Author Topic: O korycie słów kilka  (Read 14976 times)

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #15 on: 21 May 2011, 21:22:21 »
No właśnie nie. Mi osobiście bardzo przeszkadzają złodzieje przy władzy; głosujcie dalej na SLD to się prędko nic nie zmieni.
w RO gram jako raq

Yab_PL

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #16 on: 21 May 2011, 21:26:13 »
Nie moge uwierzyc, ile bredni i niewiedzy jest w twoich wypowiedziach. Zacznijmy od konca, bo tak jest najciekawiej:
Quote
Odi^PrOfAnUm :
No jakaś faszystowska ala Mussolini albo zajebiście mocna prawica. Inaczej tego nie widzę.

Za ta wypowiedz powinienes dostac w najlzejszej wersji status forumowego glupka a w najgorszej wersji powinno sie zlozyc doniesienie do prokuratury za zlamanie Art. 256 (w swojej wypowiedzi tez lamiesz Art. 257) Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.)
Quote
http://niezalezna.pl/10831-abw-w-domu-redaktora-strony-antykomorpl taki bonusik ode mnie :satisfied

Autor zlamal Art. 135 par. 2 Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) wiec nie rozumiem, skad to zdziwienie.
Quote
Rozumiem, że przypierdolenie większych podatków zwiększa rozwój? Chyba raczej na odwrót - popyt i podaż.  Im mniejsze podatki, tym obywatelowi pozostaje więcej w keiszeni, dzięki czemu będzie mógł dalej inwestować i wydawać, napędzając koniungturę - rozwój. Przywalanie wysokich podatków hamuje rozwój a nie go wzmaga. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Dobrze piszesz - wydaje ci sie. Idac twoim tokiem rozumowania to przy 0 podatkach panstwo mialoby nieskonczona ilosc pieniedzy. I don't think so. No tak, na pewno wiecej pieniedzy zostaje w kieszeniach obywatela. Tylko czy ty czasami pomyslales, skad biora sie pieniadze na to, bys np. mogl bezpiecznie wyjsc z domu po zmierzchu, przejsc sie ulica widzac co sie na niej dzieje, bo swieca sie latarnie? Czy zdazylo ci sie jechac samochodem po drodze? Wiesz, jest w stanie w jakim jest, ale jest, itd. Zatem pisanie w stylu, ze podatki to zlodziejstwo nie jest prawda.
Quote
Tak, napisałem zalążki; lepsze takie 1000zł niż nic, choć fakt, że to w ogóle nie rozwiązuje problemu, bowiem starcza ledwo na wyprawkę dla dziecka, wózek czy pieluchy. Niemniej - jak powiedziałem dobre i to.

Wiesz, ze za 1000 zl to byc moze dobry wozek kupisz albo pieluchy + jedzenie na miesiac. Ale co dalej? 1000 zl to jest nic. Dzialania tego typu to najgorszej klasy prowizorka.
Quote
Rozumiem, że zgadzanie się na każde pierdnięcie ruskich to jest forma polityki wobec nich. Polska to ważny punkt strategiczny w tej części Europy i w pewien sposób można dyktować warunki a nie podlizywać się. Może z gazociągiem nie pykło. Kompromitacją również nazywasz fakt ludobójstwa w Katyniu i tego, że Kaczyński chciał po prostu od ruskich usłyszeć prawdę?

Ja nie mowie, ze Katyn nie jest wazny. Ale nie moze na tym tracic obecny i przyszly budzet panstwa. Polityka zagraniczna polega wlasnie na tym, zeby wszystko "pykło", a przede wszystkim biliardowe umowy gospodarcze. Zgadzam sie z toba, ze Polska jest waznym partnerem strategicznym, ale nie jest zadnym nawet najmniejszym mocarstwem. Oznacza to, ze moze negocjowac swoje warunki, jesli inne kraje beda potrzebowaly jej poparcia, ale nie rowna sie to z tym, zeby inne kraje przychodzily i padaly do stop skladajac prawie ze hold lenny. Kazdy widzac, ze druga strona rzada wiecej, albo rzada wciaz za najmniejsza przysluge, robiac problemy na kazdym kroku ostatecznie zmieni partnera do interesow.
Quote
Większością krajów? Niby kim? Z Niemcami? Że zareagował na roszczenia Eriki ? Wolne żarty... Kaczory chciały prowadzić politykę autonomiczną, która stawia Polskę nie jako potakiwacza ale kraj, który sam wysuwa roszczenia i jest równym partnerem - jedyny raz w ciągu tych 20 lat. Faktycznie kompromitacja. Kaczory skopaly w 2 sprawach 1 uznanie kosowa i 2 ważniejsza ratyfikowanie traktatu lezbońskiego, choć nie wyobrażam sobie by Kaczor w tej sytuacji się na to nie zgodził; za duży był jeszcze euroentuzjazm żeby ktoś na poważnie brał pod uwagę że sie w bruklseli instaluje cccp.

Pierwszy raz od 20 lat i ta taktyka spalila na panewce (nie do konca sie zgadzam, ze przez 20 lat bylismy pacholkiem, ale dobra...). Nie wiem, czy zalozenia byly zle, czy wykonanie. Szczerze, chyba sie zgodzisz z tym, ze lepiej gdyby sie okazalo, ze to jednak wykonanie bylo zle. A co do sklucenia sie - padla cala idea Grupy Wyszechradzkiej, Kosowo, Niemcy wycofaly sie z popierania nas w UE, Traktat Lizbonski itd. Sporo tego wyszlo.
Quote
Kurwa, w Niemczech archiwa Stasi czy w Czechosłowacji od razu odtajniono  a u nas się z tym tak pierdolą. Zrozum, ze niczego nie da się zbudować na kłamstwie a cały komunizm i kurwy, które przeszły ze starego systemu w nowy ( jak to płynnie się odbyło ) nadal są, swoim ofiarom się śmieją w oczy. Radykalne założenia wymagają radykalnych środków; lobby jakie się zagnieździło - wywodzące się z byłej agentury jak pan Walter z ItI, Adaś Michnik to skurwysyńsko trudny przeciwnik do usunięcia.

Zgadzam sie z toba, ze trzeba zrobic rozrachunek i odtajnic akta. Tylko mi wytlumacz, czemu zamiast tak jak wspomniales w Czechoslowacji albo w Niemczech odtajnic wszystkie akta od razu, powoluje sie urzad zwany Instytutem Pamieci Narodowej, ktory co jakis czas wyciaga teczke znanej osoby z archiwum mowiac ze "byc moze cos na nia mamy, byla TW". I ci co najglosniej o lustracji, dekomunizacji mowili (PiS) nie zrobili absolutnie NIC by lustracja przebiegla w podobny sposob jak u Niemcow czy w bylej Czechoslowacji. Zamiast tego mielismy zafundowany spektakl pod tytulem "Teczki z archiwum IPN i podsluchy".
Quote
W sumie Kaczory skopały pod względem sprowadzania Czeczeńskiego gówna do tego kraju; a co do gejów to oczywisty wydaje się fakt, że robią wszystko by rozjebać model tradycyjnej rodziny ustalony już w prawie rzymskim - jako związku mężczyzny i kobiety;  geje robią wszystko by to nie oni się musieli ze swoją innością dostosować do świata, tylko świat do nich; to samo feministki. Rząd nie robił na nich nagonki. Jeśli sie pukają w dupkę w swojej chacie nic w tym dziwnego; w końcu pedofilia to nic nowego, już w Grecji była popularna; inna sprawa, gdy wychodzą na ulicę i chcą legalizacji małżeństw. Coś tu jest nie tak... A rasisty nie rób ze mnie bo nim nie jestem; lubie się pośmiać z czarnuchów i niz poza tym - a śmianie się z czegoś to jeszcze nie rasizm.

Tak jak wspomnialem na poczatku w tym momencie lamiesz Art. 257 kk a twoja wypowiedz moze stac sie materialem dowodowym. Ale wracajac do tematu - wierze, ze jestes czlowiekiem inteligentym (coz, w tej chwili mi tylko wiara zostaje) i zdajesz sobie sprawe, ze homoseksualizm a pedofilia to dwie zupelnie rozne sprawy. Po drugie, szczerze powiedziawszy, to w przeciagu calego mojego zycia nie spotkalem sie "propaganda gejowska", ani zaden z moich znajomych takiego zjawiska nie zaobserowowal. Jedynie co zaobserwowalem to dzialania przciwko tej rzekomej propagandzie w czasie rzadow PiS. Szczerze, nie znam powodow, czemu geje i lesbijki chca legalizacji zwiazkow - prawdpodobnie chodzi o pieniadze. I tak naprawde nie widze tu tez nic zlego - jesli tworza zwiazek trwaly jak pary heteroseksualne to nie wiem czemu nie mieliby kozystac z podobnych przywilejow. Cos piszesz o feministkach - coz, rozne skrzywienia umyslow sie zdazaja. Dlatego czemu sie ograniczac do jednej grupy? Moze zakazmy w ogole glupoty! Albo nie, bo bys reszte zycia przesiedzial w zakladzie karnym....
Quote
Oj tam okłamał; rządził 2 lata bo akurat wyborcy mieli możność głosowania na Samoobronę. Z LPRem się jakoś dogadywali. Nie no jasne; najlepiej dać biednym i mało rentownym - niech przepierdolą niż silnym i rozwijającym. Kapitalizm panie - silny zjada słabszego na tle wolnego rynku a nie bawić się w Robin Hooda i złodzieja jak SLD rozjebać bogatych i dać biednym - by w efekcie nie było niczego.

ok, niech lansuje taka forme kapitalizmu, ale nazywanie czegos takiego "panstwem solidanrym" i sugerowanie, ze sie pomaga innym jest zwyklym klamstwem. Co z tego, ze rozdmucha sie socjal, gdy daje sie przywileje tylko najwiekszym koncernom? Firmy wiekszosc zyskow przetransferuja za granice a nam pozostanie zaciaganie dlugow, by socjal pokryc. Nie powinno dawac sie rybki, tylko wedke. Powinno sie stworzyc warunki sprzyjajace zakladaniu wlasnego biznesu jak i wspieraniu malych lokalnych firm. Wlasnie to one stanowia w kazdej gospodarce podstawe, kregoslup i to o nie powinno sie dbac. Czy ty myslisz, ze jak wyrosla potega niemieckich przedsiebiorstw i wciaz sie ona utrzymuje? M.in. przez to, ze panstwo dbalo o firmy krajowe.
Quote
Przecież nie rozróżniam; napisałem tylko, ze PO nic nie robi a generalnie poza kilkoma różnicami to programy mają podobne. Inna sprawa, że PiS swój program starał się realizować a PO wyłożyło na wszystko chuja i zajęło NAJWAŻNIEJSZYM PROBLEMEM TEGO KRAJU - PSEUDOKIBOLAMI:yes

Quote
W końcu dotarliśmy do meritum Twej wypowiedzi
Zajebiste kroki wymierzył Tusk; zamknął 2 najbezpieczniejsze stadiony w Polsce, rozgrzał środowisko kibicowskie do czewrwoności, się nawet żużliści podpisali pod tym, iż zgadzają się z protestem kibiców przeciwko władzy. Prawda jest taka, że rząd się zajął kibicami od dupy strony i przyjął - zupełnie niesłusznie, że jako środowisko głupie nie będą się w stanie bronić a rząd będzie miał łatwy sukces, zaś Starucha czy kolesia z Wiary Lecha się przedstawia jako największe bydlaki i morderców. Oto i on, główny rozbójnik IIIRP:yes

Porownaj sobie jakie problemy z kibolami miala Wlk. Brytania i jakie teraz maja rozwiazania prawne. W tym kontekscie zgodze sie z toba, ze obecna wojna z kibolami to populizm pod publike, bo dzialania powinny byc ZDECYDOWANIE bardziej radykalne ze strony rzadzacych. Mam nadzieje, ze sie pojawia w niedlugim czasie. Poza tym argumentacja: "zamykaja najbezpieczniejszy stadion" do mnie nie trafia. Jesli by poszli na to, zaraz by bylo: "nie zamykajcie tego staionu, bo tam nie ma takich duzych burd", "nie zamykajcie tego staionu bo tam lider kiboli sie rozchorowal, nie bedzie na meczu i nie bedzie burd", "nie zamykajcie tego stadionu, bo...". Takim sposobem koniec koncow znalazloby sie paru maloletnich kozlow ofiarnych, ktorzy rzekomo robia burdy, daliby im kuratora i oficjalnie problem rozwiazany a nieoficjalnie pozostaloby dokladnie tak samo.
Quote
Polityka Sikorskiego polega na nic nie robieniu i spejalnym nie narażaniu się. Nie słysząłem o jakiś spektakularnych sukcesach tejże polityki - chyba ty też, skoro nic nie potrafiłeś wymienić...

Wiesz, w porowaniu do Fotygi to trudno znalezc gorszego ministra. Nie znam sie na tym jak prowadzic MSZ (podejrzewam, ze ty tez nie), ale wlasnie prowadzenie dzialan zgodnych z linia rzodu, bez koniecznosci interwencji przelozonych, liczenie sie z polskim zdaniem na arenach miedzynarodowych i godne reprezentowanie swoja osoba RP klasywikuje sie do dobrze spelnianego obowiazku.
Quote
True, wycofanie się z Iraku na +

taa, jakby szeregowiec kreowal strategie danego kraju... Mylisz dwa rozne pojecia - co ma do tego wojsko zawodowe badz poborowe z misja w Iraku czy Afganistanie? A branie ochotnikow do wojska (w koncu nie ma przymusu, wiec kazdy kto tam idzie to z wlasnej woli) pozwoli zdecydowanie podniesc jakosc, skutecznosc i zoptymalizowac wielkosc naszego wojska. Zaoszczedzi sie sporo pieniedzy, bo i etatow bedzie mniej potrzeba. Zmniejszy sie tez problem motywacji i wydatkow na to zwiazanych. Bedzie mozna zainwestowac pieniadze w lepszy sprzet, szkolenia, warunki pracy badz wielkosc plac. A tak poza tym wracajac do tematu Iraku, czyz to nie twoj ulubiony Mikke stwierdzil kiedys, ze zolniezy trzeba czasem ze smyszy spuscic (w sensie, zeby wzieli udzial w jakies wojnie)?:>
Quote
No a czym się takim zasłużył?

Przeciwstawienie sie koncerna farmaceutycznym i przez to zaoszczedzenie milionow zlotych (przypadek szczepionek), bardzo mocne zredukowanie szpitali jednodniowych a przez to spore zmniejszenie procederu fikcyjnych zabiegow (naprawiala po PiS), Polska stala sie najwiekszym w UE odbiorca skanerow tomografii pozytonowej i jednoczesnie zmiana przepisow, by te skanery mogly byc efektywnie wykozysytwane, bardzo duzy rozwoj elektronicznej wymiany dokumentow i diagnostyki na odleglosc, zmniejszenie mozliwosci marktingu lekow, itd. Wymieniac dalej?
Quote

Największy sukces polityki zagranicznej po to akurta zasługa pawlaka, jak darował gazpromowi 1,2 mld długów. Tego nic nie przebije.
Mówisz o sukcesach  w postaci NATO i ZWIĄZKU ZJEDNOCZONYCH REPUBLIK EUROPEJSKICH? nato ok, UE do pewnego momentu ok. DO momentu, w którym przestanie się nam to zupełnie opłacać. No też sukces wielki w postaci
Quote
czlowieka ktory kiwa sie jak choragiewka pomiedzy ugrupowaniam
, znaczy grobami w Charkowie tak mi się skojarzyło. Też mieli kilka afer pięknych; no i Leszka Millera.  Też nie należy zapominać o tkaich BOHATERACH JAK MICHNIK, KUROŃ, GAREMEK, którzy własną piersią zasłaniali ten kraj przed szponami znienawidzonego komunistycznego oprawcy - za co zasłużenie, dostali medale; OJCZYZNA IM TEJ CHWALEBNEJ POSTAWY NIE ZAPOMNI :yes Inny wielki bohater walki o polskość - Wojciech Jaruzelski został ukontentowany już za PO, jaka to szkoda, iż dopiero tak późno:con

Przystapienie do NATO i UE czy tego chcesz czy nie to OLBRZYMI sukces Polski. Zastanow sie, co by bylo, gdyby sie to nie udalo. Poza NATO traktowani bylibysmy jako potencjalny wrog Sojuszu Polnocnoatlantyckiego. Poza UE pewnie podzielilibysmy los Ukrainy i krajow balkanskich. Byc moze UE nie jest najlepsza, ale alternatywa bylaby o wiele gorsza. A co do Jaruzelskiego - stan wojenny byl zapewne zly (nie wiem, nie urodzilem sie jeszcze wtedy), ale jaka mielismy alternatywe? Wszsytkie wojska Ukladu Warszawskiego na naszych granicach tylko czekajace na rozkaz wymarszu. I to nie tylko zrodla komunistyczne twierdza - rowniez raporty USA, Francji i RFN to potwierdzaja. Wydaje mi sie, ze najazd Armii Czerwonej i armii innych panstw bloku wschodniego bylby zdecydowanie bardziej nieprzyjemny.
Quote
No, jedyna sensowna opcja to mocna prawica; coś ala Korwin. Po 20 latach lewaków możnaby sobie odmienić życie jak to zrobiono na Węgrzech. Partia Palikota to banda pajaców; z resztą główne hasło Palikota "najważniejsza  jets gospodarka" ma nikłe odbicie w rzeczywistości; we wszystkich programach, debatach w jakich dane mi było go oglądać o gospodarce nie było ani słowa; dużo poświęcał opluwaniu innych polityków. W sumie coś jak SLD, tylko to była partia w dużej mierze złodziei a po tym jak ich odsunięto od władzy - się zaczęła emigracja po LiDach i Po:yes

Ta rzady na Wegrzech - piekny przyklad. Bezrobocie, dlug, inflacja i ceny wyzsze niz u nas. Rzad totalnie skompromitowany a gospodarka na skraju zapasci. A oni zamiast brac sie za gospodarke to przescigaja sie w coraz bardziej posranych katoprawicowych ustawach. Powinni o tym wykladac na uniwerkach - jak NIE rzadzic krajem

Heniu

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #17 on: 21 May 2011, 21:53:48 »
Tak Yab, cytowanie KK przy zerowym doswiadczeniu wydluza epenisa o 15%.

Juz pomijam ze bezpieka pokroju ABW nie zostala powolana do scigania chlopcow ktorzy napisza cos o prezydencie

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #18 on: 21 May 2011, 23:11:20 »
Yab sorry ale mało  wiesz a  mi brak wiedzy zarzucasz i robisz przeciwko mnie dyspute stosują argumenty ad personam bawiąc się w dzięciecą psychoanalizę.  
Quote
Nie moge uwierzyc, ile bredni i niewiedzy jest w twoich wypowiedziach. Zacznijmy od konca, bo tak jest najciekawiej:
:)  Rzucasz artykułami z kk - studiujesz wieczorowo prawo? i jakimiś domniemaniami zplecionymi z głupkowatymi docinkami co do mojej strony; masz jak problem? Daleko nie muszę szukać bo w regulaminie forum
Quote
Moze zakazmy w ogole glupoty! Albo nie, bo bys reszte zycia przesiedzial w zakladzie karnym....
Taki jesteś pan prze chuj?
Quote
Za ta wypowiedz powinienes dostac w najlzejszej wersji status forumowego glupka a w najgorszej wersji powinno sie zlozyc doniesienie do prokuratury za zlamanie Art. 256 (w swojej wypowiedzi tez lamiesz Art. 257) Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.)
Tia, rozróżnij pan faszyzm włoski od nazizmu; faszyzm był odpowiedzią na komunizm, dał ludziom pracę i wiarę w siłę Włoch; imperialistyczne zapędy i generalnie kop siły. Co jak co ale ustrój ustrojowi nie równy; to Hitler wymyślił obozy zagłady, wywołał wojnę; w porównaniu z tym faszyzm włoski jest lajtowy. Inna sprawa, że  jakoś nie karze się parlamentaryzmu  brytyjskiego za setki lat koniolalizmu i trzymanie za mordę czarnuchów :) Mniej więce faszyzm włoski i demokracja brytyjska z okresu 20 lecia to podobny poziom.
Quote
No ale kto propaguje treści faszystowskie lub jakikolwiek ustrój totalitarny podlega karze
Dura lex sed lex. Z tym, że to luźna dyskusja a ty się spinasz; ach i nie zpaominajmy o tym jak pojeżdżano i pojeżdżą się Jarka - no ta bene ex premiera, bystrego gościa. Też wyzamykać te strony; nie bądźmy hipokrytami.
Quote
Autor zlamal Art. 135 par. 2 Kodeksu Karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) wiec nie rozumiem, skad to zdziwienie.
Oj tam; Palikot w swoim nowym spocie też złamał ten ukaz carski, to samo się tyczy ministerstwa prawdy i wszelkiej maści podrzegaczy wojennych którzy uparcie chcą zgasić blask Słońca Peru :) Wolność słowa.

Quote
Dobrze piszesz - wydaje ci sie. Idac twoim tokiem rozumowania to przy 0 podatkach panstwo mialoby nieskonczona ilosc pieniedzy. I don't think so. No tak, na pewno wiecej pieniedzy zostaje w kieszeniach obywatela. Tylko czy ty czasami pomyslales, skad biora sie pieniadze na to, bys np. mogl bezpiecznie wyjsc z domu po zmierzchu, przejsc sie ulica widzac co sie na niej dzieje, bo swieca sie latarnie? Czy zdazylo ci sie jechac samochodem po drodze? Wiesz, jest w stanie w jakim jest, ale jest, itd. Zatem pisanie w stylu, ze podatki to zlodziejstwo nie jest prawda.
[/quote]Po pierwsze napisałem, że podatki serwowane przez PO, które są bardzo wysokie ( jedne z najwyższych w Europie w stosunku do zarobków). A skoro tak, to już złodziejstwo. Poza tym nie sądzę byś dobrze to przemyślał co piszesz; nie napisałem o 0 podatków - bo to główne wpływy państwa z tym, że nie mogą absurdalnie wysokich. A mam wrażenie, że jedyny pomysł na wszystko w polityce PO to podnieść podatki; nie wiem czy czytałeś, ale znowu szykują się pewne podwyżki ( nieoficjalnie  na stronce z Korwinnem Mikke ).
Zbalansowane podatki + sensowne ich spożytkowanie to dobra droga. PO jej nie realizuje. Bo podatki windują, wszystko jest co raz droższe ( ja ja kryzys ) .

Quote
Wiesz, ze za 1000 zl to byc moze dobry wozek kupisz albo pieluchy + jedzenie na miesiac. Ale co dalej? 1000 zl to jest nic. Dzialania tego typu to najgorszej klasy prowizorka.
Sam zauważyłeś, działania - zainteresowanie rządu tym sektorem życia społecznego, który odnosi się do konkretnego problemu. Pierwszy zalążek polityki pro rodzinnej w III RP, przynajmniej próba.
Quote
Pierwszy raz od 20 lat i ta taktyka spalila na panewce (nie do konca sie zgadzam, ze przez 20 lat bylismy pacholkiem, ale dobra...). Nie wiem, czy zalozenia byly zle, czy wykonanie. Szczerze, chyba sie zgodzisz z tym, ze lepiej gdyby sie okazalo, ze to jednak wykonanie bylo zle. A co do sklucenia sie - padla cala idea Grupy Wyszechradzkiej, Kosowo, Niemcy wycofaly sie z popierania nas w UE, Traktat Lizbonski itd. Sporo tego wyszlo.
A kiedy nim nie byliśmy? Polityka Polski powinna oscylować o kontakty z państwami przygranicznymi; jak Ukraina, Białoruś, państwa Bałtyckie - coś jak Międzymorze z XXw.
Quote
Zgadzam sie z toba, ze trzeba zrobic rozrachunek i odtajnic akta. Tylko mi wytlumacz, czemu zamiast tak jak wspomniales w Czechoslowacji albo w Niemczech odtajnic wszystkie akta od razu, powoluje sie urzad zwany Instytutem Pamieci Narodowej, ktory co jakis czas wyciaga teczke znanej osoby z archiwum mowiac ze "byc moze cos na nia mamy, byla TW". I ci co najglosniej o lustracji, dekomunizacji mowili (PiS) nie zrobili absolutnie NIC by lustracja przebiegla w podobny sposob jak u Niemcow czy w bylej Czechoslowacji. Zamiast tego mielismy zafundowany spektakl pod tytulem "Teczki z archiwum IPN i podsluchy".
Nie wiem na ile to była gra polityczna; fakt faktem, że w 2006r niewiele ważnych akt zostało z tego co było i co faktycznie mogłoby zaszkodzić. A i tak podnosił się lament na każdą odtajnioną teczkę; a myślę, że każdego by interesowało co taki Walter ( były agent ), Adaś Michnik, Bolek mają na sumieniu. Może była to pokazówka PiSu ale też forma rozliczenia się z  przeszłością. Tak czy siak medialnie Kaczyńskiego zniszczono.
Quote
Tak jak wspomnialem na poczatku w tym momencie lamiesz Art. 257 kk a twoja wypowiedz moze stac sie materialem dowodowym.
Skończ już z tym bo się ośmieszasz trochę; pisze sobie na lajcie, w oparciu o wiedze i to co przeczytałem a ty się spinasz o jakieś słówka. Skup się na rzeczowym pisaniu a nie wodolejstwie; heh, trochę obiektywnej literatury, obserwacja życia codziennego i fajnych książek i człowiek się oczyszcza z tego POgównianej dewiacji. Sam kiedyś pisałem takie rzeczy.  Może dostanę jakiś przydomek jak Jarek na onecie, że chce podpalić Polskę :D
Quote
Ale wracajac do tematu - wierze, ze jestes czlowiekiem inteligentym (coz, w tej chwili mi tylko wiara zostaje)
Bardzo inteligentnym.
Quote
i zdajesz sobie sprawe, ze homoseksualizm a pedofilia to dwie zupelnie rozne sprawy. Po drugie, szczerze powiedziawszy, to w przeciagu calego mojego zycia nie spotkalem sie "propaganda gejowska", ani zaden z moich znajomych takiego zjawiska nie zaobserowowal.
Tia; chodzi mi o środowisko gejowskie i wysuwanie przez nich roszczeń.
Quote
Jedynie co zaobserwowalem to dzialania przciwko tej rzekomej propagandzie w czasie rzadow PiS. Szczerze, nie znam powodow, czemu geje i lesbijki chca legalizacji zwiazkow - prawdpodobnie chodzi o pieniadze.
To mało zaobserwowałeś bo to jest problem już od jakiegoś czasu. Dobrze, że mamy konserwatywny kraj i na te dewiacje patrzy się ze swego rodzaju skrzywieniem.
Quote
I tak naprawde nie widze tu tez nic zlego - jesli tworza zwiazek trwaly jak pary heteroseksualne to nie wiem czemu nie mieliby kozystac z podobnych przywilejow.
Chyba żartujesz. Do końca 70 lat homoskesualizm był traktowany jako choroba psychiczna ( i tam powinien zostać ), stowarzyszenie amerykańskich psychiatrów przegłosowało, że to nie jest choroba psychiczna wymagająca leczenia ( PRZEGŁOSOWAŁO ) zaś dużo później skreślono z listy chorób. Inna sprawa, że jeden z lekarzy, który skreślał homoseksualizm jako chorobę przyznał, że to był duży błąd.
 Oczywiście za wszystkim stało dość silne lobby ludzi, którym się to opłacało (kampanie na rzecz geji, różnego rodzaju pikiety demonstracje, środki z rządu na walkę z nietolerancją a które można inaczej wykorzystać. Więc nie uważam, że to jest coś normalnego, że dwójka geji adoptuje dziecko. Geje w Polsce mogą to samo co nie geje. Polskie prawo nie różnicuje kto jest gejem a kto jest nie gejem a pedały chcą stworzyć specjalne instytucje prawne.  A co do dziedziczenia to przecież mogą zrobić się spadkobiercami testamentowymi; więc formalnie nie ma żadnych ograniczeń.
Quote
ok, niech lansuje taka forme kapitalizmu, ale nazywanie czegos takiego "panstwem solidanrym" i sugerowanie, ze sie pomaga innym jest zwyklym klamstwem. Co z tego, ze rozdmucha sie socjal, gdy daje sie przywileje tylko najwiekszym koncernom? Firmy wiekszosc zyskow przetransferuja za granice a nam pozostanie zaciaganie dlugow, by socjal pokryc. Nie powinno dawac sie rybki, tylko wedke. Powinno sie stworzyc warunki sprzyjajace zakladaniu wlasnego biznesu jak i wspieraniu malych lokalnych firm. Wlasnie to one stanowia w kazdej gospodarce podstawe, kregoslup i to o nie powinno sie dbac. Czy ty myslisz, ze jak wyrosla potega niemieckich przedsiebiorstw i wciaz sie ona utrzymuje? M.in. przez to, ze panstwo dbalo o firmy krajowe.
Niemiecka potęga  wyrosła z wolności umów i kapitalistycznego kodeksu cywilnego BGB - jak każda potęga gospodarcza z resztą. A nie z socjalizmu i tego, by państwo się do każdego z budżetu dokładało a nie  by dac biednym z kasy bogatych jak Robin Hood robił. No chyba, że rozmawiamy o restrukturyzacji niemieckiego przemysłu po dekartelizacji - w głównej mierze dzięki zwycięskiemu obozowi aliantów zachodnich.
Inna sprawa, że Niemcy, Francuzi, Amerykanie stosują swego rodzaju merkantylizm i to, że obywatele szanują swoje produkty i pracę swoich inżynierów.
Przede wszystkim NIEMCOM PO WOJNIE CHCIAŁO SIĘ PRACOWAĆ, państwo pomagało ale nie można sprowadzać siły Niemiec to kwestii jednego argumentu o dokładaniu się państwa. W Polsce miast zapierdalać ludzie tylko patrzą jak tu sie nie orobić, studiują chujowe kierunki i potem państwo ma dać. Przede wszystkim różnica w mentalności jest ogromna.


Zapomniałem dodać o wybitnym sukcesie PO i odchudzeniu administracji o 10% po - faktycznie tych urzędników to przybyło i to jest po prostu fakt. Ustawa o zatrudnieniu 10% dodatkowych urzedasów by ich następnie zwolnić, by później i mieć co gadać w propagandzie. Komorowski zawetował ustawę. W efekcie miast mniej jest więcej; choć od przybytku głowa nie boli.

Quote
Porownaj sobie jakie problemy z kibolami miala Wlk. Brytania i jakie teraz maja rozwiazania prawne. W tym kontekscie zgodze sie z toba, ze obecna wojna z kibolami to populizm pod publike, bo dzialania powinny byc ZDECYDOWANIE bardziej radykalne ze strony rzadzacych. Mam nadzieje, ze sie pojawia w niedlugim czasie. Poza tym argumentacja: "zamykaja najbezpieczniejszy stadion" do mnie nie trafia. Jesli by poszli na to, zaraz by bylo: "nie zamykajcie tego staionu, bo tam nie ma takich duzych burd", "nie zamykajcie tego staionu bo tam lider kiboli sie rozchorowal, nie bedzie na meczu i nie bedzie burd", "nie zamykajcie tego stadionu, bo...". Takim sposobem koniec koncow znalazloby sie paru maloletnich kozlow ofiarnych, ktorzy rzekomo robia burdy, daliby im kuratora i oficjalnie problem rozwiazany a nieoficjalnie pozostaloby dokladnie tak samo.
Różnica jest taka, że u nas na Lechu czy Legii problemu budrd na stadionach nie ma. Inna sprawa, gdy się robi finał PP na 2 ligowym stadionie przy tak małej liczbie ochrony. Zawiniła organizacja bo logiczne, że wkurwionych 15 tys chłopa może być agresywne i to nie kwestia kultury, tylko jak powiedziałem - organizacji. Co do reszty to wiadoma sprawa. Z tym, że rząd ewidentnie nie ma pomysłu jak ten problem rozwikłać a wkurwionych kibiców co raz więcej. W Angli problem w wiekszości to były ustawki i bitki po meczach ale Tucherowa twardą łapą ich pozgaszała. Nasze rozwiązania prawne też nie są złe, mogłyby być ciut bardziej restrykcyjne ( chodzą słuchy, że rząd niezła szykuję ustawę - obróz PiS, cikeawe czy  przejdzie ), zabezpieczenia na takiej Wiśle ( kołowrotki, różnego rodzaju prześwietlacze, przeszukania przy wejściu ), się zdziwiłem, jak byłe na meczu jak to skrupulatnie jest sprawdzane. Naszym problemem był do niedawna brak nowoczesnych obiektów i zapaść pod tym względem w kulturze kibicowania ( nowy stadion to poraktycznie inna bajka ).
Rząd walczy nei z kibolami ale z politycznymi opozycjonistami, którzy wykrzykują na rząd hasła.
Quote
Przeciwstawienie sie koncerna farmaceutycznym i przez to zaoszczedzenie milionow zlotych (przypadek szczepionek), bardzo mocne zredukowanie szpitali jednodniowych a przez to spore zmniejszenie procederu fikcyjnych zabiegow (naprawiala po PiS), Polska stala sie najwiekszym w UE odbiorca skanerow tomografii pozytonowej i jednoczesnie zmiana przepisow, by te skanery mogly byc efektywnie wykozysytwane, bardzo duzy rozwoj elektronicznej wymiany dokumentow i diagnostyki na odleglosc, zmniejszenie mozliwosci marktingu lekow, itd. Wymieniac dalej?
Być może, choć z tego co ja czytałem to ten sektor pozostawiono własnemu życiu zbytnio się nie mieszając a reszte pozostawiając w gestii lekarzy:)
Quote
Przystapienie do NATO i UE czy tego chcesz czy nie to OLBRZYMI sukces Polski. Zastanow sie, co by bylo, gdyby sie to nie udalo. Poza NATO traktowani bylibysmy jako potencjalny wrog Sojuszu Polnocnoatlantyckiego. Poza UE pewnie podzielilibysmy los Ukrainy i krajow balkanskich. Byc moze UE nie jest najlepsza, ale alternatywa bylaby o wiele gorsza. A co do Jaruzelskiego - stan wojenny byl zapewne zly (nie wiem, nie urodzilem sie jeszcze wtedy), ale jaka mielismy alternatywe? Wszsytkie wojska Ukladu Warszawskiego na naszych granicach tylko czekajace na rozkaz wymarszu. I to nie tylko zrodla komunistyczne twierdza - rowniez raporty USA, Francji i RFN to potwierdzaja. Wydaje mi sie, ze najazd Armii Czerwonej i armii innych panstw bloku wschodniego bylby zdecydowanie bardziej nieprzyjemny.
To kwestia sporna; na pewno przestaliśmy stać na uboczu polityki. Czy sukces - być może. Co do NATO to mamy nadzieję i i mocne plecy w rozmowach z Rosją. Co do UE to póki nie przyjmą Turcji, nie padną gospodarczo Niemcy to można ciągnąć kasę.
Quote

Ta rzady na Wegrzech - piekny przyklad. Bezrobocie, dlug, inflacja i ceny wyzsze niz u nas. Rzad totalnie skompromitowany a gospodarka na skraju zapasci. A oni zamiast brac sie za gospodarke to przescigaja sie w coraz bardziej posranych katoprawicowych ustawach. Powinni o tym wykladac na uniwerkach - jak NIE rzadzic krajem
Oj, tu się wygłupiłeś, bo to właśnie obraz Węgier po erze socjalizmu; nowy rząd się dopiero niedawno ukonstytuował - uchwalając nową ustawę zasadniczą; skądinąd bardzo ciekawą preambułe mają. Zobaczymy co pokażą chłopaki.

Nie wal ściany tekstu na następny raz - męczy to oczy.
w RO gram jako raq

Offline Martin

  • Towarzysz broni
  • Posts: 115
  • Honor: +0/-0
    • View Profile
    • FG Community
O korycie słów kilka
« Reply #19 on: 21 May 2011, 23:53:29 »
Krotki komentarz...

Mi osobiscie wszystko to co się dzieje wokół polityki i zwyklego obywatela w Naszym kraju od jakiegos czasu przywodzi na mysl sytuacje z maja 1926 roku. (jak i krotko przed wydarzeniami "puczu majowego")
Z ta roznica tylko, ze wówczas owy impas trwal niecale 8 lat.
W chwili obecnej trwa to już od ponad 20 lat.
Tak samo wtedy, tak samo i teraz- wszelakie stronnictwa polityczne probuja wplynac na sposob postrzegania rzeczywistosci, przyciagnac, przekonac do wlasnych racji.
Oczywiscie nie zapominam, ze realia polityczne były zgola odmienne.
10 czy 20 lat... Mloda demokracja, niewielka roznica.
Tylko jakos Kaczynski i Tusk- nie pasuja mi do Dmowskiego i Pilsudzkiego.
Pewnie gdyby tylko mial odpowiednie wsparcie- Pan Palikot dokonalby zamachu stanu, albo (co bardziej komiczne- ojciec Dyrektor...)
Mielibysmy wówczas dyktatore koscielna, zamiast wojskowej

Wawer

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #20 on: 22 May 2011, 00:02:04 »
Liznąłem nieco co napisaliście ale wgłębiać mi się nie chciało.
Młodzi jesteście i jeszcze macie jakieś ideały czy poglądy polityczne.
Trochę się pośmiałem z ProFana Pisu ale to w końcu ściana wschodnia, poza Pisem może najwyżej na Kononowicza zagłosować, zwolennicy SLD i innych kryminalistów powodują, że mi się w kieszeni nóż otwiera a Ci co lubią pograć w "nogę" z Donkiem wywołują tylko  uśmiech politowania...
Ja w kolejnych wyborach głosuję na Małysza... może dzięki temu wygra ten Dakkar?

Mati

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #21 on: 22 May 2011, 00:12:35 »
No właśnie, odnośnie wspomnianego regulaminu forum to przypominam, że nie należy używać słów obraźliwych. Kolejne posty z rwami będą nagradzane warnami.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #22 on: 22 May 2011, 00:48:12 »
Nie jestem fanem PiSu. Po prostu uważam, że Jarek lepiej rządził (i to jest po prostu fakt ) niż Donek i potrafię to uzasadnić. W Polsce nei ma fajnej partii prawicowej - poza Korwinem, z tym że on jest bardzo bardzo skrajny. Ja jestem po prostu za zdrowym rozsądkiem a nie bezmyślnym najeżdżaniem albo na jednego albo na drugiego.
Quote
Trochę się pośmiałem z ProFana Pisu ale to w końcu ściana wschodnia, poza PiSem może najwyżej na Kononowicza zagłosować,
Nie ściana Wschodnia tylko Galicja Zachodnia! Spoko; pewnie po studiach pojadę za chlebem do stolicy zostanę kulturalnym Warszawiakiem głosującym za PO ale na razie fajnie być wieśniakiem i głupim moherem :)
w RO gram jako raq

Hiacenty

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #23 on: 22 May 2011, 02:32:21 »
Troszkę forum się obudziło8)

Pytanie teraz do osób którzy bronią SLD - Podajcie jakieś konkrety dlaczego warto na nich zagłosować ?

Wawer

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #24 on: 22 May 2011, 02:34:47 »
Quote
Mati :
No właśnie, odnośnie wspomnianego regulaminu forum to przypominam, że nie należy używać słów obraźliwych. Kolejne posty z rwami będą nagradzane warnami.

Mati, ty się nie "uruchamiaj" bo na moje oko i tak administracja tego forum działa zazwyczaj na "zaś"... Rzadko tu bywasz, masz swoje za uszami  ale jedna kurwa cię w oczy kole...

@profan

Ja rozróżniam dwie opcje polityczne:
Kurwy ( znaczy złodzieje co to bezczelnie nas rypią - i tutaj znajdziesz SLD, PO i inne tałatajstwa) i Oszołomy ( tutaj są Ci co naprawdę WIERZĄ w to co mówią vide PIS + największe skurwysyny typu Jacek Kurski ) - Ci są jeszcze gorsi, bo żerują na najmniej inteligentnej, podatnej na straszenie części społeczeństwa.

Pozdro

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #25 on: 22 May 2011, 02:48:23 »
Nie no jasne, Kurski to PiSowiec i bezgraniczna wiara w jego słowa to przegięcie pały. Fakt taktem jednak, że można gościa poczytać bo akurat o rządzie Olszewskiego to się trochę rzecyz można dowiedzieć z lewego czerwcowego.
Quote
tutaj są Ci co naprawdę WIERZĄ w to co mówią vide PIS
Powiem Ci, że im bardziej Wyborcza na coś najeżdża to ten ktoś musi mieć rację - np "kibole" :) A Jarek akurat dużo mówi z sensem. Inna sprawa, że mówi to co myśli i się zbytnio nie pierdoli z nikim - dlatego go lubię; poza Korwinem, to nie ma chyba tak charyzmatycznego polityka. Choć po tym Smoleńsku trochę mu odjebało, choć teraz już się ogarnął. Tak czy siak wolę gości co ma jakiś plan niż mydlących oczy chujów vide SLD i PO.
w RO gram jako raq

Offline BartBear_[PL]

  • Sztab Generalny
  • Towarzysz broni
  • Posts: 3122
  • Honor: +34/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #26 on: 22 May 2011, 08:43:19 »
Quote
Wawer :
Quote
Mati :
No właśnie, odnośnie wspomnianego regulaminu forum to przypominam, że nie należy używać słów obraźliwych. Kolejne posty z rwami będą nagradzane warnami.

Mati, ty się nie "uruchamiaj" bo na moje oko i tak administracja tego forum działa zazwyczaj na "zaś"... Rzadko tu bywasz, masz swoje za uszami  ale jedna kurwa cię w oczy kole...


Po pierwsze nie mów Moderatorowi co ma robić a co nie, po drugie od przyszłego miesiąca zajdą "niewielkie" zmiany dotyczące tego Forum i zapewne działania Administracji spotkają się z oburzeniem co poniektórych śmieciarzy tutaj, ale nowy Moderator będzie miał na to żeby użyć zrozumiałego dla niektórych tutaj rozmówców języka i kontekstu znaczeniowego wyjebane:D i nastąpi długo wyczekiwany przez Użytkowników tego sajtu spokój a jego funkcja będzie zgodna z przeznaczeniem, czyli stroną gry RO/RO2:yes

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #27 on: 22 May 2011, 10:16:32 »
No i otworzyła się puszka politycznej pandory i wzajemne obrzucanie błotem...

Panie Wawer, też jestem z tej "gorszej" Polski, ze "ściany wschodniej" i proszę mnie tutaj nie obrażać, jako że Ci ze wschodu nie dorastają do pięt tym ze stolicy. Tak nie jest. Prawda, na Podkarpaciu PiSowców jest ogromna ilość, nie zaliczam się do nich, jeśli pójdę na przyszłe wybory to prawdopodobnie oddam głoś nieważny. Bo jak to mój ojciec powiedział "szlag wie na kogo tu głosować".
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Mati

  • Guest
O korycie słów kilka
« Reply #28 on: 22 May 2011, 10:20:37 »
Wawer, mylisz się. Na stronie jestem codziennie, ale ja nie mam zamiaru się Tobie tłumaczyć. I nie jedna rwa tylko znaczna ich ilość. Co do uszu to uważam tamtą sprawę z perspektywy czasu za głupotę, ale na prawdę, nie bądź tym kto wylicza co i ile kto ma na sumieniu, hę?

Rozumiem, że polityka to taki wdzięczny temat przy którym sytuacja zmusza przy głupocie ludzi zasiadających na Wiejskiej do użycia jakichś tam słów powszechnie uznanych za obraźliwe, ale nie na tym forum. Tutaj zbyt długo było to tolerowane.

Ja już się "uruchomiłem".

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
O korycie słów kilka
« Reply #29 on: 22 May 2011, 10:48:08 »
Quote
nastąpi długo wyczekiwany przez Użytkowników tego sajtu spokój a jego funkcja będzie zgodna z przeznaczeniem, czyli stroną gry RO/RO2
Gdyby nie kilku kolesi - w tym także ja, to forum by zdechło dawno, zatem powinienem dostać za to jakąś nagrodę: "sprawiedliwy wśród narodów świata" może :dozingoff: No ale najlepiej się przyczepić do pierdół miast zająć się sensownym działanim na korzyść tego sajtu. Normalnie poczułem się jak kibol  w tym momencie:yes I najeżdżać na PO jak na tym forum administracja robi to samo.
Quote
Panie Wawer, też jestem z tej "gorszej" Polski, ze "ściany wschodniej" i proszę mnie tutaj nie obrażać, jako że Ci ze wschodu nie dorastają do pięt tym ze stolicy. Tak nie jest. Prawda, na Podkarpaciu PiSowców jest ogromna ilość, nie zaliczam się do nich, jeśli pójdę na przyszłe wybory to prawdopodobnie oddam głoś nieważny. Bo jak to mój ojciec powiedział "szlag wie na kogo tu głosować".
To nie jest żadna gorsza Polska; akurat jeśli chodzi o sam Rzeszów to jest to chyba jedno z 3 najlepiej rozwijających się miast w tym kraju ( rozwinięty przemysł lotniczy ) więc takie stwierdzenia wywołują uśmiech u mnie.
Druga sprawa, że ta cała ludność Warszawy to myślisz, że skąd się wzięła? Z "wioch" jak te na wschodzie: do roboty przyjechali z całej Polski; z resztą widać co się dzieje na 1szego listopada czy grudzień gdzie 2/3 miasta wraca do swoich wiosek. Prawda jest taka, że za Warszawa to największy rynek pracy i praktycznie ogromna liczba ludzi po studiach tam ląduje - większa szansa na znalezienie roboty. Warszawa jako wykładnia mowy, miasto i ludność zakończyły swój byt w raz z powstaniem warszawskim; zniszczeniem miasta, ogromnych stratach w ludności. Na to miejsce przyszły takie wieśniaki jak my Haratacz :)
A co do zacofania i stereotypów: nie moja wina, że na Podkarpaciu się jeszcze jakiś naciska kładzie na wychowanie w duchu patriotycznym, religii katolickiej i  znajomość historii. A skoro się te rzeczy połączy to wiadoma sprawa, że na PO nie wolno głosować bo to banda łgarzy i śmieci. Mi to osobiście bardzo odpowiada.
Dodatkowo najfajniejsi ludzie jakich spotkałem na studiach są albo z Podkarpacia albo ze ściany wschodniej, poczucie humoru i ogarnięcie a nie bycie nudziażem i sztywniakiem. Z resztą to nie tylko moja opinia, że spod Rzeszowa sami zajebiści kolesie. No i się też z nimi fajnie chleje wóde. Tak, że możecie pozazdrościć
No i rzecz najważniejsza; ilość ładnych dziewczyn jest po prostu zajebista, praktycznie jak się idzie po Rz albo Lubl to radar cały czas pracuje :D
Się mi kilka rzeczy przypomniało; za kim jest większość biskupów? Za PO
Kto podpisywał konkordat? SLD. Dobra lewica:blush
Dziękuję, wracam spać.
w RO gram jako raq