Author Topic: Bajka o Koniku polnym i Mrówce  (Read 4371 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« on: 06 June 2011, 11:12:19 »

ZAJEBISTE :yes:yes:yes:yes
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #1 on: 06 June 2011, 11:53:33 »
Mistrzowskie.:D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #2 on: 06 June 2011, 11:56:23 »
Istota socjalizmu.
Dlaczego nie warto głosować na lewice :)
&feature=related
&feature=related
&feature=related
Lewaki...
Obczaj sobie w temacie polityki wywiad z Ziemkiewiczem, zajebisty koleś jak dla mnie. o to
&feature=channel_video_title  Super fajnie mówi. Zwłaszcza 4 część o istocie rozumienia pojęcia ojczyzna. Bo mam wrażenie, że w tym kraju poza tym żeby się ożreć i ochlać nic ludzi nie interesuje; a tym bardziej własna przyszłość - co przejawia się oddawaniem jej w ręce złodziei pokroju PO i PiSu, nie mówiąc o SLD... Dziwi mnei obojętność ludzi na to jak się ich okłamuje i okrada. Dla mnie jest to nie do przyjęcia a im bardziej człowiek czyta o tym co się wokół niego dzieje - książki i rzetelne felietony tym bardziej go to  wszystko irytuje...
Też dobry występ Napieralskiego ale to już słynne chyba
&feature=related
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #3 on: 06 June 2011, 12:07:18 »
Przepraszam Odi, ale kolejna debata polityczna mnie nie interesuje, to co myślę zachowam dla siebie.:yes
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #4 on: 06 June 2011, 12:13:52 »
No ale posłuchaj tego co mówi Ziemkiewicz, warto. Normalne zdrowe poglądy. Warto 2x.
Quote
Przepraszam Odi, ale kolejna debata polityczna mnie nie interesuje, to co myślę zachowam dla siebie.
No właśnie to jest błąd bo im mniej ludzie wiedzą i interesują się polityką tym bardziej podatni są na wszelkiego rodzaju manipulacje i robienie im wody z mózgu. Polityka to część życia codziennego; idziesz na mecz piłkarski to od decyzji rządu zależy czy będziesz mógł śpiewać swoje przyśpiewki, kupując chleb za 3 zł od decyzji rządu zależy jaki podatek jest nałożony na ten chleb i ile de facto kosztuje.  To samo lejąc do baku ropę i związaną z nią akcyzą, vatem etc; to rząd uchwala budżet i wszelkie podatki. Praktycznie wszystko co robisz i czym się zajmujesz to polityka; nie ma nie-polityki.  Dlatego nie wyobrażam sobie jak mnie to może nie obchodzić na ile mnie okradają. No i na ile mogę im w tym przeszkodzić, komu zaufać a komu nie.
Poza tym co nie pamiętam jakie masz poglądy, wiem że się kościoła czepiłeś no ale co do reszty to nie mam pojęcia.
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #5 on: 06 June 2011, 15:08:39 »
Bajka rzeczywiście dobra,ale Odi czy ty każdy temat musisz sprowadzać na tematy polityczne? :D

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #6 on: 06 June 2011, 15:39:30 »
Przecież sama bajka to alegoria polskiej sceny politycznej - socjalizmu, więc samo przez się jest tematem politycznym. Szkoda, że tego nie zrozumiałeś.. A o którym pisałem  w poprzednim temacie. Gdybyś poczytał, nie miałbyś problemów  z interpretacją;
ISTOTA SOCJALIZMU. JEDEN PRACUJE I MA, DRUGI SIĘ OBIJA I NIE MA. ALE TO BOGATEMU TRZEBA ZABRAĆ BO BIEDNEMU SIĘ NIE CHCE ROBIĆ. PRZEZ CO WSZYSCY MAJĄ PO RÓWNO - MAŁO. W normalnym kraju, pasożyty, nieroby, nieuki są marginesem. W Polsce do tego gremium dopisać trzeba masę zawodów, które wymagają zajebistego zapier *** na studiach; jak chociażby prawo. TO nie jest normalne.
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #7 on: 06 June 2011, 16:23:33 »
Quote from: Odi^PrOfAnUm
No właśnie to jest błąd bo im mniej ludzie wiedzą i interesują się polityką tym bardziej podatni są na wszelkiego rodzaju manipulacje i robienie im wody z mózgu. Polityka to część życia codziennego; idziesz na mecz piłkarski to od decyzji rządu zależy czy będziesz mógł śpiewać swoje przyśpiewki, kupując chleb za 3 zł od decyzji rządu zależy jaki podatek jest nałożony na ten chleb i ile de facto kosztuje. To samo lejąc do baku ropę i związaną z nią akcyzą, vatem etc; to rząd uchwala budżet i wszelkie podatki. Praktycznie wszystko co robisz i czym się zajmujesz to polityka; nie ma nie-polityki. Dlatego nie wyobrażam sobie jak mnie to może nie obchodzić na ile mnie okradają. No i na ile mogę im w tym przeszkodzić, komu zaufać a komu nie.
Poza tym co nie pamiętam jakie masz poglądy, wiem że się kościoła czepiłeś no ale co do reszty to nie mam pojęcia.


Dobra, nie ucz mnie tu i nie nakłaniaj do konkretnego myślenia bo potrafię sam, wiem ile zależy od polityki, od rządu, ale wystarczy już gówna na tej stronie...
A że czepiłem się Kościoła, trudno, mam rację, a że niektórych to boli bo są podatni na kościelną mitologię, to co ja zrobię, w każdym razie nie dokładam się na wakacje księży i te dupeczki które mają na ciepłych wyspach...

KONIEC!
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Hiacenty

  • Guest
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #8 on: 06 June 2011, 17:02:13 »
Quote
Haratacz :
ale wystarczy już gówna na tej stronie

Fakt niech zdycha forum.

kazmirzk

  • Guest
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #9 on: 06 June 2011, 17:12:39 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :

ISTOTA SOCJALIZMU. JEDEN PRACUJE I MA, DRUGI SIĘ OBIJA I NIE MA. ALE TO BOGATEMU TRZEBA ZABRAĆ BO BIEDNEMU SIĘ NIE CHCE ROBIĆ. PRZEZ CO WSZYSCY MAJĄ PO RÓWNO - MAŁO.


Twoje pojecie o socjalizmie jest poprostu przerażające, no ale co tu sie dziwic, skoro stawiasz sobie za wzór idiotów pokroju kaczynskiego czy korwina-mikke. Socjalizm jako idea zakłada, że każdy ma OBOWIĄZEK pracować, państwo MUSI znalezc kazdej osobie zdolnej do pracy jakies zajecie. Oczywiscie osoby niepelnosprawne badz w inny sposob niezdolne do pracy mialy znalezc sie pod parasolem funduszy socjalnych, aczkolwiek reszta miala stanowic klase robotnicza- wszyscy mieli miec rowny dostep do wszystkich aspektow zycia spoleczno-kulturalnego, co jest oczywiscie niemozliwe do osiagniecia ! Ponadto pamietaj ze idea socjalizmu narodzila sie w XIX wieku, nie chodzilo o zabranie wszystkim bogatym, tylko burzuazji, ktora w czasach Marksa bogacila sie kosztem niewolnikow (tak wiec bajka, w ktorej "bogata" mrowka sama sie dorobila majatku poprzez ciezka prace, gowno sie ma do idei walki klas spolecznych).. Nie mordowano bogatych mieszczan czy kupcow, tylko rosyjskich burzujow, zreszta dokonali tego bolszewicy, ktorzy akurat z socjalizmem maja niewiele wspolnego.. Niewolnictwa zakazano dopiero w roku 1926. To o czym ty piszesz jest komunizmem (czyli ustroj, ktory gloszac poglady socjalistyczne robi wszystko zupelnie odwrotnie- np. Socjalizm zakladal, ze rzady ma sprawowac klasa robotnicza, w komunizmie mamy totalitaryzm).

Poczytaj zanim cokolwiek napiszesz, bo te brednie, ktore wypisujesz tutaj i w poprzednim temacie sa poprostu straszne..

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #10 on: 06 June 2011, 17:49:17 »
Odi tyt się nie martw ja bajkę zrozumiałem, możesz mi wierzyć.
Chodziło mi o ty,że wrzuciłeś fajnego linka o już musisz dokładać resztę tego gówna powiązanego z polityką . A co do twojego ideału- Korwina Mikke,to ci gwarantuje,że zdrowa rozsądkowi Polacy,jeszcze przed długi okres go nie wybiorą. Niektóre jego pomysły mi się podobają,ale np. powrót do kar cielesnych?! Ciekaw jestem co byś powiedział,gdyby ktoś Ci na tym twoim wydziale prawa dał ci parę razy w ryj,za nie zdane kolokwium. Ty myślisz ogólnikowo,że PO,Pis Sld to złodzieje itp,takie myślenie charakteryzuje tylko ludzi zaściankowych,myślących grupowo ( na pewno wiesz co to znaczy,miałeś takie pojecie na Wosie w LO)  ,znasz całe programy tych partii,czy tak O! rzucasz dobie gównem?

@Hiacenty; Fakt może zdychać,byle żeby skończyć tematy,które i tak wszystkich gówno obchodzą.

Mam nadzieje(choć wiem ,że Profanum i tak nie powstrzyma się od ciętej odpowiedzi) ,ze w tym miejscu skończą się te bezsensowne tematy. Każdy kolejny zakładany powiela cześć poprzedniego-patrz linki Odiego.


Amen.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #11 on: 06 June 2011, 18:45:31 »
Quote
A że czepiłem się Kościoła, trudno, mam rację, a że niektórych to boli bo są podatni na kościelną mitologię, to co ja zrobię, w każdym razie nie dokładam się na wakacje księży i te dupeczki które mają na ciepłych wyspach...
Nie masz. Po prostu się robi nagonkę na Kościół bo ciężko się przepchać przez konserwatywne podejście kleru, wolne od durnych lansowanych idei współczesnego świata; eutanazja, aborcja, małżeństwa homoseksualne etc. Jasne, ze patologia jest wszędzie, w kościele też. A co to, księża to nie ludzie i na wakacje nie mają prawa pojechać? Albo samochodu kupić? jasne, są kolesie i żyją sobie jak hrabiowie kosztem wiernych no ale tu bym nie uogólniał bo to jest krzywdzące dla wszystkich, którzy w ogóle do kościoła przynależą. Wyszyński i Wojtyła też mieli dupeczki? "Kościelna mitologia" Dobre sobie.
Quote
Twoje pojecie o socjalizmie jest poprostu przerażające, no ale co tu sie dziwic, skoro stawiasz sobie za wzór idiotów pokroju kaczynskiego czy korwina-mikke.
Gdzie tak napisałem? Po prostu doceniam, to co mówią, bo mówią z sensem. 2 najbardziej ogarniętych merytorycznie polityków - taka moja opinia. Z tym, że Jarek to doktor prawa a nei jakiś tuman po historii a Lechu był normalnym profesorem cyzli kolesie zajebeiście ogarnięci :)
Quote
każdy ma OBOWIĄZEK pracować, państwo MUSI znalezc kazdej osobie zdolnej do pracy jakies zajecie.
I znajdowało, w służbach, aparacie bezpieki, donosach. Poza tym od kiedy to każdy ma obowiązek pracować? Nie wolno komuś być bezrobotnym i się obijać? Przecież takie myślenie prowadzi do zniewolenia jednostki; od kiedy to państwo wie co jest dla kogoś dobre lub nie? Zna jego preferencje, upodobania; socjalizm prowadził do uprzedmiotowienia jednostki  i traktowania jej jako ogółu robotniczego. Ktoś miał inne zdanie, to miał je zwykle bardzo krótko.
Quote
Oczywiscie osoby niepelnosprawne badz w inny sposob niezdolne do pracy mialy znalezc sie pod parasolem funduszy socjalnych,
Tu się zgodzę, pewna doza socjalizmu - obecna jest w każdej polityce państwowej.
Quote
aczkolwiek reszta miala stanowic klase robotnicza- wszyscy mieli miec rowny dostep do wszystkich aspektow zycia spoleczno-kulturalnego, co jest oczywiscie niemozliwe do osiagniecia !
Więc po co pisać o czymś co jest neimożliwe do osiągnięcia i niemożliwe do realizacji na dłuższą metę - podobnie jak każdy socjalizm? Jaki jest sens tworzyc system, który oszukuje obywatela i podatnika? Skłania i generuje czynnik korupcjogenny, poprzez rozbudowaną aparaturę państwową.
Quote
Ponadto pamietaj ze idea socjalizmu narodzila sie w XIX wieku, nie chodzilo o zabranie wszystkim bogatym, tylko burzuazji, ktora w czasach Marksa bogacila sie kosztem niewolnikow
Bardziej na niewolniczej pracy chłopów - stopniowym uwłaszczaniu i poprawianiu ich życia. Niewolników Niemcy aż tylu nie miały, kolonizowac zaczęły sie dopiero za Bismarcka :) Poza tym rozumiem, że mordowanie i okradanie to zachowanie akceptowalne?
Quote
Nie mordowano bogatych mieszczan czy kupcow, tylko rosyjskich burzujow, zreszta dokonali tego bolszewicy, ktorzy akurat z socjalizmem maja niewiele wspolnego..
Quote
Leninizm, czasem określany jako marksizm-leninizm (ros. M&񕭠&񕭰&񕭪&񕭱&񕭨&񕭧&񕭬-&񕭫&񕭥&񕭭&񕭨&񕭭&񕭨&񕭧&񕭬) lub bolszewizm, to doktryna polityczna, religijna i ekonomiczna, powstała na bazie wcześniej istniejącego marksizmu, którego filozoficznym źródłem był materializm dialektyczny opracowany przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa. Wielu marksistów, wśród nich m.in. główny teoretyk II Międzynarodówki, Karl Kautsky, uważało leninizm za odstępstwo od marksizmu, wskazując, że próba budowy socjalizmu w kraju niedorozwiniętym ekonomicznie musi zakończyć się fiaskiem.
Z wikipedii...
Ja bym powiedział, że w Rosji zaczęto wprowadzać, to co na papierze wymyślił Marks... Poza tym sytuacja analogiczna jak z faszyzmem we Włoszech niby to samo a jednak nie to samo. Z tym, że nazwałeś mnie po tym rasistą :)
Quote
Niewolnictwa zakazano dopiero w roku 1926. To o czym ty piszesz jest komunizmem (czyli ustroj, ktory gloszac poglady socjalistyczne robi wszystko zupelnie odwrotnie- np. Socjalizm zakladal, ze rzady ma sprawowac klasa robotnicza, w komunizmie mamy totalitaryzm).
Nie to urzeczywistniony socjalizm; nie można nakazać wszystkim myslenia tak samo, bycia robotnikami, by ludzie wymagali od życia tego samego i o tym samym marzyli bez silnego aparatu przymusu. MArks po prostu nie do końca zdawał sobie sprawę jaki absurd tak naprawdę wymyślił; nie zdążył zobaczyć rezultatów swojego działania w praktyce. Każdy socjalizm prowadzi prędzej czy później do zniewolenia. A by utrzymać wspólnotę w ryzach musi być aparat przymusu i strach.
Quote
Poczytaj zanim cokolwiek napiszesz, bo te brednie, ktore wypisujesz tutaj i w poprzednim temacie sa poprostu straszne..
No właśnie; przecież z tego cudownego socjalizmu narodziły się; faszyzm, potem nazizm, socjalizm, leninizm, komunizm wojenny i stalinzm, by skończyć na komuniźmie. Ustroje, które zabiły w swojej historii najwięcej istnień, doprowadziły do największych wojen, zbrodni i nieprawości. Poza tym w hasłach każda ideologia brzmi fajnie. Tylko co z tego ? Nie widzisz absurdu toczonej dyskusji? Prawicowe poglądy miała Europa i USA do lat 20 XXw - wtedy Europa miała największego kopa gospodarczego.  Ludziom żyło się lepiej i stadard życia rósł do góry - liczba urodzeń/zgonów, odkrycia, nowe technologie. O Faszyźmie też można sporo dobrego powiedzieć w sytuacji powojennych Włoch i Niemiec. Ale wiadomo jak się to skończyło. Poza tym patrz na współczesną Europę, kryzysy w poszczególnych państwach. Myślisz, że dlaczego tak się dzieje?
Quote
Polacy,jeszcze przed długi okres go nie wybiorą. Niektóre jego pomysły mi się podobają,ale np. powrót do kar cielesnych?! Ciekaw jestem co byś powiedział,gdyby ktoś Ci na tym twoim wydziale prawa dał ci parę razy w ryj,za nie zdane kolokwium. Ty myślisz ogólnikowo,że PO,Pis Sld to złodzieje itp,takie myślenie charakteryzuje tylko ludzi zaściankowych,myślących grupowo ( na pewno wiesz co to znaczy,miałeś takie pojecie na Wosie w LO) ,znasz całe programy tych partii,czy tak O! rzucasz dobie gównem?
On chciał karę chłosty za przestępstwo a nie niezdane egzamin... To trochę różne kategorie. Poza tym też mi się to nie podoba; trochę zbyt staroświeckie - stąd już blisko do łamania kołem i CCC.:)
Poza tym u socjalistów programy nei są ważne; zwykle ich nie realizują lub mały punkciki z nich na odwal się, podobnie jak plany- 6lat, 4-latki. Liczą się faktyczne efekty.
Liberalne PO

Po prostu trzeba patrzyć w kontekście czynów a nie pustych haseł bez pokrycia.
Quote
Fakt może zdychać,byle żeby skończyć tematy,które i tak wszystkich gówno obchodzą.
No ciebie na pewno. Ciężko brać udział w temacie o którym się mało wie. Więc po co w ogóle pisać?
w RO gram jako raq

Dziki_Koziol

  • Guest
Bajka o Koniku polnym i Mrówce
« Reply #12 on: 06 June 2011, 19:23:23 »
Ziemkiewicz jest do dupy. Wiem to bez czytania i oglądania tych linków. Wykopcie politykę z tego forum.  Jakąkolwiek współczesną.

Quote
Wyszyński i Wojtyła też mieli dupeczki? "Kościelna mitologia" Dobre sobie.  



A pani Wanda? Jeśli zdrowy chłop odmawia sobie tet a tet z kobitką, to nie jest zdrowy. W sumie Wyszyński nie był :D