Author Topic: Garść informacji z TWI  (Read 182470 times)

Offline Rozumny(PL)

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 393
  • Honor: +10/-0
    • View Profile
"Każdy pocisk jeden Niemiec!"

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile

hubtus

  • Guest
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #272 on: 15 March 2013, 17:37:15 »
Coraz to nowsze Call of duty to po prostu skok na kasę :-\. Pierwsza i druga część była naprawdę świetna. W nich naprawdę było można poczuć ten wojenny klimat. Kampania miała przynajmniej ze 40h, ciekawy scenariusz i różnorodne misje ;)  Następne części moim zdaniem też były całkiem niezłe, aż do call of duty world at war. Później tak naprawdę odgrzewany kotlet z lepszą grafiką... Czasem zastanawiam się kto to kupuję...i chyba hipoteza Macieja, że to bez mózgi ma sens:P Seria CoD naprawdę trochę zabija rynek FPS, aczkolwiek przyczyniają się do tego również takie produkcje jak Battlefield i MoH, gdyż mają znane i wypracowane marki, które zgarniają większość graczy. Wielka szkoda ,ponieważ nie pozwala to wypłynąć innym dobrym produkcją mniejszych firm :(. Nie oszukujmy się jednak Red Orchestra 2 też nie jest bez skazy. W końcu ile można naprawiać te bugi >:(.

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #273 on: 15 March 2013, 18:01:56 »
Czyli już wiem , dlaczego ostatnio nie gram w RO 2 Hos. To przez Coda, uff a już myślałem, że to z grą tripwire jest coś nie tak ;) A tak na poważnie, to przegrałem w Ro2 dwieście kilka godzin, a potem było już trochę nudno. Swoją drogą ciekawy sposób myślenia, występuje u pana Gibsona. Różne markety sprzedają tanie rzeźby z gipsu i chińskie obrazki, czyli kto jest winny za brak gustu w społeczeństwie? Moim zdaniem nadal artyści i ja czasami pewnie też  :-[. Chłam zawsze istniał i zwalanie winy na jego wytwórców, że psują rynek jest najprostszym sposobem, na zamydlanie własnych braków. Dobre dzieło broni się samo, nawet w świecie tandety. A może szczególnie w takim świecie. Wywód z cyklu powiedział Ryszka co wiedział  :o

PS: Kurcze chyba jednak zacznę robić  tanie rzeźby z gipsu. Z chińskimi obrazkami będzie kłopot. (będę robił polskie obrazki).
« Last Edit: 15 March 2013, 18:17:49 by Ryksza »


Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #274 on: 16 March 2013, 07:17:03 »
nigdy nie grałem w CoD, ale grałem w RO2, a to - mam wrażenie ostatnio - to samo ...

Offline Maciej2801

  • Towarzysz broni
  • Posts: 202
  • Honor: +1/-4
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #275 on: 16 March 2013, 11:44:08 »
nigdy nie grałem w CoD, ale grałem w RO2, a to - mam wrażenie ostatnio - to samo ...
Oj w Ro 2 nie jesteś w stanie paść przed gościem zabić go powstać biec dalej na pałę i zabić z 10 gości

gustavo

  • Guest
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #276 on: 16 March 2013, 11:50:58 »
Jak dla mnie to Gibson całkiem rozsądnie powiedział marki jakimi są Cod, MoH czy Battlefield monopolizują rynek i nie mam tu na myśli tylko sprzedaży lecz dzięki nieograniczonym w zasadzie środkom jakie on wyprodukowały w przeszłości i jakie jeszcze wyprodukują są w stanie zadławić rynek zwyczajnie dusząc konkurencje. A ta nwet jeśli ta już zacznie się wybijać nie jest w stanie dotrzymać kroku potentetom mającym dziesiątki razy większe zaplecze techniczne, ludzkie i zapewniające to wszystko finansowe czy może co najważniejsze klijentów którzy są przyzwyczajeni do produktu czy to przez użytkowanie go samemu czy przez zalewanie informacjami o nim. W czasie gdy o produkcie mniej znanym informacji trzeba szukać samemu co spycha go do rangi produktu niszowego.
Choc inną kwestią faktycznie jest ciekawość połączenia gier stawiających na rozgrywkę dla jednego gracza i typowo multi  ::) to troszkę jak porownać suva i terenówke (w tej kolejności) niby to samo ale tak na prawdę nie do końca o ile suvem można w drodze z pracy do domu na przedmieściach wjechać na polskie drogi bez obawy o podwozie o tyle terenowką do pracy jeżdżą tylko fanatycy (czyli co grają w singla w RO2 :D ) a przeciętny użytkownik nie wyłania się nią z lasu.
Tyle by tego było ode mnie, wybaczcie taką masę słów przed południem  ;D

ps Jednak jeszcze nie wszystko :D UFO cytat nr 2 z liknka Rozumnego dość dobrze tłumaczy czemu RO2 upodabnia się do CoDa ;)
« Last Edit: 16 March 2013, 11:55:16 by gustavo »

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #277 on: 16 March 2013, 12:19:18 »
Oj w Ro 2 nie jesteś w stanie paść przed gościem zabić go powstać biec dalej na pałę i zabić z 10 gości

Chyba Macieju nie widziałeś UFO w akcji ;) .

Zgadzam się z Tobą Gustavo, jednak RO 2 to trochę inna bajka. Tripwire przed wydaniem tej gry, miało przecież rzesze fanów grających w jedynkę. Co piętek słyszę jak chłopaki mówią, że pełny serwer jest na Fightnighcie. Niestety weterani odsuwają się od dwójki, nie przez Coda (fakt psuje on rynek, ale tak będzie zawsze), tylko przez zje....ny silnik gry. Kiedyś bardzo interesowałem się nowinkami w RO2. Dzisiaj już wiem że oprócz map nie ma na co liczyć. Siłą tej serii była podatność na modyfikacje. Twórcy jednak z tej siły teraz skorzystać nie mogą. Activision nie jest tu winne moim zdaniem ;). A jeżeli pan Gibson narzeka, że nie może odnieść wielkiego sukcesu komercyjnego, tworząc zaawansowane i wymagające multi, to już inna sprawa. Jeszcze nikt nie wymyślił gry dla wszystkich. Trzeba wybierać albo realizm albo fpeesik. Tripwire jak widać nie miało ostatecznej koncepcji i pewnie dlatego RO2 nie powtórzy sukcesu poprzedniczki.

PS: A tak swoja drogą, to chyba spaczuję niedługo żeby sobie pograć :). Co by nie mówić to właśnie RO2 zawdzięczam to że jestem na tym forum. Poznałem super kolegów, dzięki którym mam dziurawą wątrobę i kaca co sobotę. Chociaż nie, to nie przez RO tylko przez Coda :o
« Last Edit: 16 March 2013, 12:50:04 by Ryksza »


BartoszN.

  • Guest
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #278 on: 02 April 2013, 10:51:24 »
Nie wiem co wy macie do Coda ? Ja tam mam trzy części:
- call of duty world at war
- call of duty 2
-call of duty 1
A gra się dosyć nieźle w te części,  można refleks sobie dobrze  wyćwiczyć chociaż wnerwiają mnie odpały i nieśmiertelni zabijający 20 ludzi na 1 życiu.

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #279 on: 02 April 2013, 11:45:49 »
W CoD-a dawno nie grałem(od czasu drugiej części), ale chyba nie odznacza się wielkim realizmem.
Ale jest bardziej realistyczna od Battlefielda.

BartoszN.

  • Guest
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #280 on: 02 April 2013, 12:44:39 »
Z tym się zgadzam  ;)

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #281 on: 02 April 2013, 12:55:52 »
Tak jak patrzyłem ostatnio po moich znajomych to w CoD-a grają głównie chyba osoby poniżej 16 lat.

Uprzedzę odpowiedź - "nie mam samych znajomych poniżej 16 lat :)"

I moim drugim spostrzeżeniem jest to iż dużo graczy posiadających CoD-a lub BF-a gra również w ro2.

Offline ufo_has_landed_!

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 835
  • Honor: +29/-2
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #282 on: 02 April 2013, 14:25:04 »

wnerwiają mnie odpały i nieśmiertelni zabijający 20 ludzi na 1 życiu.

właśnie m.in. to "mamy do" CoDa :)

Offline morticore

  • Towarzysz broni
  • Posts: 772
  • Honor: +17/-0
    • View Profile
    • Gramsajt
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #283 on: 02 April 2013, 17:27:25 »
United Offensive na LANie w akademiku to jest to :) Tylko na ciasnych mapach dają mi łomot a na otwartych nie chcą ze mną grać...

Offline Mr.Victor (Eragon16)

  • Towarzysz broni
  • Posts: 190
  • Honor: +9/-30
    • View Profile
Odp: Garść informacji z TWI
« Reply #284 on: 02 April 2013, 19:02:09 »
Wie ktos tu z obecnych jak uruchomic serwer ro2 na VPS-e lub dedyku.
Wiem ze jest taka mozliwosc tylko podobno trzeba potem do twi pisac aby jakos aktywowali serwer czy cus.