Author Topic: Total War: Rome II  (Read 42453 times)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #105 on: 06 September 2013, 00:46:38 »
Musiał być pierwszy. Szarik będzie płakał.

Czy ja coś pisałem że to kupuję?????

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #106 on: 06 September 2013, 09:28:55 »
Czy ja coś pisałem że to kupuję?????

Nie pisałeś, ale ani nie skminiłes dowcipu, a nie ironi :)

Offline Deep22

  • Towarzysz broni
  • Posts: 59
  • Honor: +2/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #107 on: 12 September 2013, 22:41:36 »
Powiem tak: TRAGICZNA optymalizacja. Shogun 2 chodził mi płynnie na całkiem wysokich ustawieniach, a Rome 2 strasznie tnie. Nawet na mapie kampanii, gdzie nie powinno się to dziać (bitwy rozumiem). Dużego polepszenia grafiki w stosunku do poprzedniej części nie widać. Na biegu potrzebne patche!

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #108 on: 17 September 2013, 17:13:36 »
   

Podsumowanie  ;D

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #109 on: 17 September 2013, 19:27:56 »
Dzięki Radzio za ten filmik, jest naprawdę świetny  :) a  to co pokazało CA w Rome II to jakiś żart oni zrobili (jak to było powiedziane na filmiku) 3 KROKI WSTECZ w stosunku do Shoguna 2, który rzeczywiście był genialny. To co pokazali tam z AI, wyrzucenie filmików z działań agentów, czy z czasem ,,upływania,, tury całkowicie zgasiło mój zapał do gry. Pamiętam jak przy Empire przeczytałem kilka książek czekając na swoją kolej. Jeśli w ROME II jest PONAD 100 frakcji i trzeba BĘDZIE CZEKAĆ na KAŻDĄ to ja wysiadam. Zamiast Rome II kupię sobie Zmierzch samurajów, a na Rzym poczekam aż coś DO CHOLERY zrobią z tym.
PS. CZEKAM NA KOLEJNE 50 DLC DO ROME II ZA PŁONĄCE ŚWINIE DAM NAWET WIĘCEJ NIŻ DWA DOLARY

hubtus

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #110 on: 18 September 2013, 16:40:26 »
   EEEtam... Ja nie wiem ile ten gościu w to grał, ale to co pokazał nie dzieje się, aż tak często. W Rome 2 przegrane mam juz 24h i 85% tych dziwacznych scen nie doświadczyłem. Ten filmik jest moim zdaniem przegięciem, ale ma racje, że bugi w tej grze występują(A nie powinny przy takiej cenie z kosmosu). Choćby zbugowane statki i przygłupie Ai w trakcie oblężeń. Nie zmienia to jednak faktu , że AI w Szogunie w trakcie oblężeń nie radziło sobie dużo lepiej. W czasie zwykłych bitew Ai za to potrafi być większym wyzwaniem.  Potrafi flankować konnicą lub atakować od tyłu. Dać szpice z łuczników, aby wykrywały zamaskowane jednostki. Jednakże nie jest to te Ah i Oh co zapowiadali. Co do grafiki to nie będę się wypowiadał, ponieważ mam coś co zalicza się poniżej dzisiejszej średniej(4gb RAM, intel core 2 duo 2.8ghz, nvidia 9800 GT(1gb) ). Dyplomacja w tej części ma wreszcie sens i opłaca się robić coś więcej niż pakty handlowe i sojusze. Nie zmienia to jednak faktu, że na sojusz z większym państwem trzeba sobie mocno zapracować.  Gwarantuje to system relacji, w którym frakcje pamiętają co gracz zrobił złego, a co dobrego w stosunku do nich, tak więc nawet jeśli podpiszesz po wieloletniej wojnie  pakt o nieagresje, to komputer przez długi czas i tak będzie negatywnie nastawiony do ciebie, nawet sowity datek w takim wypadku nie pomoże :P.
   Co do trwania tury, to nie ma, aż takiej tragedii. Na koniec tury czekam max .3min(wyłączenie pokazywania ruchu jednostek na mapie świata przyśpiesza trochę ten proces). A co do ciągłych ataków buntowników na który tak narzekają gracze, to powiem tyle... Automatyczne rozstrzyganie bitew przy naszej przewadze potrafi z sensownym wynikiem zakończyć bitwę, więc opcja ta jest naprawdę przydatna przy mniej ważniejszych bitwach :).
Podsumowując... Ta gra na pewno nie jest warta w tej chwili 160zł, ale za dwa miesiące czy trzy moim zdaniem będzie można w nią spokojnie zagrać, bez ciągłego narzekania.

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #111 on: 18 September 2013, 18:24:50 »
Czyli twoim zdaniem, nie czujesz się wydymany w tyłek i gra jest fajna taak ? 
Nie wiem czy dobrze znasz angielski i obejrzałeś filmik do końca, ale gość robi jedne z najlepszych recenzji gier, bez klepania po pupci i dobrze określił poczynania panów z CA ::)
Pamiętaj że tak wysokiego budżetu jaki mieli twórcy na grę, nie miał jeszcze żaden z Total warów.

Ale reklama, aktorzy i cały marketing kosztuje, szkoda tylko ze kosztem gry.Nadal twierdzisz że jest wszystko ok? Aby wyłudzić od ludzi dobrą kasę, promowano nakokszone foty z gry i ustawiane filmiki a jak się okazuje pre-ordery tak licznie kupowane za dobrą kasę okazała się  wersją beta :-\

Polecam sprawdzić fora, Polskie i zagraniczne i zobaczyć co ludzie piszą na temat gry i problemów z nią, praktycznie na każdym sprzęcie chodzi inaczej i ma masę, masę bugów.
Nie wiem jak w Polsce ale tu w UK, gdzie obecnie mieszkam ;D gra potaniała i mogę ja za 20funów kupić a kosztowała w dniu premiery 56f(oczywiście wstrzymałem się z zakupem) , dla mnie to co zrobiło CA to zwykłe kuglarstwo i oszustwo.

Pozdrawiam

Offline BUBEL

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 124
  • Honor: +4/-2
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #112 on: 18 September 2013, 20:29:39 »
Może grałeś hubtus w opaczowaną już wersję bo ten review był na edycji premierowej... Rzeczywiście dziwne - po dopracowanym już w chwili premiery Shogunie dali taką plamę przy dużo większym budżecie - WTF ? Gierkę kupię, ale poczekam jeszcze trochę a Spartę mogą sobie wsadzić w dupę, nie kupuję DLC dla zasady.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #113 on: 19 September 2013, 02:01:47 »
Czyli twoim zdaniem, nie czujesz się wydymany w tyłek i gra jest fajna taak ? 
To jest jego subiektywne odczucie, jego sprawa, ja się do zakupu gry przymierzam, lecz nauczony porażką z kupienie RO 2,w przedpremierowym zakupie poczekam. Powiem tak i większość mnie tu zje, co osobiście w dupie mam. Gadacie jakie to złe, jakie to nowe czasy od CA nadchodzą,że traci duch Total Warów, ja polubiłem NAPRAWDĘ polubiłem ETW. Tak była niedopracowana, odeszła od starego klimatu, ale gra mnie wciągnęła  i jeszcze parę godzin ( mam ich juz w ETW koło 100 ) zabierze z życia. Dlatego też kupię Romeczka 2, bo to,ze innym się nie podoba to ich sprawa, kilku znajomych  chwali sobie, w tym znajomi, których często można spotkać na stronie RO.pl, czy na steamie. I uprzedzając ataki personalne na moją osobę ( co często zdarzało się na tym forum)  tak jestem trzeźwy i posiadam niemal wszystkie (zmierzchu samurajów nie mam) gry z serii. I kupie ją tez dlatego,że chce mieć własne zdanie, a nie takie jak piszą na forum czy pokazują "recenzje" na YT. Przypominam,że owe wychwalały naszego bubla (ro2) pod niebiosa.. Atakujecie cenę, ale większość z Was to normalnie zarabiający ludzie, których mimo narzekanie stać na wydanie tych 100 parnestu złotych, ja jestem studentem kasy za wiele nie mam, ale gre kupię bo wole się przekonać na własnej skórze...

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #114 on: 19 September 2013, 02:57:03 »
Ale nie o to chodzi. Po prostu potraktowali kilentele jak Baranów, albo lepiej - krowy, które bezczelnie można doić.
Ja też kupi ęale może po roku? Jeśli ta gra dostanie tyle fixów, żę będzię się nadawała do rozgrywki, to będzie warta kupienia. Zupełnie nie czaję ich podejścia - skoro, wydaje mi się, nauczyli się co nieco na błędach empire :P
Poza tym rozczłonkowywanie jej na triliard dlc to jest żenada.
« Last Edit: 19 September 2013, 03:00:47 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #115 on: 19 September 2013, 10:13:06 »
No dobra to ja w końcu coś napiszę. Jako że posiadam i gram czasami coś niecoś mogę powiedzieć. Jeżeli chodzi o powyższy film, to na każdym forum jest wstawiany i traktowany jako wyrocznia. Szczególnie przez tych, którzy gry nie posiadają. Ja bez spaczowanej gry takich kłopotów nie miałem. Rozegrałem ze 30 tur Egiptem i było miło ( na kolana nie padłem, ale syndrom tury następnej występował). Rozwój miast i prowincji na plus. Bitwy trochę wkurzające, bo komp armie proste zbiera, połowa to procarze (bardzo skuteczni), reszta włócznicy. Nie wiem jak po paczu to wygląda, bo nie mam czasu nowej kampanii zaczynać. Tak czy inaczej chłopaki muszą jeszcze  popracować nad singlem. (moderzy już robią swoje, szkoda że Darth uciekł ze sceny, pojawił się za to Radius i nieźle kombinuje). Optymalizacja jest niedobra, ale mam na tyle mocny sprzęt, że 10000 woja w customowej bitwie podczas walki w najbardziej rozwiniętym Rzymie (chodzi o jego wielkość) mi śmiga (ale przyszpanowałem ;)). Oczywiście zdarzają się ścinki, no ale kto gra w TW ten wie że przy bramie w tłoku, żaden sprzęt płynnie nie uciągnie. Grafika jeżeli chodzi o widoki powala. Jeżeli o jednostki, coś mi z teksturami nie pasuje do końca, ale jest poprawnie (poprawnie jednak to za mało jak dla mnie). Pewnie  (i to mnie wkurza, bo od początku powinno być w grze) sprawę załatwi płatny bloodpack, dodając krew, pot, kurz i łzy na odzieniu żołnierzy. Tak czy inaczej jednostki wykonane starannie, a kamera filmowa to juz szał. Super jest wydać jakiejś jednostce rozkaz, załączyć kamerkę i lecieć pośród krzyków, szczęku stali itd (klimatyczna sprawa). Miłym dodatkiem jest to, że opcja kamery filmowej pozwala nam postrzelać sobie osobiście z oranżera (czy jak tam go zwał). Na plus jest jeszcze dyplomacja, w końcu coś można utargować z kompem. Ja ogólnie nie czuję się wydymany w tyłek, a jeżeli nawet tak, to za swoje pieniądze i na własną prośbę ;). Kończąc Total War jak każdy inny ( dla mnie fajny bo antyczny i klimatu mu nie odmówię). A co do multi (nie mówię o kampanii, bo nie próbowałem) działa bez problemu. I kończąc drugi raz, chociaż mam mało czasu na granie, to codziennie załączę sobie jakiegoś customa, bo miło jest wrócić do Rzymu. A to że gry wydawane sa na łapu capu a potem łatane przez pół roku, jest tematem na całkiem inną rozmowę.

PS: Nie wydam jednoznacznego werdyktu o grze i czy warto, ponieważ Ci co chcieli to kupili, a Ci co nie kupili kupią ;)
« Last Edit: 19 September 2013, 10:31:59 by Ryszka »


Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #116 on: 19 September 2013, 10:31:44 »
@pobor 

Oddychaj  ;)

@Ryszka

To ze ci gra działa to masz farta(tacy gracze też się zdarzają, wystarczy śledzić forum tw), ale nie zrozum mnie źle  :D Co mnie k... Obchodzą wytryski graficzne i ochy, achy z tego powodu? jak to gra strategiczna ma być  ??A w strategia tam leży i kwiczy...I mam w dupie poprawioną dyplomację po 10 latach serii w końcu powinni coś z tym zrobić!

A filmik może i jest wyrocznią(jest też w nim sporo humoru), ale dla mnie i wielu innych raczej przestrogą, by teraz gry nie kupować!!Tylko sie wstrzymać i poczekać aż CA dokończy pracę, czy to aż cię tak gryzie?
 Zauważyłem taką tendencję wśród tych co grę zakupili, że do końca nie chcą przyjąć faktu że gra jest średnia, a oni przepłacili i nie do końca chcą ten fakt przyjąć do wiadomości.
FIlm jest niezłym kubłem zimnej wody dla CA i zapewne już do nich dotarł  ;D

Zatem witaj RTW2 za rok i zapewne na jakiejś modyfikacji, gdyż jak zawsze utalentowani fani coś tam dodadzą, czyli odwalą za darmo pracę, którą twórcy zwyczajnie olali, widząc teraz wysyp mini modów ;) jest to raczej pewne 8)

Pozdrawiam


Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Total War: Rome II
« Reply #117 on: 19 September 2013, 10:37:46 »
Dobra przyznaję, gra jest średnia (jak każdy TW bez pracy moderów). Tak myślałem, że się przyczepisz do wodotrysków graficznych w grze strategicznej. No ale co ja zrobię, że mi się podoba. Tak czy inaczej, za rok mam nadzieję, że ramie w ramię zlejemy kogoś w bitwie 2 vs 2. Lub powalczymy przeciwko sobie. Dobra kończę, bo mam dużo roboty i jeszcze w Romka II pyknąć chwilkę trzeba ;)


Offline as123as

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 295
  • Honor: +38/-1
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #118 on: 19 September 2013, 13:23:57 »
Cześć.
A ja kupiłem sobie samochód, w przedpłacie. Oglądałem jego reklamy, testy, był bardzo fajny.
Wreszcie nadszedł dzień odbioru, wyglądał super, taki nowy, pachnący. Trochę się zdziwiłem,
że w miejscu bocznych szyb jest wklejona folia, ale sprzedawca zapewnił mnie, że za jakiś czas
będzie można dokupić normalne szyby. Super, brakowało także tylnej kanapy, korka wlewu paliwa,
wycieraczki przedniej szyby, zderzaka z przodu, klamek w drzwiach i ręcznego hamulca.
Diler z radością w oczach powiadomił mnie, że w przeciągu pół roku wszystkie brakujące części
zostaną wyprodukowane i dosłane, a jak nie zostaną dosłane, to i tak nie szkodzi, bo samochodem
można przecież jeździć. Trochę dużo pali i ma mniejszą moc od deklarowanej, ale przecież
kupiłem w przedpłacie, nie będę narzekał. Lecz następnym razem poczekam, kupię samochód
kompletny i pozbawiony " błędów młodości ".

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #119 on: 19 September 2013, 13:50:02 »
No nie wszystkie. W pierwszego Medka i Roma  grałem bardzo długo bez jakichkolwiek modów  ;) Potem drugie tyle albo i więcej - mówiąc o Rome na różńych śietnych modach.
Kurwwaaa, bloodpack? Ich już do reszty pogięło? To nawet takich jaj nie robi paradox. Paradox przynajmniej udostępnia kod gry moderom i co lepsze modyfikacje podpina pod swoje gierki za free  ???
Gra jest niedopracowanym bublem, bitwy są króciutkie a rozgrywka niewymagająca - ma łądną grafę i potencjał, ale hej! to nie miałbyć najlepszy total war ever?
« Last Edit: 19 September 2013, 14:04:52 by Odi^PrOfAnUm »
w RO gram jako raq