Author Topic: Kłopoty z grą- prośba o pomoc  (Read 5782 times)

MJ

  • Guest
Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« on: 25 September 2011, 18:51:13 »
Grałem w RO bardzo dużo. 18go kupiłem oryginał RO2. I zaczęły się schody.
Mam Q6600 2,4 Ghz
2 GB RAMu
kartę 512 Gforce
i 2Mb połączenie internetowe.
Vista

Chodziło koszmarnie więc wymieniłem RAM. Mam teraz 4GB (3,2 GB). Było już trochę lepiej. Wymieniłem kartę graficzną na Asus Radeon 1GB HD 5670 5DDR i wymieniłem zasilacz na 600W. No nie powiem idzie grać w takie mapy jak Apartaments, Spartanowka. Gdzie indziej mnie wywala. Zrobiłem więcej miejsca na twardym dysku do około 20 GB, sprawdziłem spójność gry, zdefragmentowałem cały twardy dysk jak i grę, oczyściłem CC Cleanerem, ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty. A i tak jest lipa. Zanim gra się uruchomi czasem mija kilka minut a jak się uruchomi na innych mapach niż wspomniane to wywala. Sprawdzałem ile mam FPS wychodzi pomiędzy 30- 50. Na najgorszych mapach około 25.
W sumie mam niewielką wiedzę na temat sprzętu, grafiki itd. Czy to wina słabości mojego sprzętu (może to już złom), czy czegoś innego, czy to może błędy w grze? Męczę się z tym od ponad tygodnia.

Przypomnę tylko zalecenia rekomendowane (nie minimalne), które prawie spełniam:
System Operacyjny: Windows XP/Vista/7
Procesor: Quad Core 2.6 GHz lub lepszy
Pamięć: 3 GB
Grafika: 512 MB SM 3.0 zgodny z DX9 NVIDIA® GeForce GTX 260 lub lepszy ATI® Radeon® HD 5750 lub lepszy
Dysk Twardy: 8 GB wolnego miejsca na dysku
Dźwięk: Sound Blaster Audigy lub lepszy.

 Co mogę jeszcze zrobić? Będę wdzięczny za pomoc.
« Last Edit: 25 September 2011, 19:10:36 by MJ »

BRAT_MIH

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #1 on: 25 September 2011, 19:49:14 »
Zmień system operacyjny na Windows XP lub 7, Vista zżera Ci z gb ramu, możesz spróbować też optymalizatora. Ja dzisiaj się wkurzyłem i po prostu kupiłem nowego kompa  :'(

http://www.dobreprogramy.pl/CleanGP,Program,Windows,12299.html
http://www.dobreprogramy.pl/TuneUp-Utilities,Program,Windows,12764.html

Heniu

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #2 on: 25 September 2011, 19:56:20 »
Twój problem to: Radeon 5670.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #3 on: 25 September 2011, 20:23:25 »
No dziwne to ,na tym radku 5670 na jednym kompie ( na drugim mam 5770 x 2) hulało mi na 30-40 fps na detalach b.wysokich. 

Koller

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #4 on: 25 September 2011, 20:49:48 »
ten Radek to odpowiednik mniej więcej GF 9600GT, do najlepszych nie należy - ustawienia średnie + kilka na LOW (cienie na pewno) to max co może zaoferować. Procek fajny, spróbuj go podciągnąć do 3,0 a już będziesz czuł różnicę nie tylko w RO.

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #5 on: 25 September 2011, 21:21:22 »
Dziwne bo ja grałem i gram nadal na nim na starym kompie i mam 50-65 fps na wysokich i 28-28 fps na b.wysokich.

Qbon

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #6 on: 25 September 2011, 22:22:37 »
RO2 jest grą nieprzewidywalną jeśli chodzi o działanie na konfiguracjach sprzętowych. Na jednym działa płynnie, na innym (często lepszym) przycina. Chyba nie ma reguły.

Rabus71

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #7 on: 25 September 2011, 23:37:13 »
To jest bardzo słaba karta ! ,     http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=597
Lepiej było by dorzucić 100  i szukać coś koło HD5770

Ja używam tego  i7 950@4.2
                            DDR3 1600  6gb
                            ssd Crucial
                            GF 570 amp               Gra śmiga ultra płynnie z wszystkim na max.

                                                              żadnych spadków fps
Twój procesor dobrze się kręci więc go trochę ( ile się da ) podkręć a na pewno odczujesz poprawę ! , oczywiście z głową  .
« Last Edit: 25 September 2011, 23:47:07 by Rabus71 »

cimon

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #8 on: 26 September 2011, 03:47:04 »
Serio mowicie, ze Windows7 daje kopa? Mam Vista x64 od chyba 5 lat (chodzi mi o RO2). :p

poOzdrawiam

Daazzz

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #9 on: 26 September 2011, 09:11:52 »
Napewno Windows7 jest mniej "zasobożerny" niż Windows Vista ;)
« Last Edit: 26 September 2011, 09:15:44 by Daazzz »

mnik1

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #10 on: 26 September 2011, 22:07:06 »
Nie ma co tu bronić devsów czy zwalać wszystko na "słaby sprzęt". Sprawa jest prosta - warstwa techniczna nowej Orkiestry jest skopana, i to strasznie. Optymalizacja leży na całej linii ale z zapewnień twórców wynika, że niebawem ma się to zmienić. Miejmy nadzieję  ;)

Póki co, polecałbym tak jak koledzy wyżej zmianę systemu. Vista jest dość dobra, ale z zarządzaniem pamięcią sobie nie radzi, wręcz "zalewa" RAM swoją osobą. Zwłaszcza gdy jest już dość "wiekowa" (została zainstalowana jakiś czas temu) - nadmiar śmieci, nieużywanych programów, pozostałości w rejestrze i innych tego tupu zamulaczy potrafi skutecznie ten system spowolnić. Z pozostałych "okołosystemowych" pierdół - aktualizacja sterowników to konieczność. Polecam też przed uruchomieniem gry wyłączyć wszystkie zbędne programy, firewalle, antywirusy, komunikatory. Wszystko co nie jest konieczne do prawidłowego działania systemu, powinno zostać zamknięte.

Nie ma się jednak co czarować - zbyt wiele to nie pomoże. Póki co najlepszy sposób to modyfikacja plików konfiguracyjnych gry. Wymaga to tylko odrobinkę ostrożności (pamiętaj o tworzeniu kopii zapasowych!) i kombinowania, ale może spooooro pomóc. U mnie gra działała strasznie, jednak po wyłączeniu paru graficznych "ozdabiaczy" ilość klatek znacznie wzrosła a grafika z plastikowej zmieniła się w nieco "brudniejszą" - jak dla mnie zmiana na plus. Poradnik (po angielsku, ale napisane dość prostym językiem) - http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2094647 

Z pozostałych - sprawdź, czy w opcjach Steama masz włączoną opcję dostępu do społeczności w trakcie gry. Jeżeli tak - wyłącz to. Może pomóc.
« Last Edit: 26 September 2011, 22:15:48 by mnik1 »

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #11 on: 26 September 2011, 22:37:09 »
To jest bardzo słaba karta ! ,     http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=597
Lepiej było by dorzucić 100  i szukać coś koło HD5770

Ja używam tego  i7 950@4.2
                            DDR3 1600  6gb
                            ssd Crucial
                            GF 570 amp               Gra śmiga ultra płynnie z wszystkim na max.

                                                              żadnych spadków fps
Twój procesor dobrze się kręci więc go trochę ( ile się da ) podkręć a na pewno odczujesz poprawę ! , oczywiście z głową  .



Ta karta jest słaba gdy ma 512 mb i ddr3,jak ma 1 gb gdrr5,to nie jest tak źle (na detalach wysokie chodzi na 45-65 fps). Po za tym nie akzdego stac na tak "wypasiony" sprzęt jak,twój.

MJ

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #12 on: 03 October 2011, 10:21:42 »
No dobra. Sprzęt i gra jest jaki jest i tego już nie przeskoczę przynajmniej na razie- patche itd. są jakimś rozwiązaniem ale dlaczego ta gra uruchamia się tak długo. Czasem czekam, czekam, czekam.....10 minut wyłączam, włączam i za 3 razem mi gra się włącza albo po kolejnych 10 minutach. Może coś ściąga (ale chyba nie patche bo mam tak cały czas). Normalnie jak jakiś kolorowy rubin musi się rozgrzać aby działać.

Daazzz

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #13 on: 03 October 2011, 10:34:26 »
sprawdź czy firewall albo antywirus nie blokuje programu startowego RO2 (rogame.exe- jakoś tak).

Ja po każdej aktualizacji muszę muszę ustawiać firewalla aby nie blokował  RO2 dostępu do internetu.

Jeśli to nie zadziała to odpal steama w trybie offline i spróbuj uruchomić grę. Dzięki temu wywnioskujesz czy to problemy z połączeniem czy z konfiguracją komputera.

MJ

  • Guest
Odp: Kłopoty z grą- prośba o pomoc
« Reply #14 on: 03 October 2011, 14:14:34 »
Dzięki.