Author Topic: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku  (Read 6839 times)

BartoszN.

  • Guest
Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« on: 12 May 2012, 17:49:17 »
Witam  :)

Chciałbym zadać pytanie czy da się jakoś na 50 poziomie kar98k zrobić tak aby został kapturek wzroku ? Pytam oto ponieważ lubię kar98k ale nie podoba mi się bez kapturka wzroku, może da się coś zrobić, podmienić pliki albo coś innego  jeżeli ktoś wie jak ten problem rozwiązać to proszę go o pomoc. Bardzo mi na tym zależy.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #1 on: 12 May 2012, 18:51:33 »
nie da się. w becie podobno testowany jest system wyboru apgrejdu broni tak, że można sobie wybrać czy coś chcesz czy nie. ale kiedy to będzie dostępne w grze nie wiadomo..

Zaytsev

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #2 on: 12 May 2012, 22:18:32 »
Podepnę się pod temat - co to jest ten kapturek wzroku?

Apos

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #3 on: 12 May 2012, 22:29:12 »
Chodzi o osłonę muszki.




Zaytsev

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #4 on: 13 May 2012, 00:06:16 »
Ahh, to to.. Dzięki za wyjaśnienie.

Shock

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #5 on: 13 May 2012, 02:27:11 »
 :o

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #6 on: 13 May 2012, 18:55:44 »
Czy w rzeczywistości była taka opcja broni ? Czy żołnierze pozbywali się tego, bo pomagało w celowaniu ? No ale gdyby pomagało to by początkujący też ściągał, o co chodzi i skąd ten pomysł ? Wie ktoś ?

Apos

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #7 on: 13 May 2012, 19:19:59 »
Czy w rzeczywistości była taka opcja broni ? Czy żołnierze pozbywali się tego, bo pomagało w celowaniu ? No ale gdyby pomagało to by początkujący też ściągał, o co chodzi i skąd ten pomysł ? Wie ktoś ?

w rzeczywistości to przedwojenna wersja Kara nie miała tej osłony. Od roku 1939 daszek bądź też osłonka muszki była w standardzie wyposarzenia.

W RO2 wersja bez daszka została dodana tylko po to aby był jakiś unlock. Tak samo jak powojenny winter trigger guard.

Shock

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #8 on: 13 May 2012, 19:36:29 »
Osłonę muszki zaczęto stosować po wprowadzeniu karabinu w systemie powtarzalnym ze stałym magazynkiem dlatego iż karabin był sporych rozmiarów i łatwo było muszkę zjechać. Osłonę wprowadzono także po to by strzelec miał za każdym razem takie samo światło przy celowaniu - teoretycznie.

Zjechanie muszki o 1 mm (lewo,prawo,dół,góra) daje  na 100 m błąd w celowaniu od 27 do 60 cm - zależnie od karabinu, lufy czy użytego naboju.

Przypominam że w starszych karabinach muchę należy montować na gorąco lub po prostu młotkiem co w warunkach polowych nie przejdzie. Co do skuteczności osłony - kwestia dyskusyjna.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #9 on: 13 May 2012, 19:55:00 »
a propos winter triger guard warto zacytować pewie post z forum TWI :

the winter trigger guard allows you to wear gloves and comfortably operate the trigger.

If you dont have that equiped 10min into the match you will get frostbite on your figures and youll have them amputated.

seriously i dont know whats for lol.

I can just imagine TWI during their creative meatings.

Dev1: Come on guys we really need to think of some more unlocks
Dev2: Its hard, we have to keep it kind of believable.
Dev1: what else could they have possibly attached to their guns in ww2 aside from a bayonet and maybe a scope?
Dev2: hmm...
Dev1: hmmmmm....
Dev2: How about a winter trigger guard?
Dev1: what does that do?
Dev2: Nothing!
Dev3: Guys i dont think this is right. Maybe we should just abandon this unlock sytem; its obvious we're including it just for its own sake and because everyone else is doing it. We need to keep RO2 unique, we dont need to copy from other games
Dev1:...
Dev2:...
Dev1: Get the f*** out of my office and turn over your desk. The unlock system is AMAZING! They'll LOVE it!

gustavo

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #10 on: 13 May 2012, 21:18:21 »
Witam! Wątek ten zaciekawił mnie do tego stopnia że postanowiłem po kilkuletniej przerwie wypowiedzieć się na forum. Zastanawiają mnie dwie kwestie pośrednio dotyczące tego wątku a przynajmniej karabinka Mausera w RO2.
Primo: zwiedzając różne pola bitew doszedłem do 50 poziomu tejże broni i nie było by w tym nic nadzwyczajnego ale aby wejść na poziom następny muszę zastrzelić -1650 wrogów  :o. Tu pojawia się moje pierwsze pytanie czy aby zdobyć punkty ujemne powinienem  przełączyć się na tryb NKWD i kilka razy strzelić w plecy kolegom?? ;D I pytanie dwa czy istnieje jakaś metoda naprawy tego błędu??
Secundo: już kiedyś słyszałem o tej zimowej osłonie spustu ale utknąwszy na poziomie50 widzę że następnych unlocków już nie ma a do tego momentu Wehrmacht tylko przyspawał mi na stałe bagnet zabrał natomiast osłonkę muszki spust zostawiając jednak nie zmieniony. Zastanawia mnie więc czy brak tego unlocka wynika z tego samego błędu co minusowy wynik do osiągnięcia czy dostępny jest dopiero na poziomie 100 broni?
Pozdrawiam

[załącznik usunięty przez administratora]

BartoszN.

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #11 on: 13 May 2012, 21:21:50 »
Odnośnie pierwszego to jest po prostu literówka i musisz zabić 1650 wrogów. :)

marcinz

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #12 on: 13 May 2012, 21:42:40 »
Poziom 50 jest maksymalny, dalej już nie levelujesz broni.

anonim.pl

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #13 on: 13 May 2012, 22:12:51 »
Quote
Czy w rzeczywistości była taka opcja broni ? Czy żołnierze pozbywali się tego, bo pomagało w celowaniu ? No ale gdyby pomagało to by początkujący też ściągał, o co chodzi i skąd ten pomysł ? Wie ktoś ?
W trakcje wojny Niemcy przestali robić osłonki na muszkę w celu uproszczenia i przyspieszenia produkcji karabinów. W rzeczywistości pozbycie się osłonki to pogorszenie a nie ulepszenie karabinu.

Shock

  • Guest
Odp: Kar98k poziom 50 - kapturek wzroku
« Reply #14 on: 13 May 2012, 23:26:35 »
W rzeczywistości pozbycie się osłonki to pogorszenie a nie ulepszenie karabinu.

Tu się nie zgodzę. Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?