Author Topic: Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)  (Read 10696 times)

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« on: 17 April 2011, 12:37:11 »
Witam,chciałem przedstawić swoją wizję serwera.Jeśli oczywiście da sie to stworzyć itd.Kiedyś prowadziłem z Sapiensem,luzno-kontrowersyjną rozmowę na temat uzbrojenia w grze.Czy dałoby się,stworzyć taki bardziej realistyczny wybór broni.
Już tłumacze o co chodzi.Choć wielu fanów jappamanów,tego nie zrozumie ,ich problem.
Mianowice,chodzi mi o mniejszy dostęp na mapach do broni automatycznej.Takiej Jak g41,g43,Stg43,Svt40 oraz granatów.Szczególnie na mapach które obejmują 41 r.Oto moje rozwiązanie:
 Na mapach  których akcja dzieje się w 41(nie mam czasu obecnie ich rozpisywać poszczególnie co i jak)
Jednak; Ograniczył bym takie pukawki do minimum a w niektórych przypadkach usunął. Oto propozycje strona sowiecka:
Svt40 jedna sztuka na mapie.Którą posiadał by oficer,do wyboru z Automatem pdd40 lub ppsh 41(pistolet,granaty dymne,jeśli mapa ma być obronna,zamiast dymnych normalne granaty)
*2 sztuki Dp28 bez granatów(pistolet)
*3 sztuki pm wersji pdd40+granaty
*3sztuki karabinów +granaty
*reszta karabiny bez granatów
*jeden snajper ( mosin-nagan z optykiem ) bez granatów + pistolet
Strona niemiecka:
*Oficer: do wyboru mp40,g41+granaty dymne,jesli mapa ma być obronna,granaty normalne+ pistolety Walther-Luger
*2szt Mg34 +pistolet
*3szt mp40+granaty
*3szt Karabinów+granaty
*reszta karabiny bez granatów
*jeden snajper ( k98 ) +pistolety Walther-Luger ,bez granatów.
Na razie tyle.Takie ustawienia widział bym na mapach odbywających sie w 41 roku.Mam nadzieję że da sie z tym coś zrobić.Nie mam obecnie czasu,na lepsze wytłumaczenie dlaczego takie ustawienia.Jednak myślę,że "kumaci ludzie" już rozumieją o co mi chodzi.Pozdrawiam wszystkich

Heniu

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #1 on: 17 April 2011, 16:58:16 »
No poza tym ze musialbys kazda mape z osobna zmodyfikowac w SDK i wgrac na serwer ze zmieniona nazwa, to problemu zadnego nie ma :O_o

kazmirzk

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #2 on: 17 April 2011, 18:57:17 »
Mozna jeszcze zrobic mutator, ale to juz trzeba byc ogarnietym programista.

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #3 on: 18 April 2011, 02:29:15 »
Kurdę ,już myślałem że będę zdisowany za ten post :).Że niszczę gamepay itd.Ale np w modzie FH2.Jest b.Historyczny wybór klas i zajebiście się pogrywa.Pragnął bym tego samego w RO.Jeśli ktoś podjął by się takiego ustawienia serwera,zapewne byłoby to oryginalne i grywalne zarazem.Już tłumaczę dlaczego.Zmniejszenie "nejdów" itd.Doprowadziło by do ograniczenia,bezmyślnego ciskania na dzień dobry,masy granatów.Zmniejszenie do minimum borni automatycznej,ukróciło by troszeczkę biegania na slepo i walenia z bioderka(choć jestem świadom,że nie do końca :con) .Ok nie będę już tak się rozpisywał,tylko przedstawię kolejne ustawienia tym razem na rok 42 :wink
W zasadzie aż taki Wielkich zmian nie będzie jednak:
Strona sowiecka:
Oficer:
*DO wyboru- 1 sztuka svt40,ppsh41+pistolet,granat dymny,jeśli mapa jest obronna,zwykłe granaty,
*Szturmowcy- 3 sztuki ppsh41,lub pdd40+granaty
*2 sztuki karabinów (mosin-nagan) +granaty
*2sztuki Km Dp28+pistolet
*1 sztuka svt 40+granaty
*reszta karabiny (bez granatów)
* 1 snajper+ pistolet,do wyboru Mosin-nagan lub svt40(oczywiście z optykiem),bez granatów
Strona niemiecka:
Oficer:
*Do wyboru-1sztuka g41 albo mp40,mp41+granat dymny+ pistolety Walther P 38 albo Luger,jeśli mapa ma być obronna,zwykłe granaty.
*3sztuki mp40+granaty
*2sztuki mg34+pistolety Walther-Luger(na mapie typu Stalingradkessel,możliwe do wyboru Mg42 wyjątkowo!!!)
*3 sztuki karabinów( k98 ) +granaty
*reszta karabiny,bez granatów
*1 snajper (k98 ) +pistolety Walther-Luger bez granatów
Tyle jeśli chodzi o rok 42.Pozdrawiam

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #4 on: 18 April 2011, 08:28:12 »
No ale po co ci to?
w RO gram jako raq

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #5 on: 18 April 2011, 08:48:56 »
Dla zgodności z historią:)

Osobiście byłbym za:yes
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

kazmirzk

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #6 on: 18 April 2011, 09:44:12 »
Radzio przeciez Heniu juz ci napisal ze nie da sie ustawic serwera w ten sposob. Mozesz albo na nowo przerobic wszystkie mapy i pod zmieniona nazwa powrzucac je na serwer (wtedy ze standardow zrobisz customy, ktore trzeba wrzucic gdzies na redirecta) lub stworzyc mutator, ktory ograniczy liczbe broni automatycznej i usunie granaty dla czesci klas.

Apos

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #7 on: 18 April 2011, 11:16:53 »
Przejrzałem tą listę Radzisława i po tym co robiliśmy pod Fall Barbarosse potwierdzam, że można coś takiego zrobić. Jest tylko jedno ale o którym należy pamiętać: w RO:O jest limit klas na jedną stronę ustawiony do bodajże 10.
UKD w dłoń (każdy ma na steamie) i pozostaje życzyć powodzenia. Na necie jest masa tutoriali oraz pomocy pod edytor, a takie podstawy jak edycję klas można nawet wykumać samemu metodą prób i błędów :).

kazmirzk

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #8 on: 18 April 2011, 12:29:40 »
SDK Aposie ;) Zmiana uzbrojenia jest bardzo prosta. Radziu jesli masz czas i odezwiesz sie na steam, moge Ci powiedziec jak to pozmieniac i bedziesz mogl pozmieniac ekwipunek na kazdej mapie wg. wlasnego uznania.

Offline Odi^PrOfAnUm

  • Towarzysz broni
  • Posts: 720
  • Honor: +4/-0
    • View Profile
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #9 on: 19 April 2011, 17:29:27 »
Jeśli chcesz mieć zgodność z historią to zabierz też posiłki - przecież nikt się nie respił 2x. Dla mnie takie ustawianie serwera jest głupotą - już masz jedną mapkę - bardzo historyczną Kaukasus ( zabrałbym tylko svt i u niemców g41 które były rzadko spotykane ), która jest rzadko grana. Ludzie nie lubią w wiekszości grać karabinami a tylko i aż gra. No ale pomysł ciekawy.
w RO gram jako raq

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #10 on: 19 April 2011, 17:54:01 »
Nie rozumiem teraz twojej wypowiedzi.Dobry pomysł czy zły???Proponuję pograć w moda do Bf2 FH2.Tam klasy są odpowiednio ustawione(historycznie).Bez masy automatów itd.Oczywiście są mapy,gdzie taka broń występuje.Jednak ma odpowiedni limit  i powiem że bardzo przyjemnie sie gra.

  W Ro o ile pamiętam,też tak było.Tylko po którymś patchu,wszystko się zmieniło.
Jeszcze sprawa ludzi i ich lubienia,czy nie lubienia karabinów.Nie interesuje mnie to,że jakiś dzieciak nie pobiega z Stg czy g43.Bo lubi sobie z bioderka popykać,dla miłośników lepszego realizmu,byłaby to coś świeżego.Jeśli by się już przerobiło mapki pod kontem historycznym.Nie wierzę że przy dobrej reklamie,ludzie by nie wchodzili na taki serwer.Ustawienia zresztą,jakie chciałbym widzieć.Mają też balans,chce  pogodzić jedno z drugim.Ograniczyć też ilość granatów.Do odpowiednich klas jakie by posiadały w swoim wyposażeniu.

  Inną sprawą będzie,czy to komuś będzie odpowiadało czy nie.Według mnie,ściągnie na serwer normalnych graczy(z czasem oczywiście).Tych z ADHD,raczej zniechęci i o to mi w gruncie rzeczy chodzi.
Przyczepiłeś się do posiłków,że też przydałoby sie zabrać???Po co,to gra i jak każda gra,musi też dawać pewien rodzaj przyjemności.Oczywiście można byłoby zmodyfikować,niektóre posiłki na mapach obronnych,by szybciej spadały.Wzorując sie na historycznym tle.Moim zdaniem Ro,z lekkimi przeróbkami może jeszcze sporo zaoferować.Można pogodzić historię z dobrą zabawą.

Apos

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #11 on: 19 April 2011, 19:01:49 »
@Radzisław to czy dobry czy zły okaże się jak mapy z "historycznie ustawionymi klasami" znajdą się na mapowisku oraz serwerze ro.pl. Masz już je zrobione? Rzucanie wyzwiskami na lewo i prawo nie da Ci odpowiedzi na to pytanie.

Radzisław

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #12 on: 19 April 2011, 21:04:37 »
Quote
Apos :
@Radzisław to czy dobry czy zły okaże się jak mapy z "historycznie ustawionymi klasami" znajdą się na mapowisku oraz serwerze ro.pl. Masz już je zrobione? Rzucanie wyzwiskami na lewo i prawo nie da Ci odpowiedzi na to pytanie.
 
 Zaraz, zaraz drogi aposie rzucam wyzwiskami w lewo i prawo w tym wątku????Wydaje mi się że kilka osób, po prostu jest na mnie uczulonych  i na każdy mój post dziwnie reaguje.Może naprawdę już nie chwytam,ale gdzie kogoś obraziłem,lub rzucałem mięsem,zgoła wyzwiskami,proponując owe ustawienia serwera????Proszę o cytat ,albo zaprzestanie wyolbrzymiania moich uwag!!!!!Tyle w tym temacie...

Apos

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #13 on: 19 April 2011, 21:32:34 »
Quote
Radzisław :
Nie rozumiem teraz twojej wypowiedzi.Dobry pomysł czy zły???Proponuję pograć w moda do Bf2 FH2.Tam klasy są odpowiednio ustawione(historycznie).Bez masy automatów itd.Oczywiście są mapy,gdzie taka broń występuje.Jednak ma odpowiedni limit  i powiem że bardzo przyjemnie sie gra.

  W Ro o ile pamiętam,też tak było.Tylko po którymś patchu,wszystko się zmieniło.
Jeszcze sprawa ludzi i ich lubienia,czy nie lubienia karabinów.Nie interesuje mnie to,że jakiś dzieciak nie pobiega z Stg czy g43.Bo lubi sobie z bioderka popykać,dla miłośników lepszego realizmu,byłaby to coś świeżego.Jeśli by się już przerobiło mapki pod kontem historycznym.Nie wierzę że przy dobrej reklamie,ludzie by nie wchodzili na taki serwer.Ustawienia zresztą,jakie chciałbym widzieć.Mają też balans,chce  pogodzić jedno z drugim.Ograniczyć też ilość granatów.Do odpowiednich klas jakie by posiadały w swoim wyposażeniu.

  Inną sprawą będzie,czy to komuś będzie odpowiadało czy nie.Według mnie,ściągnie na serwer normalnych graczy(z czasem oczywiście).Tych z ADHD,raczej zniechęci i o to mi w gruncie rzeczy chodzi.
Przyczepiłeś się do posiłków,że też przydałoby sie zabrać???Po co,to gra i jak każda gra,musi też dawać pewien rodzaj przyjemności.Oczywiście można byłoby zmodyfikować,niektóre posiłki na mapach obronnych,by szybciej spadały.Wzorując sie na historycznym tle.Moim zdaniem Ro,z lekkimi przeróbkami może jeszcze sporo zaoferować.Można pogodzić historię z dobrą zabawą.


Stwierdzasz w swoim poście, że gracze doświadczeni oraz używający Stg czy g43 są nienormalnymi dziećmi z ADHD. Bądźmy tolerancyjni ponieważ o gustach się nie dyskutuje.

Heniu

  • Guest
Eksperymentalny serwer Ost (podzielony)
« Reply #14 on: 19 April 2011, 21:34:54 »
Quote
Radzisław :
  W Ro o ile pamiętam,też tak było.Tylko po którymś patchu,wszystko się zmieniło.


Nie było.
Od wydania RO mapy sie nie zmienily, poza patchami  bugow (typu przezroczyste tekstury na kaukazie).