Author Topic: Total War: Rome II  (Read 42520 times)


Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #1 on: 26 June 2012, 16:34:43 »
Dziewczyna ze mną zerwie,rybki pomrą,odetnę się od świata i będę musiał maniaczyc....

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #2 on: 26 June 2012, 18:41:07 »
Liczyłem bardziej na Empire II. W Romie i Medievalu II jednostki był jednak bardziej...RTSowe, Jak jakaś jednostka miała większy atak i obronę to mimo że była  okrążona przez przeważającą liczbę przeciwników, czyli np. na jednego wojaka przypadało czterech to i tak tamci wygrywali bo mieli lepsze staty,  to że kilku chłopów kuło w plecy nie wpływało na przebieg bitwy (idealne dla fanów "300" :/ ).
W Empire w walce jeden na jeden wygrywała także jednostka z lepszymi statystykami (chociaż nie były takie wywalone w kosmos różnice jak w poprzednich częściach), zakładając że pierwsza zdążyła oddać strzał. Związanie zaś walką elitarnych oddziałów od czoła, i ostrzał prowadzony przez oddziały milicji z flanek czy szarża na bagnety od tyłu dawała widoczny efekt.
« Last Edit: 26 June 2012, 18:45:16 by Rozumny(PL) »
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #3 on: 26 June 2012, 20:18:02 »
Sapiens nie zgodzę sie z tobą RTW i MTW 2  są bardziej rtsowe ??? Dobre sobie, to gry opisujące inne epoki(animacje, kultury, inny charakter pola bitew!) ale ty jak zawsze wsadzasz wszystko do jednego wora :o . RTW gra bodajże z 2004 roku. Jako pierwsza z serii TW  , zapoczątkowała reszcie gatunku obecną formę jaką podążają jej następczynie, chodzi mi o zmianę mechaniki gry w porównaniu do dwóch starszych odsłon! Pisze tu  o Medivalu I czy Shogunie I (zapewne nawet w  nie grałeś a były esencją serii)! Ogólnie całe TW to takie połączenie rts i turówki, czyli mocnych stron gier strategicznych, wiec nie rozumiem w pełni twojej wypowiedzi odnośnie RTW  ???


 ETW to najgorszy bubel jaki studio CA wypuściło, to dopiero arkadowa szmira rodem z podrzędnych rtesów. Wizualnie dno, tekstury piechurów takie same! nawet oryginalnych szyków bitewnych nie uwzględniono o historycznym odwzorowaniu jednostek to już zapomnijmy i gdyby nie Darth Mod i Mod Menager (który uratował tą grę i pozwolił w ogóle  na odpalenie jej przez większość użytkowników w tym też mi ::) ) zrobił z tej gry realistyczny trudniejszy i odpowiadający epoce mod(krew,dym z wystrzałów oraz bardziej prawdziwy dystans broni palnej bez widocznej trasy kul z muszkietu  WTF! itd.), to nadal fani gatunku bojkotowali by  ETW   i słusznie! Pospiech niczemu nie służy  a spadek sprzedaży przez skierowanie do sklepów wersji beta  tej gry, pod naciskiem społeczności i słanymi petycjami(nawet z Polski) niezadowolenia, zmobilizowała twórców do udostępnienia lepszych narzędzi do modyfikacji i masy łatek,które i tak mało wniosły. Sam dyrektor produkcji, określił tą część jako nieudaną a po "udanym" Napoleonie, przeprosił community. Nawet długo oczekiwane bitwy morskie wyglądały jak flipery w podrzędnym salonie gier, już stary Imperial Glory dawał więcej frajdy i realizmu!

  Zatem zanim zaczniesz krytykować grę, która mimo upływu lat, nadal sie sprzedaje(obecnie ze względu na świetne modyfikacje, których taki ETW nawet połowy nie ma bo jak RO2 ma wy*** na mody), miej na uwadze że po wszystkich częściach które CA odświeżało, RTWII należy się starym fanom jak "kupsztal  klozetowi".

   

 Odsłona ostatniej głośnej modyfikacji pod RTW Roma Surrectum II   
 
« Last Edit: 27 June 2012, 16:12:22 by Radzisław »

Duqq

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #4 on: 27 June 2012, 12:19:55 »
Radzisław jenak twój awatar świetnie do ciebie pasuje, niesamowity hejter z ciebie. Nie ma nawet co dyskutować, i tak wiesz lepiej:)

Moim zdaniem E:TW mimo niektórych wad to najlepsza część serii, zaraz po niej M:TW. Szkoda, że zamiast zrobić Wojnę secesyjną zrobili Napoleona:/

Zobaczymy co z tego "Rzymu dwa" wyjdzie, jako że Shogun był podobno bardzo udany (choć nie grałem, bo nie kręcą mnie samurajowie) to podejrzewam, że i Rome będzie podobny. To dobrze, ale ja sobie poczekam na "Średniowiecze trzy", albo "Imperium dwa", a może w końcu zrobią coś nowego :)

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #5 on: 27 June 2012, 13:22:40 »
Radzisław jenak twój awatar świetnie do ciebie pasuje, niesamowity hejter z ciebie. Nie ma nawet co dyskutować, i tak wiesz lepiej:)

Moim zdaniem E:TW mimo niektórych wad to najlepsza część serii, zaraz po niej M:TW. Szkoda, że zamiast zrobić Wojnę secesyjną zrobili Napoleona:/

Zobaczymy co z tego "Rzymu dwa" wyjdzie, jako że Shogun był podobno bardzo udany (choć nie grałem, bo nie kręcą mnie samurajowie) to podejrzewam, że i Rome będzie podobny. To dobrze, ale ja sobie poczekam na "Średniowiecze trzy", albo "Imperium dwa", a może w końcu zrobią coś nowego :)
   

 Za to twój avatar jakoś taki nijaki ;D . Jeśli według ciebie jestem rasowym hejterem, to albo masz problem z czytaniem albo nie rozumiesz co oznacza konstruktywna krytyka, napisz gdzie i komu w poście wyżej źle życzę czy pienie się w pysku aby tylko do***?

 Natomiast to że ETW krytykuję mam do tego 100% prawo, gdyż według mnie oprócz bitew morskich(które de facto już były w innej grze tego typu) właściwie nic nowego nie wniósł, i nie wnosi, te same modele, kupa bugów, płatne jednostki i praktycznie  nie modowalny silnik . Taki regres na pograniczu MTW2(gdzie w MTW2 przynajmniej jednostki twarzami się różniły), a problemów technicznych ma prawie tyle co Ro2(jak w dniu premiery a może i  więcej), gdyby nie środowisko modelarskie to połowie użytkowników(w tym mi) gra by nawet nie chciała odpalić!

Wspominałem już o wypuszczeniu Mod Menager'a stworzonego przez fanów który to pozwolił na uruchomienie gry, a najlepsze jest to że ETW w dacie premiery lepiej działało na piracie, a nie tak jak mi za 100 zł ze sklepu!

Sprawa ma sie już inaczej gdy wgrywamy Darth Moda, nie wiem czy wiesz ale po tej modyfikacji, która łata wiele rzeczy i poprawia historyczność( o polu bitwy już nie wspomnę to był priorytet) twórca moda wspomniany Darth, dostał ofertę pracy w CA :o. Głownie dlatego że opracował własne oprogramowanie które działało pod ETW! Na którym opracował swój projekt!

  Piszesz że najlepsza z serii, a czy grałeś we wszystkie? czy tylko te które udało ci się zassać z internetu? Jestem starym fanem całego TW, poczynając od Shoguna 1 na Napoleonie kończąc(gdyż na Shoguna2 nie mam obecnie czasu wiec i pieniędzy), wspierałem i nadal wspieram polskie  Community na TW.org. wiec siedzę trochę w tym temacie, najwidoczniej tylko po to aby jakiś "ktoś" na Ro.pl napisał że jestem hejterem gdy ja i tysiące fanów ma inne zdanie o  ETW,  betę  którą zaoferowała nam CA a patchowała ponad 2 lata.

Jednak co o tym możesz wiedzieć? Od razu widzę że nie jesteś w temacie, nawet nie masz pojęcia o modyfikacjach( które można nazwać nieoficjalnymi patchami) i prawdziwych fachowcach w tej dziedzinie na TW Center(tak dla twojej wiadomości, jest wojna secesyjna pod ETW i to za darmo! Ale za tego hejtera nie mam ochoty ci pomagać, słać linków a tym bardziej instrukcji instalacji..Taki kaprys.Jak na hejtera przystało  ;) prawda ).

Radzę za to ogarnij się człowieku i przestań mnie obrażać, tylko przyjmij do wiadomości że mogą być ludzie z innymi poglądami które w taki czy inny sposób wyrażają na temat  ETW, niestety średniej gry z tej serii, piszę "niestety" bo według mnie opowiada o ciekawym okresie w historii świata.

Teraz pora na RTW, grę która jest i była wizytówką CA i na której najwięcej zarobili. Życzę z całego serca aby im wyszła jak najlepiej!!

EDIT: Się rozpisałem :) Wybaczcie ..Jestem prawdziwym fanem serii nie dupo grajkiem ;) Pozdrawiam
« Last Edit: 27 June 2012, 14:14:46 by Radzisław »

Daazzz

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #6 on: 27 June 2012, 14:13:46 »

A mnie każdy TW sie podobał. Cieszę się ze bedzię RTW2, i cieszyłbym się gdyby było ETW2 CZY MTW3.


 A czy gra x jest lepsza od gry y to już kwestia gustu ;)

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #7 on: 27 June 2012, 15:26:32 »
Zapowiada się kolejna burza na forum.

Offline csMKJP

  • Towarzysz broni
  • Posts: 456
  • Honor: +14/-1
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #8 on: 27 June 2012, 15:36:11 »
Zapowiada się kolejna burza na forum.

Nie. Zmiana pogody na weekend ma być 30 stopni.

Duqq

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #9 on: 27 June 2012, 16:58:50 »
Wyluzuj Radzisław, bo ci żyłka pęknie. Grałem w Rome, Medieval I i II, oraz Empire. Shogun mnie nigdy nie interesował, a Napoleon tym bardziej. Empire trafiło w moje zainteresowania, problemów technicznych nie miałem żadnych, no może poza sporadycznymi wyjściami do Windy zaraz po premierze. Medieval to w ogóle fajny klimat, a Rome mi się nie podobał.

Akurat walki morskie w Empire były dosyć nudne i mało satysfakcjonujące. Lepiej już mi się walczyło statkami w Sid Meier's Pirates na Commodore.

Co do reszty twoich wad to spoko, możesz podpierać swoje zdanie, które mnie nijak nie interesuje w takiej nieznoszącej sprzeciwu formie, nawet tysiącem podpisów i zaświadczeń, a także certyfikatem "Total War Maniac" wydanym przez CA, ale co to zmieni?

Dlatego nie wiem co tak impulsywnie reagujesz. Wyluzuj to tylko gra, bo naprawdę zachowujesz się jak typowy hejter.

Każdy gra w co lubi, a tu wygląda jakbyś się czuł powołany do jakiejś misji uświadamiania innym, że tak naprawdę te Empire to taki szajs, i że nie mają racji, że im się podoba, bo jak im się może podobać, jak nikomu z TWCenter sie nie podoba, i jak ci się podoba to nie jesteś fanem TW, a jak nie jesteś fanem, takim jak ja jestem to się nie wypowiadaj, bo i tak się nie znasz, bo ja gram od pierwszgeo shoguna i znam mody, i w ogólę jestem najlepszy i zawsze mam rację.

Koniec tematu. Lubię serię Total War, ale nie każda cześć mnie tak pociaga jak inne. Dlatego Rome II jakoś nie przyprawia mnie o szybsze bicie serca, poczekam na nowego Medka, albo Empire:)

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #10 on: 27 June 2012, 17:19:48 »
Racja, nie zamierzam dyskutować z kimś co nawet pojęć nie zna! Masz neta wpisz nazwę Hejter dowiedz się co to oznacza, później kieruj to pod właściwym adresem. Ale zanim to zrobisz, naucz sie czytać ze zrozumieniem, powtarzam ze zrozumieniem!!

 To że wypisałem ci podstawowe wady ETW nie znaczy że owej gry nie posiadam czy kompletnie jest do bani, pisałem że po wgraniu Darth Moda gra jest odratowana, ale że mi jakaś żyłka z tego powodu ma pęknąć to wiesz  ::)... twoja fantazja  ;), a może to i lepiej że nie pękła bo by cie krew zalała  ::). Mam prawo twierdzić że to średnia odsłona, porównując do innych z tej serii staruszków.
 
Jestem wyluzowany bardziej niż ci się wydaje :) a tego typu dyskusje na temat serii TW, na witrynach dotyczących owej gry są normalne, tylko na Ro.pl znajdzie się taki mądrala jak ty, co robi z człowieka pieniacza a z jego pasji fanatyka :o,.

Twierdzisz że to tylko gra ::)  a ja ci powiem że odwracasz  kota ogonem! Sam masz konto  na forum dotyczącego gier ::),  sam piszesz że grasz  ::), oraz  komentujesz wiadomości na temat gier ::) więc przestań kogoś umoralniać i sam rozluźnij nieco w pasie !!

 A to że nie znasz nawet największego Community TW Center, stawia cie w bladym świetle, jako nie związanego z tematem, wiec kolejne dyskusje z tobą zwz z serią idzie o kant d** rozbić  ;)


 Sorry dla mnie jesteś dupo-grajkiem(jak już sie przezywamy to niech tak będzie, przynajmniej ktoś z nas celnie kogoś określi). Pozdrawiam
« Last Edit: 27 June 2012, 19:38:53 by Radzisław »

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: Total War: Rome II
« Reply #11 on: 27 June 2012, 18:58:18 »
Jest jest jest!!! Dajcie "se" po ryju! Jak ja kocham to forum:D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #12 on: 27 June 2012, 19:40:36 »
Kurwa (tak przeklinam z premedytacją) Radzisław,nie wiem czemu zawsze jak Ty pojawiasz się na forum to się syf zaczyna,ferment stary siejesz,wyluzuj.

Co do gry- każdy ma swoje zdanie. A dyskusje typu "moja racja jest bardziej mojsza od twojszej" sa wybitnie miarodajne i produktywne ( patrz ul. Wiejska). Ja osobiście (pewnie zaraz zostanę za to styrany) jestem weteranem serii. grałem i posiadam wszystkie TW. Moim zdaniem ETW może dopieszczone od samego początku nie było,ale tak jak oczekiwałem wiele godzin z życiorysu mi wyrwała. Bitwy morskie może i są nudne,ale mi maniakowi MW i żeglarstwa dały choć namiastkę Trafalgaru czy innych bitw tego okresu.

Tyle. 

« Last Edit: 27 June 2012, 20:02:27 by pobor »

Radzisław

  • Guest
Odp: Total War: Rome II
« Reply #13 on: 27 June 2012, 20:00:59 »
Syf?? Czym zrobiłem SYF??Jeśli ktoś mnie ewidentnie nie rozumie, a jedynymi argumentami są :"Bo twoja racja," czy "gówno mnie obchodzi","Hejter","czego sie czepiasz" i "Kurwa( z premedytacją)" to ja rzeczywiście syf robię, wybaczcie panowie że  komentuję.

 Chyba od tego forum jest, by przedstawić swoje argumenty nawet jeśli komuś one nie odpowiadają.  Troszeczkę szacunku dla ludzi którzy jeszcze zaglądają na Ro.pl. Nawet jak was moje poniekąd żywiołowe komentarze w oczy kolą, którymi  regulaminu nie łamię!

A jeśli tak wam przeszkadzam to wlepcie mi bana i walcie wazelinę dalej w pupy, ja w to nie wchodzę.

PS. I tak od jakiegoś czasu to forum witryną Ro bym nie nazwał, a ty pobor pamiętaj że przykład idzie z góry ;) Tyle z mojej strony.
« Last Edit: 27 June 2012, 20:05:57 by Radzisław »

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Total War: Rome II
« Reply #14 on: 27 June 2012, 20:04:59 »
Spokojnie wyedytowałem, spuściłem z tonu. Wybacz trochę wku*wiony byłem.