Author Topic: ArmA II + Mody  (Read 112624 times)

Offline Haratacz

  • Towarzysz broni
  • Posts: 673
  • Honor: +1/-0
    • View Profile
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #165 on: 20 April 2012, 17:09:08 »
Nie można używać wulgaryzmów?
"bo wojsko panowie, to jest piękna instytucja..."

Apos

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #166 on: 24 April 2012, 21:56:31 »
Do ArmA 2 wyszedł bardzo ambitny i rozbudowany mod "DayZ". Opowiada on o epidemii Zombie na Czernarusi.



Quote
Realistic "Zombies" with custom animations - These once human creatures will act and behave as if they have a heighten sense of hearing and smell but less sight, on top of that they use motion captured animations such as walking and eating from your unconscious body. If you look into any built up area you'll see them walking around waiting for their next victim which dares to venture in.

New weapons and vehicles! - Ever felt like you needed a Crossbow? Or maybe a less military like weapon? If you have then this is perfect for you as we have both of these created to high quality standards all ready for your use in this wasteland. On top of that you can even pick up the bolts fired from the Crossbow to reuse! Not only that we also have created custom vehicles which can be repaired and ridden around to show the world what you're made of!

Custom Medical System - ArmA II's magic medic feature is a thing of the past with this medical system - If you get shot, expect to bleed and to lose blood until you're bandaged up. Lost too much blood? Then expect to fall over unconscious. If you get shot in the leg then you won't be able to walk until you get morphine so you can man up. Pain is also a factor taken into consideration so without pain killers after taking an injury you'll continue to shake. This is medical at it's best!

Persistent Server - Fed up of spending so many hours working towards a goal or finding supplies and then the server crashes on you losing all your progress? Well with the DayZ server all stat's are saved to our external database so where ever you log off, whatever you have will be keep on you next time you come back in. This means you can spend however long you want doing what you want to do. As long as you don't die during the night!

Tons of new objects - We haven't just added in big things like weapons, we take pride in little details so expect to find things such as water canteens, a number of canned foods, junk and car parts (Along with more!) each of which have their own models, textures and UI imagery, once again all created to that high quality you expect in a full scale modification and we're sure you won't be disappointed with it. Nothing has been rushed.

Hunting and Survival - Eating and drinking is a core part of gameplay, you can tell if you need something by a very subtle GUI which doesn't effect the atmosphere, and if you don't fulfil those needs. You'll die. Wandering animals can killed and gutted (with the right tools) to gain access to their meat which can be eaten so you live longer but also to gain blood. For once these animals actually have a use.

Heavy Optimisation - The DayZ server has been designed to give the best play possible. Custom coding and edits have created a smooth running world which can easily have thousands of zombies spawned at once!

And Much More! - The only way to find out - is to survive!

Gra jest typu open, nie ma odgórnie narzuconych zasad jak w każdej innej grze. Poza tym mapie o rozmiarach 50 x 50 km termin "walka o przeżycie" nabiera zupełnie nowego znaczenia. Gracz musi zdobyć pożywienie, lekarstwa, etc.

Osobiście nie spotkałem się jeszcze z tak interesującą i rozbudowaną grą typu survival zombie.

Mod do zassania ze strony dayz
« Last Edit: 24 April 2012, 22:00:11 by Apos »

Daazzz

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #167 on: 25 April 2012, 08:02:43 »
Ja pierdziu, mapa "50 x 50 km" i zombiaczki to naprawdę jest survival ;D Muszę to przetestować :)

Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #168 on: 25 April 2012, 08:51:46 »
Tutaj podaję dwa filmiki z rozgrywki w moda o zombi. Ogólnie jak raz sprawdzałem, to w nocy jest jeszcze straszniej.



A i trzeba uważać na innych graczy, bo niektórzy zamiast współpracować, chcą wyczyścić twój plecak.


Daazzz

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #169 on: 25 April 2012, 10:00:32 »
Quote from: ryszka
A i trzeba uważać na innych graczy, bo niektórzy zamiast współpracować, chcą wyczyścić twój plecak.

Czyli jakiś gracz może mi pomóc zabijać zombiaczki ale później równie dobrze może mi posłać kulke w łeb i zabrać wyposażenie ;) +1 do klimatu
Trzeba będzie bacznie obserwować innych ;)

Szkoda że czas na przetestowanie będę miał dopiero w długi weekend majowy:(

Dodam wymagania moda:

-ArmA II: CO
-DayZ Mod Files (Available on the downloads page)
-Balls

Afaf

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #170 on: 25 April 2012, 10:37:07 »
Ja ze swojej strony powiem, że szkoda, że nie zaimplemenotwano czegoś takiego, żeby osoba która dopiero weszła do gry mogła ise spotakć z przyjaciółmi na serwerze, po prostu zespawnować się w ich okolicy. Bo jak chłopaki grają, chciałbym sobie zagrać w teamie, a tak to po każdym respawnie wywala niewiadomo gdzie i kurcze ciągniesz przez godzinę z buta do kolegów...

Apos

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #171 on: 25 April 2012, 13:20:41 »
Ja ze swojej strony powiem, że szkoda, że nie zaimplemenotwano czegoś takiego, żeby osoba która dopiero weszła do gry mogła ise spotakć z przyjaciółmi na serwerze, po prostu zespawnować się w ich okolicy. Bo jak chłopaki grają, chciałbym sobie zagrać w teamie, a tak to po każdym respawnie wywala niewiadomo gdzie i kurcze ciągniesz przez godzinę z buta do kolegów...

Nie zaimplementowano takowych ułatwień ponieważ gdzie byłby wtedy efekt survival'a? Gracz musi sobie zdawać sprawę, że śmierć ciągnie ze sobą minusy i nie jest to gra typu run'n'gun z respawnami tuż obok flagi.
Ponowny respawn w bliżej nieokreślonym miejscu nadaje kolejnego smaczku grze. Sprawdza zdolności nawigacyjne oraz obeznanie mapy - fajna sprawa, szczególnie w nocy.

Afaf

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #172 on: 25 April 2012, 17:37:40 »
Oczywiście, ale można by rozważyć różne wersje serverów, jedne stawiające na REALIZM przez wielkie R, a inne bardziej luźne, na które się wchodzi żeby poszalec z kolegami a nie biec pół dnia, żeby ich szukać...

Apos

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #173 on: 25 April 2012, 19:01:57 »
Oczywiście, ale można by rozważyć różne wersje serverów, jedne stawiające na REALIZM przez wielkie R, a inne bardziej luźne, na które się wchodzi żeby poszalec z kolegami a nie biec pół dnia, żeby ich szukać...

Możliwe że kiedyś coś takiego dodadzą (w końcu to tylko wersja alpha). Z drugiej strony jest masa gier o zombie, o luźnym i casualowym podejściu: L4D, KF, All zombies must die, Dead walking itd...Można wybierać do woli, a tylko DayZ jest na tyle ambitnym survivalem by symulować jedno życie.

Offline ShariK PL

  • Towarzysz broni
  • Posts: 973
  • Honor: +10/-1
    • View Profile
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #174 on: 25 April 2012, 19:13:29 »
Taa a są tu racje żywnościowe?

piter306

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #175 on: 26 April 2012, 00:00:48 »
No trzeba kombinować jedzenie i picie

Offline 5 ® î Ð A ¥

  • Reprezentacja RO.PL
  • Towarzysz broni
  • Posts: 177
  • Honor: +14/-0
    • View Profile
    • YouTube 5RIDAY
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #176 on: 26 April 2012, 12:07:14 »
No to narobiliście mi smaka  :P niestety nie posiadam wydajnej maszyny pod Arme  :'( Zauważyłem, że w tym modzie pojawia się voice pack zombiaków z L4D2. Pamiętam jak do Operation Flashpoint : Resistance było kilka podobnych modów (pamiętne czasy).
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone

Apos

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #177 on: 28 April 2012, 16:01:58 »
@5RIDAY

Jeżeli działa Ci HoS, to powinna też i ArmA 2. Obie gry wymagają wydajnego cpu, a w ArmA 2 czasami trzeba 1-2 opcje przestawić aby wszystko chulało (np gra chodzi najlepiej na najwyższych ustawieniach cieni).  Poza tym wersja Combined 1.60 bardzo się poprawiła wydajnościowo w porównaniu z poprzednimi.

Mały up o Liberation 44:





btw: DCS'a. kilka dni temu doszła przesyłka. Z gry jestem bardzo zadowolony, nie miałem dużo czasu na zagłębianie się w szczegóły. Screen z pierwszej próby wystartowania zakończył się sukcesem :).



Lądowanie - nie ma problemu, Maszyna wybacza wieeeele błędów pilota i wydaje się to prostrze niż np lądowanie BF109 w IL-2.

Zgłębiam teraz systemy prowadzenia ognia, ale do perfekcji dużo mi brakuje jak np. w filmiku poniżej, który bardzo przypomina to co mamy na każdej misji w ArmA 2.


Offline Ryszka

  • ŻW
  • Towarzysz broni
  • Posts: 617
  • Honor: +64/-0
    • View Profile
    • Cuda i Wianki
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #178 on: 28 April 2012, 16:58:04 »
Aposie jak możesz , to podaj jakąś stronkę , gdzie można poczytać o optymalizacji grafiki w armie 2 co. Albo jeżeli znasz jakieś triki to pochwal się jeszcze ;). Mi ogólnie gra chodzi spoko na wysokich i średnich detalach, ale reszcie mogą takie porady pomóc. Z góry dziękuję ;)
Zresztą dla każdego parę fps w górę nie zaszkodzi.


pol77

  • Guest
Odp: ArmA II + Mody
« Reply #179 on: 28 April 2012, 17:48:21 »
Quote
Lądowanie - nie ma problemu, Maszyna wybacza wieeeele błędów pilota i wydaje się to prostrze niż np lądowanie BF109 w IL-2.

Poczakaj aż ci solidnie poturbują świnie wtedy to już tak łatwo nie jest chociażby znaleźć lotnisko, kiedy połowa kokpitu jest bezużyteczna ;D