Author Topic: Jak wezwac artylerie ?  (Read 16625 times)

maczo100

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« on: 25 September 2006, 10:36:37 »
mam problem jak sie wzywa artylerie co zrobic?

Guz

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #1 on: 25 September 2006, 12:31:04 »
Najpierw podaj 4 akapit z 20 strony instrukcji

maczo100

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #2 on: 25 September 2006, 12:43:11 »
z jakiej strony

Zoghert

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #3 on: 25 September 2006, 13:06:26 »
Żeby wezwać artylerie musisz być gruppenfurerem. Jak już nim jesteś - zmieniasz "broń" na lornetkę, patrzysz na cel i naciskasz przycisk zwyłego strzału. W ten sposób określiłeś cel - teraz musisz skontaktować się z artylerzystami przez radio - szukasz więc najbliższego nadajnika - wszystkie są zaznaczone na mapie - jak znajdziesz uruchamiasz go przyciskiem "użyj". I tyle czekasz na łomot. Właściwie gruppenfurer musi jedynie określić cel - wezwać artylerię przez radio może już każdy inny żołnierz.

maczo100

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #4 on: 25 September 2006, 13:09:59 »
ok dzieki kolego

Guz

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #5 on: 25 September 2006, 13:23:44 »
Quote
Zoghert :
(...)


Wiesz specjalnie nie odpowiadalem wprost zeby maczo zajzal do instrukcji i przeczytal o tym punkt, akurat jest to 4 akapit z 20 strony...

Offline _KaszpiR_

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 907
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
    • http://hlds.pl
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #6 on: 25 September 2006, 13:26:11 »
tylko squad leader moze wezwac arty, zolnierz nie moze.

Zoghert

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #7 on: 25 September 2006, 13:38:29 »
Cyt. z instrukcji:  "Gdy oficer zaplanował uderzenie, dowolny żołnierz może wezwać je przez radio" str 20, par.4.5, ostatnia linijka. Chociaż sam tak nie próbowałem...:blush

PrezesOi

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #8 on: 25 September 2006, 14:00:53 »
Zoghert fajnie, ze mu pomogles, tylko zapytajmy sie teraz jaka blokada siedzi w jego samodzielnym mysleniu ze nie zajrzal do swojej wlasnej instrukcji sam? No chyba ze tej instrukcji nie posiada, bo ma pirata.

Goral

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #9 on: 25 September 2006, 17:36:01 »
Nie wszyscy mają grę z Cenegi, ja mam na przykład kupioną w Steamie jak tylko się pojawiła.
Nie trzeba od razu cytować instrukcji. Wystarczy właśnie własnymi słowami odpowiedzieć i pomóc.
[_]
O ile mnie się fakty nie mieszają, to chyba odebrano zwykłym żołnierzom wzywanie artyleri?

Guz

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #10 on: 25 September 2006, 17:45:50 »
@Goral zgadza sie sa osoby ktore kupily RO przez Steam'a tylko ze te osoby sa zarejestrowane na forum dluzej niz 11 dni jak to ma miejsce w tym przypadku. Zreszta nawet jezeli sa takie przypadki to osoby takie maja przynajmniej minimalna znajomsc angielskiego wiec moga zerknac do manuala. Co do prosb o cytowanie intrukcji to jest to najlepsza metoda do sprawdzenia legalnosci, a chyba na tym forum nie dysktujemy o piratach.

PrezesOi

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #11 on: 25 September 2006, 18:02:57 »
pozostawiam kwestie pirat czy nie pirat... ale czy ktos z was musial sie pytac "jak muwic przez mikrofon?", "jak szczelac z altyreri"?
to nie legalnosc kopii powinno sie sprawdzac a to czy ktos ma skonczone 12lat...

Guz

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #12 on: 25 September 2006, 18:11:17 »
Tylko za kwestie wieku odpowiadaja rodzice ktorzy kupuja dzieciom takie gry no i oczywiscie sprzedawcy, przecierz RO jest od 16(?) roku zycia

Goral

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #13 on: 25 September 2006, 18:13:16 »
Oczywiście jestem zwolennikiem propagowania legalnych gier, ale też jestem zwolennikiem udzielania pomocy innym.
Nie raz pisałem, że gra jest 16+ bo właśnei po niektórych wypowiedziach widać, że rodzice nie interesują sie w co grają ich dzieci, a potem może się okazać, że tym maluchom wypacza sie światopogląd.
Jednak to forum i ten wątek nie jest poświęcony sprawdzaniu ani wieku graczy ani legalności gry, w którą grają.
[_]
A poza tym nikt nie odpowiedział na moje pytanie :)

PrezesOi

  • Guest
Jak wezwac artylerie ?
« Reply #14 on: 25 September 2006, 18:39:21 »
bo jestesmy mistrzami offtopicow :D
zwykle zolnierzyki (dzieki niebiosom) nie moga wzywac artylerii.