Author Topic: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad  (Read 13639 times)

Koller

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #15 on: 03 February 2012, 20:24:14 »
od tego jest internet, od tego są fora, żeby zrobić rozeznanie na temat produktu, na który się wyda troszkę kasy...
ja przynajmniej staram się tak robić, szczególnie gdy moja wiedza na te temat towaru jest mała...
bo sprzedawca w sklepie to Ci największe gówno sprzeda, a jak już zauważy, że się mało orientujesz to szkoda gadać - i tak ludzie kupują komputery po marketach z dyskami 1 Tera, dobrymi prockami, często dużą ilością chińskiego RAMu na śmiesznych płytach ze zintegrowaną grafiką, całość zasilana jest przez azjatyckie gówno zwane "zasilaczem" - tak wygląda zazwyczaj schemat komputera z marketa:)
a wracając do tematu - nie kupisz lepszej karty patrząc na stosunek cena/wydajność - powiem Ci, że w większości gier pograsz na wysokich (no chyba, że proc nie puści:)),
jedynym mankamentem jest jak dla mnie, że może być ciutkę głośna i nie znam jej potencjału OC (ale to Ci do szczęścia nie potrzebne:)...więc sprzedaj jakiemuś orłowi tego Sajlencera:) i zacznij zabijać Niemców w RO2

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #16 on: 03 February 2012, 20:30:39 »
U mnie niestety była szybka, emocjonalna i głupia  decyzja. Kierowałem się logiką i przyzwyczajeniem do gf. Nigdy nie miałem ATI. W sklepie nie umiano mi wytłumaczyć co i jak. Jeszcze jedno bo nie mogę się doszukać w specyfikacji, czy zasilacz 400 W pociągnie ją ? Nie wymaga jakiegoś dodatkowego zasilania ? Ehh teraz muszę tego gf 210 na allegro wystawić :(.

Koller

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #17 on: 03 February 2012, 21:39:32 »
Zasilacz zasilaczowi nie równy. Podaj model. Karta zasilana jednym złączem 6-pin PCI-E.

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #18 on: 03 February 2012, 21:50:54 »
Zasilacz to (pisze co jest na nim) MODE COM feel III -400 ATX , ATX 12 V 2.2 compatibile , 6 -pin PCI-E - rozumiem ze normalnie wpinam w gniazdo i nie ma dodatkowego zasilania ?

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #19 on: 03 February 2012, 22:02:26 »
Sceptyczny jestem co do tego Modecoma, ale niech wypowiedzą się inni. Złącze 6pin wygląda tak: ,
 po prostu je podpinasz do karty i po sprawie ;) Sądzę, ze masz, w razie czego w pudełku z karta będzie przejściówka taka jak na obrazku.
« Last Edit: 03 February 2012, 22:09:18 by morticore »

Koller

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #20 on: 04 February 2012, 05:26:43 »
Zasilacz dupy nie urywa, ale ujdzie i udźwignie Twój zestaw. Masz końcówkę 6 pinową (ta czarna z lewego obrazka kolegi wyżej) i normalnie podłączasz do do karty graficznej (nie martw się, nie da się na odwrót, więc źle nie podepniesz:).
Jak już kupisz tę kartę napisz jak Ci to wszystko chodzi potem.

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #21 on: 04 February 2012, 20:38:10 »
Jak kupie kartę to dam znać. Na razie zbieram kasę. Dzięki wielkie za pomoc.

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #22 on: 13 February 2012, 19:02:47 »
Kupiłem tego radeona HD 4850, dokupiłem zasilacz 500 W i ściągnąłem "wersje próbną" Red Orchestry 2. Trening w porządku, ale podczas pierwszej misji z botami mam niestety slajd show (detale zjechane na maxa, rozdzielczość najniższa bo 800x600), poza tym przerywa dźwięki.
Co ciekawe wg. "Can You run it ?",  spełniam minimalne wymagania w RO2. W rekomendowanych mam za słaby procesor, ram, a karty graficznej w ogóle nie rozpoznaje (widzi AMD Radeon Graphics Processor (0x944A)).Dla przykładu  Starcrafcie 2 i Americas Army 3, mam nawet rekomendowane wymagania, a też mam slajd show. Całe te programy do sprawdzania wymagań to  jednak wielkie dno. Na razie, bez zmiany sprzętu nie pogram :(. Orientowałem się ile taka wymiana by kosztowała i bez 1000 zł nie mam co startować (płyta, procesor, ram), więc dzięki za pomoc i do zobaczenia kiedyś w dalekiej przyszłości na serwerach.
« Last Edit: 13 February 2012, 19:06:25 by mlody_tlok »

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #23 on: 13 February 2012, 19:33:30 »
Can you run it to chłam ;) Jeśli "wersja próbna" to piratka wersji, która wyszła we wrześniu to to tak działało wszystkim, teraz z RO jest dużo lepiej. Skoro Starcraft 2 ci zacina (a te grę można odpali na antykach), to masz syf w systemie albo niedoinstalowany jakiś sterownik

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #24 on: 13 February 2012, 21:28:33 »
"Wersja próbna" to pirat Skidrowa dostępny wszech obecnie na Torrentach (nie pochwalam piractwa, szczególnie gry za 60 zł, ale po prostu chciałem sprawdzić jak działa).
Starcraft 2 -drastycznie spada mi liczba klatek, do 1 - 2 fps, gdy pojawia się w grze więcej jednostek, a więc gdy komputer wchodzi na wyższe obroty. Zmiana karty grafiki niewiele pomogła. Nawet gdy ją podkręciłem. Poza tym ciągle mam problemy podczas odtwarzania filmików z gry. Dźwięk nie idzie w parze z grafiką.
Co do syfu w systemie, to może być coś na rzeczy, bo jakiś czas temu miałem w Quake live średnio 124-125 fps, czyli max, a od pół roku 70-80 fps. Myślałem, że może coś zepsuli z patchami.  Dysk mam podzielony na 4 partycje (w Win XP), na C: mam system i jak muszę przenieść jakiś większy plik, powiedzmy film wielkości ok. 800 mb z systemowej partycji C: do np D:, to czas przenoszenia wynosi ponad 20 - 25 min !!! Na innych partycjach tak się nie dzieje (np z D: do F: przeniesienie tego filmu trwa ok. 4 min). Robiłem defragmentację i nic to nie dało. Wcześniej robiłem format samego C: i przeinstalowałem cały system, nie ruszałem w ogóle pozostałych partycji, więc może to jest wina ?
Jaka jest komenda na liczbę klatek w RO2 ? Pamiętam, że coś takiego było w RO1.
Poza tym mam wrażenie, że kiedyś miałem więcej ramu, ale może mi się wydaje.... Sam już nie wiem.
« Last Edit: 13 February 2012, 21:37:39 by mlody_tlok »

Koller

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #25 on: 13 February 2012, 21:33:23 »
net stat czy fps stat
jak ktoś trafnie zauważył, dziś RO2 działa lepiej niż w dniu premiery czyt. wypuszczenia pirata na torrenty...

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #26 on: 13 February 2012, 22:26:55 »
Zasilacz to (pisze co jest na nim) MODE COM feel III -400 ATX , ATX 12 V 2.2 compatibile , 6 -pin PCI-E - rozumiem ze normalnie wpinam w gniazdo i nie ma dodatkowego zasilania ?

Po prostu sprawdzasz jak podłączony jest stary zasilacz i podłącz nowy tak samo.

mlody_tlok

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #27 on: 13 February 2012, 22:47:56 »
Zasilacz już wymieniłem, tak jak Sharik napisałeś. Teraz kombinuje z systemem.

Apos

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #28 on: 13 February 2012, 23:18:51 »
MODE COM - wystrzegaj się tych zasilaczy jak ognia - dosłownie. Potrafią zjarać kompa albo szybko padają. Nie są warte złamanego grosza.

Na zasilaczach nie należy oszczędzać.

Koller

  • Guest
Odp: Czy istnieje demo Red Orchestry 2: Heroes of Stalingrad
« Reply #29 on: 14 February 2012, 08:38:31 »
Modecom III feel (a Ty taki masz zdaje się) na siłę ujdzie, często jest wpychany do średniej półki zasilaczy więc jak masz to zostaw...jeśli masz zwykłe, wcześniejsze wersje Modecomów to jak najszybciej wymieniaj, bo za parę miesięcy być może powymieniać będziesz musiał więcej podzespołów:)