Author Topic: O korycie słów kilka  (Read 14972 times)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #30 on: 22 May 2011, 11:00:58 »
Właśnie to miałem na myśli(czytaj, że tu u nas jest super). Żeby nie było, nie umniejszam ludziom z innych części Polski bo zaraz się zacznie nagonka w moją stronę przez urażonych. A że inni się uważają, za lepszych tylko dlatego, że są z centralnej Polski to jest śmiech, żenada i ograniczenie umysłowe...

A bo bym zapomniał.My mamy BIESZCZADY:yes:yes, kto był ten wie co mam na myśli, nigdzie tak alkohol nie smakuje:D:D
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #31 on: 22 May 2011, 11:03:34 »
Też siebie nie pozwolę obrażać. Pacz pan co elyta z Warszawy przytargała na stadion http://sport.interia.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/news/kibice-legii-zwerbowali-kononowicza-i-koze,1642471,812 :yes  Zajebiści kolesie, za to lubię kibiców  Legii :yes
&feature=player_embedded Widzę się rewolucja szykuje pod sztandarami Konona. Legioniści zyskali potężnego sojusznika.  Krzysztof KONONOWICZ!
o i tu. Hu hu Kononowicz przeciwko Donkowi w debacie; byłby wyrównany pojedynek :) "Głośniej panie prezydencie".
Quote
A bo bym zapomniał.My mamy BIESZCZADY, kto był ten wie co mam na myśli, nigdzie tak alkohol nie smakuje

:) :p Mhm.

Swoją drogą nie wiedziałem gdzie to wstawić:

Piękny obrazek. Takiego pożegnania nie miał chyba żaden polski zawodnik grający w wielkim klubie europejskim. JUREK DUDEK JUREK!


Korwin vs śmieć z SLD

Zajebisty koleś "bić kurwy i złodziei"

&feature=related
w RO gram jako raq

Yab_PL

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #32 on: 22 May 2011, 17:51:05 »
Ale nie rozumiem, po co te linki dales z JKM. Probujesz go rozpropagowac, czy dales te filmiki, by nas rozweselic? Szczerze to Mikke i jego ugrupowania sa na tyle rozpoznawalne, ze jakby go ludzie popierali to by dawno wygral jakies wybory. A ze pieprzy w wiekszosci glupoty (w wiekszosci - z czescia jego pogladaow sie zgadzam) to czemu sie dziwic, ze go ludzie nie popieraja. Byc moze i ma racje, ze demokracja to tyrania wiekszosci nad mniejszoscia i czemu zul spod sklepu ma miec takie same prawa wyborcze jak profesor z uniwersytetu. Ale podobne pogladay da sie slyszec z roznych stron. Nie tak dawno Kalisz w RMF FM praktycznie to samo mowil - trzeba podniesc jakosc rzadow, poslowie i ministrowie powinni miec odpowiednie, wysokie kwalifikacje, byc ekspertami w swoich dziedzinach w skali kraju. Mowil tez by obciac sklad sejmu drastycznie o polowe albo nawet bardziej.
Poza tym pro(pis)fan - wez sie nie osmieszaj. Posadzasz mnie o brak obiektywizmu i spinanie sie. To w takim razie co wedlug ciebie jest bardziej obiektywne niz prawo i konstytucja? Probujesz mnie i innych przekonac, ze faszyzm faszyzmowi nie rowny i generalnie jest to jeden z najlepszych ustrojow jakie ludzkosc wymyslila. Szczerze, nie wnikam czy masz racje czy nie, ale zacznijmy od jednej podstawowej rzeczy - od II Wojny Swiatowej w wiekszosci krajow (w tym i w Polsce) faszyzm i nazizm sa zabronione. Nie wazne, czy wloski, niemiecki, brytyjski, czy zibabwuanski. Propagowanie tresci faszystowskich jest karalne i koniec. Z reszta tak samo jak obraza prezydenta - za czasow sp. Lecha Kaczysnkiego tez w tej sprawie toczyl sie glosny proces. To ze ABW wparowala do mieszkania to byc moze jest przesada. Nie wiem, nie czytam z zalozenia takich portali, ale jesli koles skladal jakies grozby karalne wobec prezydenta to mogl byc uznany za zagrazajacemu bezpieczenstwu panstwa. Wtedy interwencja ABW bylaby sensowna.

Dalej - mowisz ze pseudokibice to temat zatepczy. To w takim razie nagonka na homoseksualistow w czasie rzadow PiS to co to bylo? Kluczowe zagadnienie dla bezpieczenstwa i rozwoju panstwa? Nie, to tez byl temat dokladne tego samego typu co pseudokibice. Nie wiem czy zauwazyles, ale spoleczenstwo to nie to co pisze rzepa, wybiurcza, nasz dziennik, newsweek, itd. ale to ty, ja, twoi sasiedzi, pracodawcy, pracownicy, znajomi itd. Pogadaj kiedys z jakims przedsiebiorca, zacznij temat polityki od gejow i lezbijek a gwarantuje ci, ze kazdy rozmowca cie wysmieje i nie potraktuje powaznie. Prawda jest taka, wiekszosc osob ma powazniejsze zmartwienia niz to, czy geje prowadza propagnade czy nie.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #33 on: 22 May 2011, 18:14:25 »
Oprócz obcięcia ilości rządzących dobrze by było zmniejszyć im gaże, ale to bardzo mało realne.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #34 on: 22 May 2011, 19:38:51 »
Quote
Ale nie rozumiem, po co te linki dales z JKM. Probujesz go rozpropagowac, czy dales te filmiki, by nas rozweselic? Szczerze to Mikke i jego ugrupowania sa na tyle rozpoznawalne,
No nie wiem.
Quote
ze jakby go ludzie popierali to by dawno wygral jakies wybory. A ze pieprzy w wiekszosci glupoty (w wiekszosci - z czescia jego pogladaow sie zgadzam)
Ludzie w więkoszści głosują na tych co wskazuje propaganda i ilość spotów reklamowych; rzadko cyztając programy partii. Poza tym PO, SLD mają zajebiście populistyczne hasła, ostatnimi czasy do nich dołączył też PiS. Populizm zawsze wygrywa z trzeźwym i chłodnym spojrzeniem na rzeczywistość; dziwię się Polakom, że się dają na te obiecanki ciągle nabierać. Ciekawa sprawa, że poza rządem Olszewskiego stricte prawica w Polsce jeszcze nie rządziła. Swoją drogą popierasz rząd PO i poglądy Korwina a idziesz głosować na SLD; nie ogarniam tego.
Quote
Ale podobne pogladay da sie slyszec z roznych stron. Nie tak dawno Kalisz w RMF FM praktycznie to samo mowil - trzeba podniesc jakosc rzadow, poslowie i ministrowie powinni miec odpowiednie, wysokie kwalifikacje, byc ekspertami w swoich dziedzinach w skali kraju
Mówić a chcieć wprowadzić to w życie to 2 różne sprawy. Kalisza lubię ale to stary lewak i czesto mówi to co ludzie chcą usłyszeć. Od słów do czynów jest jeszcze daleka droga a właśnie SLD na tej 2 części kończyło swój bieg.
Quote
Mowil tez by obciac sklad sejmu drastycznie o polowe albo nawet bardziej.
Niby można ale po co?
Quote
Oprócz obcięcia ilości rządzących dobrze by było zmniejszyć im gaże, ale to bardzo mało realne
Ja bym podwyższył o ile ustawy wychodzące z Sejmu byłyby naprawdę przygotowywane przez fachowców ( praktycznie niemożliwe do wykonania ). Pensje posłów to ułamek tego, ile kosztuje źle przygotowana ustawa a która później trzeba wycofywać. Inna sprawa, że jestem zdania, że fachowcy i zawody wymagające użycia mózgu jak najbardziej powinny być godziwie opłacana - tak jak na zachodzie.
Uwierz, że każda nieścisłość w treści ustawy; przecinek, kropka, myślnik nie tak postawiony kosztuje przy realizacji w wyniku nieporozumień olbrzymie pieniądze. Zmniejszenie składu Sejmu przy jednoczesnym zaostrzeniu cenzusów w sensie kompetencji stricte bycia posłem to ciekawy pomysł  SLD, którego jestem pewien, nie zrealizowaliby, jak wszystko co obiecują; za dużo świeżych wieprzów by się do koryta dorwało (w razie wygranych wyborów ) - więc jak to tak ukrócać koryto?
Quote
Poza tym pro(pis)fan - wez sie nie osmieszaj.
O co ci chodzi? Przecież napisałem, że nie jestem żadnym fanem PiSu - tylko stwierdzam, że rządzili lepiej - z resztą to jest po prostu fakt. Jeśli ktoś skrytykuje rząd to od razu musi być Pisowcem; Jarka doceniam bo to bystry koleś i silny charakter.
Poza tym coś się tak mnie czepił i teraz mi nick przekręcasz?

Quote
co wedlug ciebie jest bardziej obiektywne niz prawo i konstytucja?
Prawo można w różnoraki sposób interpretować :) A co do konstytucji to nasza jest paskudna; z jednej strony zabrania propagować treści faszystowskie a z drugiej strony jakoś się nie gania ludzi w koszulkach z Che Guevara ( kilkakrotnie wiekszy skurwys*** od takiego Mussoliniego, czapeczkach z czerwoną gwiazdą, bluzach z sierpem i młotem. Co jak co ale komunizm zabił nieporównywalnei więcej ludzi niż wszystkie faszyzmy razem wzięte. Prawo stanowią rządzący a naszym rządzącym nie  przeszkadzają jakoś tego typu akcje.
Quote
Probujesz mnie i innych przekonac, ze faszyzm faszyzmowi nie rowny
Nie próbuję; po prostu to jest fakt. Faszyzm u Nietzschego miał jeszcze inna postać. Ten Hitlerowski to już nie faszyzm ( bać faszyzm maksymalnie wypaczony  ) znany jako nazizm. Włoski był nawet chyba łagodniejszy od autorytaryzmu Piłsudskiego.
Quote
generalnie jest to jeden z najlepszych ustrojow jakie ludzkosc wymyslila.
Dlaczego zarzucasz mi coś czego nie powiedziałem? Po raz kolejny z resztą. Po prostu specjalnie użyłem nazwy włoski by przywołać kontekst historyczny, którego chyba nie muszę wyjaśniać; nieudana zmiana obozu, wojna, która nic nie przyniosła, wysokie bezrobocie, brak kolonii ( poza afryką północną ) etc. Włochy w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej - o wszystkim można poczytać. Włoski faszyzm dął ludziom pracę, odwoływał się do patriotycznych czy nawet nacjonalistycznych haseł, powoływał się na wspaniałe tradycje czasów imperium rzymskiego i doby włoskiego renesansu; że Włosi to wspaniały naród - co w tym złego? Chociaż jak każdy socjalizm prowadził do zniewolenia jednostki, nacisku na rozwoju armii - no ale było zatrudnienie; generalnie - jak powiedziałem; na dłuższą metę by się nie sprawdził.
Quote
Szczerze, nie wnikam czy masz racje czy nie, ale zacznijmy od jednej podstawowej rzeczy - od II Wojny Swiatowej w wiekszosci krajow (w tym i w Polsce) faszyzm i nazizm sa zabronione. Nie wazne, czy wloski, niemiecki, brytyjski, czy zibabwuanski. Propagowanie tresci faszystowskich jest karalne i koniec.
No jasne :wink To nic, że Stalinizm za najlepszych czasów był wersją uber hard III Rzeszy.
Quote
Z reszta tak samo jak obraza prezydenta - za czasow sp. Lecha Kaczysnkiego tez w tej sprawie toczyl sie glosny proces. To ze ABW wparowala do mieszkania to byc moze jest przesada. Nie wiem, nie czytam z zalozenia takich portali, ale jesli koles skladal jakies grozby karalne wobec prezydenta to mogl byc uznany za zagrazajacemu bezpieczenstwu panstwa. Wtedy interwencja ABW bylaby sensowna.
Oj tam pisał sobie antyrządowe teksty; może trochę ostro no ale w granicach wolności słowa. Generalnie pojechali po bandzie tą interwencją; najśmieszniejsze w tym całym zatrzymaniu było to, iż najpierw kolesia zatrzymano i skonfiskowano mu sprzęt a dopiero później postawiono mu zarzuty i zaczesto się zastanawiać czy faktycznie naruszył prawo; no chyba, że w gestii czysto technicznej postępowania dowodowego wróciliśmy do XVIIw i mamy tu klasyczny przykład postępowania inkwizycyjnego. Choć zarzuty to przecież tylko kwestia techniczna  A co do Leszka to też się sprawa toczyła ale koleś wykrzyczał mu spieprzaj dziadu - więc trochę przegiął...
Quote
Dalej - mowisz ze pseudokibice to temat zatepczy. To w takim razie nagonka na homoseksualistow w czasie rzadow PiS to co to bylo? Kluczowe zagadnienie dla bezpieczenstwa i rozwoju panstwa? Nie, to tez byl temat dokladne tego samego typu co pseudokibice.
Oj tam, główna zadyma poszła o tą całą lustrację i to, że jakieś haki na Blidę znaleźli ( panią z SLD, która była umooczna po szyje w różnego rodzaju machlojkach i oszustwach - kradła franca ), to się ze złodziejki męczennice zrobiło; po se strzeliła w banie. Choć fakt, że nie musieli robić aż takiej inscenizacji. Generalnie geje to był temat poboczny i takim go zapamiętałem.  Przynajmniej się coś działo a tutaj rząd chowa głowę w piasek i podnosi podatki; zasłaniając się zieloną wyspą.
Quote
Nie wiem czy zauwazyles, ale spoleczenstwo to nie to co pisze rzepa, wybiurcza, nasz dziennik, newsweek, itd. ale to ty, ja, twoi sasiedzi, pracodawcy, pracownicy, znajomi itd.
Oj; no fakt.
Quote
Pogadaj kiedys z jakims przedsiebiorca, zacznij temat polityki od gejow i lezbijek a gwarantuje ci, ze kazdy rozmowca cie wysmieje i nie potraktuje powaznie.
Przeciez nie od tego zacząłem a tą sprawę potraktowałem jako zupełnei poboczną; mnie oni nie obchodzą; byleby swą innością nie emanowali na inne grupy społeczne, nie próbowali dostosować społeczeństwa fikcyjnymi problemami do siebie.
Quote
Prawda jest taka, wiekszosc osob ma powazniejsze zmartwienia niz to, czy geje prowadza propagnade czy nie.
No, np sesja za miesiąc :blush
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #35 on: 22 May 2011, 21:33:52 »
Ta, podnosić wynagrodzenia...

"Bogaci są coraz bogatsi, a ktoś za to zapłacić musi" jak śpiewa Siczka.

Utrudniają życie przeciętnego obywatela a sami pławią się w luksusach i jeszcze śmieją się bezczelnie w twarz.
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Tradytor

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #36 on: 22 May 2011, 21:49:01 »
"Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić". Tyle w temacie zdanie jak dupa każdy je ma i dla mnie takie kasztanienie na forum to bicie piany. Wiedziałem, ze kiedyś zostanie poruszony taki idiotyczny temat jak polityka.

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #37 on: 22 May 2011, 21:51:57 »
I chyba niechcący ja go wywołałem.:no
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #38 on: 22 May 2011, 21:58:19 »
Oj tam; bić kurwy i złodziei - też zacytuję marszałka.
Quote
Bogaci są coraz bogatsi, a ktoś za to zapłacić musi
Niestety, istota socjalizmu, ze na bogatych płacą biedni... Głosujcie dalej na SLD
w RO gram jako raq

Offline Pobor

  • Administrator serwera gry
  • Towarzysz broni
  • Posts: 1066
  • Honor: +30/-3
    • View Profile
  • Gadu-Gadu:
O korycie słów kilka
« Reply #39 on: 22 May 2011, 22:21:57 »
Quote
Tradytor :
"Wam kury szczać prowadzić a nie politykę robić". Tyle w temacie zdanie jak dupa każdy je ma i dla mnie takie kasztanienie na forum to bicie piany. Wiedziałem, ze kiedyś zostanie poruszony taki idiotyczny temat jak polityka.


Dokładnie Tradytorze. Ja osobiście zauważyłem,ze te forum powoli schodzi na psy. Coraz więcej osób pojawia się tu tylko w celu karmienia trolla i  powydzierania mordy na siebie nawzajem.
Przypomina mi się temat o Ragu. Tak jak czytam wypociny obydwu stron tego konfliktu to przychodzi mi na myśl,tylko porównanie was do kiboli. Każdy kocha swoja drużynę(w tym wypadku partię) i da się za nią zabić,mimo ,ze może nie mieć racji. Tak dochodzę do wniosku,że Polska chyba za szybko stała się krajem demokratycznym,bo niektórym to się już w dupach poprzewracało.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #40 on: 22 May 2011, 22:25:03 »
Pobór chyba nie masz pojęcia o czym piszesz.
to raz, 2 że Polska to nie jest kraj demokratyczny tylko socjaldemokratyczny :)
3 ja nie bronię partii tylko tego co mi się akurat w danym programie i działaniach podoba a najeżdżam na to, co nie. Temu ma służyć chyba forum.
Quote
Coraz więcej osób pojawia się tu tylko w celu karmienia trolla i powydzierania mordy na siebie nawzajem.
:dozingoff

Quote
Przypomina mi się temat o Ragu.
:dozingoff:dozingoff
Quote
Tak jak czytam wypociny obydwu stron tego konfliktu to przychodzi mi na myśl,tylko porównanie was do kiboli.
:dozingoff :dozingoff :dozingoff !
Quote
bo niektórym to się już w dupach poprzewracało.

Ewidentnie mi odjebało bo mam własne zdanie i potrafię je uzasadnić - w szkołach tego nie uczą więc to jest swego rodzaju novum chyba:dozingoff
w RO gram jako raq

Yab_PL

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #41 on: 22 May 2011, 22:35:44 »
Quote
Odi^PrOfAnUm :
Oj tam; bić kurwy i złodziei - też zacytuję marszałka.
Quote
Bogaci są coraz bogatsi, a ktoś za to zapłacić musi
Niestety, istota socjalizmu, ze na bogatych płacą biedni... Głosujcie dalej na SLD

taaa, bo Jarus czy tez Mikke niczym rycerz w slniacej zbroi na bialym koniu przyjedzie i wszystko naprawi.
Co do faszyzmu itd. to ty naprawde chyba nie wiesz o co chodzi. Ja mam to gdzies czy byl dobry czy zly. Pewnie i pare dobrych cech tego systemu politycznego daloby sie odnalez, tak jak w kazdym innym systemie, poczynajac od starozytnych monarii, a konczac na obecnej demokracji. Problem z faszyzmem jest taki, ze ten ustroj jest zabroniony od II Wojny Swiatowej oraz to, ze jest on odpowiedzialny (wraz z jego pochodnym systemem - nazizmem) za rozpetanie najwiekszej wojny w histotii ludzkosci, ktora pochlonela miliony ofiar. Zatem gdy piszesz, ze tylko taki ustroj sprawdzi sie w Polsce to nie tylko lamiesz prawo, ale takze powodujesz, ze wszelkie twoje opinie nie moga byc brane na powaznie.
Poza tym w przeciwienstwie do ciebie, ja nie patrze KTO mowi, ale CO mowi a na dodatek przepuszczam przez cos, zwane zdrowym rozsadkiem. Dlatego, jak mozesz zauwazyc z pewnymi kwestiami sie nawet z toba zgadzam. Szczerze, to idea Kaczynskiego "solidarnego panstwa" jest bardzo dobra. Mialem nadzieje, ze da rade stworzyc cos na ksztalt gospodarki niemieckiej albo skandynawskiej. Tyle ze jak wiemy, wykonanie jej bylo zupelna przeciwnoscia do zalozen. PO nawet lepsze mialo zalozenia. Fakt, wykonanie slabe, ale przynajmniej w porownaniu do PiS nic nie zepsula.
Tobie tez radze, czasami 2 razy zastanowic sie CO niektorzy politycy pisza badz mowia, a nie tylko patrzec na autora tych slow.
I tym milym akcentem koncze z mojej strony dyskusje, bo nigdy nie kluc sie z glupcem - sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.
A i jeszcze to: http://www.crunkcodes.com/media/1/42ba812f487b697472c0fe3cae7f2d11.jpg

Hiacenty

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #42 on: 22 May 2011, 22:36:13 »
Schodzi na psy dlatego że goście rozmawiają na poziomie ? a to że ktoś ktoś przeklnie.. Może miał zły dzień:p

Quote
Coraz więcej osób pojawia się tu tylko w celu karmienia trolla i  powydzierania mordy na siebie nawzajem.

Mów konkretnie kto pobor. Przynajmniej można wbić na forum i poczytać kto jakie ma zdanie o jakiej partii nikt się nie kłóci przecie..

Quote
Tak jak czytam wypociny obydwu stron tego konfliktu

Więc to co yab i profan napisali to nazywasz wypocinami ?  Panowie co nie co wiedzą o co chodzi.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #43 on: 22 May 2011, 23:06:41 »
Quote
Co do faszyzmu itd. to ty naprawde chyba nie wiesz o co chodzi. Ja mam to gdzies czy byl dobry czy zly. Pewnie i pare dobrych cech tego systemu politycznego daloby sie odnalez, tak jak w kazdym innym systemie, poczynajac od starozytnych monarii, a konczac na obecnej demokracji. Problem z faszyzmem jest taki, ze ten ustroj jest zabroniony od II Wojny Swiatowej oraz to, ze jest on odpowiedzialny (wraz z jego pochodnym systemem - nazizmem) za rozpetanie najwiekszej wojny w histotii ludzkosci, ktora pochlonela miliony ofiar. Zatem gdy piszesz, ze tylko taki ustroj sprawdzi sie w Polsce to nie tylko lamiesz prawo, ale takze powodujesz, ze wszelkie twoje opinie nie moga byc brane na powaznie.
Poczytaj to co napisałem o faszyźmie we Włoszech. Może zrozumiesz.  Nie bronię całego faszyzmu bo rozróżniam nazizm - skrajny faszyzm niemiecki a włoski - który w Polsce ma swojego odpowiednika w postaci Piłsudskiego, którego tak wiele osób ubóstwia. Kolejna sprawa, że jako system na dłuższą metę się nie sprawdził ( wysokoprężna gospodarka nastawiona na przemysł cięzki, wydobywczy; wojenny _ jak każdy socjalizm z resztą. O tym też pisałem i nie zamierzam się powtarzać. ZAZNACZAM TYLKO FAKT, ŻE W CHWILI KRYZYSU JAKO USTRÓJ POMÓGŁ WYCIĄGNĄĆ WŁOCHY Z ZAPAŚCI PO I WOJNIE.  Za wojnę odpowiedzialne są też  kraje obozu byłej Ententy za bierność w chwilach gdy Hitler łamał postanowienia zawarte w 1918  ( ratyfikowany trakta Wersalski w 20r ) i zajebistej polityce pacyfizmu. Na tą wojnę Hitlerowi w dużej mierze pozwolono licząc, że oddając mu Czechosłowację, Nadrenię, czy nawet okręg Kłajpedy da sobie spokój i spasuje.
Dodatkowo złamano kolejne postanowienie dotyczące tego połączenia Austrii i Niemiec ( sojusz między tymi państwami był wedle postanowień pokojowych wykluczony ). Kolejna sprawa, że Niemcy sobie tworzyły armię u ruskich ( szkolili czołgistów, pilotów, testowali sprzęt ), zaś państwa Ententy  nawet na to nie zareagowały.  Oczywiście, wojnę rozpętał Hitler ale czy byłby zdolny tego dokonać gdyby nie bierność państw zachodu? Pomijam kwestię prewencyjnego uderzenia wysuwaną przez naczelnika - olaną do spółki z Francją. Tak, że II wojnę wywołały Niemcy, ale to Francja, Anglia ( USA w tym czasie praktycznie nie posiadało armii ) im na to pozwoliły; co do kwestii kto jest odpowiedzialny za 2 wojnę. Ach ten pacyfizm :dozingoff
Quote

Poza tym w przeciwienstwie do ciebie, ja nie patrze KTO mowi, ale CO mowi a na dodatek przepuszczam przez cos, zwane zdrowym rozsadkiem. Dlatego, jak mozesz zauwazyc z pewnymi kwestiami sie nawet z toba zgadzam. Szczerze, to idea Kaczynskiego "solidarnego panstwa" jest bardzo dobra. Mialem nadzieje, ze da rade stworzyc cos na ksztalt gospodarki niemieckiej albo skandynawskiej. Tyle ze jak wiemy, wykonanie jej bylo zupelna przeciwnoscia do zalozen. PO nawet lepsze mialo zalozenia. Fakt, wykonanie slabe, ale przynajmniej w porownaniu do PiS nic nie zepsula.
Tobie tez radze, czasami 2 razy zastanowic sie CO niektorzy politycy pisza badz mowia, a nie tylko patrzec na autora tych slow.
Przecież tego nie neguję; gdy mówi cycata blondynka o ładnej buzi to słucham z zapartym tchem. Inna sprawa, gdy coś mówi Rychu Kalisz, który karierę zaczynał w PZPR a teraz udaje demokratę, mówiącego, że leży mu dobro państwa na sercu; gówno prawda. Dlatego popierałem  PiS za ciśnięcie na lustrację; by zobaczyć kto kim naprawdę jest. A nie kto się ładnie uśmiecha i ładnie kłamie do kamery; czy coś ciekawego wyczyniał w byłym ustroju. Bo z komunistami jest tak jak powiedział jedna z wielu gwiazd systemu:
Quote from: Władysław Gomułka
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.
:yes czasy się zmieniają a oni dalej w komisjach ;) Na kłamstwie niczego nie da się zbudować - tylko nienawiść jednych do drugich.
Quote
I tym milym akcentem koncze z mojej strony dyskusje, bo nigdy nie kluc sie z glupcem - sprowadzi cie do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.
Mogę się dowiedzieć dlaczego nazywasz mnie głupcem?  Bo mam swoje zdanie i swój rozum i pewną wiedzę, nie z gazet i telewizji ale z książek i rzetelnej prasy niepopulistycznej? To nie ja ciebie wyzywam tylko ty mnie,  spinasz się, obrażasz mnie i zarzucasz mi głupotę - co mnie najbardziej zabolało bo akurat podejrzewam, ze z historii wiem dużo więcej od coebie; jak nie umiesz dyskutować to tu nie pisz - nie ma przymusu.  
Quote
A i jeszcze to: http://www.crunkcodes.com/media/1/42ba812f487b697472c0fe3cae7f2d11.jpg
No i jak? Ja tą dyskusję traktowałem bardzo luźnie z gościem co ma 24 lata a się zachowuje jak pajac. Kiedy odwalam maniane to odwalam maniane. A kiedy gadamy na serio  to już na poziomie.
Nie maiłem intencji się spierać no ale ty mnie traktujesz za trola a mało o mnie wiesz - co zabawniejsze. Daj sobie spokój z dyskusjami i idź napier**** w gry - lepiej ci to wychodzi. Bo nie umiesz dyskutować a tylko wyzywać - zupełnie bezpodstawnie.

Choć zauważyłem taką tendencję, że jak ktoś zaczyna mówić źle na rząd PO to od razu musi być za PiSem.
dobrzy zawodnicy
Niesamowite ile propaganda Waltera i Michnika + rządy PO narobiły złego w mentalności Polaków. W pale się nie mieści.

Quote
taaa, bo Jarus czy tez Mikke niczym rycerz w slniacej zbroi na bialym koniu przyjedzie i wszystko naprawi.
Tutaj trudno powiedzieć; zrobi czy nie zrobi; ja chciałbym to zobaczyć najpierw.
w RO gram jako raq

Dziki_Koziol

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #44 on: 23 May 2011, 07:09:19 »
Quote
i nastąpi długo wyczekiwany przez Użytkowników tego sajtu spokój


Amen! Kiedyś dawno chciało mi się dyskutować na tematy polityczne. Przeszło mi. :) Nikt nikogo do swoich racji nie przekona, a prawie zawsze jest dym. Głosować też nie ma na kogo. Jak byłem młodym i pięknym to wydawało mi się, że nie ma alternatywy dla SLD. Też mi przeszło. Po wyskoku Napieralskiego w sprawie broni :D nigdy na nich nie zagłosuję. Z gazet regularnie, od lat GW i dobrze mi z tym, że nie wspomnę o Tygodniku Powszechnym. Tak, Michnik, Kuroń, Tischner, szanuję ich. Autorytetem jest dla mnie ś.p.. Jerzy Turowicz. Pokazał, że można być katolikiem, ale otwartym na innych, przeciwieństwem do tego typu "katolicyzmu", który lansuje polska, tzw. prawica. Poglądy polityczne raczej nie sprecyzowane. Czym jestem starszy tym większym jestem liberałem. Koserwatyzm - nie. PiS-u za kopulację ze środowiskami Radia Marii nie znoszę. Wczoraj słuchałem byłego ministra Szyszkę, był właśnie w RM. Bełkot, jak zwykle. Lustracja i PiS? Śmiechu warte, bo ojciec Tadeusz i jego przydupasy raczej tego nie chcą. Musieli by zweryfikować swoich przydupasów, którzy teraz "Bóg, ojczyzna, honor(arium)", a za komuny peany na cześć systemu, wyjazdy zagraniczne i kapowanie. Podobnie jak część kleru. Dawali ciała, a teraz błyszczą. Kościół czeka, aż zdechną i wtedy zamiecie to pod dywan. PO, mdłe i brzydzi mnie. Nie ma na naszej scenie żadnej partii, która była by na tyle odważna, żeby oddać inicjatywę obywatelowi. Społeczeństwo obyawatelskie leży w tym kraju. Być może do tego nie doroślliśmy jeszcze, albo jesteśmy na to za tępi. Koriwn - Mikke - jak dla mnie to pajac. Z perspektywy tego czym się interesuję, pognaliśmy jego piesków z pewnego forum dla ludzi o wiadomych zainteresowaniach. Chcieli zrobić dobrze, przy ustawie o broni i amunicji, okazali się tak jak Dziewulski, debilami. Jak już powiedziałem, nie ma na kogo głosować. Jeden Palikot ma jaja, żeby powiedzieć coś wbrew polit. poprawności. Ale chyba na dłuższą metę się nie liczy. Moje hobby to sposób oderwania się od tego bagna w TV, to dzień bez Smoleńska :) Tu nie ma miejsca na proste podziały komuna - prawica. Coś jest albo dobre albo złe. Dlatego "olewam rząd, mandaty drogowe, dilerów, maklerów, warty honorowe" :D

P.S. Obiema ręcami podpisuję się pod wierszem J.T. "Do prostego człowieka". Jest dla mnie ponadczasowy.