na jakiś serwer i dostaje kicka, a później taki komunikat:
"You have been kicked by punkbuster for: punkbuster kicked player czeresniak (for 0 minutes)... Restriction: service communication failure: Pnkbstb.exe initialization failed."
Z tego co zrozumiałem, to PB nie może się uruchomić, ale kompletnie nie wiem dlaczego? Przy okazji: ten program do update-ów przeskanował mi zawartość PB i "stwierdził" że wszystko jest OK. Nie wiem kompletnie co to może powodować...
2012-08-10_00001.jpg
2012-08-10_00002.jpg
« Last Edit: 10 August 2012, 19:14:41 by czeresniak_pl »

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #3 on: 10 August 2012, 21:24:20 »
Nie pamiętam czy czasami nie trzeba dać zielonego światła pb na firewallu (?)

czeresniak_pl

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #4 on: 10 August 2012, 22:03:59 »
Na "zaporze systemowej" mam dodany wyjątek i wcześniej wszystko chodziło. Będę dalej próbował się z tym bawić, ale jak mi braknie cierpliwości to robie reinstala
PS: Próbował ktoś z Was instalować od nowa samego PB?
I jeszcze pytanko: czy PunkBuster jest integralną częścią gry, tzn. czy jeśli usunę z dysku pliki z BP i "zweryfikuje" pliki za pomocą STEAM, to p[obiorą się od nowa?
« Last Edit: 11 August 2012, 14:10:05 by czeresniak_pl »

czeresniak_pl

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #5 on: 11 August 2012, 23:55:56 »
Chciałem napisać, że temat jest do zamknięcia-problem rozwiązany :D
Wywaliłem pliki PB z dysku, zrobiłem weryfikacje danych i pobrałem  ze 60 mb i działa. To wszystko z mojej strony i dzięki za odpowiedzi podpowiedzi  :)

gustavo

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #6 on: 28 February 2013, 12:12:11 »
Witam
Na wstępie zaznaczę że nie jestem przekonany czy to problem z pb więc może być że wypowiedź jest w złym wątku  :-\
A sam problem wygląda tak od czasu do czasu grywam sobie w ro2, mam wygrane ponad 300h i zasadniczo nie narzekałem na płynność gry. Niestety po ostatnim patchu zaczęły pojawiać się w trakcie gry lagi, czasem więc okazuje się że jestem po przeciwnej stronie korytaża niż myślałem   ??? ale to jest mniejszy problem większy polega na odkrywaniu przez punk bustera (?) "speed hack" czy coś takiego (informacja o tym pojawia się w miejscu czatu) i po chwili dostaję bana na sesję i wywala mnie do menu  >:(
A no i chyba nie muszę wspominać że nie używam żadnych cheatów  ;D
Z góry dziękuję za pomoc
Gustek

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #7 on: 28 February 2013, 15:15:37 »
To nie problem u ciebie recz raczej w konfiguracji serwera.
U nas na serwerze klanowym jest ustawione wykrywanie cheatów na Średni.
Lecz gdy było na Wysoki to wywalało co i rusz że wykryło Speed Hack-a.

Hornet

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #8 on: 28 February 2013, 15:24:30 »
Wczoraj miałem podobną sytuację w BF3(PB krzyczał o jakieś moduły, których nie mógł załadować), po ~5min gry wywalał mnie z serwera. Najlepiej aktualizować cały PB. Następnie add game (wybierasz RO2) i 'check for updates'. W moim przypadku pobrał jakieś pliki i BF hula  ::)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #9 on: 28 February 2013, 15:59:38 »
Speed hack detected jest stary jak RO2 i jest związany z lagiem ze strony serwera. Tak jak napisał Hornet zaktualizuj PB i będzie hulać, jeśli nadal będziesz miał problemy to będziemy myśleć :)

gustavo

  • Guest
Odp: Problem z Punkbuster-em
« Reply #10 on: 28 February 2013, 17:38:30 »
Problem pojawiał się na kilku serwerach więc faktycznie zaktualizuję pb a jeśli problemy będą pojawiać się dalej jeszcze napiszę  ;D
Dzięki za pomoc   :D